Lazerle Yağ Aldırma (Lazer Liposuction )
0
(0)

İstenilen estetik görünüme sahip olmak ve fazla yağlardan kurtulmak için çeşitli diyet programlarını denemeniz ve egzersizleri yapmanıza rağmen amacınıza ulaşamadıysanız lazer liposuction ile çözüme kavuşmanız çok kolay.

Üstelik bu yöntem ile geleneksel yağ aldırma yöntemlerinden farklı olarak daha kolay ve hızlı bir işlem gerçekleşiyor. İşlem sonrası süreçte aynı şekilde hem hızlı hem de konforlu bir şekilde ilerliyor.

Lazer liposuction uygulaması olan kişi geleneksel yöntemlerle yapılan yağ aldırma yöntemlerine göre günlük yaşantısına da hızlı bir şekilde dönebiliyor. Son teknoloji yöntemleri kullanılarak yapılan bu uygulama bu sebeplerden dolayı da hayli tercih edilen bir estetik operasyon.

Vücutta bazı bölgelerde bulunan inatçı fazla yağlar lazer teknolojisi kullanılarak eritiliyor ve küçük kanüller aracılığı ile vücuttan çekiliyor.

Tabi bazı bölgelere uygulanan lazer liposuction ile vücuttan çekme uygulaması yapılmadan da yağlardan kurtulmak mümkün. İşlem uygulanırken bölgedeki ince damarlarda ortamdan uzaklaştırıldığı için kanama ve morarma gibi risklerin de önüne geçilmiş oluyor.

Uygun fiyatlar sayesinde de talep gören bir uygulama olan lazer liposuction işlemi ile arzu ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

 Lazer Liposuction Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Estetik bir operasyon için fiyat belirlenirken birden fazla etken göz önüne alınır. Lazer Liposuction uygulaması yapılırken de fiyatı belirleyen etkenler kişiye ve duruma göre değişebilmektedir. Fiyatların belirlenmesine etki eden unsurların neler olduğunu aşağıda inceleyebiliriz;

  • İşlem Yapılacak Bölge Sayısı

Lazer Liposuction uygulamasının yapılacağı bölge sayısı ve bu bölgelerin büyüklüğü Lazer liposuction fiyatlarında değişiklik yaratabilir. Kişi birden fazla bölgeye lazer liposuction yaptırmak isteyebilir. Bu da doğal olarak fiyatlarda artışa neden olabilir. 

  • Doktor Tecrübesi

Estetik operasyonların amacı kişinin arzu ettiği görünüme sahip olmasını sağlamaktır. Hal böyle olunca da başarılı bir işlem için alanında yetkin ve tecrübe sahibi bir cerrahın bu operasyonu yapması başarı düzeyini de o kadar çok arttıracaktır.

Operasyonu gerçekleştirecek doktorun da tecrübeli ve talep gören bir hekim olması işlem için ödenecek fiyatta farlılıklar oluşturması olağan bir durumdur.

  • İşlem Yapılacak Yağ Miktarı

Lazer Liposuction uygulaması esnasında  bölgede işlem yapılacak olan yağ miktarının fazla ya da az olması da işlem için alınacak ücrette değişiklik olmasına sebep olabilir.

  • Liposuctiona Eşlik Edecek Diğer Uygulamalar

Lazer liposuction uygulaması yaptıracak olan kişi uygulama ile birlikte ek olarak başka bir uygulama da yaptırmak isterse bunun da işlemin fiyatlarına yansıması olacaktır.

  • Kullanılacak Malzemeler

Kaliteli malzemeler ile yapılan estetik uygulamaların sonuçları da kaliteli olacağından işlem de kullanılan malzemenin niteliği de büyük bir önem taşır. Son teknoloji ve profesyonel cihaz kullanımı da fiyatların belirlenmesi aşamasında etkileyici olur.

  • Ödeme Türü

Eğer estetik operasyonu yapan doktor işlem için fiyat belirlerken döviz üzerinden bir fiyatlandırma yapmışsa uygulamanın yapılacağı dönemdeki döviz kuru da fiyatlardaki artma ya da azalmada belirleyici olacaktır.

  • Sağlık Merkezi

Estetik uygulamalar yapılırken operasyonun nerede yapıldığı da oldukça önemli bir konudur. Yani işlemin gerçekleşeceği sağlık merkezi operasyon için gerekli şartları, donanımları ve hijyenik koşulları taşıması gerekir.  Bu etkenlerden dolayı da sağlık merkezinin belirlediği fiyatlar farklılık gösterebilir.

Lazer Liposuction Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Fazla yağlarından kurtulamayan kişiler tarafından günümüzde oldukça tercih edilen lazer liposuction yöntemi hem basit ve kişiyi yormayan bir işlem olması hem de uygun fiyatlar ile yapılabiliyor olması talep görmesindeki başlıca nedenlerdir.

Fakat fiyatlar belirlenirken birçok faktör ele alındığından kesin bir fiyat belirtmek yanıltıcı olacaktır.

Özellikle belirtmek gerekir ki  her yerde ve herkes tarafından yapılamayacak bir işlem olmasından dolayı da sağlık merkezinin şartları ve sahip olduğu imkanlar çok önem arz eder.

Operasyonu  yapacak olan doktor tecrübeli ve alanında uzman bir cerrah olması da bir diğer hassas ve hayati konulardan biridir.

Yukarıdaki yazıda belirtilen  birçok faktör de göz önüne alındığında fiyatlar hakkında kesin bir cevap alabilmek için doktor muayenesinden geçmeniz doğru bir  iletişim ve tatmin edici cevaplar almanız açısından fayda sağlayacaktır.

Ameliyat olmadan önce gerçekleşecek muayene sonrası fiyat bilgisini kesin olarak öğrenebilirsiniz.

Lazer Liposuction Fiyatları 2022’de Ne Kadar ?

Lazer Liposuction fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.verywellfit.com/laser-fat-removal-everything-you-need-to-know-4174974

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir