Doğum Sonrası Yapılabilecek 4 Estetik İşlem
5
(2)

Doğum sonrası yeni anneler vücutlarındaki değişiklikleri yavaş yavaş fark etmeye başlarlar. Birçok kişi vücudundaki deformeleri ve değişiklikleri fark ettikten sonra estetik tedavi seçeneklerini düşünmeye başlamaktadır.

Doğum sonrasında estetik tedavi için hastaların en az 6 ay beklemeleri gerektiği bilinmelidir. Diğer yandan estetik tedaviler birbirleriyle kombine edilebilir ve daha iyi bir vücut görünümü için çaba harcanabilir.  Doğum sonrasında tercih edebileceğiniz estetik işlemlerden bazıları şu şekildedir;

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı, karındaki fazla cildin ve yağın alınmasını gerektiren işlemdir. Yeni doğum yapmış kadınların hormonal düzeyi normalden yüksek olduğu için, bu işlem yapılmadan önce yaklaşık altı ay sonra beklemek en iyisidir.

Bunun nedeni, doğumdan sonra ve emzirirken üretilen hormonların cildin esnekliğine katkıda bulunması ve cilde normalleşme fırsatı verebilmesidir.

Meme Dikleştirme veya Büyütme

Meme dikleştirme ve meme büyütme ameliyatı birbirinden farklıdır ancak her ikisi de doğum sonrasında kullanılan estetik tedaviler olarak yaygındır ve diğer hamilelik sonrası işlemler ile aynı anda yürütülebilecek işlemlerdir.

Bir meme dikleştirme işlemi, göğüsleri pürüzsüzleştirmek, yeniden şekillendirmek ve kaldırmak için fazla cildi çıkarmak ve meme uçlarının yeniden konumlandırılmasını içerebilir.

Bir meme büyütme işlemi, yeniden şekillenmesi ve büyütülmesi için memenin derisinin ve dokusunun arkasına bir implant yerleştirilmesini içerir.

Liposuction

Liposuction etkili bir kozmetik cerrahi tedavidir. Vücudu yeniden boyutlandırmak ve yeniden şekillendirmek için kullanılabilir. Liposuction inatçı yağların vücuttan çıkarılmasını sağlar. Bu prosedür, vücudun neredeyse herhangi bir yerindeki inatçı yağlar için uygulanabilir.

Vajinal Estetik

Vajinal estetik işlemleri umduğunuzdan çok daha yaygın olarak tercih edilmektedir. doğum sonrasında deforme olan vajinal bölge labiaplasty gibi işlemlerle eski haline getirilebilir. Bu işlemler doğumdan sonra vajinanın önceki haline dönmesine yardımcı olabilir.

5 / 5. 2