Doğum Sonrası Yaşanan Vajinal Sorunlar ve Vajinal Estetik
5
(1)

Kozmetik jinekoloji birçok kadının açıkça tartışmamayı tercih ettiği tabu bir konudur. Ancak birçok kadın, özellikle doğumun bir sonucu olarak ortaya çıkmışsa, bozulmuş vajina ile yaşamanın psikolojik yüküyle mücadele eder.

Yıllar geçtikçe, doğumun bir sonucu olarak kadınların genital bölgelerinde meydana gelen değişiklikler yüzünden birçok kadının duygusal olarak travma geçirdiği olmaktadır.  Doğrusunu söylemek gerekirse, doğuma bir dizi acı verici sonuç eşlik eder;

  • Vajinanın uzaması
  • Pelvik kasların zayıflaması prolaps ve idrar kaçırma ile sonuçlanan idrar ve dışkı
  • Hemoroid

Bazı kadınlar doğum sonrası depresyon geliştirebilir

Bazı genç kadınlar, vulvalarının aşırı büyük olduğunu düşünüyor ve sıkı kıyafetler giymeleri ve spor salonu, bisiklet sürme ve binicilik gibi spor etkinliklerine müdahale ediyor.

Kendilerini diğer kadınlarla karşılaştırdıklarında, bakışlarının ortalama olarak kabul edilen idealle uyuşmadığını fark etmektedirler. Bu, normal görünüm fikri bazen erkekler tarafından paylaşıldığından, ek rahatsızlık yaratabilir.

Çocuk sahibi olan daha kadınlar da bu durumdan oldukça şikayetçidir. çoğunluğu artık vajinalarının eskisinden farklı olduğunu düşünüyor.

Onların genital bölgesi, çocuksuz oldukları zamanki durumdan beri değişti ve artık cinsel ilişkide sorunlar çıkabilir.  Bu genellikle vajinanın, Kegels gibi herhangi bir egzersizin yarar sağlayacağı noktaya kadar uzaması nedeniyle olur.

Vajinal estetik ile tüm sorunlar giderilmektedir. Vajinoplasti ile vajina sıkılaştırılmakta ve bu sayede hem görünümü eskiye yakın olmakta hem de idrar kaçırma gibi problemler çözümlenmektedir.

Kaynakça:

https://www.webmd.com/parenting/baby/features/postpartum-problems#1

5 / 5. 1