Doğum Sonrası Anne Estetiği

5
(1)

Doğum dünyanın en güzel, en mucizevi olaylarından biri olarak tanımlanabilir ve her anne bu mutluluğu derinden yaşar. Hem duygusal anlamda hem günlük yaşam anlamında hem de fiziksel olarak kadının yeni bir döneme girişi anlamına da gelen doğum sonrasında pek çok kadın vücudunun eskisi gibi görünmemesi sebebi ile sıkıntı yaşayabiliyor ve ciddi anlamda rahatsızlık duyabiliyor. İşte bu durumda ise estetik ve plastik cerrahlar devreye giriyor ve kadınları istedikleri eski görünümlerine ya da çok daha iyisine kavuşturabiliyor. Mommy makeover olarak da isimlendirilen bu operasyonlar, son derece sorunsuz bir şekilde istediğiniz vücuda kavuşmanızı, hayal ettiğiniz anne profiline sahip olmanızı sağlıyor. Ayrıca kendinize olan güveniniz de yerinde olacak, sorunsuz bir şekilde operasyonları gerçekleştirebileceksiniz. Peki, doğum sonrasında anneler hangi operasyonlara ilgi gösteriyor ve en ço gerçekleştirilen operasyon hangisidir? İşte asıl soru bu olacak, çünkü pek çok kadın ortak problemi olan bu konu üzerinde duruyor ve buna göre kendi ihtiyaçlarını da belirleyebiliyor. O halde uzatmadan sorumuzun cevabına geçelim…

Yeni Annelerin En Çok Tercih Ettiği Estetik Operasyonlar

Yeni Annelerin En Çok Tercih Ettiği Estetik Operasyonların başında anne estetiği gelmektedir. Anne adayları yaşadıkları vücut deformasyonlarına göre farklı farklı estetik operasyonlara ihtiyaç duyabiliyor. Bu biraz da kişinin takıntılı olduğu bölgeleri ile de alakalı olabilmekte. Ancak her hâlükârda bayanların en çok tercih ettiği operasyonlar, karın germe ameliyatı, meme estetikleri ve de yağ aldırma gibi operasyonlar olmaktadır. Hamilelik döneminin ardından bir anda normal kiloya gelinmesi, karın bölgesi ve göbek bölgesinde önemli deformasyonlar oluşturmaktadır. Derinin işlevini yitirmesi ve büzüşmesi gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Karın germe ameliyatı ise tam da bu durum sebebi ile tercih ediliyor. Ayrıca doğum sonrası karın derisi altındaki yağ dokusu rahatsızlık verebiliyor ve de karın üzerinde görülen çatlaklar can sıkıcı olabiliyor. Bu tür durumlar görüldüğünde ise karın germe ameliyatının yanı sıra bir de yağ aldırma yani Liposuction tercih edilebiliyor. Karın bölgesinde ortaya çıkan deformasyonlar bu şekildeyken, diğer taraftan en çok sıkıntı yaşanan bir bölge de meme olmaktadır. Memenin emzirme dönemi boyunca mevcut olan büyüklüğünü yitirmesi ve adeta içi boş bir hal alması, sarkık bir görünüme sebep olabilir. Mevcut duruma göre meme küçültme ya da meme dikleştirme gibi ameliyatlar ile istenilen şeklin elde edilmesi mümkündür. Üstelik bu işlemlerde kullanılan cerrahi yöntemler son derece güvenlidir. Ameliyat sonrası ortama 1 aylık bir süre sonunda toparlanma mümkün olmaktadır. Bunlar ve benzeri pek çok estetik operasyon, anne adayları için cazip birer seçenektir. Dünya genelince mommy makeover olarak da ifade edilen operasyonlar, başarılı sonuçlar vermeleri, tehlikesiz olmaları ve hızlı bir iyileşme dönemi ile birlikte yeni anneleri mutlu etmeleri ile biliniyor.

Mommy Makeover Öncesi Merak Edilenler

Mommy Makeover Öncesi Merak Edilenlerin başında iz kalıp kalmama durumu vardır. Yani operasyon sonrası ameliyatınızı belli edecek bir izin kalıp kalmayacağını bilmek istersiniz. Özellikle meme ve karın ile ilgili ameliyatların büyük bir kısmında ortalama 1 – 2 yıl içerisinde geçecek olan izler ortaya çıkacaktır. Bu süre zarfında belirsizleşmeye başlayan izler, büyük oranda bikini altında kalacak olan bölgede olmaktadır. Bu sayede daha az rahatsız edici olacaktır. Bu durum şüphesiz ki hasta memnuniyeti için çok önemli.

Yaş sınırlarından söz etmek gerekirse, pek de bir yaş sınırının olduğunu söyleyemeyeceğiz. Her yaştan anne mommy makeover kapsamında değerlendirilen estetik operasyonları yaptırabilir. Burada kişinin spesifik fiziksel özellikleri ve de şikayetleri daha belirleyici olmaktadır. Buna da doktorunuz karar verecektir.

Yakın zamanda yeniden hamile kalmayı düşünen bayanlar için ise estetik operasyonların da ertelenmesi önerilir. Çünkü yeniden estetik operasyon yapılabilmesi için aradan uzun bir sürenin geçmiş olması gerekecek. Ancak yeni bir hamilelik ile birlikte çok uzun bir süre olmadan siz yeniden ameliyat istediğinizde sağlıklı bir süreç gerçekleşmeyecektir. Bunun için estetik operasyon isteğinizi yeni hamilelik sonrasına bırakmanız daha doğru bir karar olur.

Sezaryen izi ise annelerin önemli sorunlarından biri… Sezaryen izinden rahatsız olan bayanların en sık sorduğu sorudur bu izi gidermenin bir yolu olup olmadığı. Ancak sezaryen izi kalıcı olmaktadır. Kişi normal kilosuna dönse dahi giderilemeyecektir.

Hamilelik süresince ağırlığın öne doğru vücudu çekmesi sebebi ile duruş bozuklukları görülebilir. Ancak bu duruş problemi genellikle hamilelik sonrasında düzelmektedir. Yani bu durum için bir ameliyat gerekli olmayacaktır. Sorunun doğumun ardından kendiliğinden düzeldiğini görebilirsiniz.

Hamilelik sonrasında vücudunun güzelliğine önem veren kadınların en çok sorduğu sorulardan biri de bu süreçte kaç kilo almanın normal kabul edileceğidir. Genellikle 8 – 10 kilo alınır ve alınan kiloların büyük bir kısmı doğum ile birlikte gider. Sonraki süreçte de vücudun toparlanması kolaylaşır.

Son olarak hamilelik sonrası estetik operasyonlara ihtiyaç duyan bayanların ekstra bir özel bakıma ya da özel bir ürün kullanımına gerek kalmayacağını bilmeleri gerekir. Yani sorunsuz bir süreç ile normal bir vücut ve de yaşama kavuşabilirsiniz. Fiziki deformasyonların kişinin özgüvenine, sosyal yaşamına ve de kişisel mutluluğuna olan etkisi yadsınamaz. Bu yüzden de estetik ameliyatları çok önemlidir. Eğer bu tür fiziksel şikâyetleriniz varsa siz de doktorunuzun da inceleme ve de yorumuna uygun olarak estetik ameliyat olabilirsiniz. Böylece yaşamı kendiniz için çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Bunun için alanında uzman bir doktor ile görüşmeniz çok önemli. Gerçekçi öneriler ve de yorumlar alarak, tecrübeli bir hekimin ellerine kendinizi emanet edebilir ve şikâyetçi olduğunuz bölgeleri güzelleştirebilirsiniz. Üstelik doktorunuz sayesinde sizin için doğru olan operasyonları da öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Anne Estetiği Nedir ve Hangi Uygulamaları İçerir?

Anne Estetiği İçin İyi Bir Aday Mıyım?

 

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı