Penis Yağ Enjeksiyonu
3.3
(26)

Küçük, kısa ya da ince penis erkeklerin en korkulu rüyaları arasındadır. Bu sorun erkeklerde cinsel hayatı olumsuz etkiler. Ayrıca birçok ilişkide partneri de olumsuz etkileyen bir süreçtir. Cinsel olarak mutsuz olan çiftler günlük hayatında da sorunlar yaşayacaktır.

Ancak belirttiğimiz sorunlar penis yağ enjeksiyonu ile ortadan kaldırılabilir.  Yapılacak operasyonla çok kısa içinde penisinizi daha büyük ya da daha kalın hale getirebilirsiniz.

Anestezi destekli bir ameliyat sayesinde penise enjekte edilen yağ yardımıyla kalınlaştırma yapılabilir. Luposuction işlemi sayesinde penise yağ enjekte edilerek operasyon başarıl bir şekilde tamamlanıyor.

Penisten alınan doku yeniden penise entegre ediliyor ve kalınlık konusunda da istenen başarılı sonuçlar alınabiliyor.

Penis Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Penis yağ enjeksiyonu; penisin kısa ya da ince olması durumunda şikayetleri ortadan kaldırmak adına gerçekleştirilen cerrahi işlemdir. Bu işlem sayesinde peniste etkili sonuçlar alınabilir.

Cinsel ilişki sırasında erkeklerin özgüvenine olumsuz etkisi olan penis sorunları cerrahi operasyonla kolayca ortadan kaldırılabilir. Penise yağ enjeksiyonu da sorunların çözümünde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.
Anestezi destekli yapılan operasyon sayesinde dokulara hiçbir zarar verilmez.

Ağrı ya da başka bir sorunla karşılaşmadan penisinize yağ enjekte işlemini tamamlayabilirsiniz. Başarılı bir ekiple birlikte etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bu operasyonu tam donanımlı bir merkezde yaptırarak istediğiniz oranda yağ enjekte ederek penis bölgesinde kalınlaştırma elde edebilirsiniz.

Penis Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Penise yağ enjeksiyonu işlemlerinde lokal anestezi işlem yapılır. Bu işlem sırasında hastanın durumuna bağlı olarak genel anestezi yöntemi de kullanılabilir. Anestezi sayesinde ağrı ya da acı hissetmezsiniz. İşlem sonrasında peniste bir his kaybı yaşanmaz. 

İşlem sırasında penisteki yağ doku alınır ve tekrar penise enjekte edilir. Böylece penis bölgesinde istediğiniz kalınlaştırma sonuçlarını alabilirsiniz.

Penis yağ enjeksiyonu işlemi birçok sağlık kuruluşunda başarıyla yapılan estetik müdahaleler arasında yer almaktadır.  Sizler de istediğiniz kalınlaştırma işlemini son derece başarılı bir yöntem olan yağ enjeksiyonu yöntemiyle tamamlayabilirsiniz.

Yağ enjeksiyonu yönteminde penis büyütme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Aktarımı yapılan yağın 6 ay içinde yarıya yakını kalıcı oluyor.  Operasyondan sonra tekrar bir müdahaleye gerek kalmadan istediğiniz sonucu alabilirsiniz. 

Aşırı yağ enjeksiyonu yapılırsa istenen sonuç alınmaz.  Bu yüzden enjekte edilecek yağ miktarı hekiminizin muayenesi ve tavsiyeleriyle belirlenmelidir.

Penis Yağ Enjeksiyonu Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Penis yağ enjeksiyonu işlemlerinden sonra dikkat edilmesi gereken bir dizi durum vardır. Bu hususları doktorunuz sizinle paylaşır. Penis yağ enjeksiyonu sonrasında şu durumlara dikkat etmelisiniz;

 • Duş Alma

Penis yağ enjeksiyonu sonrasında ilk 10 gün duş almamalısınız. Penis bölgeniz 5 gün kadar sargılı olacağı için bu bölgeyi su ile temas ettirmeyin. Duş alma zamanı hakkında doktor tavsiyelerine uymalısınız. Ayrıca duş sırasında penis bölgesini sıcak ve soğuk sudan uzak tutun.

 • Cinsel İlişki

Penise yağ enjeksiyonu sonrasında cinsel ilişki en az 4 hafta sakıncalıdır. Cinsel ilişki penise zarar vereceği için doktor kontrolleri sonrasında başlamanız gerekiyor.

 • Uçakla Seyahat

Yağ enjeksiyonu işlemi sonrasında 1 hafta uçak seyahatinden kaçının. 5 gün sonunda sargılarınız alındığı anda hareket kabiliyetinizi kazanabilirsiniz. Seyahat için en az 1 hafta beklemeli ve doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız.

 • Otomobil Kullanımı

Sargılarınız alındıktan sonra hareket etmeye başladığınız için araç kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak araç kullanmak için en az 1 hafta beklemeniz öneriliyor. Refleksler sebebiyle ağrı oluşabileceğinden araç kullanımını doktor tavsiyesiyle gerçekleştirin.

 • Dikişler

Penis yağ enjeksiyonu sonrasında sargılarınız 5 gün kalacak ve sonra doktorunuz tarafından alınacaktır.  Bu süreçte dikişleriniz de alınacaktır. Bölgede hijyeni sağlamazsanız enfeksiyon görülebilir.

 • İlaç Kullanımı

Penise yağ enjeksiyonu sonrasında ağrı göreceksiniz. Ağrılar daha çok popo ve karında görülür. Doktorunuzun verdiği ağrı kesicileri kullanmalısınız. Başka ilaçlardan kaçının. Ayrıca enfeksiyon riskine karşı antibiyotik de verilebilir.

 • Buhar Banyosu

Bu operasyon sonrasında 10 gün kadar dinlenmelisiniz. Buhar banyosu gibi uygulamalardan sıcak olması sebebiyle bu süreç içinde uzak durun. İyileşme sürecini geciktirebilirsiniz.

 • Güneşlenme

Ameliyat sonrasında 10 gün boyunca güneşle temas etmeyin. Bedeniniz bu dönemde son derece hassastır. Bu yüzden bir süre güneşlenmeyin. Penis bölgesi daha hassas olduğundan operasyon sonrası doktorunuzun tavsiyesiyle güneşlenmeye başlayın.

 • Solaryum

Penis yağ enjeksiyonu sonrasında solaryum belli bir süre zararlı olacaktır. İyileşme sürecini olumsuz etkilememesi açısından 10 gün kadar solaryumdan uzak durun. Doktorunuz size doğru zamanı belirtecektir.

 • Spor ve Egzersiz

Penis yağ enjeksiyon tedavisi sonrasında en az 1 ay spor yapmayın. Doktorunuz durumunuza göre bu süreyi 2 aya çıkarabilir. Hafif sporlar için 2 haftalık bir dinlenme sonrasında onay alabilirsiniz. Ameliyattan sonra karın bölgesindeki ağrılar spor yapmanıza engel olabilir.

Fitness yapacaklar da en az 2 hafta beklemelidir. Penis yağ enjeksiyonunun ardından yüzme için de 6 aylık tam iyileşme sürecini beklemeniz gerekiyor. 

Penis Yağ Enjeksiyonu Riskleri Nelerdir?

Penis yağ enjeksiyonu işlemi tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi ufak riskler barındırır. Bu işlemde penis hassas bir bölge olduğu için bazı riskler vardır. Doktorunuzun tavsiyesiyle bu riskler en aza indirilebilir. Bu işlem sırasında oluşabilecek riskler şöyledir;

 • Enfeksiyon

Penis yağ enjeksiyonunun hemen sonrasında enfeksiyon riski vardır. Penis çevresine iyi bakmalısınız. Hijyeni sağlamazsanız enfeksiyon riski düşük de olsa vardır. Doktorunuzun verdiği antibiyotikleri düzenli kullanmalı ve bölgeye çok dikkat etmelisiniz.

 • Şişlikler

Penise yağ enjekte ettikten sonra şişlik en doğal riskler arasındadır. Şişlikler operasyon sonrasında 15 gün içinde geçecektir. 1 ay içinde de penisiniz normal haline gelecektir.

 • Ödem

Yağ enjeksiyonu sonrasında penis bölgesinde ödem de oluşabilir.  Şişliklerde kan birikmesi olursa ödeme çevirebilir. Ödem bir süre sonra geçecektir. Ancak ödem probleminiz varsa doktor muayenesini düzenli olarak yaptırmalısınız.

 • Kan Birikmesi

Penise yağ enjekte edildikten sonra kan birikmesi de görülebilir.  Penis hassas bir bölge olduğundan kan birikmesi olabilir. Ancak bu birikme kısa bir süre içinde ortadan kalkacaktır. Doktorunuz bu konularda gerekli önlemleri alacaktır.

 • Kan Pıhtılaşması

Kan akışı düzenli sağlanmazsa penis bölgesinde pıhtılaşma da görülebilir. Ancak yağ enjekte işleminden sonra kan pıhtılaşması çok düşük bir risktir. Ayrıca sadece doktorunuzun muayenesi sırasında anlayabileceği bir durumdur.

 • Morarma

Yağ enjekte sonrasında ağrı olabileceği gibi morarma da olacaktır. Ortaya çıkan morluklar kısa süre içinde geçecektir.  Birkaç gün içinde morluklardan kurtulabilirsiniz.

 • Sarkma

Penis yağ enjeksiyonu sonrasında sarkma en sık görülebilen riskler arasındadır. Sarkmanın en büyük sebebi ise fazla yağ enjekte edilmesidir. Bu yüzden profesyonel bir ekipten destek almalısınız. Doğru oranda yağ enjekte edilirse sarkma sorunu yaşanmayacaktır. 

Penis Yağ Enjeksiyonu Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Penis yağ enjeksiyonu fiyatları için doktorunuzdan net fiyat alabilirsiniz. Doktorunuz işlem öncesinde bazı tetkikler yapacak ve yol haritasını belirleyecektir.

Penis yağ enjeksiyonuyla birlikte ek işlemler yapılmasına karar verilirse fiyat daha yüksek olabilir. Ayrıca doktorunuzun tecrübesi ve sağlık kuruluşunun fiyat politikası da belirleyicidir.

Penis yağ enjeksiyonu fiyatları için en doğru yaklaşım hekiminizden fiyat almak olacaktır. 

İstanbul’da Penis Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı Ne Kadar?

İstanbul’da Penis Yağ Enjeksiyonu Ameliyatının fiyatı kliniğe göre değişiklik gösterebilir. Penis Yağ Enjeksiyonu ameliyatı cerrahi bir işlem olduğu için klinikte uzman hekimler tarafından yapılabilmektedir.

Sizin için uygun olan operasyonların fiyatları, müdahale durumuna göre değişiklik gösterebileceğinden dolayı net bir fiyat alabilmek için doktor kontrolü gerekmektedir. “İstanbul’da Penis Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı ne kadar” sorusuna kesin bilgiyi klinikten veya/ve doktorunuzdan detaylı bir şekilde ögrenebilirsiniz.

S.S.S

Penise Yağ Enjeksiyonu Neden Yapılır?

Daha çok penisin çapını kalınlaştırmak için yapılan bu uygulama ile penis boyunun uzaması da sağlanabilmektedir.

Penise Yağ Enjeksiyonu ile Ek Ne Kadar Kalınlık Elde Edilebilir?

En az 4 en fazla 10 cm kalınlık elde edilir.

Penise Yağ Enjeksiyonuyla Kalıcı Uzunluk ya da Kalınlık Sağlanabilir mi?

Enjekte edilen yağın %60’ı kalıcı olabilmektedir. İşlem isteğe göre 6 ay sonra ya da dilenildiği zaman tekrarlanabilir.

Kaynakça:

https://academic.oup.com/asj/article/16/4/226/197052

https://www.nature.com/articles/s41598-019-41652-w

3.3 / 5. 26

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir