Yağ aldırma yöntemleri arasında son yıllarda oldukça popüler olan Lipomatik son derece önemli bir işlemdir. Lipomatik nedir ve neden bu kadar popüler olmuştur bundan bahsetmek gerekmektedir.

Lipomatik özel olarak geliştirilen bir cihaz ile son derece dikkatli ve özenli bir biçimde yağ dokusunun bölgeden atılmasını sağlayan bir cerrahi müdahaledir. İşlem bir estetik müdahale değil bir cerrahi müdahaledir. Yani biraz daha ciddiye alınması ve doğru kişilere yaptırılması gereken bir işlemdir.

Genel olarak bir risk taşımayan işlem için doğru kişilerin bulunması çok önemlidir. Sebebi ise bu tarz işlemler sonrasında geç iyileşme gösteren zorlu operasyonlardır. Ayrıca başarılı sonuç elde etmek içinde yine deneyimli ve uzman kişiler tercih edilmelidir.

Lipomatik Uygulaması

Lipomatik uygulaması son yıllarda oldukça fazla sorulmaya başlanmış ve cevabı son derece fazla merak edilen bir soru olmuştur. Birçok kişinin fiziksel görünümünü ve hayatını oldukça önemli ölçüde etkileyecek olan operasyon hakkında kişilerin bilgi almak istemesi son derece önemlidir.

İşlem bölgesel olarak vücutta yer alan yağ birikintilerinden kurtulmak için uygulanmaktadır. İşlem yapıldıktan sonra kişiler aynı gün içerisinde rahatlıkla taburcu olabilirler. Alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen operasyonlar sonrasında herhangi bir komplikasyon gelişmemekte ve kişiler oldukça konforlu bir biçimde hayatlarına devam edebilmektedir.

Sizin vücudunuzda rahatsız olmanıza neden olan böyle bölgesel yağlanma durumu var ise, lipomatik uygulaması yöntemini tercih ederek sizi mutsuz eden bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Lipomatik Nasıl Uygulanır?

Lipomatik uygulanma mantığı genel olarak yağların parçalanması ve özel yöntemler ile vücuttan çıkarılması biçimindedir. Yağların parçalanması için özel hortumlar kullanılır ve bu hortumlar sayesinde yağ kütlelerine titreşim gönderilir.

Bölgesel olarak konumlanan yağ kütlelerinden kurtulmak, sıkılaşmak ve selülit görünümünden kurtulmak için uygulanan ve son derece etkili yöntemlerden biri olan Lipomatik nedir sorusunu cevapladıktan sonra bir diğer önemli konu olan işlemin uygulanışından bahsetmek gerekmektedir.

Titreşimler yağları parçalayarak ayrılmasını sağlar. Parçalara ayrılan yağ kütleleri özel bir vakum yardımı ile çekilerek vücuttan atılır. İşlemin uygulanması işte bu kadar basit olmaktadır. İşlemin herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Lipomatik Kimler için Uygundur?

Lipomatik belli standartlara sahip kişiler için uygundur. Ancak bu noktada kesin bir hedef kitleyi sözel olarak ifade etmek doğru olmaz. Kişilerin bu uygulama için uygun olup olmadığı, hekim tarafından tespit edilebilecek bir husustur ve muayene gerektirir.

Muayene olmadan lipomatik işlemine uygun olup olmadığını belirleyebilmek mümkün olmayacaktır. Hekiminizden randevu alarak, lipomatik veya diğer uygulama türleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Size en uygun uygulama tipine hekiminiz karar verecek ve güvenlik bir şekilde uygulama gerçekleştirebilecektir. Hemen harekete geçin, siz de etkili çözümlere tıbbi protokollerle ulaşın.

Kaynakça:

  1. https://academic.oup.com/asj/article-abstract/30/1/83/199871
  2. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1465324917306588
  3. https://journals.lww.com/plasreconsurg/Fulltext/2012/04000/A_Multicenter,_Prospective,_Randomized,.31.aspx

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.


Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın