Doğumun Ardından Vajinal Estetik

5
(1)

Doğum zorlu bir süreçtir ve vücutta birçok değişikliğe neden olur. Bu değişikliklerden biri de vajina bölgesindeki deformelerdir. Çoğu kadın bu konuyu konuşmaktan çekinse de vajinada ortaya çıkan değişiklikler sorunları beraberinde getirebilir. Ancak estetik yöntemlerle vajinayı eski haline getirmek mümkündür. Doğumun ardından vajinal estetik her kadının düşünmesi gereken bir şeydir. Çünkü bu gibi durumla ileride çok daha büyük problemlere neden olabilir.

Vajinal estetik söz konusu olduğunda iki farklı yöntem uygulanabilir. Bunlar labioplasti ve vajinoplasti işlemleridir. Genellikle vajinal estetik yaptırmak isteyen kadınlar aynı zamanda idrar kaçırma özelliğine de sahiptir. vajinal estetik ile bu problem de giderilebilir.

Labioplasti

Bu işlem, büyük dudaklardaki aşırı sarkma gibi sorunların tedavisinde kullanılır. Genellikle labioplasti isteyen kadınlarda büyük dudaklar arasında çok fazla genişlik vardır ve bu durum düzeltilmelidir.

Labioplasti işleminin tıbbi nedenleri arasında spor, bisiklet veya diğer fiziksel aktivitelerle olan rahatsızlık veya tahriş bulunmaktadır. Estetik nedenler arasında ise, daha iyi bir görünüm elde etmek bulunur.

Vajinoplasti

Bu işlem, vajinanın gevşekliği için vajinanın sıkılıp yenilenmesini sağlar. Büyümüş bir vajina doğumdan sonra, özellikle birden fazla çocuktan sonra, büyük bir bebeğin vajinal doğumundan veya zor bir doğumdan sonra ortaya çıkan bir sorundur.

Vajina, vajinal açıklık ve destekleyici kasların sıkıştırılması ve yenilenmesi vajinoplasti olarak adlandırılır.

İlginizi çekebilir:

Doğum Sonrası Yaşanan Vajinal Sorunlar ve Vajinal Estetik

Doğum Sonrası Yapılabilecek 4 Estetik İşlem

 

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı