Bölgesel olarak vücudumuzun bazı bölgelerinde bazen fazla yağ birikimi olabilir ve bu da vücudumuzun yeterince iyi görünmesini engeller. Genel olarak zayıf ve fit olsa da vücudunun önemli kısımlarında bu durumu yaşayan birçok insan bulunmaktadır. Böyle durumlarda genellikle kişiler ne kadar spor yaparlarsa ve sağlıklı beslenirlerse beslensinler yeterli sonuç alamamaktadırlar.

Lipomatik kişilerin bölgesel olarak yağlarından kurtulabilmek için uygulanan bir cerrahi müdahale olmaktadır. Sadece yağ dokusu üzerinde işlem yapıldığından ve kas dokularına ve deriye zarar verilmediğinden dolayı işlem risk faktörü taşımamaktadır. Ayrıca kişiler kısa sürede taburcu olmakta ve gündelik hayatlarına devam edebilmektedir.

Lipomatik Fiyatları

Lipomatik fiyatları işlemin kapsamına ve hekim uzmanlığına göre değişmektedir. Lipomatik son yıllarda oldukça konforlu oluşu ile birçok hasta tarafından tercih edilen bir yağ aldırma yöntemi olmaktadır. Bu yönü ile oldukça tercih edilen yöntem olması doğal olarak yağ aldırmak isteyen kişilerin dikkatini çekmektedir.

Bölgesel olarak fazlalıklardan şikâyet eden birçok kişi için Lipomatik oldukça uygun bir operasyon olmaktadır.İşlem yapıldıktan sonra bu durumdan yalnızca yağ dokuları etkilenmekte ve diğer dokulara zarar gelmemektedir. Görüldüğü gibi işlemin kesinlikle zararı olmamakta aksine son derece avantajları olmaktadır.

 İşlem için ödenmesi gereken ücret oldukça merak edilen bir konudur. Ücret konusunda ne yazık ki kesin bir rakam söylemek oldukça zor olmaktadır. Çünkü işlem için ödenecek olan ücret kişinin durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Lipomatik Nedir?

Lipomatik nedir sorusuna cevap vermek gerekirse, vücudun bazı bölümlerinde yağ dokuları orantısız olarak bulunur ve bu da ne kadar zayıf olurlarsa olsunlar kişilerin yeteri kadar iyi bir vücuda sahip olmamasına neden olur. Lipomatik operasyonu bu durumu düzeltmek üzere uygulanan bir tür cerrahi müdahale olmaktadır.

İşlem sırasında kişilerin vücudunda belirli bölgelerde bulunan yağ dokularının belirli bir kısmı alınır. Yağ alımı sırasında kullanılan cihazın adı Lipomatik olmakta ve bundan dolayı işleme de bu isim verilmektedir. Cihazda yer alan borular ile deri altına titreşim verilir ve bu yolla yağların parçalanması sağlanır. Daha sonra parçalanan yağlar vakum sistemi ile bölgeden çekilerek ameliyat sonlandırılır.

Kısacası Lipomatik nedir diye sorduğunuzda verebileceğimiz cevap şöyle olacaktır. İşlem bölgesel olarak yağlarınızdan kurtulmanız sağlayan özel bir yöntemdir.

Lipomatik Yan Etkileri

Lipomatik uygulaması genel olarak basit bir işlem olsa da en nihayetinde cerrahi bir müdahale olmaktadır. Her cerrahi müdahalede olduğu gibi bazı riskler bulunmaktadır. Son derece dikkatli ve özenli bir biçimde gerçekleştirilen bu işlem sırasında yapılabilecek bazı hatalar neticesinde ortaya sıkıntılı durumlar çıkabilmektedir.

Genel olarak operasyon başarılı geçtiğinde herhangi bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Tabi bu ancak doğru bir doktor ve klinik ile mümkün olmaktadır. İşinde son derece başarılı ve tecrübeli bir doktordan destek aldığınızda herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

Operasyon bir şekilde planlandığı gibi gitmez ve bazı sorunlar yaşanırsa ortaya doğal olarak yan etkiler çıkacaktır. Bu yan etkiler dokuların zarar görmesi veya işlem yapılan bölgede bozuk görünümler ortaya çıkabilir.

Lipomatik Türkiye

Lipomatik Türkiye’de son yıllarda ciddi şekilde popüleritesi artmış bir uygulamadır. Fit ve hoş görünmek dünya genelinde yaygınlaşan bir furya olduğu gibi doğal olarak ülkemizde de oldukça popüler bir işlem haline gelmiştir. Ülkemizde daha çok büyük şehirlerde yaygın olarak tercih edilen ve gün geçtikçe de daha fazla kitleye ulaşan bu uygulama konusunda birçok etkin klinikte bulunmaktadır.

Lipomatik uygulaması konusunda ülkemizde son derece başarılı ve etkili klinikler bulunmaktadır. Bu kliniklerde başarılı operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Sizlerde bunlardan birinde istediğiniz zaman bu başarılı işlemi yaptırabilir ve fazla yağ kütlelerinden kurtulabilirsiniz.

Ülkemizde işlem ile ilgili olarak tek olumsuz durum bazı ürünlerin ve genel olarak cihazların ithal edilmesidir. İthal durumunda döviz kurlarındaki dengesizlik nedeni ile ücrette sıkıntı olabilmektedir.

Lipomatik Nedir Nasıl Yapılır?

Lipomatik ülkemizde uygulanan bölgesel yağ aldırma işlemlerinden biri olmaktadır. Son derece gelişmiş bir teknolojiye sahip olan bu uygulama ile kişiler kısa sürede bölgesel yağ kütlelerinden kurtulabilirsiniz. Bu konuda birçok insan uygulamanın son derece etkili olduğunu belirtmekte ve oldukça memnun kalmaktadır.

Uygulamanın yapılışı son derece kolay olmaktadır. Lipomatik adı verilen cihaz ile gerçekleştirilen bu işlem adını da cihazdan almaktadır. Cihazda bulunan titreşimli hortumlar yardımı ile yağ kütleleri parçalanır. Birbirinden ayrılan bu yağ parçaları daha sonra vakum yardımı ile çekilerek yağ kütleleri vücuttan uzaklaştırılır.

Lipomatik işlemi ile selülit görünümü düzeltilirken doğal bir gençleşme ve pürüzsüzleşme durumu ortaya çıkmaktadır. Yani bir işlem ile birçok vücut problemi aynı anda giderilmektedir.

İlginizi çekebilir:

Lipomatik Nedir?

Lipomatik Fiyat

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.


Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın