Lipomatik ile Yağ Aldırma
4.8
(16)

Lipomatik; estetik cerrahi alanında yeni nesil uygulamalardan bir tanesidir. Bölgesel yağlanma sorunu olanların tercih edebileceği uygulama; efektif ve komplikasyon riski düşük bir uygulamadır.

Merak edilen konuların başında yer alan Lipomatik ile yağ aldırma fiyatları ise maalesef herhangi bir muayene yapılmadan verilemez. Bu fiyatları verebilmek için muhakkak muayene yapılmalı ve kişinin gereksinimleri klinik olarak tespit edilmelidir.

Lipomatik ücreti; yasal olarak da açık kaynaklarda beyan edilemez. Zira belirttiğimiz gibi tıbbi uygulamaların farklı süreçleri söz konusu olabileceğinden, kişiye göre değişken fiyat düzeyi söz konusu olmaktadır. Kaldı ki, öncelikle fiyat odaklı bir araştırma yapmak da doğru değildir.

Öncelikle operasyon öncesi ve sonrası süreç, riskleri, avantajları ve dezavantajları ile ilgili detayları öğrenmek ve uygulamanın sonucuna odaklanmak daha sonra yağ aldırma fiyatları hususuna odaklanmak çok daha doğru olacaktır.

Lipomatik Nedir ?

Daha fazla lipomatik ile ilgili video izlemek için youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

İşlem sırasında kişilerin vücudunda belirli bölgelerde bulunan yağ dokularının belirli bir kısmı alınır. Yağ alımı sırasında kullanılan cihazın adı Lipomatik olmakta ve bundan dolayı işleme de bu isim verilmektedir.

Cihazda yer alan borular ile deri altına titreşim verilir ve bu yolla yağların parçalanması sağlanır. Daha sonra parçalanan yağlar vakum sistemi ile bölgeden çekilerek ameliyat sonlandırılır.

Kısacası Lipomatik nedir diye sorduğunuzda verebileceğimiz cevap şöyle olacaktır. İşlem bölgesel olarak yağlarınızdan kurtulmanız sağlayan özel bir yöntemdir.

Lipomatik Nasıl Yapılır?

Lipomatik ülkemizde uygulanan bölgesel yağ aldırma işlemlerinden biri olmaktadır. Son derece gelişmiş bir teknolojiye sahip olan bu uygulama ile kişiler kısa sürede bölgesel yağ kütlelerinden kurtulabilirsiniz.

Bu konuda birçok insan uygulamanın son derece etkili olduğunu belirtmekte ve oldukça memnun kalmaktadır.

Uygulamanın yapılışı son derece kolay olmaktadır. Lipomatik adı verilen cihaz ile gerçekleştirilen bu işlem adını da cihazdan almaktadır.

Cihazda bulunan titreşimli hortumlar yardımı ile yağ kütleleri parçalanır. Birbirinden ayrılan bu yağ parçaları daha sonra vakum yardımı ile çekilerek yağ kütleleri vücuttan uzaklaştırılır.

Lipomatik işlemi ile selülit görünümü düzeltilirken doğal bir gençleşme ve pürüzsüzleşme durumu ortaya çıkmaktadır. Yani bir işlem ile birçok vücut problemi aynı anda giderilmektedir. 

Lipomatik Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

 1. Lipomatik uygulaması estetik açıdan kötü görünümlere sebep olan yağ görünümlerini kapatmak ve en aza indirmek için uygulanan operasyonlardır. Kadınların sıklıkla tercih ettikleri Lipomatik uygulamalarında Kalça yüzeylerine yapılan uygulamalar en fazla tercih edilen tedavi yöntemleridir.
 2. Kalçanın yanı sıra aynı zamanda sarkan kol kaslarının da yağ gibi tabakaları alınabilmektedir. 
 3. Lipomatik uygulamalarında karın fazlalıkları ve göğüs yağları gibi operasyonlarda tercih edilmektedir. 
 4. Genel itibari ile vücut üzerinde sarkmaların gözlemlendiği her noktaya Lipomatik uygulaması yapılmaktadır. Lipomatik uygulamaları ile sarkmalar ve fazla yağlar alınmakta estetik açıdan daha güzel görünümler ortaya çıkmaktadır. 

Lipomatik Uygulamaları İle Ne Kadar Yağ Aldırmak Mümkün Olur?

Ne kadar yağ alınacağı hastanın vücut kitle endeksi içerisinde bulunan yağ oranı ile  orantılıdır. Örneğin kalça yağları ve sarkmaları bulunan hastanın kalça derisi içerisinde bulunan yağ oranı kimine göre fazla iken kimine göre ise az miktarda yer almaktadır.

Genel bir Lipomatik ile yağ alma uygulaması ile kalça yağlarında en az 2 kilo verilebilmesi mümkündür. Kalçanın yanı sıra karın üzerinde veya hut kol kasları bacak sarkıntılarında yer alan yağ miktarları ile kişiler 8 kiloya kadar vücutlarından yağ miktarını lipomatik ile aldırabilirler.

Üstelik hiçbir yan etkisi bulunmayan Lipomatik uygulamalarında yağ aldırma işlemlerinde kişiler aynı zamanda fazla kilolarından kurtulmakta ve daha sıkı estetik bir vücuda kavuşmaktadır.

Lipomatik Nereye Uygulanır?

İstanbul Lipomatik ile Yağ Aldırma 1

Bölgesel bir yağ alma operasyonu olan lipomatik vücutta istenmeyen yağların bir arada olduğu her bölgeye uygulanabilir.

Bununla birlikte bugüne kadar yapılan operasyonların çoğu bacak bölgesi, basenler, kalça, popo, göğüs, karın bölgesi, bacakların iç bölümleri gibi yoğun yağ birikmelerinin olduğu bölgelerde gerçekleşmiştir.

Araştırmalar neticesinde insanların vücudunda en fazla rahatsız olduğu bölgelerde yine bu bölgelerdir. Çünkü buralarda yağlanma oranı fazla olduğu gibi yağların yakılma süreci de yavaş ilerlemektedir.

Haftadan haftaya değiştirilen diyet programları veya gündelik yapılan egzersizlerden bir sonuç alınmazsa lipomatik yöntemi uygulanabilir. Yukarıda bahsettiğimiz bölümler başta olmak üzere bu operasyon vücudun hemen hemen her bölümünde gerçekleştirilebilir.

Lipomatik Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Lipomatik ile zayıflama uygulamasının kişilere pek çok avantajları bulunmaktadır. Lipomatik yaptıranların yorumları genellikle lipomatik sonrası ödem oluşumunun az olması ve lipomatik öncesi sonrası sürecin rahat geçmesi yönündedir.

 • Vücut Sarkmaları Ortadan Kalkmaktadır.

Genellikle kadın hastalar üzerinde sıklıkla rastlanan bir durum olan vücut sarkmaları kilo alıp vermekten kaynaklı olarak vücut üzerinde gözlemlenmektedir. Vücut sarkmaları Lipomatik uygulamaları ile tamamen ortadan kalkmakta ve kişilere sıkı bir vücut imkanı sağlamaktadır. 

 • Fazla Yağların Alınması Sağlanır.

Vücut üzerinde bulunan yağları spor yaparak atmak oldukça zor bir işlemdir. Pek çok kişi yanlış spor uygulamaları ile vücut yağlarının kasa çevrilmesine sebep olmakta ve kilo verme işlemini daha zor yaşamaktadır.

Oysa Lipomatik uygulamaları sayesinde kişiler hiçbir zahmet çekmeden doğru operasyonlar sonucunda fazla yağlarından arınabilir ve kilo kaybı yaşayabilirler.

 • Lipomatik Uygulamaların Hızlı İyileşme Sürecinin Olması 

Lipomatik operasyonlar diğer yağ aldırma işlemlerinden farklı olarak daha hızlı iyileşme süreci sağlar.

Diğer yağ aldırma işlemlerinde işlem yapılan yerlerin iyileşme ve dikiş süreçleri gibi unsurlar tedavi sürecinde daha fazla zaman kaybına neden olurken Lipomatik uygulamalar estetik işlemler gibi hızla iyileşme sürecinde katkılar sağlarlar.

 • Hassas Dokulara Zarar Vermeden Acısız İşlem Yapılır.

Lokal Anestezikler ile kişiler hassas sinir ve dokularına zarar verilmeden kişilerin işlemleri tamamlanmaktadır. 

 • Selülit ve Portakal Kabuğu Görünümü Ortadan Kalkar.

Kalça üzerinde bulunan selülit gibi estetik olmayan görünümler kısa süreli Lipomatik işlemler sayesinde tamamen ortadan kalkabilmektedir. Bu işlemlerin sonuçları uzun yıllar boyunca kalıcı olarak olmakta ve kişilere estetik görünüm kazandırmaktadır. 

 • Homojen Yağ Aldırma Miktarı

Lipomatik Operasyonlarında vücut estetik görünümleri son derece önemlidir. Bu sebeple lipomatik yağ aldırma işlemlerinde daima tüm bölgeler ile eşitlik uygulaması yapılmaktadır. 

Lipomatik Operasyonunun Riskleri Nelerdir?

 • Anestezi Komplikasyonları: Operasyon sırasında verilen anestezi sonucu, bulantı ve kusma gibi yan etkiler gözlemlenebilir. Bunlara ek olarak boğaz ağrısı, kas ağrıları, tansiyon düşüklüğü ya da yükselmesi, kalp ritim bozuklukları ve geçici bilinç kaybı da genel anestezi uygulaması esnasında ve operasyon sonrasında gözlemlenebilen yan etkilerdir.
 • Pulmoner Emboli: Pulmoner Emboli, pulmoner arterin (akciğer atardamarı) ani tıkanmasıdır. Bu tıkanıklığa genellikle bacaktaki bir damardan akciğerlere gelen kan pıhtısı neden olur. Vücudun bir bölümünde oluşan ve kan dolaşımıyla vücudun başka bir bölümüne hareket eden kan pıhtısına emboli denir. Operasyonun olası risk faktörlerinden biri de budur.
 • Kontur Düzensizlikleri: Düzensiz yağ alımı ve cildin zayıflayarak elastikleşmesi nedenleriyle cildiniz pütürlü, kırışık veya büzüşmüş görünebilir. Bu değişiklikler kalıcı olabilir. Lipomatik operasyonunda kullanılan ince tüpün (kanül) cilt altında oluşturduğu hasar, cilde kalıcı yamalı bir görünüm verebilir.
 • Uyuşma: Operasyonun uygulandığı bölgede geçici uyuşukluk hissedebilirsiniz.
 • İç Organlarda Delinme: Operasyon esnasında çok derine nüfuz edebilecek bir kanül, iç organlarınızdan birini delebilir. Bu durum, acil cerrahi müdahale gerektirmektedir.
 • Böbrek ve Kalp Sorunları: Sıvılar enjekte edilirken ve emilirken vücudunuzun iç dengesini oluşturan sıvı seviyelerindeki değişimler, potansiyel olarak yaşamınızı tehdit edebilecek böbrek, kalp ve akciğer gibi organlarınızda sorun teşkil edebilir.
 • Sıvı Birikimi: Operasyonun uygulandığı bölgenin çevresinde bulunan deri altında geçici olarak sıvı cepleri (seromalar) oluşabilir. Böyle bir komplikasyon görüldüğü takdirde, operasyon sonrasında bu sıvıların bir iğne ile boşaltılması gerekebilir.
 • Operasyon Sonrası Tehlikeli Bölgede Yağ Birikimi: Lipomatik, vücudun hedeflenen bölgelerindeki yağ hücrelerini kalıcı olarak uzaklaştırır. Yani operasyondan sonra beklenmedik bir şekilde fazla yağlanarak kilo alırsanız, yağ vücudun farklı bölgelerinde depolanmaya devam edecektir. Yeni yağ derinin altında görünebilir ve karaciğer veya kalp çevresinde büyüyebilir, bu sorun teşkil edebilecek bir durumdur.
 • Enfeksiyon: Uygulaması sonrası deri enfeksiyonlarının görünmesi çok nadirdir fakat yine de görülebilir. Deri altında oluşabilecek ciddi bir cilt enfeksiyonu yaşamı tehdit edebilir. Operasyon sonrası cerrahi müdahale gerekebilir.

Kimler Lipomatik Yaptırabilir?

Lipomatik uygulamalarında dikkat edilen en önemli nokta 18 yaşından küçükler ve Hamileler kesinlikle bu işlemlerden yararlanamaz. Fakat bu kişiler dışında Lipomatik operasyonları fazla kiloları ve yağları olan herkese yapılabilmektedir.

Lipomatik uygulamalarında 18 yaş üzerinde olan kadın erkek fark etmeksizin vücut kitle endeksine uygun olmayan fazla yağ miktarına sahip kişiler, estetik durmayan vücut sarkmalarına sahip kişiler ve görünümünden hoşnut duymayan sıkılaşmak isteyen her kişi bu uygulamalardan yararlanabilir. 

Lipomatik Sonrası

Lipomatik, genel anestezi zorunluluğu bulunmayan bir yağ aldırma yöntemidir. Bu yöntemin en önemli özelliği klasik liposuction uygulamaları yanında çok daha fazla yağ çekilebilmesidir. İyileşme süreci diğer yağ aldırma işlemlerine göre daha kısadır.

Ancak yine de lipomatik ile liposculpture yaptıranların deneyimleri süreç hastaya göre değişecektir.   Lipomatik operasyonundan sonra yaşayacağınız süreci genel hatlarıyla sizlere anlatalım;

 • Bakım

Lipomatik yapan doktorlar size giyebilmeniz için özel bir giysi önerecektir. Bu giysiyi en az 2 hafta kullanmalısınız. Ayrıca cerrahi müdahale olan alanlara sıcak ay da soğuk kompres uygulamamaya özen göstermelisiniz.

Lipomatik operasyonundan sonra duş için 1 gün beklemeniz önerilmektedir. Uzak bir yerden ya da başka bir ülkeden gelenler uçakla seyahat edecekse en az 48 saat beklemelidir.

 • Beslenme

Lipomatik ameliyatından sonra beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor. Doktorunuzun tavsiyesi üzerine tuz ya da yağ tüketmekten kaçının. 

Doktorunuzun bilgisi dahilinde çok az oranda tuz ve yağ tüketebilirsiniz. Lipomatik sonrasında kavuştuğunuz vücudu koruyabilmek adına doktorunuzun verdiği beslenme önerilerine dikkat etmelisiniz.

 • Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lipomatik bir vakumlama işlemidir. Bu yüzden iyileşme sürecinde vücudunuzda bazı değişiklikler gözlemleyebilirsiniz.

Sonrasında özellikle uzak bir yerden ya da başka bir ülkeden gelenler uçakla seyahat edecekse en az 48 saat beklemelidir. Sonrasında ufak bir baş dönmesi yaşayabilirsiniz. Ancak birkaç gün içinde günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

 • Fiziksel Aktiviteler 

Lipomatik ameliyatı sonrasında bölgedeki ufak ağrılar yaşanabilir. Hasta genelde aynı gün taburcu olabilir. Aynı gün belli işlerinizi devam ettirebilirsiniz.

Doktorlar spor konusunda hastaları 7-10 gün kadar bekleme konusunda uyarmaktadır.  Bu süre içinde hafif spor ve egzersizler yapabilirsiniz. Ayrıca gün içinde yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz. 

Yüzmek isteyenler ise Lipomatik sonrasında en az 15 gün beklemelidir. 15 gün sonunda yüzme aktivitelerinize de katılabilirsiniz. Sıcak su ya da sauna gibi aktiviteler için de en az bir ay beklemeniz gerektiğini unutmayın.

Lipomatik Sonrası İyileşme Süresi

Lipomatik sonrasıbir önceki bölümde anlatılan şikayetlerin iyileşme süresi şudur:

 • Morarma genellikle ilk birkaç hafta içinde kaybolur.
 • Lipomatik sonrası süreç sırasında hissedilen ağrı ise, cerrahi müdahaleyi takip eden 2 ila 4 gün içinde çok yoğun olabilir. 4 Gün bittikten sonra ağrılar kademeli olarak azalır.

Lipomatik Sonrası Bakım

Lipomatik ameliyatından sonra dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Ameliyat bittikten sonra operasyonu yapan cerrah tarafından sizin için önerilen özel giysi giyilmelidir. Bu giysinin giyilmesi için tavsiye edilen süre yaklaşık 2 haftadır. 
 • Cerrahi müdahale yapılan alanlara ne sıcak, ne de soğuk kompres uygulanmamalıdır.
 • Lipomatik ameliyatı sonrası banyo yapmak için en az 24 saat beklenmelidir.
 • Uçak seyahati yapmak için ise, lipomatik müdahalesi sonrası en az 48 saat geçmesi beklenmelidir.
 • Yüzmek sizin için vazgeçilmez bir tutku olsa da, operasyondan sonra en az 2 hafta geçmesi uygundur.
 • Sıcak su ya da sauna için ise beklenmesi gereken süre daha uzundur. Lipomatik yapıldıktan sonrabu tür aktivitelere katılmak için en az 1 ay geçmelidir. 
 • Günlük beslenmenizde mümkünse hiç tuz ve yağ tüketmeyin. Eğer bunu yapamazsanız çok az miktarda yağ ve tuz tüketebilirsiniz.

Lipomatik Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Lipomatik sonrası korse kullanımlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. İşlem görmüş bölgenin tahrip olmaması için uzman yardımları uygun korse kullanımları gereklidir.
 • Anestezi uygulanan hastalarda işlem sonrası küçük bir baş dönmesi gözlemlenebilir. Bu sebeple operasyon sonrası ciddi hareketlenmelerin yapılmaması gerekmektedir.
 • Ağrı kesici gibi Uzman tarafından önerilmeyen ilaçlar kullanılmamalıdır. Hastalar bu gibi durumlarda bitki çayı içerek vücudunu rahatlatmalıdır. 
 • Ağır hareketlerden kaçınmalıdır. Ağır hareketler sonucunda işlem yapılan bölgelerde ciddi bir tahribat oluşturması yapılan işlemi olumsuz yönde etkilemiş olabilir.

Bütün bu anlatılanlar lipomatik sonrası iyileşme süreci için verilen genel bilgiler olup, her hasta ve her müdahale özel olduğu için doktorun önerilerine harfiyen uyulmalıdır.

Lipomatik Yan Etkileri

Lipomatik uygulaması genel olarak basit bir işlem olsa da en nihayetinde cerrahi bir müdahale olmaktadır. Her cerrahi müdahalede olduğu gibi bazı riskler bulunmaktadır.

Son derece dikkatli ve özenli bir biçimde gerçekleştirilen bu işlem sırasında yapılabilecek bazı hatalar neticesinde ortaya sıkıntılı durumlar çıkabilmektedir.

Genel olarak operasyon başarılı geçtiğinde herhangi bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Tabi bu ancak doğru bir doktor ve klinik ile mümkün olmaktadır. İşinde son derece başarılı ve tecrübeli bir doktordan destek aldığınızda herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

Operasyon bir şekilde planlandığı gibi gitmez ve bazı sorunlar yaşanırsa ortaya doğal olarak yan etkiler çıkacaktır. Bu yan etkiler dokuların zarar görmesi veya işlem yapılan bölgede bozuk görünümler ortaya çıkabilir. 

Lipomatik ile Yağ Aldırma Zararları Nelerdir?

Hayatta herkes güzel görünmek ister. Bunun içinde yeri geldiğinde egzersiz veya spor ile kurtulamadığımız yağlarımızdan bir şekilde kopmamız gerekir. Düzenli beslenme, spor ve diyet gibi çözümlerin sonuçsuz kaldığı durumlarda cerrahi bir operasyon olan lipomatik seçeneği değerlendirilebilir.

Lipomatik, insan vücudunda ki aşırı yağ tabakalarının cerrahi bir operasyonla alınma işlemidir. Genel anlamda oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkmaktadır ancak her ameliyat için geçerli “Her operasyonun kendine göre riskleri vardır” kuralı burada da karşımıza çıkıyor.

Lipomatik doku ve yağ tabakaları üzerinden gerçekleşen bir operasyondur. Bu yüzden her ne kadar artık teknik kapasite yüksek olsa da cerrahi hata riski daima vardır.

Bu tarz hataların oranı çok düşük olsa da karşımıza çıkabilmekte. Lipomatik operasyonu riskleri arasında bu hatalardan kaynaklı deride deformasyon ve yarım bir görünüm ortaya çıkabilir.

Derinin altındaki yap tabakası alınacağı için dokuda bozulmalarda bu ameliyatın riskleri arasında gösterilmektedir. Bu yüzden her ne kadar başarı oranı çok yüksek olsa da operasyonun doğru ve güvenilir bir şekilde planlanması önem taşımaktadır.

Tabi burada hastalara düşen bazı görevlerde yok değil. Öncelikle bu zararların oluşma oranını en aza indirmek için denetimsiz ve teknik kapasitesi yüksek olmayan sağlık kuruluşlarından uzak durun.

Operasyonu gerçekleştirmesini istediğiniz cerrahın önceki operasyonlarından raporlar istemenizde lipomatik zararları ile karşılaşma riskinizi minimuma indirecektir.

Lipomatik ile Lazer Liposuction Arasındaki Fark

Lipomatik ile lazer liposuction arasındaki fark belirgin değildir. Konvansiyonel liposuction, istenmeyen vücut yağ ceplerini çıkarmada çok başarılıdır, ancak oldukça invaziv bir cerrahi işlemdir. İyileşme ağrılı olabilir ve sekiz haftaya kadar sürebilir.

Lipomatik ve lazer liposuction alternatif prosedürlerinin her ikisi de ameliyat olmadan yağ aldırma sunar. Lazer liposuction öncesi sonrası dikkatle incelendiğinde etkisi kolaylıkla fark edilecektir. Lazer liposuction sonrası yağ tabakasında ciddi azalma görülür. 

Lazer Liposuction, yağı eritmek için bir lazer kullanır. Küçük, lokalize yağ birikintilerini tedavi etmek için kullanılabilir. Tedavi edilecek bölgeye lokal anestezi verilir.

Cerrah daha sonra ciltte küçük bir kesi yapar ve ucuna lazerle ince bir kanül yerleştirir. Lazer liposuction zararları ile oldukça nadir karşılaşılan bir yöntemdir. 

Lazer, deri altında ileri geri hareket ettirilerek yağ hücrelerini ısıtır. Lazerden gelen ısı aslında yağı eritir ve yağ hücrelerinin patlamasına neden olur. Büyük miktarda yağ çıkarılıyorsa, cerrah erimiş yağı ve hücresel artıkları aspire edecektir.

Sadece küçük bir hacim tedavi ediliyorsa, vücut onu parçalayacak ve ondan kurtulacaktır. Lazer liposuction sonrası iyileşme süreci yaklaşık 2 hafta sürmektedir.

Lipomatik ile lazer liposuction arasındaki fark kullanılan enerji kaynağı ile etkisini gösterir. Lipomatik, lazer liposuction’a benzer, ancak bir lazer yerine yağ hücrelerini yok etmek için infrasonik enerji kullanır.

Lazer gibi küçük bir kesi ile lokal anestezi altında yapılır. Yağ hücrelerini yok etmek için kullanılan titreşimli kanül bir gıdıklama hissi yaratır.

Titreşimler ayrıca bölgeden ağrı sinyallerinin iletimini engelleme görevi de görebilir. lipomatik sonrası iyileşme süresi lazer liposuction ile yaklaşık aynıdır.

Lipomatik, alınan yağın daha yüksek bir hayatta kalma oranına sahiptir, bu da onu daha iyi bir seçim haline getirir. Lipomatik İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde ulaşılabilir bir yöntemdir.

Lipomatik ile lazer liposuction arasındaki fark uygulama sırasındaki kullanılan etken yöntemde belirginleşir. Lipomatikte bu, teknik olarak nutational infrasonic liposculpture olarak adlandırılan bir liposuction şeklidir. İşlem gerçekleştirilirken, bir titreşim hissi, dolayısıyla lipomatic adı verilir.

Bu prosedürün arkasındaki ana fikir, geleneksel prosedürle aynıdır. İstenmeyen yağları giderir. Ancak birçok avantaj sunar.  Hem lipomatik liposuction hem de lazer liposuction, hızlı iyileşme süreleri ve anestezi olmaması gibi minimal invaziv faydalar sunar.

Lipomatik fiyat ortalaması uygulamanın yapılacağı merkezlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Lipomatik fiyatları 2020 yılında da uygulamanın yapılacağı bölgenin genişliğine göre de belirlenebilmektedir.

Lipomatik ile Liposculpture Nedir?

Lipomatik; kas ve deri dokularına zarar vermeden sadece yağ dokularına odaklanarak, yağların alınmasını sağlayan bir cihazdır. FDA onaylıdır.

Bölgesel incelme, şekillendirilme çalışmaları sırasında yağların alınırken ortaya çıkabilecek kas – deri tahribatını önler. Liposculpture ise; yağın alınması, şekillendirilmesidir. Özetle alınan yağlar başka vücut bölgelerine şekillendirme amaçlı verilir.

Lipomatik Yaptırdım, Tekrar Yaptırabilir miyim?

Lipomatik uygulamaları tekrar yapılabilmektedir. Ancak ikinci kez yapılabilmesi için en az 6 ay gereklidir. Daha uzun sürelerden sonra da yapılması uygundur. Eğer deri sarkma problemleri mevcutsa lipomatik tek başına yeterli gelmemektedir.

Bu durumda germe estetiği öncelikli uygulamayı temsil eder. Lipomatik yöntemi, teknikleri ve yapılabileceği konusunda hekiminize danışmalısınız. Lipomatik yapılmasını engelleyici herhangi bir durum, olumsuz etkileyici herhangi bir hastalık vb kontrolleri için doktorunuzdan randevu talep edebilirsiniz.

İstanbul Lipomatik Fiyatı Nedir ? 

Ankara, Antalya ya da İstanbul lipomatik fiyatları, işlemin kapsamına ve hekim uzmanlığına göre değişmektedir.

Lipomatik son yıllarda oldukça konforlu oluşu ile birçok hasta tarafından tercih edilen bir yağ aldırma yöntemi olmaktadır. Bu yönü ile oldukça tercih edilen yöntem olması doğal olarak yağ aldırmak isteyen kişilerin dikkatini çekmektedir.

Bölgesel olarak fazlalıklardan şikâyet eden birçok kişi için Lipomatik oldukça uygun bir operasyon olmaktadır.

İşlem yapıldıktan sonra bu durumdan yalnızca yağ dokuları etkilenmekte ve diğer dokulara zarar gelmemektedir. Görüldüğü gibi işlemin kesinlikle zararı olmamakta aksine son derece avantajları olmaktadır.

İşlem için ödenmesi gereken ücret oldukça merak edilen bir konudur. Ücret konusunda ne yazık ki kesin bir rakam söylemek oldukça zor olmaktadır.

İşlem için ödenecek olan ücret kişinin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Fiyat bilgisi almak için İstanbul Fulya’daki kliniğimizi ziyaret edebilir ya da whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Kaynakça:

https://www.koreascience.or.kr/article/JAKO200410103483268.page

https://link.springer.com/chapter/10.1007/3-540-28043-X_42

4.8 / 5. 16

16 cevaplar
 1. Adem
  Adem says:

  Tayfun Bey merhaba, şeker hastasıyım ve fazla kilolarım var. Boyum 173 kilom ise 95. Alınacak yağ miktarı ne kadardır, riskleri nelerdir detaylı bilgi verebilir misiniz ?

  Cevapla
 2. Damla
  Damla says:

  Hocam merhaba, lipomatik ile yağ aldırma yaptırmak istiyorum. Boyum 163, kilom 85, lipomatik mi uygun liposuction mu ? bilgi verebilir misiniz ?

  Cevapla
 3. Necla
  Necla says:

  Tayfun Bey Merhaba, lipomatik yaptırmak istiyorum ama emin olamadım kadınlar kulübünde lipomatik zararları ile ilgili bir şey okudum. Aslı astarı var mıdır ? bilgi alabilir miyim ? bir de karın bölgesi içinde fiyat verebilir misiniz. teşekkürler

  Cevapla
 4. Ayça
  Ayça says:

  Tayfun Bey Merhaba, bacaklarım çok kalın bacaklarım için lipomatik yaptırmak istiyorum. Lipomatik mi uygun olur liposuction mı ? Bir de sonrasında bir yat etkisi yada riski var mıdır bilgi alabilir miyim ?

  Cevapla
 5. ümit
  ümit says:

  tayfun bey merhaba, daha önce lipomatik yaptırdım ama tekrar kilo aldım. Bir daha operasyon olmamın bir zararı olur mu beklemem gerekiyor mu ? yaklaşık ameliyattan 1 sene geçti. teşekkürler

  Cevapla
 6. Füsun
  Füsun says:

  Merhaba hocam,benim genel bir kilo problemim var lipomatik ile zayıflama istiyorum ama kilom uygun mu yada ne kadar faydalı olur bilgi almak istiyorum,yurtdışında yaşıyorum,ne kadar İstanbulda kalmam gerekir,lipomatik ile kaç kilo verilir?

  Cevapla
 7. Eda
  Eda says:

  Merhabalar Tayfun Bey, ben büyük bir kaza geçirdim, elim kolum komple ezildi, deglowing crush yaralanma, bacaklardan 2 parça şeklinde deri ve kaslı yağ dokusu ve damar alındı ve yeniden kol yapıldı. fakat kolum çok büyük, yağları aldırmak istiyorum, lipomatik bu konuda yardımcı olur mu? iyi çalışmalar dilerim.

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir