Penis Kalınlaştırma
3.4
(13)

Erkeklerde penis boyu kadar penis kalınlığı da önemlidir. Özellikle cinsel hayatın başarılı bir şekilde sürdürülebilmesi için bu tür şeyler önem taşımaktadır.

Penis kalınlığının olmaması erkeklerde özgüven kaybına yol açabilir. İlişkide başarılı olma ihtimalini de aynı zamanda düşürür. Bu yüzden kalıcı çözüm arayan kişilerin sayısı da bir hayli fazladır. Bu çözümlerin hangi teknikler ile geldiğini yazımızda bulabilirseniz. İşte penis kalınlaştırma yöntemleri.

Penis kalınlaştırma tekniklerine geçmeden önce ideal penis kalınlığı hakkında birkaç bilgiye sahip olmanız sürecin devamı için kafanızdaki soru işaretlerini giderecektir.

İdeal penis kalınlığı ereksiyon halindeyken ölçülür ve uzmanlarca söylenen ideal rakamlar 10-12 cm2 hacimleri arasıdır. Bu boyutun altında bir ölçüye sahip olan penis küçük olarak görülebilir ve penis kalınlaştırma operasyonu gerçekleştirilebilir.

Tedavi Detayları
Operasyon: Penis Kalınlaştırma Ameliyatı
Operasyon Süresi: 1 Saat
Hastanede Kalma: Aynı Gün Taburcu
Anestezi: Genel Anestezi
İyileşme Zamanı: 3 Gün
İşe Dönüş: 5 Gün

Yağ Enjeksiyonu İle Penis Kalınlaştırma

Penis kalınlaştırma yöntemlerinden ilki yağ enjeksiyonu ile penisin kalınlaştırılmasıdır. Ancak unutmamanız gereken bir anekdot; bu iki kalınlaştırma yöntemi de kalıcı sonuçlar olmayacaklardır.

Penis boyu uzatma ameliyatının aksine bu tarz ameliyatların etkisi bir yıl sonra geçebilir. Ancak endişe etmenize gerek yok aynı işlemi yeniden uygulayabilirsiniz.

Bu operasyon şekli iki ayaklıdır. Öncelikle penis çevresine nakledilecek olan yağların vücudun belirli yerlerinden toplanması gerekmektedir. Bu yağların alındığı bölgeler genellikle karın, bel ve kalça bölgeleridir.

Bu bölgelerden liposuction yöntemi ile alınan yağlar kanül veya ince iğne yardımıyla penis çevresine dengeli bir şekilde nakledilir. Bu operasyon sonrasında bazı komplikasyonların gerçekleşmesi de muhtemeldir. Bunlar arasında morarma veya küçük çapta şişmeler gösterilebilir.

Üst kısımda da dediğimiz gibi bu bölgelere nakledilen yağlar kalıcı olmayacaktır. Nakledilen yağların %30 – %40’ı kalıcı hale gelirken diğer kısımlar zaman içinde eriyecek ve vücuttan atılacaktır. Ancak endişe edilecek bir durum değildir çünkü yağ enjektesi yöntemi altı ay sonra yeniden yapılabilir.

Hyaluronik Asit Dolgusu Yöntemi ile Penis Kalınlaştırma

Penis kalınlaştırma işlemlerinden bir diğer ise hyaluronik asit dolgusu yöntemidir. Bu yöntem iyileşme süresinin kısa olması, ameliyat sonrası komplikasyon yaşam riskinin düşük olması sebebiyle daha konforludur diyebiliriz.

Hyalunorik asit dolgusu yöntemi de yine yağ enjeksiyonu yöntemi ile benzerlik gösterir. Dolgunun maddesi vücutta bulunduğu için her hangi bir uyum sorunu yaşanmaz ve ince iğne ucuyla genital bölgeye nakledilir.

Bu operasyondan sonra kesin sonuçlar ise ortalama olarak 6-12 ay arasında alınmaktadır. Kalıcılığını bu dönemlerde görmeni daha muhtemel olacaktır.

Penis Kalınlaştırma İşlemleri için Yaş Sınırı

Yukarıdaki iki yönteminde de gerçekleştirilebilmesi için belli bir yaş sınırını aşmak gereklidir. Penis gelişimini 18 yaşında tamamladığı için bu yaş sınırı da haliyle 18’dir.

Bununla birlikte çokça merak edilen ve sorulan sorulardan bir tanesi de yaşta bir üst sınırın olup olmadığıdır. Penis kalınlaştırma yöntemleri sağlık sistemi el veren ve uzmanların onay verdiği 18 yaşından büyük herkese uygulanabilir.

Ameliyat Olmadan Penis Kalınlaştırma Mümkün Mü?

Gerçekçi konuşmak gerekirse penis boyunu cerrahi müdahale olmadan büyütmek neredeyse imkansızdır. Ya da şu anda öyle bir yöntem keşfedilmedi de diyebiliriz. Peki, penis kalınlaştırmak için önerilen bazı yöntemler sonuç veriyor mu?

Bu konu hakkında net budur diyebileceğimiz bir sonuç olmasa da cerrahi yöntemlerin daha doğru olduğunu söyleyebiliriz. En azından bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için uzman görüşü almanız sürecin sağlıklı ilerlemesi açısından etkili olacaktır.

Zira son yıllarda bu alanda pazarlamanın başlamasıyla birçok kimyasal ve bitkisel ürün bu amaca yönelik olarak piyasaya sürülmeye başlandı.

Yine sahte doktorlar tarafından olumlu yanı olmayan egzersizler tavsiye edilebiliyor. Lakin bu tür yöntemlerin doğruluğu bilimsel olarak kanıtlanmadığı için kullanılması tavsiye edilemez.

Zira yanlış bir yöntemin uygulanması veya yan etkisi olan kimyasalların-bitkisel ilaçların kullanılması vücutta kalıcı hasarlar bırakabilir. Bu sebeple ilk olarak doktorunuzdan tavsiye almanız çok daha doğru olacaktır.

Penis kalınlığından şikayetçi olanların cinsel hayatları üzerinde de psikolojik olarak zayıf olabileceği bilinmektedir.

Bu yüzden önce cinsel hayatın düzenlenmesi sonrasında ise özgüven probleminin ortadan kaldırılması için penis kalınlaştırma yöntemleri düşünülebilir, uzman cerrahlar ile birlikte karar alınarak operasyonda yapılabilir.

Penis kalınlaştırma yöntemleri ile sizlerde hayatınızda daha mutlu ve özgüveninizin yüksek olduğu bir sayfa açabilirsiniz.

Penisi Ameliyatsız Yöntemlerle Kalınlaştırabilir miyiz?

Cerrahi olmayan bir yöntem yoktur. Piyasada, internette ameliyatsız penis kalınlaştırın, doğal yollarla penisinizi kalınlaştırın gibi sloganlarla pek çok ürün vardır. Lakin bunların bilimsel bir dayanağı yoktur. Ayrıca bu tür ürünler penis işlevinde kalıcı hasarlar bırakabilmektedir.

Penis Nasıl Kalınlaştırılır?

Penis, dolgu maddeleriyle ve hastanın kendi yap dokusuyla kalınlaştırılabilmektedir.

Yağ Enjeksiyonuyla Penis Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

Hastanın göbek – bel çevresindeki yap dokulardan alınır. İşlem gören yağlar ardından penisin çeşitli bölgelerine enjekte edilir. Bu uygulama ile kalınlaştırılan penis ameliyatı en az 1, en fazla 2 saat sürmektedir.

Dolgu Maddesiyle Penis Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

Dolgu maddesi olarak kompozit dolgu ve Hyaluronik Asit kullanılır. Bilhassa yeterli yağ dokusu olmayan hastalarda uygulanır. Yağ enjeksiyonu yöntemine nazaran daha az gerçekleştirilir. Dolgular penisin çeşitli bölgelerine enjekte edilir.

Kaynakça:

https://www.researchgate.net/publication/45950737_Penile_enhancement_surgery

https://www.medicalnewstoday.com/articles/penis-enlargement-surgery#procedure

3.4 / 5. 13

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir