Lipomatik Nedir ? Lipomatik Nasıl Yapılır ?

5
(1)

Bölgesel olarak vücudumuzun bazı bölgelerinde bazen fazla yağ birikimi olabilir ve bu da vücudumuzun yeterince iyi görünmesini engeller. Genel olarak zayıf ve fit olsa da vücudunun önemli kısımlarında bu durumu yaşayan birçok insan bulunmaktadır. Böyle durumlarda genellikle kişiler ne kadar spor yaparlarsa ve sağlıklı beslenirlerse beslensinler yeterli sonuç alamamaktadırlar.

Lipomatik kişilerin bölgesel olarak yağlarından kurtulabilmek için uygulanan bir cerrahi müdahale olmaktadır. Sadece yağ dokusu üzerinde işlem yapıldığından ve kas dokularına ve deriye zarar verilmediğinden dolayı işlem risk faktörü taşımamaktadır. Ayrıca kişiler kısa sürede taburcu olmakta ve gündelik hayatlarına devam edebilmektedir.

Lipomatik Nedir?

Lipomatik nedir sorusuna cevap vermek gerekirse, vücudun bazı bölümlerinde yağ dokuları orantısız olarak bulunur ve bu da ne kadar zayıf olurlarsa olsunlar kişilerin yeteri kadar iyi bir vücuda sahip olmamasına neden olur. Lipomatik operasyonu bu durumu düzeltmek üzere uygulanan bir tür cerrahi müdahale olmaktadır.

İşlem sırasında kişilerin vücudunda belirli bölgelerde bulunan yağ dokularının belirli bir kısmı alınır. Yağ alımı sırasında kullanılan cihazın adı Lipomatik olmakta ve bundan dolayı işleme de bu isim verilmektedir. Cihazda yer alan borular ile deri altına titreşim verilir ve bu yolla yağların parçalanması sağlanır. Daha sonra parçalanan yağlar vakum sistemi ile bölgeden çekilerek ameliyat sonlandırılır.

Kısacası Lipomatik nedir diye sorduğunuzda verebileceğimiz cevap şöyle olacaktır. İşlem bölgesel olarak yağlarınızdan kurtulmanız sağlayan özel bir yöntemdir.

Lipomatik Nasıl Yapılır?

Lipomatik ülkemizde uygulanan bölgesel yağ aldırma işlemlerinden biri olmaktadır. Son derece gelişmiş bir teknolojiye sahip olan bu uygulama ile kişiler kısa sürede bölgesel yağ kütlelerinden kurtulabilirsiniz. Bu konuda birçok insan uygulamanın son derece etkili olduğunu belirtmekte ve oldukça memnun kalmaktadır.

Uygulamanın yapılışı son derece kolay olmaktadır. Lipomatik adı verilen cihaz ile gerçekleştirilen bu işlem adını da cihazdan almaktadır. Cihazda bulunan titreşimli hortumlar yardımı ile yağ kütleleri parçalanır. Birbirinden ayrılan bu yağ parçaları daha sonra vakum yardımı ile çekilerek yağ kütleleri vücuttan uzaklaştırılır.

Lipomatik işlemi ile selülit görünümü düzeltilirken doğal bir gençleşme ve pürüzsüzleşme durumu ortaya çıkmaktadır. Yani bir işlem ile birçok vücut problemi aynı anda giderilmektedir.

Lipomatik Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

 1. Lipomatik uygulaması estetik açıdan kötü görünümlere sebep olan yağ görünümlerini kapatmak ve en aza indirmek için uygulanan operasyonlardır. Kadınların sıklıkla tercih ettikleri Lipomatik uygulamalarında Kalça yüzeylerine yapılan uygulamalar en fazla tercih edilen tedavi yöntemleridir.
 2. Kalçanın yanı sıra aynı zamanda sarkan kol kaslarının da yağ gibi tabakaları alınabilmektedir. 
 3. Lipomatik uygulamalarında karın fazlalıkları ve göğüs yağları gibi operasyonlarda tercih edilmektedir. 
 4. Genel itibari ile vücut üzerinde sarkmaların gözlemlendiği her noktaya Lipomatik uygulaması yapılmaktadır. Lipomatik uygulamaları ile sarkmalar ve fazla yağlar alınmakta estetik açıdan daha güzel görünümler ortaya çıkmaktadır. 

Lipomatik Uygulamaları İle Ne Kadar Yağ Aldırmak Mümkün Olur?

Lipomatik uygulamalarında yağ aldırmaları ve kilo kayıpları hastanın vücut kitle endeksi içerisinde bulunan yağ oranı ile tamamen düz orantılıdır. Örneğin kalça yağları ve sarkmaları bulunan hastanın kalça derisi içerisinde bulunan yağ oranı kimine göre fazla iken kimine göre ise az miktarda yer almaktadır.

Genel bir Lipomatik uygulaması ile kalça yağlarında en az 2 kilo verilebilmesi mümkündür. Kalçanın yanı sıra karın üzerinde veyahut kol kasları bacak sarkıntılarında yer alan yağ miktarları ile kişiler 8 kiloya kadar vücutlarından yağ miktarını aldırabilirler. Üstelik hiçbir yan etkisi bulunmayan Lipomatik uygulamalarında yağ aldırma işlemlerinde kişiler aynı zamanda fazla kilolarından kurtulmakta ve daha sıkı estetik bir vücuda kavuşmaktadır.

 Lipomatik Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Lipomatik operasyonu uygulamasının kişilere pek çok avantajları bulunmaktadır. Şüphesiz en büyük avantajlarından birisi ise kişilerde gözlemlenen vücut sarkmalarının yok edilmesidir.

 • Vücut Sarkmaları Ortadan Kalkmaktadır.

Genellikle kadın hastalar üzerinde sıklıkla rastlanan bir durum olan vücut sarkmaları kilo alıp vermekten kaynaklı olarak vücut üzerinde gözlemlenmektedir. Vücut sarkmaları Lipomatik uygulamaları ile tamamen ortadan kalkmakta ve kişilere sıkı bir vücut imkanı sağlamaktadır. 

 • Fazla Yağların Alınması Sağlanır.

Vücut üzerinde bulunan yağları spor yaparak atmak oldukça zor bir işlemdir. Pek çok kişi yanlış spor uygulamaları ile vücut yağlarının kasa çevrilmesine sebep olmakta ve kilo verme işlemini daha zor yaşamaktadır. Oysa Lipomatik uygulamaları sayesinde kişiler hiçbir zahmet çekmeden doğru operasyonlar sonucunda fazla yağlarından arınabilir ve kilo kaybı yaşayabilirler.

 • Lipomatik Uygulamaların Hızlı İyileşme Sürecinin Olması 

Lipomatik operasyonlar diğer yağ aldırma işlemlerinden farklı olarak daha hızlı iyileşme süreci sağlar. Diğer yağ aldırma işlemlerinde işlem yapılan yerlerin iyileşme ve dikiş süreçleri gibi unsurlar tedavi sürecinde daha fazla zaman kaybına neden olurken Lipomatik uygulamalar estetik işlemler gibi hızla iyileşme sürecinde katkılar sağlarlar.

 • Hassas Dokulara Zarar Vermeden Acısız İşlem Yapılır.

Lokal Anestezikler ile kişiler hassas sinir ve dokularına zarar verilmeden kişilerin işlemleri tamamlanmaktadır. 

 • Selülit ve Portakal Kabuğu Görünümü Ortadan Kalkar.

Kalça üzerinde bulunan selülit gibi estetik olmayan görünümler kısa süreli Lipomatik işlemler sayesinde tamamen ortadan kalkabilmektedir. Bu işlemlerin sonuçları uzun yıllar boyunca kalıcı olarak olmakta ve kişilere estetik görünüm kazandırmaktadır. 

 • Homojen Yağ Aldırma Miktarı

Lipomatik Operasyonlarında vücut estetik görünümleri son derece önemlidir. Bu sebeple lipomatik yağ aldırma işlemlerinde daima tüm bölgeler ile eşitlik uygulaması yapılmaktadır. 

Kimler Lipomatik Yaptırabilir?

Lipomatik uygulamalarında dikkat edilen en önemli nokta 18 yaşından küçükler ve Hamileler kesinlikle bu işlemlerden yararlanamaz. Fakat bu kişiler dışında Lipomatik operasyonları fazla kiloları ve yağları olan herkese yapılabilmektedir. Lipomatik uygulamalarında 18 yaş üzerinde olan kadın erkek fark etmeksizin vücut kitle endeksine uygun olmayan fazla yağ miktarına sahip kişiler, estetik durmayan vücut sarkmalarına sahip kişiler ve görünümünden hoşnut duymayan sıkılaşmak isteyen her kişi bu uygulamalardan yararlanabilir. 

Lipomatik Uygulama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 1. Korse Kullanımlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. İşlem görmüş bölgenin tahrip olmaması için uzman yardımları uygun korse kullanımları gereklidir.
 2. Anestezi uygulanan hastalarda işlem sonrası küçük bir baş dönmesi gözlemlenebilir. Bu sebeple operasyon sonrası ciddi hareketlenmelerin yapılmaması gerekmektedir.
 3. Ağrı kesici gibi Uzman tarafından önerilmeyen ilaçlar kullanılmamalıdır. Hastalar bu gibi durumlarda bitki çayı içerek vücudunu rahatlatmalıdır. 
 4. Ağır hareketlerden kaçınmalıdır. Ağır hareketler sonucunda işlem yapılan bölgelerde ciddi bir tahribat oluşturması yapılan işlemi olumsuz yönde etkilemiş olabilir.

Lipomatik Yan Etkileri

Lipomatik uygulaması genel olarak basit bir işlem olsa da en nihayetinde cerrahi bir müdahale olmaktadır. Her cerrahi müdahalede olduğu gibi bazı riskler bulunmaktadır. Son derece dikkatli ve özenli bir biçimde gerçekleştirilen bu işlem sırasında yapılabilecek bazı hatalar neticesinde ortaya sıkıntılı durumlar çıkabilmektedir.

Genel olarak operasyon başarılı geçtiğinde herhangi bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Tabi bu ancak doğru bir doktor ve klinik ile mümkün olmaktadır. İşinde son derece başarılı ve tecrübeli bir doktordan destek aldığınızda herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

Operasyon bir şekilde planlandığı gibi gitmez ve bazı sorunlar yaşanırsa ortaya doğal olarak yan etkiler çıkacaktır. Bu yan etkiler dokuların zarar görmesi veya işlem yapılan bölgede bozuk görünümler ortaya çıkabilir.

Lipomatiğin Türkiye’de Uygulanması 

Lipomatik Türkiye’de son yıllarda ciddi şekilde popüleritesi artmış bir uygulamadır. Fit ve hoş görünmek dünya genelinde yaygınlaşan bir furya olduğu gibi doğal olarak ülkemizde de oldukça popüler bir işlem haline gelmiştir. Ülkemizde daha çok büyük şehirlerde yaygın olarak tercih edilen ve gün geçtikçe de daha fazla kitleye ulaşan bu uygulama konusunda birçok etkin klinikte bulunmaktadır.

Lipomatik uygulaması konusunda ülkemizde son derece başarılı ve etkili klinikler bulunmaktadır. Bu kliniklerde başarılı operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Sizlerde bunlardan birinde istediğiniz zaman bu başarılı işlemi yaptırabilir ve fazla yağ kütlelerinden kurtulabilirsiniz.

Ülkemizde işlem ile ilgili olarak tek olumsuz durum bazı ürünlerin ve genel olarak cihazların ithal edilmesidir. İthal durumunda döviz kurlarındaki dengesizlik nedeni ile ücrette sıkıntı olabilmektedir.

Lipomatik Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Lipomatik fiyatları işlemin kapsamına ve hekim uzmanlığına göre değişmektedir. Lipomatik son yıllarda oldukça konforlu oluşu ile birçok hasta tarafından tercih edilen bir yağ aldırma yöntemi olmaktadır. Bu yönü ile oldukça tercih edilen yöntem olması doğal olarak yağ aldırmak isteyen kişilerin dikkatini çekmektedir.

Bölgesel olarak fazlalıklardan şikâyet eden birçok kişi için Lipomatik oldukça uygun bir operasyon olmaktadır.İşlem yapıldıktan sonra bu durumdan yalnızca yağ dokuları etkilenmekte ve diğer dokulara zarar gelmemektedir. Görüldüğü gibi işlemin kesinlikle zararı olmamakta aksine son derece avantajları olmaktadır.

 İşlem için ödenmesi gereken ücret oldukça merak edilen bir konudur. Ücret konusunda ne yazık ki kesin bir rakam söylemek oldukça zor olmaktadır. Çünkü işlem için ödenecek olan ücret kişinin durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı