Doğum Sonrası Kilo Kaybının Ardından Yapılabilecek Estetik Uygulamalar
5
(1)

Doğum sonrasında sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz veya bariatrik cerrahi yardımı ile kendi çabalarınızla büyük miktarda kilo mı kaybettiniz? Eğer öyleyse, tebrikler! Aşırı kilo vermek övülmeyi hak eden anıtsal bir başarıdır.

Ancak, kilo kaybettiğinizden beri, arzuladığınız sıkı vücuda ulaştınız mı? Hayırsa, yalnız değilsiniz. Genellikle, aşırı kilo kayıpları sarkma ve bir dizi deformasyonu beraberinde getirmektedir.

Doğum sonrasında verilen kilolarla beraber daha hoş bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak estetik işlemler bulunmaktadır. İşte onlardan bazıları;

Meme Dikleştirme – Meme dikleştirme ameliyatı olarak da adlandırılan mastopeksi ile göğüsten fazla cilt temizlenir. Daha sonra meme dokusu yeniden şekillendirir ve gerekirse meme ucu yeniden konulmandırılır.

Karın Germe – Abdominoplasti veya karın germe cerrahisi ile karındaki fazla cilt ve yağ ortadan kaldırır. Ardından, cerrahınız karın kaslarını bir araya getirmek ve ameliyattan sonra yerinde tutmak için karın derinizi gerer.

Liposuction – Fazla inatçı yağlar doğum sonrasında en korkulu rüyalardandır ve bu yağlar genellikle diyete ya da egzersize cevap vermezler. Liposuction içi boş bir kanül yardımı ile inatçı yağların vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar ve böylece vücut konturu da sağlanmış olur.

Aşırı kilo vermek için çok çalıştınız. Şimdi, hak ettiğiniz şekli elde etmenin tam zamanı! Doğumun ardından kendinizi yeniden doğmuş gibi hissetmek bu estetik uygulamalarla oldukça kolay.

Doğum Sonrası Estetikte Karın Germe Operasyonunun İncelikleri

Doğum sonrası dönemde kadınlar, vücutlarını eski formuna kavuşturmak için çeşitli yöntemlere başvurabilirler. Bu süreçte karın germe operasyonu, özellikle kilo kaybı sonrası sarkan karın derisini gidermede etkili bir çözüm sunar. İşlem, genellikle kasık kılları ile göbek deliği arasındaki fazla deri ve yağın eliptik bir kesimle çıkarılmasını içerir. Daha sonra, karın kaslarını örten zar dikkatlice dikilir.

Operasyon sırasında, göbek deliği yeniden şekillendirilir ve doğal pozisyonuna sabitlenir. Bu aşamada, göbek deliğinin çevresindeki sarkık deri dikkatle temizlenir ve küçük bir kesiden göbek deliği çıkartılıp yerine dikilir. Ameliyat sonrası iz, genellikle iç çamaşırı ile kolayca gizlenebilecek şekilde, kasık boyunca planlanır.

  • Ameliyat izi, bikini çizgisinde doğal kırışıklıklar boyunca uzanır, bu da izin daha az fark edilir hale gelmesini sağlar.

Böylece, karın germe operasyonu ile doğum sonrası kilo kaybının ardından sarkan karın derisi etkili bir şekilde giderilir ve karın bölgesi daha sıkı, düz bir görünüme kavuşur.

Kaynakça:

https://www.harpersbazaar.com/beauty/health/news/a19587/postpartum-plastic-surgery/

İlginizi çekebilir:

Doğum Sonrası Yapılabilecek Kombine Estetik Uygulamalar

Doğum Sonrası Estetik İşlemlere Dair Sık Sorulan Sorular

5 / 5. 1