Vücut Germe Ameliyatı Fiyatları
5
(3)

Vücut germe ameliyatı, deri bölgesinde farklı nedenlerden kaynaklı olarak sarkmış ya da gevşemiş derilerin eski haline getirildiği bir cerrahi operasyondur.

Vücutta özellikle yağ birikmesi sonucunda sarkmalar meydana gelmekle beraber yaşın ilerlemesi, kilo alıp – verme kaynaklı ya da ağır sporlar sonrasında da sarkmalar oluşmaktadır.

Başlangıç seviyesinde fark edildiğinde sarkma tedavisi daha hızlı ve basit olacaktır. Ancak fark edilme süresi geciktiğinde hastanın ihtiyaçlarına göre farklı yöntemler izlenmektedir.

Ameliyat ile bu sarkma, gevşeme ya da kırışıklıklara çözüm son dönemlerin en fazla ilgi gören uygulamaları arasında yer almaktadır. İlgi gören bu uygulamada muayene öncesinde net Vücut Germe Ameliyatı Fiyatları almak doğru olmamaktadır.

Vücut Germe Ameliyatı Öncesinde Yapılması Gerekenler

Vücut germe ameliyatı öncesinde yapılması gerekenlerin başında kullanılan kan sulandırıcı ilaçlara ara vermeli ve hasta sürekli olarak kullandığı ilaçlar var ise hekimi bilgilendirmelidir. Alkol ve sigara kullanımına da ameliyata en az 10 gün kala sonlandırılması gerekmektedir.

Yeme ve içme için ise vücut germe ameliyatına 6-7 saat kala son verilmelidir. Tüm bu aşamalardan hekiminiz tarafından muayene edildikten sonra bilgilendirilirsiniz.

Bacak, bacak içi, kol, karın ya da alın bölgesinde vücut germe ameliyatı sık kullanılan bir teknik haline gelmiştir.

Cerrahi bir operasyon olan bu işlem uygulanacak bölgeye göre ve duruma göre genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Anestezi altında yapılması nedeniyle de ameliyat öncesinde uyulması gereken durumlar bulunmaktadır.

Muayene sonrasında ihtiyacınıza göre Vücut Germe Ameliyatı Fiyatları için net bir bilgi edinebilirsiniz.

Vücut Germe Ameliyatı İzleri

Vücut üzerinde sarkmaların yok olmasını hedefleyen bu ameliyatta yara izleri en az görünebilecek noktalarda bırakılmaktadır. Ameliyat esnasında bu duruma dikkat edilmektedir.

Germe ameliyatları sonrasında uzman hekimin onayı ile korse kullandırılmaktadır. Alın bölgesi haricinde bu korse kullanımları ameliyat izlerinin hızlı iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Alın bölgesinde yara izleri saç derisinin altında kalmaktadır. Ameliyattan kısa bir süre sonra izlerin rengi solmaya başlayacak ve birkaç ay sonra neredeyse görülemeyecek bir hale gelecektir.

Ameliyat öncesinde yara izleri ve Vücut Germe Ameliyatı Fiyatları için detaylı bilgileri uzman hekimden öğrenebilirsiniz.

Vücut Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Vücut germe ameliyatı için tetkikler ve muayene öncesinde belirli bir fiyat belirlenememektedir. Kişiden kişiye Vücut Germe Ameliyatı Fiyatları değişim göstermektedir. Hekime muayene olduktan sonra verilecek olan kan tahlilleri ve tetkikler sonrasında hastanın ihtiyacı olan işlemler belirlenmektedir.

Her bölge için farklı fiyat aralıkları bulunmaktadır. Ve her bölgenin farklı ek işlemlere ihtiyaç duyması halinde bu işlemler de fiyata yansıtılmaktadır.

Örneğin; gerekli durumlarda liposuction uygulaması sık olarak kullanılmaktadır. Liposuction gibi ek işlemler ameliyat fiyatlarının farklılık göstermesine neden olmaktadır.

En doğru bilgiyi hekiminizden muayene sonrasında öğrenebilirsiniz.

Kaynakça:

https://katalog.marmara.edu.tr/eyayin/tez/T0061756.pdf

https://www.journalagent.com/z4/vi.asp?pdir=eamr&plng=eng&un=OTD-49379&look4=

https://www.journalagent.com/z4/download_fulltext.asp?pdir=eamr&plng=eng&un=OTD-49379

5 / 5. 3

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir