Cinsel Organın Ameliyatla Büyütüldüğü Anlaşılır mı?
4
(11)

Tüm estetik uygulamalarda ve estetik ameliyatlarda sorulan sorulardan biridir. Acaba cinsel organ ameliyatı olsam, cinsel organımı büyütsem, eşim – sevgilim – partnerim bu durumu anlar mı?

Aslında bu soruyu ne manada sorduğunuza göre cevaplayabiliriz. Eğer penis uzatma – penis kalınlaştırma ameliyatı olduktan sonra penisinizin daha uzun veya kalın olduğunun anlaşılıp anlaşılmayacağı ise cevabımız evet anlaşılır.

Çünkü operasyon sonrasında gözle görülür derecede uzama – kalınlaşma elde edilir. Eğer sorunuzu şu manada soracak olursanız; penis büyütme – penis uzatma – penis kalınlaştırma ameliyatı olduğum ameliyat izinden dolayı anlaşılır mı? ise cevabımız hayır olacaktır.

Ameliyattan sonra atılan küçük kesik izleri kısa sürede geçmektedir. Daha detaylı açıklamalarla devam ederek, sorunuza daha kapsamlı yanıtlar sunmaya çalışalım…

Penis Uzatma Ameliyatı Olduğum Anlaşılır mı?

Öncelikle şunu ifade edelim; penis uzatma ameliyatları sırasında vücudunuza ya da penisinize bir materyal veya bir madde verilmez. Tamamen kendi penisiniz kullanılır. Görünen penisinize de bir müdahale yapılmaz. Müdahale penisin iç kısmınadır.

Penisiniz Süspansory Ligament adı verilen bir yapıyla kalça kemiğinize içeriden bağlıdır. Bu yapıya ulaşmak için penis köküne küçük bir kesik atılır. Bu kesikten ilerleme yapılarak yapı kesilir. Yapının kesilmesiyle birlikte penis içten de tamamen serbest bırakılmış olur.

Yani penisinizin bir kısmını içeriden tutan yapı kesilerek olması gereken uzunluk doğrudan ve doğal olarak elde edilmiş olur. 

Suspensory Ligament yapısının adı asıcı bağdır. Asıcı bağ kesilir, penis serbest bırakılır. Böylece doğal bir uzama elde edilir. Penise ne içten ne dıştan bir madde – bir materyal yerleştirilmez.

Asıcı bağın kesilmesi için atılan cerrahi kesik de kısa sürede iyileşmekte ve iz kalmamaktadır. Bu sebeple partneriniz tarafından penis uzatma ameliyatı olduğunuz anlaşılmaz. Ancak şunu da ifade etmekte yarar var.

Penis uzatma ameliyatı sonrası penisiniz gözle görülür derecede ve doğal olarak uzayacaktır. Uzama oranı ortalama 3/1 oranındadır. Yani 2 – 5 cm arasında ek bir uzama elde edebileceksiniz. Bu fark da bildiğiniz gibi apaçık ortadadır. 

Penis Köküne Liposuction ile Penis Uzatma

Suspensory Ligament yapısının kesilmesinden sonra penis köklerine Liposuction tekniği uygulanır. Bilindiği üzere Liposuction bir yağ aldırma yöntemidir. Penis kökündeki sert yağ dokularındaki fazlalıklar alınarak ek penis uzaması sağlanmaktadır.

Uzama miktarı değişmekle beraber ortalama 1 – 1,5 cm’dir. Özetle ameliyatla birlikte Liposuction uygulaması da yapılır ve penis boyu uzatma operasyonun başarısı ve etkisi arttırılmış olur. Penis uzatma ameliyatlarının etkisinin kalıcı olduğunu da belirtmek isteriz. Sadece bir defa yapılmaktadır. 

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis kalınlaştırma – penis büyütme ameliyatları; penis uzatma ameliyatına nazaran daha kısa sürebilir. Bu işlem esnasında anestezi uygulanır. İnce penislerin yeterli kalınlığa ulaşabilmesi için hastanın karın – göbek gibi bölgelerinden kendi yağı alınır.

Alınan yağ çeşitli işlemlere tabi tutulur, analiz edilir, hazırlanır ve penis kalınlaştırma ameliyatında kullanılır. Operasyon sırasında hastanın kendi yağı dışında bir madde ya da materyal kullanılmaz.

Elde edilen yağ penisin farklı noktalarına yeterli oranlarda enjekte edilir. Böylece ek kalınlaşma sağlanmış olur. Cerrahi kesikler olmadığı için ameliyat izi de yoktur.

Enjekte işleminden sonra gözle görülür derede penis kalınlaşması elde edilir. Vücudunuzdan çıkarılacak yağ, penise enjekte edilecek yağ oranı penisinizin mevcut kalınlığı ve mevcut uzunluğuyla uyumlu olacak şekildedir. Az ya da daha çok değildir. 

Ancak penise yağ enjeksiyonuyla yapılan penis kalınlaştırma girişiminin kalıcı etkileri %100 değildir. Enjekte edilen yağın yaklaşık %40’lık kısmı vücudunuz tarafından 6 aya kadar eritilecektir. Kalan %60’lık kısım kalıcı olabilmektedir.

Bazı hastalarda; yaşı, metabolizması vb gibi kriterlere bağlı olarak enjekte edilen yağın %70 ve üzeri de kalıcı olabilir. Ancak genel ortalama %60’dır. Bu oranda yeterli – gözle görülür penis kalınlığı ortaya çıkarmak için yeterlidir.

İşlemle elde edilen penis kalınlığında cerrahi iz olmadığı için partneriniz tarafından fark edilmez. Bununla beraber penisinizin bir anda bu kadar kalınlaştığını fark etmemeleri de imkansızdır. 

Sonuç: Cinsel Organın Ameliyatla Büyütüldüğü Anlaşılır mı?

Cerrahi kesikler – enjeksiyon izleri kısa sürede iyileşir, iz kalmaz. İz kalmadığı için de cinsel birliktelik yaşadığınız bireyce ameliyat olduğunuz doğrudan anlaşılmaz.

Lakin iz kalmasa da gözle görülür (eski penis boyutlarınızı gören partnerinizce) derecede penisiniz büyüyeceği için partnerinizce bir şeyler olduğunun anlaşılmaması mümkün değildir.

Eskisine nazaran; daha büyük, daha uzun, daha kalın olan penisinize ne oldu da bu kadar büyüdü, kalınlaştı, uzadı açıklaması size kalmış… Kısacası; Siz ifade etmedikçe ameliyat olduğunuz anlaşılmamaktadır.

Kaynakça: Alter, G. J. (1998). Penile enlargement surgery. Techniques in urology, 4(2), 70-76.

https://www.verywellhealth.com/penile-enlargement-3300133

4 / 5. 11

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir