Bacak Yağı Aldırma Ameliyatı ( Liposuction )
3.6
(33)

Hareketsizlik, aşırı kilolu olma, kalıcı yağ birikmesi, fizyolojik yapı bozuklukları gibi sebeplerden dolayı bacak bölgesinde biriken yağlar fiziksel olarak insanların kötü görünmesine neden olur.

Bu bölgede biriken yağlar aynı zamanda insanların hareket kabiliyetini sınırlar. Bacak bölgesine biriken yağlar alınmadığında veya azaltılmadığında bir süre sonra insanların iskelet ve kas sistemlerinde riskli durumlar meydana gelir.

Bacak yağ aldırma ameliyatı ile bacaklarda biriken yağlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bu alanda hastalarımın daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını isterim. Kalıcı olarak ameliyat sonrası görüntünüz değişecektir.

Ancak bu kalıcı olacak olan süreçte sizin yaptığınız sağlık dışı olaylar tekrar yağlanma riski oluşturabilir. Bacak bölgesi özellikle basen ile birlikte kadınların estetik görünmesini sağlayan ana bölgelerden biridir.

Hem erkekler hem kadınlar için uygulanan bu ameliyatta bacak bölgesini birikmiş olan ve bir türlü kurtulamadığınız yağlardan sizleri kurtarabilirim.

Bacak Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bacak yağlarını aldırma ameliyatı yapılacak olan kişilere önce hasta psikolojisini iyi bilen bir doktor olarak sizinle birebir görüşme gerçekleştiriyorum.

Yapılacak olan işlemin tüm detayları hakkında size bilgi veriyor aynı zamanda alınacak yağ miktarı fizyolojik yapınıza göre belirleyerek size bildiriyorum.

Ameliyat öncesinde, ameliyat sırasında ve ameliyat sonrasında yapılması gerekenler ve oluşabilecek tüm semptomlarla ilgili sizi bilgilendirerek süreci bilinçli bir şekilde ilerletmenizi sağlıyorum.

Alınacak yağ miktarına göre 1,5 saat ile 4 saat arasında süren bir ameliyat ile sizleri yağlarınızdan kurtarmış oluyorum.

Bacak yağı aldırma ameliyatı öncesinde bacaklarda biriken yağların olduğu bölgelerde işaretleme yapılarak operasyon başlıyor. Yapılan işaretler üzerinden kesiler açılarak bu kesiler aracılığı ile Liposuction yöntemi kullanılarak yağlar vücut dışına çıkabiliyor.

Eğer alınacak yağ miktarı az ise liposuction yöntemine gerek kalmadan lazer ışınları ile yağlar bulundukları bölgede parçalara ayrılarak daha küçük parçalar haline getiriliyor. Küçük parçalar haline getirilen yağlar vakum(kanüller ile) metodu ile dışarı alınıyor.

Genel anestezi altında yapılan bu işlemlerde hastanın bir gün hastanede kalması hasta sağlığı açısından gereklidir. Ancak alınacak yağ miktarının düşük olması durumunda hastaya aynı gün içerisinde taburcu edebilirler.

Bu alanda uzman olan doktorlar ameliyat sonrasında hastanın uyması gereken tüm kuralları hastaya anlatıyor. Ameliyat sonrasında hastaya varis çorabı veya yağ alınan bölgeye uygun olan bir korse giydiriyoruz.

Hastanın tamamen iyileşme süreci bir ile iki ay arasında bir süreye yayılıyor. Bacak yağ alma operasyonundan sonra beş gün içerisinde hasta normal yaşantısına dönebiliyor.

Bu alanda uzman ve tecrübeli bir doktor olarak hasta sağlığına öncelik veriyor, hastanın ameliyat sonraki yaşamını ve dikkat etmesi gereken tüm detayları tek tek hastaya anlatıyorum.

Kimler Bacaktan Yağ Aldırma Ameliyat Olamaz?

Genel anestezi altında yapılan bacaktan yağ aldırma ameliyatı sağlık sorunu bulunan veya anesteziye karşı dayanıklı olmayanlara yapılamaz.

Kalp hastalığı bulunanların, tansiyon hastalığı olanların, kan sulandırıcı ilaç kullananların, iskelet kas sistemi rahatsızlığı bulunanların bacaktan yağ aldırma ameliyatı olması çok risklidir.

Ameliyat öncesi hastaya bu ameliyat ile ilgili tüm detayların birebir konuşarak neden ameliyat yaptıramayacaklarını anlatıyoruz.

Hastalarımızın sağlığını kendi sağlımız gibi gördüğümüz için bu ameliyat olmak isteyenlerle birebir görüşüyor ve genel sağlık durumları hakkında bilgiler alarak ameliyat olup olamayacakları karar veriyoruz.

Bugüne kadar yapmış olduğumuz yağ aldırma ameliyatlarında hastalarımızın tamamının kısa süre içerisinde iyileşecek daha iyi bir yaşantıya sahip olmasını sağlamış durumdayız.

Bacaktan yağ aldırma ameliyatı basit gibi görünen bir ameliyat olsa da genel anestezi altında yapılan ve hastanın genel sağlığını doğrudan ilgilendiren bir ameliyattır. Bu nedenle sağlık sorunu olanlar için ciddi risk teşkil eder.

Bacak Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları 2020

Bir tür estetik ameliyat olarak bilinen bacaktan yağ aldırma ameliyatı fiyatları hastanın yaşına, alınacak yağ miktarına, yağ alınacak bölgedeki riskli durumlara, iskelet kas hastalıklarının olup olmamasına, kişinin diğer hastalıklarının bulup bulunmamasına göre farklılık göstermektedir.

Ayrıca bacaktan yağ aldırma ameliyatı fiyatları doktorunuzun tecrübesine, donanımlar, unvanına göre değişiklik gösteriyor.

Bu konuda doktorlar sizinle birebir görüşmeler gerçekleştirerek mevcut sağlık durumunuza göre yapılacak ameliyatı ve uygulanacak teknikleri size anlatıyor, hastanede kalma süresine bağlı olarak size fiyat belirliyor.

SSK Karşılıyor mu?

Bacaktan yağ aldırma ameliyatı, estetik operasyonlar arasında gösterilir. Bu operasyon estetik müdahale olduğundan ülkemizde özel hastane ve kliniklerde yapılır. Estetik ameliyatlar devlet tarafından karşılanmadığı için bacaktan yağ aldırma ameliyatını SSK karşılamaz. Bu tedavi tamamen kişisel tercih olan lüks bir cerrahi operasyondur.

Özel Sigorta Kapsamında mıdır?

Genel Sağlık Sigortası estetik operasyonları karşılamıyor. Bunun dışında yaptırdığınız özel sigorta olması durumunda içinde estetik operasyonların olması gerekiyor. Birçok standart sağlık sigortasında estetik operasyonlar yoktur. Sigorta şirketleri tarafından satılan özel estetik sigortaları yaptırırsanız bacaktan yağ aldırma işlemi özel sigorta kapsamına girebilir.

Neden Kaç TL Olduğu Yazmıyor?

Bacaktan yağ aldırma ameliyatıyla ilgili fiyat bilgisi web sitelerinde yer almaz. Hastaneler, klinikler ya da estetik cerrahlar bu operasyon hakkında fiyat vermezler. Operasyon hakkında web sitesinde net bir fiyat belirtmek Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. Bu yüzden hiçbir şekilde bacaktan yağ aldırma ameliyatıyla ilgili fiyatı internet sitelerinde göremezsiniz.

Ne Kadar Sürer?

Bacaktan yağ aldırma ameliyatının süresi 2-3 saat kadardır. Ameliyat süresine etki eden temel unsurların başında ise bacaktan yağ alınacak bölgenin genişliği ve alınacak yağ miktarı gelir. Yağ miktarı arttıkça ve bölge genişledikçe ameliyatın süresi uzayacaktır. Hastalar genelde ameliyat sonrasında birkaç saat içinde taburcu edilerek evine yollanmaktadır.

Nerede Yapılır?

Bacaktan yağ aldırma işlemi estetik ameliyat yapan tüm kurumlarda gerçekleştirilebilir. Ülkemizde daha çok bu tarz ameliyatlar özel hastaneler ve kliniklerde yapılır. Estetik cerrahlar bacaktan yağ aldırma işlemini kendi kliniklerinde de gerçekleştirebilirler. Ayrıca bacak yağ aldırma ameliyatı bazı devlet hastaneleri ya da üniversite araştırma hastanelerinde de estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Sonrası İz Kalır mı?

Hastaların en büyük korkusu bacaktan yağ aldırma ameliyatı sonrasında iz kalmasıdır. Yağ aldırma ameliyatlarında kullanılan teknolojiler sayesinde işlem sonrasında hiçbir şekilde iz kalmaz. İlk birkaç gün işlem yapılan bölgede ufak izler ya da kızarıklıklar olabilir ancak kısa bir süre sonra bunlar geçer. Bacaktan yağ aldırma ameliyatı kalıcı iz olmadan gerçekleştirilen bir ameliyattır.

Sonrası Ne Zaman İşe Dönebilirim?

Bacaktan yağ aldırma ameliyatı çok basit estetik operasyonlar arasındadır. Hastalar genelde ilk 1-2 gün içinde işine dönebilmektedir. Ancak bazı durumlarda iyileşme süreci kişiye göre değişebilir. En doğru bilgiyi size doktorunuz verir. Hafif işlerde dönüş daha kolay olurken biraz daha ağır olan işler için süreç daha geç olabilir.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/knee-liposuction

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/ddg.12024

3.6 / 5. 33

4 cevaplar
  1. Şule
    Şule says:

    bacak liposuction fiyatları nedir? Bir de aynı anda hem bacak hem karın liposuction oluyorsa her ikisinin fiyatını iletbilirseniz memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

    Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir