hamilelik-sonrasi-estetik
5
(1)

Anne estetiğinin popülerliği gün geçtikçe artmaktadır. Kadınlar, doğum süreci sonrası ruhsal ve fiziksel olan değişimler sonucu birçok sorunla karşılaşıyorlar. Bu sorunlar endişe ve korku yaratıyor. Doğum yapan çoğu kadın eski görünümüne kavuşmak için annelik estetiğine yönelmektedir.

ANNELİK ESTETİĞİ NEDİR?

Annelik estetiği(mommy make over); gebelik süreci sonrasında kadınların vücutlarında meydana gelen değişimleri eski haline getirmeye çalıştığımız estetiklerdir. A

ANNELİK ESTETİĞİ NEDEN YAPILIR?

Bu süreç sonrasında örneğin; rahim ağzının genişlemesi,kol ve uyluk iç yüzleri gibi bölgelerde de yağlanma artışı,meme sarkması, kalça büyümesi,kilo alımı,vajina sarkması, karın ve meme cildinde çatlaklar gibi durumlarla karşılaştıkları için annelik estetiğini yaptırırlar. Anne estetiği içerisinde aşağıda sıraladığımız estetik ameliyatlarını kapsar;

  • Labioplasti:

Bazı kadınlarda, doğum sonrasında iç vajina dudakları büyük bir oranda esner. İç dudakların koruyucu görevini üstlenen dış dudakların ileriye doğru uzamasına neden olur. Birçok kadın bu durumdan utanç duyuyor.Ayrıca dış dudaklar hassas yapılar olduğu için sürtünmeye meyillilerdir. Bu da kadınların günlü hayatta gerçekleştirdiği; cinsellik, spor gibi günlük faaliyetlerini zorluyor.Kadınlar bu durumdan rahatsız oluyor.Labioplasti estetiği, vajinadaki fazla deriyi dikkatli bir şekilde alır. Bu operasyondan sonra kadınlar rahat bir şekilde günlük faaliyetlerini yerine getirecektir.

  • Liposuction:

Vücudumuzdaki belirli bölgelerin zayıflama yöntemlerine olumlu yanıt vermeyen dirençli yağ dokularının alınmasıdır.

  • Karın germe:

Sezaryen doğumdaki iz tekrardan kullanılarak bu operasyon sayesinde karın germe işlemi uygulanabilir. Sezaryen doğumdan sonra, estetik durmayan görüntü bu operasyon sayesinde düzeltilebilir.

  • Vajina Estetiği:

Cinsel yaşamınızda yaşanacak olan problemler, partnerinizi ve sizi kötü etkileyebilir. Aranıza mesafe koymanız gerekebilir. Vajina estetiği operasyonu sayesinde bu tür problemlerden kurtulmuş olursunuz.

  • Meme Dikleştirme:

Hipofiz bezinin arka lobundan prolaktin hormonu salgılanır. Bu hormon hamilelik sürecinde memede süt oluşumunu sağlar. Hamilelikte bebeğini emziren kadınların, memeleri sarkmaktadır.Bu operasyon sayesinde sarkmış olan memeler, tekrar dikliğine kavuşacaktır.

ANNELİK ESTETİĞİ ÖNCESİ BİLİNMESİ GEREKENLER

* Meme ameliyatları için; emzirme sürecinin bitiminden en az 6 ya da 12 ay geçmiş olması gerekir. Rahmin ve karın kaslarının toplanması için bir yıl beklenir.

* Operasyondan en az 3 hafta önce; sigara kullanıyorsanız bırakmalısınız.

* Operasyonu gerçekleştirmeden önce; çocuk sahibi olmayı bırakmak sizin için daha iyi olur. Çünkü; tekrar gebe kalırsanız tüm operasyon boşa gitmiş olur ve yine aynı durumları yaşayabilirsiniz. Tekrar annelik estetiği operasyonuna başlamak da risklidir.

* Ameliyat sonrası 10 kilodan fazlasını kaldırmamanız gerek.

* İyileşme sürecinde ilk birkaç hafta destek almanız sizin için çok iyi olacaktır.

* Sonuçları için 2-3 ay beklemeniz gerekir.

* Ayrıca operasyon sonrası; karın ve meme bölgesinde şişlikler meydana gelir, bu durum sizi telaşlandırmasın. Vücudun operasyona karşı gösterdiği tepkiler gayet normaldir.

Doğum sonrası sizin kendinizi iyi, mutlu ve huzurlu hissetmeniz kendinize karşı özgüveninizin artmasını sağlar.Doktorunuzu iyi araştırmalısınız.İletişim bağınız kuvvetli olmalıdır.

Mommy Makeover Fiyatları Ne Kadar ?

Fiyatlar ve süreç hakkında bilgi almak için whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı