Doğum Sonrası Liposuction Sonuçları Kalıcı Mı?

5
(1)

Liposuction tedavisi yağ fazlalığın bulunduğu bölgedeki yağ hücrelerini ortadan kaldırır. Belli bir alandan çıkarılabilen yağ miktarı yağın boyutuna ve hacmine bağlıdır. Liposuction sırasında, tedavi edilen alanlardaki yağ hücrelerinin sayısı önemli ölçüde azaltılır. Doğumun ardından en sık tercih edilen estetik işlemlerden biri de liposuction tedavisidir. Ancak çoğu yeni anne doğumun ardından liposuction sonuçalrının ne kadar kalıcı olduğunu merak ediyor.

Plastik cerrahınız, liposuction sonuçlarının kalıcı olabileceğini söyleyecektir, ancak bu garanti değildir. Yara tamamen iyileştikten sonra müdahale sonuçlarını korumak hastanın sorumluluğundadır. Gelecek hamilelikler ve kilo artışları, müdahalenin sonuçlarını değiştirebilir.

Liposuction sonrası kilo alımı yağ hücrelerinin hacmini arttırır. Kazanılan ağırlık, öncelikle, liposuction ile tedavi edilmemiş vücut bölgelerinde ve bundan sonra da liposuction uygulanan alanlarda görülecektir. Plastik cerrah, vücut bölgelerindeki yağ hücrelerinin sayısını lokal yağ depoları ile azaltabilir, ancak bir bölgedeki tüm yağ hücrelerini hiçbir zaman ortadan kaldıramaz. Hasta, tedavi edilen alanlarda yeni yağ hücreleri geliştirmese de, liposuction sonrası kalan yağ hücreleri hacmini artırabilmekte ve böylece yeni yağ dokusu ortaya çıkmaktadır.

Liposuction tedavisinin istediklerini yiyebilecekleri bir lisans niteliği taşıdığına inanmaya eğilimli insanlar var ve kilo verdiklerinde sadece bir liposuction uygulatarak kilolarını kaybedeceklerini düşünüyorlar. Ancak bu yanlış bir bilgidir. Liposuction kilo verme tedavisi değildir ve olmayacaktır.  Liposuction sadece egzersiz veya diyet yoluyla alınması zor aşırı yağ alanlarını tedavi etmek için kullanılmalıdır.

 

 

 

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı