Brezilya(Popo) Kalça Estetiği Fiyatları 2022
4
(2)

Kalça büyütme ameliyatı; genellikle kalçaları küçük veya sarkık onların insanların tercih ettiği bir yöntemdir. Bu ameliyatta sadece kalçalar büyütülmez; aynı zaman da kalçaların dikleştirilmesi de sağlanmaktadır.

Bu ameliyatı olmadan önce, daha önceden önemli bir hastalık ya da ameliyat geçirip geçirmediği sorulur. Eğer yanlış bir bilgi verilirse; bunun sonucu kötü olabilmektedir. 

Kalça büyütme Ameliyatı sırasında hastada morluk veya ödem oluşmaması için, hastaya doktor çeşitli ilaçlar verilmektedir.

Ameliyat süreci ve sonrasıyla ilgili bilinmesi gereken şeyler başlıca şunlardır;

 • Ameliyatı yapan doktorun, alanın da başarılı ve kendini kanıtlamış bir doktor olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Çünkü ameliyat kadar ameliyattan sonra ki dönem de çok önemlidir.
 • Ameliyatın yapıldığı yer, muhakkak temiz bir yer olmalıdır. 
 • Aynı zamanda merdiven altı yerlerde yapılmaması gerekmektedir.
 • Ameliyattan sonraki evre de hasta muhakkak kendini korumalıdır. Sert yerlere oturmaktan kaçınmalı ve hareketlerine muhakkak dikkat etmelidir. Aksi takdirde büyük sorunlara yol açılabilmektedir.
 • Hasta ameliyattan sonra doktorunun verdiği ilaçları kullanmalı ve ihmal etmemelidir.

Ameliyattan sonra ağrılar oluşabilir batma gibi bir his hissedilebilmektedir. Başka sorunları varsa muhakkak doktoruna başvurmalı onu bilgilendirmelidir.

Kalça Büyütme Ameliyatı Nedir?

Kalça büyütme ameliyatı; kadınların en çok başvurduğu estetik ameliyatlardan birisidir. Kalça bölümü küçük ya da sarkık olan kadınların dik ve büyük kalçaya sahip olmak için, başvurduğu yöntemlerden birisidir.

Bu ameliyata aynı zamanda; Brezilya poposu ya da Brazillian butt lift de denmektedir. Bu ameliyatta kalçalar belirginleştirilir; dolgunlaştırılır ve yuvarlaklaştırılmaktadır. 

Ameliyattan önce, hastalara doktorları ödem ve morluk oluşmaması için çeşitli ilaçlar ve takviyeler vermektedir. Kişi ameliyat sırasında, hiçbir şey hissetmemektedir. Ameliyattan sonraki dönem de hastalarda ağrı ya da morluklar  oluşabilmektedir.

Hastalar yaklaşık olarak 1 ay sonra, kendini daha rahat hissetmeye ve şişlikler ineceği için kalçaların istenilen görüntüye ulaşacağı tahmin edilir. İlk başlarda, şişliklerden dolayı hastaların gözüne çok fazla dik veya büyük gelebilmektedir. 

Lakin bir süre sonra toparlanacak ve istenilen şekli verecektir. Hastaların ameliyattan sonra sert yerlere oturmamalıdır.

Aynı zamanda sert yerlere oturmaması gerektiği gibi; ani hareketlerden ve ani oturuş kalkışlardan kaçınmalıdır. Aksi takdirde istenilmeyen durumlara yol açabilmektedir. Hijyen bakımından da hastalar çok temkinli olmalıdır. Hijyenik olmayan yerlerde bulunurlarsa; mikrop kapma olasılığı mevcuttur.

Kalça Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kalça büyütme ameliyatındaki hastaların, arzu ettiği kalçalara göre ve sahip olduğu kaçlara yapısına göre; ameliyatın süresi ve tekniği değişiklik göstermektedir. Hastanın sahip olduğu kalçaya uygun bir şekilde yeni kalça yapılır.

Hastanın arzu ettiği kalça yapısı, kendi kalçasına göre uygun olmazsa doktoru tarafından bilgi verilir ve kendi kalçasına göre yeni kalça yapılır.

Hastanın kalçası küçük ise ya da kendisi zayıf ise; yeterli yağ grefti miktarı az olur. Bu durumda ise; yağ enjeksiyonuyla protez kombine edilmektedir. Lakin hastanın kalçası büyük ve kilosu normal ise; yağ grefti edilebilirse proteze ihtiyaç olmadan ameliyatı tamamlanabilmektedir. 

Ameliyatın tekniği ise; doktor ve hastanın istekleri doğrultusu da değişiklikler gösterebilmektedir. Aynı zamanda büyütme ameliyatında ihtiyaçlar ve hastaların talebi üzerine; kalça dikleştirilmesi ve toparlanması da yapılabilmektedir.

Ameliyattan önce, hastalarda morluk ya da şişliği en aza indirmek için doktoru tarafından çeşitli ilaçlar ve takviyeler verilmektedir. Bu sayede; ameliyattan sonraki oluşabilecek pürüzler en aza indirilmektedir.

Erkekler De Kalça Büyütme Yapılır Mı?

Erkeklerde de kalça büyütme ameliyatı yapılmaktadır. Öncelerde en çok kadınların başvurduğu bu ameliyat, şimdilerde ise erkeklerin de oldukça fazla ilgi gösterdiği bir estetik ameliyatıdır.

Kalçalarından ya da popo bölgesinden şikayetçi olan erkekler, soluğu bu ameliyatta almaktadırlar. Sporla vakit kaybetmeden; direk istediği görüntüye ulaşmak amacıyla doktorların kapısını çalmaktadırlar.

Erkeklerde popo ve kalça kısmının küçük olması, onların da hoşuna gitmemektedir. Ayna karşısında daha hoş bir görüntüye ulaşmak ve kendi özgüvenlerini arttırmak amacıyla; bu ameliyatı olan çok fazla erkek hasta mevcuttur. Sadece erkek hastalar büyütme ameliyatını değil; kalçalarının da dikleşmesini isterler. 

Teknik açıdan kadınlardan hiçbir farkı yoktur. Erkeklerin ameliyatında da kalça kısmının büyüklüğü ve hastanın kilosu önemlidir. İstenilen görüntü için, gerekli yağ yoksa proteze ihtiyaç duyulmaktadır. Ameliyat sonrasında direk ağır sporlardan uzak durmalı ve ağır kaldırmamalıdırlar.

Günümüz teknolojisiyle gelişen ameliyat teknikleri ile; ameliyattan sonra kalıcı bir iz oluşmamakta kötü bir görüntüye yer verilmemektedir. Aynı zamanda kalçası büyük olan erkekler de kalça küçültme ameliyatına başvurmaktadır.

Kalça Büyütme Ameliyatında Fiyat Nasıl Belirlenir?

Kalça büyütme ameliyatında fiyatlar, değişiklik göstermektedir. Hastanın istediği görüntüye ulaşmak için kullanılacak şeyler ve hastanın istekleri doğrultusundaki nedenler dolasıyla fiyatı değişkendir.

Kişiye protez uygulanacaksa; fiyatları biraz daha yüksek olabilmektedir. Kişinin kilosu ve kendi kalçası istenilen kalçaya göre daha uygunsa; bu ameliyatın fiyatı daha düşüktür.

Ayrıca ameliyatı yapacak olan doktorun tecrübesi ve teknikleriyle de fiyat değişebilir. Hastanın hastane de kalma süresi ve yaptırdığı hastane de fiyat bakımından farklılık gösterebilmektedir. 

Doktorun tecrübesi ne kadar fazla ise ve ameliyatların sonucu ne kadar başarılı ise; fiyatını bir o kadar yükseltir.

Doktor bu işin ehli değilse tercih edilmeyen bir doktor ise; fiyat minimum seviyelere düşebilmektedir.  İyi bir kalça istiyorsanız istediğiniz görüntüye ulaşmak için, mutlaka iyi bir doktora gidilmesi gerekmektedir.

Önemli olan, ameliyatın fiyatı olmamalıdır. Önemli olan, ameliyattan sonra istediğiniz görüntüye ulaşıp ulaşmadığınız ve ameliyatın başarılı bir şekilde gerçekleşip gerçekleşmediği olmalıdır.

Eğer fiyatı düşük diye bir doktor seçerseniz; ameliyattan sonra istemediğiniz bir görüntüye ulaşabilir, bunun zorluğunu da siz çekebilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.americanboardcosmeticsurgery.org/procedure-learning-center/body-procedures/brazilian-butt-lift/

4 / 5. 2

1 cevap
 1. Cansu
  Cansu says:

  Selamlar doktor bey, kalça büyütme ameliyatı olmak istiyorum ancak iz kalır diye korkuyorum. ameliyat sonrası hakkında bilgi verir misiniz?

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir