Göğüslerin Sarkmasına Neden Olan Alışkanlıklar

5
(1)

Çalışmalar meme dokusunun diğer vücut dokularından iki ile üç yıl daha hızlı sarkma eğiliminde olduğunu ortaya çıkardı. Bu hayatın kaçınılmaz bir gerçeği olsa da göğüslerin sarkmasına neden olabilecek bazı alışkanlıklar olduğu da bilinmektedir. Yaşlanma ile beraber göğüsler sarkmaya başlamaktadır. Aynı zamanda doğum yapmak ve emzirmek de göğüslerin çok daha erken sarkmasına neden olabilir. Yine de aşağıdaki alışkanlıkların da göğüslerin sarkmasına katkıda bulunduğu bilinmektedir.

Sigara içmek: Sigara kullanımı sağlığınıza zararlı olmanın yanı sıra, cilt elastikiyetinin kaybolmasına da büyük katkıda bulunmaktadır. Sigara içmek sadece sarkmaya neden olmaz, aynı zamanda cildinizdeki kolajen miktarını ve kan dolaşımını da azaltır.

Kötü duruş: Kötü duruş sadece sırtınız için değil, göğüslerin için de kötü bir alışkanlıktır. Kötü duruş göğüslerinizi uzun süre doğal olmayan bir pozisyonda durmaya zorlar ve bu da sarkmaya katkıda bulunur.

Egzersiz eksikliği ve uygunsuz destek: Egzersiz eksikliği göğüs kaslarının daha az olmasını sağlamaktadır. Bu da göğüsleriniz için daha az destek anlamına gelir. Özellikle büyük göğüslü kadınlar için bir spor sutyeni egzersiz yaparken kullanılmalıdır. Eğer sporcu sutyeni kullanılmazsa göğüsler sarkmaktadır.

Güneş koruyucusu kullanmamak: UV ışınları cilt için kötüdür. Güneş ışınları sarkmaya neden olacak şekilde kırışıklığa ve kolajen eksikliğine neden olmaktadır. Bu nedenle güneşten korunmak çok önemlidir. Özellikle güneşin yoğun olduğu öğle saatlerinde güneşten korunmalı ve koruyucu kremler kullanmalısınız.

Alkol kullanımı: Alkol, sigara kullanmak gibi, cilt elastikiyetine zarar verir. Az miktarlarda alkol tüketiminde sorun yoktur, ancak aşırı tüketim göğüslerin sarkmasına neden olabilmektedir.

Yaşlanma kaçınılmazdır ve cilt doğal olarak gevşemeye ve kırışmaya başlar. Bu, vücudunuzun yaşlandıkça uygun bakımlara yanıt vermeyeceği anlamına gelmez. Günlük yaşamınızı sürdürürken yukarıdaki hususları göz önünde bulundurursanız, göğüslerinizin mümkün olduğu kadar sağlam ve güzel kaldığından emin olmalısınız.

Meme estetiği seçeneklerini incelemek için tıklayın.

 

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı