Doğum Sonrası Göğüslerin Eski Haline Dönmesi Nasıl Sağlanır?
5
(1)

Göğüsler hamilelik, doğum ve emzirme döneminde birçok değişiklik yaşarlar. Bununla birlikte göğüsteki değişiklikler öncelikle gebelikten kaynaklanmaktadır, ardından emzirme gelir. Göğüsler, gebelik sırasında önemli iç değişiklikler geçirirler.

Doğum anında göğüste bulunan yağların çoğu, bağ dokusu, süt kanalları ve kolostrum içeren alveol ile yer değiştirir. Gebelikten sonra doku kaybı, dolgunluk ve hacim nedeniyle meme estetiği en çok tercih edilen işlemlerden biridir.

Sizin için özellikle uygun olanakları görmek isterseniz ve bir randevu alarak cerrahınızla görüşmeniz gerekir. Kendi fikir ve beklentilerinizle gelebilirsiniz.

Belki de ameliyat öncesinde ve sonrasında resimlere bakmıştınız, ancak unutmayın ki, her kadın eşsiz olduğu için kendinizi başkalarıyla karşılaştırmanın asla mümkün olmadığını unutmayın.

Biraz sarkık olan göğüsler meme implantıyla iyileştirilebilir. Memelerin konumu çok düşük değilse ve cilt ve göğüs dokusu çok yumuşak değilse ve göğüs boyutunda bir miktar artış beklemekteyseniz, göğüs protezi mükemmel bir seçim olabilir.

Bir meme dikleştirme ameliyatı, göğüs implantıyla birleştirilmeden de yapılabilir. Meme dikleştirme ameliyatı, areolayı ve glandüler dokuyu yukarı doğru hareket ettirerek göğsün sarkık görünümünü azaltmak için tasarlanmıştır. Aşırı cilt çıkarılır, göğüsler yeniden şekillendirilir.

Göğüsler gebelikten sonra çok fazla büyüdüklerinde omuz ve sırt problemlerine neden olabilir. Bu durumda meme küçültme ameliyatı uygun olabilir.

Bu işlemin temel tekniği meme dikleştirme ameliyatında olduğu gibi aynıdır, ancak göğüslerin boyutunu küçültmek için bazı göğüs dokuları çıkartılır. Gebelik sonrasında memenin yeniden oluşturulması için birçok farklı kombinasyon ve yöntem vardır.

Kaynakça:

https://flo.health/being-a-mom/recovering-from-birth/breasts-after-breastfeeding

5 / 5. 1