Annelik Estetiği (Mommy MakeOver) Fiyatları 2022
3.7
(22)

Anne estetiğinin popülerliği gün geçtikçe artmaktadır. Kadınlar, doğum süreci sonrası ruhsal ve fiziksel olan değişimler sonucu birçok sorunla karşılaşıyorlar. Bu sorunlar endişe ve korku yaratıyor. Doğum yapan çoğu kadın eski görünümüne kavuşmak için annelik estetiğine yönelmektedir.

Annelik Estetiği Nedir?

Annelik estetiği(mommy makeover); gebelik süreci sonrasında kadınların vücutlarında meydana gelen değişimleri eski haline getirmeye çalıştığımız estetiklerdir.

Annelik Estetiği Neden Yapılır?

Bu süreç sonrasında örneğin; rahim ağzının genişlemesi, kol ve uyluk iç yüzleri gibi bölgelerde de yağlanma artışı, meme sarkması, kalça büyümesi, kilo alımı, vajina sarkması, karın ve meme cildinde çatlaklar gibi durumlarla karşılaştıkları için annelik estetiğini yaptırırlar.

Anne estetiği içerisinde aşağıda sıraladığımız estetik ameliyatlarını kapsar.

 • Labioplasti:

Bazı kadınlarda, doğum sonrasında iç vajina dudakları büyük bir oranda esner. İç dudakların koruyucu görevini üstlenen dış dudakların ileriye doğru uzamasına neden olur.

Birçok kadın bu durumdan utanç duyuyor.Ayrıca dış dudaklar hassas yapılar olduğu için sürtünmeye meyillilerdir. Bu da kadınların günlü hayatta gerçekleştirdiği; cinsellik, spor gibi günlük faaliyetlerini zorluyor.

Kadınlar bu durumdan rahatsız oluyor. Labioplasti estetiği, vajinadaki fazla deriyi dikkatli bir şekilde alır. Bu operasyondan sonra kadınlar rahat bir şekilde günlük faaliyetlerini yerine getirecektir.

 • Liposuction:

Liposuction, vücudumuzdaki belirli bölgelerin zayıflama yöntemlerine olumlu yanıt vermeyen dirençli yağ dokularının alınmasıdır.

 • Karın germe:

Sezaryen doğumdaki iz tekrardan kullanılarak bu operasyon sayesinde karın germe işlemi uygulanabilir. Sezaryen doğumdan sonra, estetik durmayan görüntü bu operasyon sayesinde düzeltilebilir.

 • Vajina Estetiği:

Cinsel yaşamınızda yaşanacak olan problemler, partnerinizi ve sizi kötü etkileyebilir. Aranıza mesafe koymanız gerekebilir. Vajina estetiği operasyonu sayesinde bu tür problemlerden kurtulmuş olursunuz.

 • Meme Dikleştirme:

Hipofiz bezinin arka lobundan prolaktin hormonu salgılanır. Bu hormon hamilelik sürecinde memede süt oluşumunu sağlar. Hamilelikte bebeğini emziren kadınların, memeleri sarkmaktadır. Meme dikleştirme sayesinde sarkmış olan memeler, tekrar dikliğine kavuşacaktır.

Annelik Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Meme ameliyatları için; emzirme sürecinin bitiminden en az 6 ya da 12 ay geçmiş olması gerekir. Rahmin ve karın kaslarının toplanması için bir yıl beklenir.
 • Operasyondan en az 3 hafta önce; sigara kullanıyorsanız bırakmalısınız.
 • Operasyonu gerçekleştirmeden önce; çocuk sahibi olmayı bırakmak sizin için daha iyi olur. Çünkü; tekrar gebe kalırsanız tüm operasyon boşa gitmiş olur ve yine aynı durumları yaşayabilirsiniz. Tekrar annelik estetiği operasyonuna başlamak da risklidir.
 • Ameliyat sonrası 10 kilodan fazlasını kaldırmamanız gerek.
 • İyileşme sürecinde ilk birkaç hafta destek almanız sizin için çok iyi olacaktır.
 • Sonuçları için 2-3 ay beklemeniz gerekir.
 • Ayrıca operasyon sonrası; karın ve meme bölgesinde şişlikler meydana gelir, bu durum sizi telaşlandırmasın. Vücudun operasyona karşı gösterdiği tepkiler gayet normaldir.
 • Doğum sonrası sizin kendinizi iyi, mutlu ve huzurlu hissetmeniz kendinize karşı özgüveninizin artmasını sağlar.Doktorunuzu iyi araştırmalısınız.İletişim bağınız kuvvetli olmalıdır.

Annelik Estetiği (Mommy MakeOver) 2023 Fiyatları Ne Kadar ?

2023 Annelik estetiği (Mommy MakeOver) fiyatları ve süreç hakkında bilgi almak için whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

S.S.S

Anne estetiği kimler için uygundur?

Gebelik süreci sonrasında kadınlarda yağ ve sarkma sorunları yaşanabilir. Özellikle kalça, karın ve basen bölgelerinde bu sorunlar yaşanabilir. Gebelik süreci sonrasında gebeliğe bağlı inatçı yağları ve sarkmaları olan her kadın için anne estetiği uygundur.

Anne estetiği ağrılı mı?

Anne estetiği kapsamında uygulanan tüm ameliyatlarda anestezi uygulanır. Bu yüzden operasyonlar sırasında bir ağrı ya da acı hissetmezsiniz. Kombine bir ameliyat olduğu için işlem sonrasında birkaç bölgede ağrı olabilir. Ancak bu ağrılar güçlü olmaz. Operasyon sonrası 1 hafta kadar doktorunuzun verdiği ağrı kesiciler sayesinde bu ağrılarla mücadele edebilirsiniz.

Anne estetiğinden sonra hamile kalırsam ne olur?

Bir gebelik sürecinden sonra anne estetiği yaptırdıysanız daha sonra tekrar hamile kaldığınızda sağlıklı bir hamilelik geçirebilirsiniz. Ancak yeni hamilelik sürecinde daha önce yaptırdığınız anne estetiği uygulamalarının etkisi yitirilebilir.

Anne estetiği tekrarlanabilir mi?

Anne estetiği kapsamında yapılan yağ aldırma ameliyatları belli aralıklarla tekrarlanırsa kalıcılık sağlanabilir. Anneler yeni bir gebelik süreci geçirdiyse tekrar anne estetiği yaptırarak aradığı fit görünüme kavuşabilir. İşlemi tekrarlama konusunda bir engeliniz bulunmaz.

Anne estetiğinde hangi işlemler vardır?

Anne estetiği kombine bir uygulamadır. Yani birden fazla estetik uygulamayı içinde barındırır. Anne estetiği içinde meme büyütme, meme dikleştirme, yağ aldırma, karın germe, vajina estetiği gibi birçok uygulama yaptırabilirsiniz. Yaptıracağınız işlemler tamamen sizin görünümünüz, sağlık durumunuz ve beklentilerinize göre şekillenir. Doktorunuz sizi bu konuda yönlendirecektir.

Anne estetiği ne kadar sürer?

Anne estetiği kombine bir ameliyat olduğu için uzun bir operasyon olabilir. Yapılacak tedavi sayısı, işlem yapılacak bölge genişliği, alınacak yağ oranı gibi birçok değişken ameliyat süresini belirler. Ameliyat süresi 3-5 saat arasında değişebilir. Doktorunuzun belirlemeleri ameliyat süresini belirleyicidir.

Anne estetiğini SGK karşılar mı?

Anne estetiği SGK tarafından karşılanmaz. Bu işlemlerin tamamı estetik ameliyatlar olduğu için anne estetiği kapsamına giren tüm işlemlerin ücretini ödemeniz gerekiyor.

Anne estetiği özel sigorta kapsamında mı?

Anlaşma yaptığınız sigorta şirketinden estetik sigortası yaptırdıysanız anne estetiği özel sigorta kapsamına girebilir. Ancak standart özel sağlık sigortaları anne estetiğini karşılamaz.

Anne estetiği sonrası iyileşme ne kadar sürede olur?

Anne estetiği operasyonlarında iyileşme süreci yapılan işlemlere göre değişir. Ancak kombine işlemler uygulanacağı için anneler tam iyileşme için bir süre beklemelidir. Doktorunuz 10-20 gün arasında bir dinlenme süreci isteyebilirler. Bu süreçte işlemli bölgelerin hijyenine dikkat etmelisiniz.

Anne estetiği başarı oranı nedir?

Anne estetiği kapsamında yapılan tüm operasyonlarda başarı oranı çok yüksektir. Kişiye özel tedavi yöntemleriyle birlikte istediğiniz sonucu kolayca elde edebilirsiniz. İstediğiniz sonuca tam ulaşmak için birkaç seans operasyon yapılması gerekebilir.

Anne estetiği tehlikeli mi?

Anne estetiği kapsamında yapılan tüm işlemler en yaygın estetik uygulamalar olduğu için bir tehlike içermez. Doktorunuz tüm tetkikleri yaptığı için sağlığınıza uygun operasyonlara izin verecektir.

Kaynakça:

https://www.plasticsurgery.org/news/press-releases/mommy-makeover-combines-procedures-for-postpartum-body-contouring

https://www.harpersbazaar.com/beauty/health/news/a19587/postpartum-plastic-surgery/

3.7 / 5. 22