Penis Büyütücü İlaçlar İşe Yarıyor Mu?
4
(125)

Erkeklerin üreme olan penis, erkekliğin de bir simgesi olarak kabul edildiğinden dolayı erkekler için büyük önem taşır. Üreme için, sağlıklı bir cinsel birliktelik için sağlıklı ve işlevli bir penise sahip olmak, erkeklerin özgüvenini dahi yakından etkiler.

Erkek çocuklarının kendilerini ilk kendilerini fark ettikleri yaşlarından ergenlik dönemlerine oradan da yetişkinlik çağlarına kadar, hayatlarının her döneminde büyük önem taşıyan penis boyu, özellikle aktif cinsel yaşamın başlaması ile birlikte daha büyük önem taşımaya başlar.

Penis boyu, erkeklerin zihin dünyalarında gücün ve partnerini tatmin edebilmenin önemli bir etkisi olduğu düşünüldüğü için kısa penis boyu sorunu yaşayan erkekler, özgüvenlerini yitirirler.

Sosyal yaşam içerisinde çevresindeki gerek ailesi gerek arkadaşları ile bu tür sorunlarını paylaşamayan kişiler, çeşitli yöntemleri kendi kendilerine deneyerek bu durumdan kurtulmak istemektedir.

Fakat bilinçsiz olarak yapılan araştırmalar ve kulaktan dolma bilgiler, kişilerin yanlış yöntemler ile zaman kaybetmesine neden olabilir.

Penis boyu, her erkeğin fizyolojik ve genetik yapısına göre şekillenir ve her erkekte doğal olarak farklılık gösterir.

Vücut gelişiminin devam ettiği ergenlik çağının sonlarına kadar penis boyunun gelişimi de devam eder. Bu dönemde sigara ve alkol kullanımı, yapılan egzersizler, beslenme düzeni, hormonal faktörler penis boyunun belirlenmesinde etkin rol oynar.

Ergenlik dönemi dışında yetişkinlik çağına geçiş yapan ve vücut gelişimini tamamlayan erkekler, penis büyütme isteği olduğunda piyasada bulunan ilaçlardan faydalanma yolunu denemektedir.

Penis Büyütme İlaçlarının Penis Boyuna Etkisi

Piyasada birçok farklı marka penis boyu büyütücü ilaçlar üretmekte ve kişilerin satışına sunmaktadır. Reklamlarına bakıldığında ayda 7 cm büyümeye kadar büyüme sağladığını iddia eden ilaçlar dahi mevcut. Ancak bu ilaçların hem kullanımında hem de seçiminde dikkatli olmak sağlık açısından önemli.

Bilindiği gibi penis boyunun büyümesi ve sertleşme, vücuttaki kan akışı ile sağlanır. Piyasa içerisinde tanıtımı ve satışı gerçekleştirilen penis boyu büyütücü ve kalınlaştırma ilaçlar ( ürünler, otlar ya da yiyecekler ) vücuttaki kan akışını hızlandırarak anlık bir büyüme etkisi yaratır.

O an için büyüme hissi uyandırdığı ve erkeklerin kendilerine özgüvenlerini tam hissetmelerini sağladığı gerçek. Ancak bu büyüme ilaç kullanımı sona erdiğinde etkisini yitirir, yani kalıcı değildir.

Kalıcı şekilde penis boyu büyütmek tek çözüm yolu, cerrahi müdahalelerden geçmektedir. Estetik ameliyatlar arasında son yıllarda penis büyütme ameliyatlarının popülerliği oldukça dikkat çeker.

Hangi Penis Büyütme İlacı Tavsiye Edilmeli?

Bazı televizyon kanallarının reklamlarında dahi penis büyütücü satışının yapıldığını görebiliriz. Bu kadar çok marka tarafından üretilen ve satışa sunulan penis büyütücüler arasında tercih yaparken kişilerin kafasında da karışıklık meydana gelebilir.

Penis büyütücü ilaçlar sadece vücutta kan akışını hızlandırmakla sınırlı kalmaz, aynı zamanda hormon düzeylerine de etki edebilir. Bu nedenle bu ilaçların her ilaçta olduğu gibi uzman kontrolünde kullanılması sağlık açısından önemli…

Bir diğer yandan mutlaka bakanlık tarafından onay verilen, gerekli denetimlerden geçmiş markaların ilaçları tercih edilmelidir.

Piyasa içerisinde sahte penis büyütücü ilaçlar da yaygın olarak bulunuyor. Bu ilaçlar penis büyütme konusunda etkili olmadığı gibi zehirlenmeye varan ciddi sorunları da beraberinde getirebiliyor. Bu nedenle mutlaka güvenilir olduğundan emin olunan bir markanın penis büyütücü ilacını kullandığına özen göstermelisiniz.

Penis kalınlaştırıcı ilaçlar, aynı zamanda içeriğinden dolayı bazen alerji sorunlarına yol açabilir.

Alerji sorunlarına karşı kullanıma başlamadan önce alerji testi ile varsa bir alerjinizin tespit edilmesi de sağlık açısından önemlidir. Ciddi penis kısalığı problemlerinde ilaçlar yerine cerrahi yöntemler sizler için daha faydalı olacaktır.

Penis Büyütücü Kremlerin Riskleri

Penis büyütücü kremler çoğunlukla doğal içerikli kremler olsa da yine de tümü için bunları söylemek mümkün değildir. Çünkü her alanda karşılaşılacak durumlar olduğu gibi bu alanda da sahte üretimlerle karşı karşıya kalınabilir.

Bu yüzden penis büyütücü krem alırken güvenilir, orijinal bir ürün olduğundan emin olmalısınız. Fakat penis büyütmek için satılan kremleri alanlar genellikle sonunda hüsrana uğrayabilmektedir.

Çünkü birçok Penis büyütücü kremin etkisi gözlemlenmemekte. Bu yüzden penis büyütmenin en etkili yöntemlerinden birisi cerrahi yöntem diyebiliriz.

Penis Büyütücü İlaçların Riskleri

Penis büyütücü yöntemler arasında en zararlılardan olan, penisi büyüttüğünü iddia eden haplardır. Nerede nasıl hazırlandığı ve içeriği ne olduğu bilinmeyen ilaçlar her türlü olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Ülkemizde resmi olarak penis büyütücü ilaçlara onay verilmemektedir. Bu durumdan dolayı genellikle gayri resmi şekilde imal edilen penis büyütme ilaçları denetimsiz olmalarından dolayı kötü koşullarda imal edilebilir.

Penis büyütücü hapların etkilerinden birisi, tüm vücutta kan basıncını artırmasıdır. Bu kan baskınca peniste de artınca peniste geçici bir süre şişme meydana geliyor.

Kalıcı olmayan bu işlem sonrasında her seferinde kan basıncı artışı olunca dışarıdan gelen bu metabolizma değişimi ciddi riskler oluşturabilir. Bu durumda kalp krizi penis büyütücü ilaçlarının sonuçlarından birisi olabilir. Bu da çok büyük bir risk teşkil etmektedir.

Tüm bunların haricinde görülen başka bir etken ise baş ağrısıdır. Kan dolaşımı artışı sonucunda damarlarda genişleme sonucunda baş ağrısı meydana gelebilmektedir. Sonuç olarak Penis büyütme yöntemi arıyorsanız bu yöntem ilaç yöntemi olmamalı.

S.S.S

Penis Büyütücü İlaçlar Var mı?

Reçeteli satılan herhangi bir penis büyütücü ilaç yoktur.

Reklamlardaki Penis Büyütücüler Gerçekten İşe Yarıyor mu?

İnternet reklamlarında satılan sözde penis büyütücüler işe yaramamaktadır.

Erotik Shop’larda Satılan Penis Büyütücüler Faydalı mı?

İster erotik shoplarda olsun, ister tv reklamlarında, isterse de internet reklamlarında hepsi para tuzağı, umut tacirleridir. Bu tür ilaçlar penisi büyütmez, tam tersine penis fizyolojisine ve genel sağlığa zarar verirler.

İşe Yarayan Penis Büyütücü İlaçlar Var mı?

İşe yarayan hiçbir ilaç yoktur. Kaldı ki onlar ilaç değildir. Hiçbir bilimsel dayanağı yoktur. İçeriklerini bizzat analiz ettirmeden kullanmayınız. Analiz ettirdiğinizde penis büyütebilecek hiçbir materyale rastlayamazsınız. Vücudun herhangi bir uzvunu büyütebilecek bir ilaç modern tıpta da alternatif tıpta da bulunmamaktadır.

Kaynakça:

https://www.menshealth.com/sex-women/a19524433/penis-enlargement-products/

https://www.healthline.com/health/do-penis-enlargement-techniques-work

4 / 5. 125

2 cevaplar
 1. anonim
  anonim says:

  hocam merhaba, direkt yazmaya çekindim buradan cevap verirseniz çok sevinirim. Beni penisim 13 cm ve 36 yaşındayım, sağa sola sordum ve iyi olduğunu söyledikleri büyütücü ilaçları, kremleri ve spreyleri denedim. Kısacası ameliyattan korktuğum için tüm yolları denedim ama hiç biri işe yaramadı. Neden işe yaramıyor bende mi sorun var bilgi verebilir misiniz ?

  Cevapla
  • Doç. Dr. Tayfun Türkaslan
   Doç. Dr. Tayfun Türkaslan says:

   Penis büyütücü ilaçlar, kremler, spreyler ve hatta hapların hiçbiri bilimsel bir çalışmanın neticesi
   değildir. Günümüz Tıp teknolojisinde krem, hap, sprey vb gibi ürünlerle penis büyütmenin mümkün
   bir yolu yoktur. Sorun sizde değil. Sorun, bu tür iddialarla insanların umudunu ve parasını çalmaya
   çalışan kişilerdedir. İnternet ve erotik shop’larda karşılaştığınız bu ürünlerin bilimsel bir dayanağı
   yoktur. İnternette gördüğünüz yorumların hepsi de asılsızdır. O tür ürünleri satmaya çalışan insanlar
   “ben kullandım süper”, “ben kullandım gerçekten uzattı” gibi ifadeleri kendi elleriyle yazarak insanları
   yanıltmaktadırlar. Penis uzatma, kalınlaştırma gibi işlemler günümüz teknolojisinde sadece cerrahi
   işlemlerle sonuçlandırılabilmektedir. Eğer şanslı iseniz penisinize bir zarar gelmemiştir ki bu tür
   ürünlerin pek çoğunda zararlı maddeler yer almaktadır.

   Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir