Ameliyat İle Bacak İnceltme ve Sıkılaştırma
0
(0)

Estetik ameliyatlar kişilerin sağlık durumunu etkilemeden, fizyolojik ve psikolojik biçim bozukluklarını gidermek amacıyla yapılır.

Son günlerin en çok tercih edilen ameliyat ile bacakları inceltmek ve sıkılaştırmak mümkündür. Alanında uzman estetik cerrahınızla birlikte bacakların kontrolleri yapılır ve uygun görülen teknik uygulanır.

Ameliyat ile bacaklar nasıl incelir?

Liposuction ve cerrahi ameliyatlar bacak inceltme ve eşitleme de en çok kullanılan tekniklerdir. Kişilerde genetik veya gelişime dayalı kemik gelişiminden kaynaklanan bacak çarpıklığı, bacak çıkıntılığı gibi durumlar estetik cerrahiler tarafından yapılan operasyonlarla ortadan kaldırılır.

Üst ve alt bacak olarak ayrım yaparak inceleyeceğimiz bu konuda; yanlış egzersizler, beslenme kaynaklı yağ kalıplaşması ve aşırı kilo alıp vermeye dayalı deri görünümünden kaynaklanan orantısızlar diyebiliriz.

Basen ve iç bacaklarda görülen yaygın kalınlaşma sorununun temeli beslenmeye dayalı yağlanmadır. Bu kalıplaşan yağlar spor ve diyetlerle ortadan kaldırılamayabilir. Bu bölgelerde bacak inceltme amaçlı liposuction uygulanması yağlardan kısa süre de kurtulmanıza yardımcı olur.

Alt bacak bölgesinde yanlış egzersize dayalı kas yapısı fazla gelişebiliyor. Özellikle kadınlar düzenli spor sonrası bazı bölgelerde meydana gelen kas oluşumlarından rahatsız olabilirler.

Bu bölgeye bacak görünümünü eşitlemek amaçlı vaser teknikli mini yağ aldırma operasyonları uygulanabilir. Gerekirse cerrahi müdahalerle yağ bezleri alınır ve kişilerin rutin egzersizleri değiştirilir. Dolgu ve liposuction yöntemi ile alt bacak görüntüsünün eşitlenmesi inceltilmesi sağlanır.

Bacaklarda ki kalın görüntü bazen çarpıklıktan kaynaklıda olabilmektedir. Çarpık bacaklar üzerinde uygulanan dolgu ve cerrahi işlemler bacakların daha düz ve estetik durarak ince görünmesini sağlayacaktır.

Ameliyat ile bacaklar nasıl sıkılaşır?

Estetik cerrahide tüm operasyonları destekleyen farklı operasyonlar mevcuttur. Bacaklar üzerinde uygulanan işlemler, farklı bir işlemle kombine edildiği zaman daha olumlu sonuç verecektir.

Bacak sıkılaştırma ameliyatı, aşırı kilo alıp vermeye dayalı sarkmalara, genetik deri dokusundan kaynaklanan yırtılmalara, yaşa ve yer çekimine göre elastikiyetini kaybetmeye ve benzeri sorunlara karşı yapılır.

Bacaklarda bulunan işlevini kaybeden deri, bacak germe işlemi ile sıkılaştırılır. Bölgede şekilsiz ve düzensiz yağlanma söz konusu ile yağlardan kurtulan bacakta ki fazla deri çıkartılır.

Bacağın gerilerek daha sıkı bir görünüme kavuşması sağlanır.  Özellikle uyluk bölgesi (üst bacak) liposuction ile desteklendiği zaman daha başarılı sonuçlar vermektedir.

Bacak sıkılaştırma işleminde dolgu yöntemi ve yağ enjeksiyon tercih edilenler arasında. Hastalar bacak şekillerine bağlı düzenlemek istedikleri bölgeler de kas görünümü de elde etmek için yağ dolgusu tercih edebiliyorlar. Derinin daha sıkı ve gergin görünmesi dolgu sayesinde sağlanabilir.

Bacak inceltme ve sıkılaştırma ameliyatı sonrası düzenli egzersiz, korse kullanımı ve hayat düzeni ameliyatla elde edilen incelmeyi ve sıkılığı korumanıza yardımcı olacaktır.

Kaynakça:

https://www.verywellhealth.com/inner-thigh-lift-surgery-2709901

https://www.verywellfit.com/how-to-lose-thigh-fat-4145065

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir