Hamileliğin Ardından Plastik Cerrahi
5
(1)

Hamilelik sonrası kilo alma ve vücut bozulması ile uğraşan kadınlar, doğum öncesi bedenlerini geri almaya yardımcı olmak için plastik cerrahi seçeneğini kullanıyorlar.

Bu meşgul olan ve bedenleri uygun diyet ve titiz egzersizlere cevap vermeyen kadınlar için özellikle geçerlidir. Doğumun ardından uygulanan bir dizi estetik işlem aynı zamanda anne estetiği olarak da adlandırılmaktadır.

Anne estetiği bir kadının hamilelik, doğum ve emzirme gibi fiziksel yüklenmesinden sonra vücudu onarmak ve gençleştirmek için tasarlanmış plastik cerrahi uygulamalar dizisidir. İşlemler tipik olarak bir meme dikleştirme, meme büyütme, liposuction ve karın germe ameliyatını içerebilir.

Bazı anneler, anne estetiğini doğumdan sonra çok uzun süre planlamıyorlar ve yeni bir bebek düşünmediklerini kabul edene kadar planlama yapmıyorlar.

Gebeliğin her kadının vücudunu farklı şekilde etkileyebileceğini biliyoruz. Bu nedenle anne estetiği hamilelik öncesinde sahip olduğunuz harika görünümü geri kazanmanıza yardımcı olmak için vücudunuzun durumuna, arzularınıza ve estetik hedeflerinize uyacak şekilde özelleştirilir.

Bir çocuk sahibi olmak, kadınların hayatında en doyurucu deneyimlerden biridir. Bununla birlikte, hamilelik bir kadının vücudunda karnında, uyluklarda ve göğüslerde germe izleri gibi gebeliklerin vücutlarındaki etkileri olarak farklı değişiklikler getirebilir.

Bu istenmeyen değişiklikleri düzeltmek veya ortadan kaldırmak için, bazı kadınlar gebelik sonrası plastik cerrahi işlemlerinin ve tedavilerinin bir kombinasyonu olan bir anne estetiğini seçerler.

Vücudun hedef bölgesi, mevcut sağlık, yaşam tarzı, hamilelik sonrası plastik cerrahinin size ve aileye etkisi gibi birçok durum plastik cerrahi öncesinde düşünülmelidir. Aynı zamanda doğum sonrasında herhangi bir işlem için en az 6 ay beklenmesi uygundur.

Kaynakça:

https://www.harpersbazaar.com/beauty/health/news/a19587/postpartum-plastic-surgery/

İlginizi çekebilir:

Doğum Sonrası Kilo Kaybının Ardından Yapılabilecek Estetik Uygulamalar

Doğum Sonrası Yapılabilecek Kombine Estetik Uygulamalar

5 / 5. 1