Erkeklerde Kalça Küçültme Ameliyatı

4
(1)

Erkeklerde kalça küçültme ameliyatı, son yıllarda çok sayıda yetişkin erkek tarafından talep edilen bir durumdur. 

Bu ameliyat türü, tamamen toplumun baskısı nedeni ile ortaya çıkan bir ihtiyaçtan doğmaktadır. Bu nedenle; bu tür bir operasyonu geçirmek isteyen erkek hastaların, hayatlarına mümkün olduğunca çabuk dönebilecekleri ve son derece başarı oranı yüksek olan operasyonlar uygulanmaktadır. 

 • Operasyon sırası; öncesi ve sonrasında, hastaları zorlayacak herhangi bir uygulama söz konusu değildir.
 • Kişiler aynı gün taburcu edilebilmektedir ve hemen normal hayatlarına geri dönebilirler. 
 • Ameliyat sonrası dönemde de kesinlikle kişilerin dışarıdan bakıldığında operasyon geçirdiği anlaşılmayacaktır. Bu nedenle ağır bir işte çalışmıyorlarsa; hemen iş hayatlarına geri dönebilirler. 
 • Bu operasyonu geçirdikten sonra, hastaların tamamına yakınında hiçbir şikayet ve tatmin olmama gibi bir durum gözlemlenmemiştir.

Erkeklerde Kalça Küçültme Ameliyatı Nedir?

Erkeklerde kalça küçültme ameliyatı nedir sorusu hakkında araştırma yapan kişilere bu operasyonun türünden ve kısaca nasıl gerçekleştirildiğinden bahsetmek gerekmektedir;

Hastalara yapılan bu işlem, yaklaşık yarım saat sürmektedir. Yarım saat içerisinde kas ile cilt arasında bulunan yağ doku, liposuction yöntemi ile çekilerek; gerekli miktarda yağ dokusu bırakılır. İnsan vücudunda hareket ve dokuların ısı kaybının önlenmesi için mutlaka cilt altında yağ dokusu bulunması gerekmektedir. Bu nedenle bir miktar yağ doku, burada bırakılacak şekilde işlem yapılır.

İşlem bittikten sonra, kendiliğinden eriyen estetik dikişler ile işlemin başında açılan kesiler kapatılır. Eriyen dikiş kullanılmasının nedeni; tekrar dokuyu açarak bir dikiş alma işlemi gibi bir durumu ortadan kaldırmaktır. 

Şort şeklinde bir korse giyilerek hasta odasına çıkarılmaktadır.

Operasyon genel anestezi uygulanarak yapılmış ise; hastanın ameliyattan 3 saat sonra bir şeyler yemeye başlamalıdır. Daha sonra anestezinin etkilerinden vücudunu kurtarmak adına, yavaş yavaş koridorda yürüyüşlere başlamalıdır.

Erkeklerde kalça küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

Erkeklerde kalça küçültme ameliyatı nasıl yapılır sorusuna baktığımızda işlemleri sırası ile belirterek yanıt vermek daha doğru olacaktır;

 • Operasyon genellikle sedasyon anestezisi altında yapılmaktadır.
 • Ameliyatın süresi, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ancak operasyon, genellikle 30 dakika ile 40 dakika arasında zaman almaktadır.
 • 1 veya 2 kesi oluşturularak; mümkün olduğunca az iz bırakmak ve enfeksiyon riskini en aza indirgeyen kesiler ile işlem yapılmaktadır.
 • Kişinin vücut yapısına göre; minik 4 – 5 tane kesi ile liposuction uygulaması yapılarak kalça kısmındaki dik görüntü de rahatsızlık verdiği takdirde düzeltilebilmektedir. 
 • Operasyon tamamlandıktan sonra, hasta normal hayatına hemen dönebilir. 
 • Ameliyattan yaklaşık bir saat sonra, yemeğini yiyerek hastaneden taburcu edilebilmektedir. Bu sayede; kişileri özel hayatlarından alıkoyan bir işlem olmadığını da bilmek gerekmektedir.
 • Ameliyat sonrası dönemde, yaklaşık 3 hafta boyunca dokunun toparlanması adına hastanın korse takması gerekmektedir. Bu korse sayesinde; vücut dokunun yeni haline adapte olmaktadır. 
 • Zaman içerisinde vücut bu yeni dokuya alışır ve tamamen kişinin istediği sonuç elde edilmiş olur.
 • Hastalarda operasyon sonrası dönemde, ağrı oluşmamaktadır. Hasta, hiçbir şekilde operasyon geçirmiş gibi olmayacaktır ve aynı gün içerisinde taburcu edilecektir.
 • Aynı gün bile; kişiler günlük hayatlarına ve işlerine dönebilirler. 
 • Banyo yapma süresi de 2 gündür. Hasta 2 gün sonra korsesini çıkartarak duş alabilir. Daha sonrasında tekrar korsesini giymesi gerekmektedir.
 • Bu iki gün sonunda bile; kişi korsesini çıkardığında ayna karşısında kalçasını kontrol ettiğinde aradaki farkı gözlemleyebilmektedir.
 • İki ila üç hafta boyunca korsenin giyilmesi gerekmektedir. 

Operasyon tamamlandıktan ve bu süreçler atlatıldıktan sonra, vücudunuzun iyileşme hızına göre 1 veya 2 ay süreç içerisinde tamamen kalça istediğiniz görüntüye kavuşmaktadır. Bu noktadan sonra, elde ettiğiniz görüntü hayatınız boyunca kalıcı bir şekilde olacaktır.

 

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 4 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı