Penis Kalınlaştırma Nedir, Nasıl Yapılır ?

5
(1)

Penis kalınlaştırma yalnızca bir cerrah kontrolünde operasyon ile mümkün olan bir durumdur. Bunun dışında sosyal medya ve internette çok sayıda büyük vaatlerde bulunan ilaçlar, kremler gibi ürünlerin hiçbirine inanmamak gerekmektedir. Bu kişiler insanlara boş vaatlerde bulunmaktadır. Penisin dış yüzeyinden uygulanan herhangi bir işlemle kalınlığının artması mümkün değildir. Bu sadece cerrahi müdahale ile değiştirilebilecek bir durumdur.

Yani, bir estetik cerrah ile bu durumu konuşarak gerçekten penis kalınlaştırma işlemini uygulamanız mümkündür. Ayrıca yapılan bu işlem ömür boyunca sizinle kalacaktır. Zaman içerisinde penisin eski haline dönmesi mümkün değildir. Bu nedenle kişiler bu konudaki rahatsızlıklarını bir hekim ile her ayrıntısı hakkında bilgi alarak gönül rahatlığı ile operasyona girebilirler. Sadece yaklaşık 1 saat sürecek bu operasyon ile tüm şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

Penis Kalınlaştırma Nedir?

Penis kalınlaştırma nedir sorusuna bunun bir yağ transferi işlemi olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle penisin boyunun da uzatıldığı ve aynı anda kalınlaştırma işleminin de uygulandığı ameliyatlar yapılmaktadır. Ancak kişiler eğer sadece penisin kalınlığından şikayetçi ise sadece kalınlaştırma işlemi de uygulanabilmektedir. Burada önemli olan hastanın ihtiyaçları ve istekleridir.

Penis kalınlaştırma nedir sorusuna yağ transferi diye yanıt vermiştik. Bu yağ transferi işlemi son yıllarda estetik cerrahinin sıklıkla kullandığı ve giderek alıştığı bir yöntemdir. 

İşlemden kısaca bahsedecek olursak vücudun bir noktasından alınan yağın işlemlerden geçirilerek başka bir bölgesine dolgu malzemesi olarak kullanmak diyebiliriz.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis kalınlaştırma ameliyatı nasıl yapılır denildiğinde akla kişilerin bazı his kaybı yaşamak ve erekte problemleri yaşamak gibi endişeler gelmektedir. Ancak bu gibi komplikasyonlar yaşamamak adına hekimlerin kullandıkları yöntemler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Özellikle son yıllarda giderek popülerleşen yağ transferi metodunda herhangi bir his kaybı ve değişim söz konusu değildir. 

Sadece görüntüde bir farklılık olacaktır ve penisin fonksiyonlarında herhangi bir bozukluk ortaya çıkmamaktadır. Bunun için kişilerin ameliyat sonrası dönemde hekimlerinin önerilerine ve yasaklarına da uyması gerekmektedir. Penisin operasyon sırasında herhangi bir sinir dokusu ve bağ dokusuna dokunulmadığından önerilere uyduğunuz takdirde hiçbir problem ile karşılaşılmayacaktır.

Penis kalınlaştırma ameliyatı nasıl yapılır konusunda yağ transferi işleminden bahsetmek gerekmektedir. Burada penis için bu işlemden bahsedecek olursak kişinin yağ dokusu bakımından zengin olan; genellikle halk arasında simit diye adlandırılan bel çevresi, göbek bölgesi veya popodan bölgesinden steril bir kaba yağ çekilir. Daha sonra çekilen bu yağ laboratuar ortamında santrifüj işlemi ile ayrıştırılır.

Ayrıştırılıp vücut için kullanılabilecek kısmı daha da zenginleştirildikten sonra penis üzerine cerrahi müdahale ile eklenir.

Operasyon genellikle 1 saat süre ile sedasyon anestezisi altında yapılır. Bu anestezi çeşidi sayesinde hasta sabah saatlerinde operasyon geçirmiş ise öğlen sularında dilerse taburcu olabilir. Hastanede yatış için gerekli herhangi bir durum oluşmamaktadır. 

Hastanın işlemin takibinde penisi sargı içerisinde kalır. Yaklaşık 3 gün sonra bu sargı çıkartılır. Sargı süresinde herhangi bir ağrı ve acı hissi duyulmaz. Hasta hastaneden çıkar çıkmaz eski hayatına dönebilir. Yemek yiyebilir ve dilerse hemen ertesi gün işe gidebilir. Çünkü pantolondan sarı hiçbir şekilde belli olmaz. Kimse kişinin operasyon geçirdiğini anlamaz.

Operasyon sonrasında yaklaşık 1 hafta peniste acı ve ağrı oluşturmayan şişlik ve sertlik olacaktır. Bu şişliklerin olması çok normaldir. Daha sonra yavaş yavaş bu şişlik ve sertlik eski haline döner. 

Operasyon sonrasında hastaların 1 aylık cinsel perhiz uygulaması gerekmektedir. Penisin toparlanması ve buradaki dokuların iyileşmesi adına herhangi bir cinsel aktivitede bulunmamak gerekmektedir.

Dokular toparlandıktan sonra penise enjekte edilen yağın tamamı kalmamaktadır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 6 ay süre içerisinde penis tamamen olması gereken haline gelir ve ömür boyu bu kalınlığını kaybetmez.

Bazı kişiler yağın emilmesi nedeni ile kalınlıktan memnun kalmazlarsa ve tekrar operasyon geçirmek isterlerse 6. ayın sonunda tekrar aynı operasyonu geçirebilirler. Ancak sonraki dönemler için daha fazlası önerilmemektedir.

Hastaların herhangi bir ereksiyon problemi ve his kaybı gibi bir durum söz konusu değildir. Çünkü operasyonlarda sinir ve bağ dokulara dokunulmaz ve sadece kendi yağı penis üzerine eklenir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Penis kalınlaştırma ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler hususunda ilk olarak kesinlikle hastaların ameliyat sonrası ilk 3 gün hekimine muayeneye gelmesi gerekmektedir. Bu dönemde hekimler pansuman yaparlar ve penisi gözlemlerler. 

Kişilerin bu dönemde sosyal hayattan kopmalarına gerek yoktur. Ameliyat olduklarını kendileri söylemedikleri sürece hastaneden çıkış anlarında dahi kimse bunu anlamaz. Çünkü sargı içerisinde olan penis pantolondan belli olmamaktadır.

Sedasyon anestezisi uygulanarak işlem yapıldığından kişilerin ameliyat sonrası dönemde hastanede kalmalarına gerek yoktur ve hemen 1 saat sonrasında diledikleri şekilde yemeklerini yiyebilirler ve sosyal hayatlarına geri dönebilirler. Herhangi bir diyet ve anestezi atlatma süreci genel anestezi almadıklarından gerekmemektedir.

Penis kalınlaştırma ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda hastalara bir de 1 aylık süreç içinde cinsel perhiz verilir ve bu süreçte herhangi bir cinsel aktivite yapmamaları gerekmektedir. Penisin üzerindeki ve etrafındaki dokuların toparlanabilmesi ve şişlik, sertlik durumunun iyileşmesi adına bu süreç çok önemlidir. 

Bu süreçten sonra yavaş yavaş sert ve şiş doku kendi haline gelmeye başlar ve 6 ayın sonunda tamamen olması gereken şekli alır. Daha sonraki kişinin yaşamı boyunca da boyutları bu şekilde kalacaktır. Ancak kişi dilerse ve yağ absorbesinin ardından kalan dokunun kalınlığı hakkında yetersizlik hissine kapılırsa aynı operasyonu geçirmesinde 1 defaya mahsus hiçbir sakınca yoktur. Hemen 6. ayın sonunda bile hekimi ile diğer operasyonun planlamasını yapabilir.

Kişiler ameliyat sonrası dönemde kesinlikle penis kısmında ağrı hissi ve acı hissi duymazlar. Ancak buraya eklemek için yağ alınan bölgede ağrı oluşabilmektedir. Bu nedenle hekiminizden size ağrı kesici yazmasını talep edebilirsiniz. Bölgede ağrıyı dindirmek adına evde ne gibi tedaviler yapabileceğinizi hekiminiz ile konuşmalısınız. Ancak zaman içerisinde buradaki doku da toparlanıp iyileşecektir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Penis kalınlaştırma ameliyatı fiyatları nasıl belirlenir konusunda penis estetiği ameliyatlarının sabit bir fiyatının olmadığını söylemek gerekmektedir. Bunun nedeni kullanılan tekniklerin ve araç gereçlerin farklılığıdır. Kişilerin ihtiyaçlarına ve ek isteklerine göre de fiyat farklı şekilleneceğinden hekim hastasını muayene etmeden ve onun isteklerini belirlemeden net bir fiyat söyleyememektedir. Bunun nedeni bu gibi hastalıklarda kişilerin ameliyat olmuşken çoğu şikayetini mümkün olduğunca tek seferde yaptırmak, tekrar anestezi süreci yaşmamak adına, talepte bulunabilmektedir. Bu ek penis kalınlaştırma yöntemleri de operasyonun fiyatında değişimler yaratmaktadır.

Bu nedenle kişilerin net bilgi için tüm şikayetleri ile birlikte hekimine danışması gerekmektedir.

Bu danışma sonucunda bile klinikler ve hastanelerin kendi içerisinde de fiyat farkı oluşması yine muhtemeldir. Bunun nedeni tecrübelerine ve yoğunluklarına göre hekimlerin ayırdıkları zamanların farklı şekillerde yansımasıdır. 

Özetle; penis kalınlaştırma ameliyatı fiyatları nasıl belirlenir sorusunun her hekimce sabit olan ve net bir şekilde hastalara verebileceğimiz bir yanıtı yoktur.

Kaynakça:

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı