Göğüsler Hakkında Bilmediğiniz 5 Şey
4.3
(4)

Göğüsler kadınlarda kozmetik bir ayrıntı olmasına rağmen bazen bazı sorunlar nedeniyle meme estetiği olma düşüncesinin ortaya çıkması muhtemeldir.

Göğüsleri ile mutlu olmayan, göğüslerinin büyük, küçük ya da sarkık olduğunu düşünen kadınlar hem kozmetik açıdan hem de fiziksel ve psikolojik olarak kendilerini mutsuz hissetmektedir.

Ancak çoğu zaman görülüyor ki kadınların göğüsleri hakkında bilmediği birçok şey de mevcut. Sizin için göğüsler hakkında bilinmeyen 5 gerçeği derledik. İşte o gerçekler;

Göğüsler Çok Ağır Olabilir

Aslında, büyük göğüsleriniz varsa ve meme küçültme estetiği olmayı düşünüyorsanız, bunu zaten biliyor olabilirsiniz. Ancak bilmeyenler için söylemeliyiz ki göğüsler, boyutlarına bağlı olarak oldukça ağır olabilir.

D cup meme ölçüsüne sahip olan bir kişinin göğüslerinin ağırlığı 23 kilograma kadar ulaşabilir. Aynı zamanda göğüsler bir kadının toplam vücut yağının yaklaşık yüzde 5’ini içermektedir.

Göğüslerin ağırlığı, rahatsızlığa neden olabilmelerinin bir nedenidir. Büyük göğüsler kozmetik sorunların yanı sıra boyun ve sırt ağrısı gibi fiziksel sorunları da beraberinde getirir.

Daha Büyük Göğüsler Her Zaman Daha İyi Değildir

Tıpkı diğer güzellik standartlarında olduğu gibi, göğüsler konusundaki algılar da yıllar içinde değişti. Daha büyük göğüs boyutları 1990’larda ve 2000’lerin başında göze çarparken, bu günlerde daha küçük boyutlara sahip olan göğüsler daha popüler görünüyor.

Asimetrik Göğüsler Yaygın Bir Sorundur

Eğer asimetrik göğüsleriniz varsa, yalnız değilsiniz. Bir çalışma, kadınların yüzde 60’ından fazlasının, daha küçük veya daha büyük olan bir göğsü olduğunu göstermektedir.

İlginç bir şekilde, asimetrik göğüslere sahip birçok kadın, sağ memeden daha büyük olan bir sol memeye sahiptir.

Bazı Alışkanlıklar Göğüslerin Sarkmasına Neden Olabilir

Göğüslerin sarkması yaşla ve doğum yapmayla ilintili olarak görülen bir sorundur. Ancak bazıları henüz gençken ve doğum yapmadığı halde de sarkmış göğüslere sahip olabilir.

Yine de  bazı aktiviteler göğüslerin sarkma olasılığını artırabilir. Sigara içmek göğüslerin sarkma nedenlerinden biridir. Egzersiz yapmak da göğüs bağlarını deforme ederek sarkmaya da katkıda bulunabilir.

Uyuma Şekli Göğsünüzün Şeklini Etkileyebilir

Uyuma pozisyonu göğüslerin şeklini etkileyebilir. Çoğu zaman yüzükoyun uyuyorsanız, göğüsleriniz üzerine çok fazla baskı yapıyorsunuz demektir. Bu da göğüslerin düzleşmesine neden olabilir. Bu basıncı azaltmak ve memelerinizin doğal şeklini korumak için yan uyumak iyi bir fikirdir.

Göğüsleriniz hakkında bilmeniz gereken başka bir şey de göğüslerin bedenini veya şeklini ameliyatla kolayca değiştirebiliyor olmanızdır.

4.3 / 5. 4