Doğum Sonrası Meme Büyütme Estetiği ve Vücut Şekillendirme
5
(2)

Doğum sonrasında vücudun en çok etkilenen bölümü göğüslerdir. Özellikle emzirme söz konusu olduğunda göğüslerin sarkması ve hacmini kaybetmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle doğum yapan çoğu kadın vücutlarındaki değişiklikleri gidermek için estetik cerrahi düşünmektedir.

Doğumdan sonra göğüste ve karında benzer bir süreç oluşur. Diyet ve egzersiz bu alanları bir ölçüde iyileştirecek olsa da gebelikten kaynaklanan birçok değişiklik yapısaldır ve ameliyat gerekli olabilmektedir.

Bu konuda kadınlar için çok çeşitli cerrahi seçenekler mevcuttur. Birçoğu aynı anda meme büyüme ve karın germe ameliyatı yaptırmak istemektedir. Bu tip estetik işlemler kombine tedavi olarak da bilinir.

Karın bölgesindeki cilt hamileliğin seyriyle beraber gerilir, sarkar ve elastikiyeti kaybolur.  Karın duvarının kaslarının gevşemesi sarkık bir görünüme neden olur ve bu egzersizle istendiği şekilde toparlanamaz.

Bu gibi bir durumda karın germe ameliyatı iyi bir seçenektir.  Karın germe ameliyatı ile vücut şekillendirilir ve karın bölgesindeki fazla doku ortadan kaldırılarak istenen görünüm oluşturulmuş olur.

Doğumun ardından sarkan ve hacim kaybeden göğüsler için ise en iyi tedavi meme estetiğidir. Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon veya salin implantlar sayesinde göğüslerin istenen dolgunluğa ulaşması sağlanmaktadır.

Aynı zamanda bu göğüslerin bir miktar dikleşmesini de sağlar. Ancak istenen dikleşme sağlanamazsa o halde meme dikleştirme ameliyatı da aynı anda gerçekleştirilebilir.

Kaynakça:

https://www.verywellhealth.com/plastic-surgery-after-baby-2709870

5 / 5. 2