Vaser Liposluction İle  Lipomatik Arasındaki Fark
4.1
(16)

Çağımızda artık kadın olsun erkek olsun hemen herkesin ortak noktalarından biri de güzel bir fiziğe sahip olmaktır. Fakat yenilen yemekler, yaşın ilerlemesine bağlı bazı faktörlerde yağlandırmadan kaçamamıza zemin hazırlayabiliyor.

Bölgesel yağlardan kurtulmak isteyen pek çok kişi de artık bu tür yollara başvurma ihtiyacını hissediyor diyebiliriz. Fakat böyle bir yola başvuracak olan kişilerinde mümkün olduğunca dikkatli olmaları gerekmektedir.

Vaser Liposluction ile lipomatik arasındaki fark ne olduğunu bilmelisiniz. Buna göre aralarında ki farkı bilirseniz hangisine başvurmak istediğine anında karar vermeye başlamış olursunuz. Bu sayede fiziki anlamda daha da güzel görünme şansına sahip olursunuz.

Fakat hangi tekniğe başvurursanız başvurun her ikisininde uzman estetisyenler tarafından yapıldığını söyleyebiliriz.  Böylece güvenli ve aynı zamanda sağlıklı yoldan bölgesel zayıflamanın yapılmaya başlanması gerçekleşecektir.

Vaser Liposluction İle  Lipomatik   Arasındaki Farklar Nelerdir?

Vaser ile başlamak gerekirse bu teknikte uygulanan tedavi yöntemi oldukça farklıdır.  Ses dalgaları çıkartan cihaz, yağın sıvı hale dönüşmesini sağlar.  Sıvı haline gelen yağ,  cihaz aracılığı ile de sorunsuz bir şekilde dışarıya çıkartılmaya başlanmış olacaktır.

Direk yağ hücrelerine nüfuz edilme işlemi olduğundan dolayı doğal olarak bölgesel anlamda daha çabuk şekilde bir yağların yok olması gerçekleşecektir.

Aynı zamanda bu tedaviyi gören kişinin de diğer tedavi yöntemlerine oranla daha çabuk şekilde iyileşme durumu görülmeye başlanmış olacaktır diyebiliriz.

Vaser yöntemi ile yağ alınma yapıldığı zaman ise dışarıdaki ette sarkma durumları yaşanmaz.  Tam aksine etin sertleşmesi de kolay yoldan gerçekleşmeye başlamış olacaktır.

İnsan vücudunda yer alan yağlar, ultrasonik vaser aracılığıyla sıvı haline dönüştürülüp dışarıya güvenli şekilde atılma işlemidir. Pratik bir işlem olduğundan dolayı  pek çok kişi de artık vaser tedavisine başvurma ihtiyacı duyabiliyor.

Lipomatik   Yağ Aldırma Nasıl Oluyor?

Lipomatik yağ aldırma işlemlerinin nasıl olduğunu da merak edebilirsiniz.  Bu yönteminde uzman cerrahlar tarafından yapıldığını söyleyebiliriz. Bu yönteminde pek çok kişi tarafından sıklıkla tercih edilir hale döndüğünü söyleyebiliriz.

Güvenli bir tedavi yöntemi olduğundan dolayı doğal olarak pek çok kişide bu yola başvurmaktadır. Hem işlem pratik şekilde yapılırken hem de tedavi görecek olan bireyinde iyileşme süresi hızlı şekilde yapılmaya başlanır.

Lipomatik, yağ aldırmak ve beraberinde zayıflayabilmek adına başvurulan bir cihaz olduğunu belirtebiliriz. Bu yöntem hem hızlı hem de ağrısız şekilde yapılır. Aynı zamanda tedavi sonrasında da uzman doktorunuz sizlere 3 haftaya kadar korse kullanmanız gerektiğini söyleyecektir.

Lipomatik Nerede Yapılır?

Lipomatik olarak bilinen vücudumuzdaki diyet ve egzersizlere dirençli olan fazla yağların alınması, aynı zamanda hatların şekillenmesini sağlayan titreşimli kanüllerle vakumlama yöntemidir. Lipomatik ile yağ alırken daha az doku hasarı oluşur.

Lipomatik yaptırmak isteyen kişilerin vücut kitle indeksi 30’un altında olması ve ciddi sistemik hastalıklarının bulunmaması gerekir. Bel üstü, çene altı, sırt, üst kollar, bacak altı ve diz içi bölgelere uygulanabilen bu işlemin diğer liposuction çeşitlerine göre iyileşme süresi daha hızlıdır.

Ayrıca bu işlem büyüklüğüne göre genel anestezi olmadan lokal anestezi ile de uygulanabilmektedir. Lipomatik işlemi aynı zamanda daha kısa sürmektedir.

4.1 / 5. 16

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir