Bölgesel olarak vücutta yer alan ve kişileri son derece mutsuz eden yağ dokuları çeşitli yöntemler ile vücuttan atılabilmektedir. Bahsettiğimiz konu fazla kilolar değil aksine fazla kilolu değil iken yalnızca bazı bölgelerde bulunan yağ kütleleridir. Lipomatik yöntemi ile vücuttan atılan bu yağ kütleleri ile kişiler bölgesel olarak da istedikleri gibi fit görünüme sahip olabilmektedir.

Lipomatik fiyat bilgisi ve genel olarak işlemin kendisi oldukça merak edilmekte ve birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Bu sorun ile karşı karıya kalan çok sayıda insan olduğu düşünülürse doğal olarak bu konuda insanlar meraklı olmaktadır. Yönteme ilişkin olarak bilinmesi gereken en önemli konu herhangi bir risk faktörü taşımaması ve işlem sonrası son derece rahat bir biçimde kişilerin hayatlarına devam edebiliyor olmasıdır.

Lipomatik Fiyatları

Lipomatik fiyatları konusu diğer estetik müdahaleler gibi net bir rakam verilebilecek bir konu değildir. Bilindiği gibi bu tarz işlemlerde uygulanan yöntem, hastanın durumu ve işlemi yapan yerin fiyatın belirlenmesinde büyük etkisi vardır. Bu faktörler fiyatın farklı değerler almasına neden olmaktadır.

Lipomatik uygulaması işlemlerinde en doğru fiyat bilgisi için önce doğru bir klinik ve doktor bulmalı ve sonrasında da muayene olmanız gerekmektedir. Gerekli muayene yapıldıktan sonra en doğru ücretlendirme bilgisi sizlere verilecektir. Bunun dışında işlemin avantajlarından ve diğer yağ aldırma yöntemlerinden ayrılan yönlerinden bahsedecek olursak.

Lipomatik Avantajları

Lipomatik avantajlarından bahsetmeden önce yağ aldırma ve bölgesel zayıflama işlevlerini gerçekleştirmek üzere uygulanan birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bunların arasından size en uygun ve etkili yöntemi seçerek çok daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Lipomatik fiyat bilgisinden sonra kişilerin en fazla merak ettiği konulardan biri işlemin avantajları olmaktadır. Bu avantajlar yöntemi diğerlerinden ayıran özellikleri olmaktadır.

Yöntemin avantajları şöyle olmaktadır;

  • İşlem son derece dikkatli ve özenli bir biçimde gerçekleştirildiğinden dolayı işlem yapılan bölgede herhangi bir çökme durumu söz konusu olmaz.
  • Bölgede sarkma olmadığı gibi aksine kırışıklık görünümü düzeltilir ve bölgenin daha pürüzsüz ve genç görünmesi sağlanır.
  • Lipomatik ile yalnızca fazla yağdan değil aynı zamanda selülit görünümünden de ortadan kaldırılır.
  • Operasyondan sonra diğer işlemlerde görülen yan etkiler minimum seviyede görünür.

Tıbbi uygulamalarda fiyat; uygulamanın niteliğine ve kişinin ihtiyaçlarına göre değişen operasyon gereksinimleri çerçevesinde büyük farklılıklar arz edebilir. Bu nedenle Lipomatik fiyat oluşu noktasında da aynı şartlar söz konusudur ve operasyon detayları netleşmeden uygulama yapılabilmesi mümkün değildir.

Lipomatik uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi almak, muayene olarak uygulama sürecinizi oluşturmak ve kesin fiyatlara ulaşmak için kliniğiniz veya hekiminizle görüşünüz. Size özel fiyatlandırma seçenekleri kapsamında en net sonuçlara ulaşılacak, uygulama en kısa zamanda başlayabilecektir. Lütfen unutmayınız ki, tıbbi uygulamalar uzman hekimlerce yapılması gerektiği için bu uygulamaları hekimler dışında hiç kimseden almayınız.

S.S.S

Lipomatik nedir?

Lipomatik kişinin vücudunda rahatsız olucak kadar belirli bir bölgede toplanan yağ dokularının tüp ve vakum aleti ile uzaklaştırılma yöntemidir. Bu şekilde ki bir yöntemle kişinin vücudunun şekillendirlmesi ve daha sık bir estetik görünüm kazanması sağlanır. Bu yöntem vücudumuzun kolun üst kısımları, meme, karın, popo, kalça, baldır, diz kapakları, bacak içi, basenler, ayak bileği, çene, yanaklar, boyun bölgesine uygulanabilir.

Lipomatik fiyatları nelerdir?

Lipomatik fiyatları kişiden kişiye değişmektedir. Kişilerin bölgesel incelme ile ilgili hedefleri farklıdır. Kimi kişiler tek bir bölgede incelemeyi tercih edebiliyorken kimileri ise birden fazla noktada incelme arzusu içindedir. Bu değişkenler ile sonuca kaç seansta ulaşılabileceği etkilenebilir. Ayrıca lokal ya da genel anestezi ile de tercih edilen yöntem fiyatları etkiler.

Lipomatik yaptıranlar nelere dikkat etmelidir?

lipomatik yaptıranların dikkat etmesi gereken noktalar şunlardır: Operasyon sonrasında korse takmak, bol sıvı alınmalıdır, beslenmeye dikkat edilmelidir, ilaç kullanımından kaçınılmalıdır,diyet yapanlar aç kalmamaya dikkat edilmelidir. Operasyonun ardından hasta bir hafta içinde günlük yaşamına dönebilmektedir. Uygulama sonrasında gerekli kontrollerin yapılması bu estetik görünümün kalıcı olması önemlidir.

Lipomatik ile liposuction arasındaki farklar nelerdir?

Lipomatik ve Liposculpture, klasik liposuction (yağ alma) yönteminden farklı olarak Lipomatik isimli titreşimli bir cihazla olan FDA onaylı bu lipomatik cihazı ile gerçekleştirilmektedir. Lpomatik daha hızlı ve efektif bir yöntemdir ve cerrahi komplikasyon olasılığı daha düşüktür. Bunun yanında bu uygulama ile bir seansta alınan yağ miktarı kesi ile yapılan uygulamadan daha az değildir ve uygulama kısa periyotlarda tekrar edebilir.

Lipomatik liposuction fiyatları ne kadar?

Lipomatik liposuction da yapılacak bölge sayısına göre fiyatlandırma yapılıyor. En çok liposuction yapılan bölgeler başta karın olmak üzere, bel, sırt, kalça, bacak içi, erkeklerde meme bölgesi, kol, gıdı bölgesi, diz içi ve pubis bölgesidir. Ayrıca işlem yapılacak bölgenin büyüklüğü ve o bölgeden alınacak yağ miktarı da fiyatta değişiklik yapılmasına neden olacaktır.

Kaynakça:

  1. https://journals.lww.com/plasreconsurg/Fulltext/2012/04000/A_Multicenter,_Prospective,_Randomized,.31.aspx
  2. https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/074880681102800402
  3. https://link.springer.com/chapter/10.1007/3-540-28043-X_34

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.


Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın