Erkeklerde Kalça Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2022
4.4
(9)

Erkeklerde kalça küçültme ameliyatı, son yıllarda çok sayıda yetişkin erkek tarafından talep edilen ve kalça küçültmek için yapılan bir operasyondur.

Bu ameliyat türü, tamamen toplumun baskısı nedeni ile ortaya çıkan bir ihtiyaçtan doğmaktadır. Bu nedenle; bu tür bir operasyonu geçirmek isteyen erkek hastaların, hayatlarına mümkün olduğunca çabuk dönebilecekleri ve son derece başarı oranı yüksek olan operasyonlar uygulanmaktadır. 

 • Operasyon sırası; öncesi ve sonrasında, hastaları zorlayacak herhangi bir uygulama söz konusu değildir.
 • Kişiler aynı gün taburcu edilebilmektedir ve hemen normal hayatlarına geri dönebilirler. 
 • Ameliyat sonrası dönemde de kesinlikle kişilerin dışarıdan bakıldığında operasyon geçirdiği anlaşılmayacaktır. Bu nedenle ağır bir işte çalışmıyorlarsa; hemen iş hayatlarına geri dönebilirler. 
 • Bu operasyonu geçirdikten sonra, hastaların tamamına yakınında hiçbir şikayet ve tatmin olmama gibi bir durum gözlemlenmemiştir.

Erkeklerde Kalça Küçültme Ameliyatı Nedir?

Erkeklerde kalça küçültme ameliyatı nedir sorusu hakkında araştırma yapan kişilere bu operasyonun türünden ve kısaca nasıl gerçekleştirildiğinden bahsetmek gerekmektedir;

Hastalara yapılan bu işlem, yaklaşık yarım saat sürmektedir. Yarım saat içerisinde kas ile cilt arasında bulunan yağ doku, liposuction yöntemi ile çekilerek; gerekli miktarda yağ dokusu bırakılır.

İnsan vücudunda hareket ve dokuların ısı kaybının önlenmesi için mutlaka cilt altında yağ dokusu bulunması gerekmektedir. Bu nedenle bir miktar yağ doku, burada bırakılacak şekilde işlem yapılır.

İşlem bittikten sonra, kendiliğinden eriyen estetik dikişler ile işlemin başında açılan kesiler kapatılır. Eriyen dikiş kullanılmasının nedeni; tekrar dokuyu açarak bir dikiş alma işlemi gibi bir durumu ortadan kaldırmaktır. 

Şort şeklinde bir korse giyilerek hasta odasına çıkarılmaktadır.

Operasyon genel anestezi uygulanarak yapılmış ise; hastanın ameliyattan 3 saat sonra bir şeyler yemeye başlamalıdır. Daha sonra anestezinin etkilerinden vücudunu kurtarmak adına, yavaş yavaş koridorda yürüyüşlere başlamalıdır.

Erkeklerde kalça küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

Erkeklerde kalça büyüklüğü için ameliyat nasıl yapılır sorusuna baktığımızda işlemleri sırası ile belirterek yanıt vermek daha doğru olacaktır;

 • Operasyon genellikle sedasyon anestezisi altında yapılmaktadır.
 • Ameliyatın süresi, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ancak operasyon, genellikle 30 dakika ile 40 dakika arasında zaman almaktadır.
 • 1 veya 2 kesi oluşturularak; mümkün olduğunca az iz bırakmak ve enfeksiyon riskini en aza indirgeyen kesiler ile işlem yapılmaktadır.
 • Kişinin vücut yapısına göre; minik 4 – 5 tane kesi ile liposuction uygulaması yapılarak kalça kısmındaki dik görüntü de rahatsızlık verdiği takdirde düzeltilebilmektedir. 
 • Operasyon tamamlandıktan sonra, hasta normal hayatına hemen dönebilir. 
 • Ameliyattan yaklaşık bir saat sonra, yemeğini yiyerek hastaneden taburcu edilebilmektedir. Bu sayede; kişileri özel hayatlarından alıkoyan bir işlem olmadığını da bilmek gerekmektedir.
 • Ameliyat sonrası dönemde, yaklaşık 3 hafta boyunca dokunun toparlanması adına hastanın korse takması gerekmektedir. Bu korse sayesinde; vücut dokunun yeni haline adapte olmaktadır. 
 • Zaman içerisinde vücut bu yeni dokuya alışır ve tamamen kişinin istediği sonuç elde edilmiş olur.
 • Hastalarda operasyon sonrası dönemde, ağrı oluşmamaktadır. Hasta, hiçbir şekilde operasyon geçirmiş gibi olmayacaktır ve aynı gün içerisinde taburcu edilecektir.
 • Aynı gün bile; kişiler günlük hayatlarına ve işlerine dönebilirler. 
 • Banyo yapma süresi de 2 gündür. Hasta 2 gün sonra korsesini çıkartarak duş alabilir. Daha sonrasında tekrar korsesini giymesi gerekmektedir.
 • Bu iki gün sonunda bile; kişi korsesini çıkardığında ayna karşısında kalçasını kontrol ettiğinde aradaki farkı gözlemleyebilmektedir.
 • İki ila üç hafta boyunca korsenin giyilmesi gerekmektedir. 

Operasyon tamamlandıktan ve bu süreçler atlatıldıktan sonra, vücudunuzun iyileşme hızına göre 1 veya 2 ay süreç içerisinde tamamen kalça istediğiniz görüntüye kavuşmaktadır. Bu noktadan sonra, elde ettiğiniz görüntü hayatınız boyunca kalıcı bir şekilde olacaktır.

Erkek Kalça Küçültme Ameliyatı Sonrası

Özellikle kadınlar tarafından sıkça tercih edilen popo küçültme ameliyatı düşünülenin aksine erkekler tarafından da tercih sebebi olabilmektedir.

Popo küçültme ameliyatı yani kalça küçültme ameliyatı hakkında akıllara takılan pek çok soru işareti vardır. Bizler de bu yazımızda Erkek Kalça Küçültme Ameliyatı Sonrası İyileşme ve Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında bilgiler vermeye özen göstereceğiz.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

 • Popo küçültme ameliyatı sonrası ortaya çıkan şişlikler, ödemler, kızarıklıklar oluşmaktadır. Bu etkiler tamamen doğaldır ve telaşlanmamak gereklidir. 
 • Kalça küçültme ameliyatı sonrası ortalama 5 – 7 gün içerisinde hasta normal yaşam standartlarına yavaş yavaş dönebilmektedir. 

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Erkek kalça küçültme cerrahi operasyonunun ardından ilk 3 gün minimum düzeyde hareket etmeye özen gösterilmelidir.
 • Doktorunuz tarafından aksi yönde bir bilgi iletilmediyse ilk 3 gün duş alma, işlem yapılan bölgenin ıslatılması – silinmesi gibi işlemler yapılmamalıdır. 4. Gün itibari ile standart duş alma rutinlerinize başlayabilirsiniz.
 • İyileşme sürecinin desteklenebilmesi ve yapılan erkek kalça küçültme ameliyatının ardından oluşabilecek risklerin minimize edilmesi – operasyon sonrası acının azaltılması gibi nedenlerden dolayı doktorunuzun tavsiye ettiği korseyi yine belirttiği şekilde kullanmaya devam etmelisiniz. Korse kullanımı aksi belirtilmedikçe 30 gün süre ile devam etmelidir. 
 • Korse kullanmak hastanın acısının azaltılmasına katkı sunabileceği gibi aynı zamanda oturma – kalkma gibi temel hareket fonksiyonlarının kolaylaştırılmasına da yardımcı olabilmektedir.
 • Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda en önemli nokta ise iyileşme evresinin ilk günleri başta olmak üzere iyileşme tamamlanana dek oturup – kalkma dahil tüm kalça – popo hareketlerinizi olabildiğince kısıtlamaya özen göstermenizdir. 
 • Erkek kalça küçültme ameliyatı geçirecek ya da geçirmiş bireylerin en çok merak ettiği hususlardan biri de popo estetiği ameliyatı sonrasında iz kalır mı? Olup yanıtı şu şekildedir: eğer operasyon sırasında dikiş kullanımı gerçekleştirilmiş ise az da olsa iz kalmaktadır ancak bu izler görünen kısımlarda değildir. İki yanak arasından anüse doğru giden aralıkta ince bir iz kalmaktadır. Ayrıca erkek kalça küçültme ameliyatı aksi bir durum söz konusu olmadıkça dikiş kullanılmadan gerçekleştirilmektedir.

Erkek kalça küçültme ameliyatı sonrası işe zaman dönebilirim?

Ameliyat sonrası doktor kontrolü ile onaylanan hastanın iyileşme süreci eğer fiziksel açıdan çok ağır bir iş gücü gerektirmiyorsa 1-2 gün içerisinde gerçekleşebilir. Hastaların ilk iki gün ağır egzersiz ve zorlayıcı hareketlerde bulunmalarından kaçınmaları gerekir. 2. Günün sonunda duş almak ve işe dönmek daha sağlıklı olacaktır.

Erkek kalça küçültme ameliyatı sonrası kaç gün istirahat etmeliyim?

Operasyonda tercih edilen anestezi türü, popodan çıkarılan parça miktarı ve ilave uygulamalara göre değişiklik gösterir. Minimum normal düzey bir küçültme operasyonunda 2-3 gün istirahat edilmelidir. Belli başlı temel ihtiyaçlar karşılanmalı ve kas dokusu fazla zorlanmamalıdır.

Erkek kalça küçültme ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Ameliyat sonrası doktor tavsiyesi ile kremler ve masajla beraber uygulanan solüsyonlar düzenli olarak uygulanmaktadır. İşlem metoduna ve ameliyatın işlevine göre kesiler ve kanüller farklı oranda izler bırakabilir. Kişilerin teninin vereceği cevap da önemlidir estetik operasyonlarda fakat zamanla ameliyatın oluşturduğu izler görünmez hale gelecek, silikleşecektir.

Erkek kalça küçültme ameliyatı sonrası sarkma olur mu?

Ameliyat esnasında kalçadan yağ bezleri ve dokuları çıkartılacağı için kalça bölgesinde ki deride bollaşma sorunu yaşanacaktır. Operasyona ilave olarak derinin toparlanması ve sıkılaştırılması gerekir. Ameliyat başarılı ve uzman doktorlar tarafından yapıldığı sürece başarı oranı çok yüksektir. Bu tür estetik operasyonlar sonrası spor ile sıkılaşmaya önem gösterilmeli ve aşırı kilo alıp verme durumundan kaçınılmalıdır.

Erkek kalça küçültme ameliyatı sonrası alkol kullanılır mı?

Alkol ve benzeri uyarıcı maddeler vücudun rutin işlevinde aksaklıklara sebebiyet verdiğinden dolayı iyileşme süresinde aksaklıklar meydana getirmemesi adına ilk etapta önerilmez. İyileşme tamamlandığında kişiler rutin hayatlarına dönebilir. Alkol ameliyat sonrası ilk dönem de çok tüketilmemelidir.

Erkek kalça ameliyatı sonrasında sigara kullanılır mı?

Estetik operasyonlar sonrasında bölgeden geçen kan miktarı iyileşme süresine iyi katkıda bulunur. Nitotin ve türevleri damar tıkanıklığına, solunum sorununa neden olur. Bölgeden temiz kan ve oksijenin geçmesi iyileşme süresini hızlandıracak ve komplike oluşumunu engelleyecektir. Kişilere hiçbir zaman sigara tüketimi önermemekle birlikte kalça küçültme sonrası iyileşme süreci tamamlanana kadar ara vermeleri önerilir.

4.4 / 5. 9

7 cevaplar
 1. Hayati
  Hayati says:

  Selam Tayfun Bey, bir erkek olarak kalçalarımın fazla büyük olduğunu düşünüyorum. Hem bel hem kalçadan yağ aldırmak istiyorum. Vücudum tutarsız görünür mü ?

  Cevapla
 2. Serdar
  Serdar says:

  hocam merhaba, ortalama kalça büyüklüğünün ne kadar olması gerekiyor. Benim kalçam bana biraz büyük geliyor nedeni ne olabilir ?

  Cevapla
 3. Mehmet
  Mehmet says:

  Merhaba. Bir sorum vardı. Kalçam çok büyük değil. Biraz küçültmek ve biraz da toparlatmak istiyorum. Nasıl desem biraz düz biraz sünük gibi. Erkeklerde kalça küçültme ameliyatı esnasında bunları da yaptırsak fazladan ameliyat olmadan tek operasyonda mümkün oluyor mu ve fiyatı ne oluyor. Dönüş yaparsanız sevinirim.

  Cevapla
 4. Faruk
  Faruk says:

  Merhaba hocam bir erkek olarak kalcalarım çok büyük ve bu yüzden öz güven eksikliği yaşıyorum en kısa zamanda ameliyat olup bu durumdan kurtulmak istiyorum Tek operasyonda mümkün mü küçülmesi sarkma olurmu sonrasında ve fiyat ne oluyor acaba. Dönüş yaparsanız çok sevinirim sağlıklı günler.

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir