Bacak Estetiği İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilir?
3
(3)

Bacak estetiğini uzman kişilerin olduğu tam teşekküllü bir sağlık kuruluşunda yaptırmak oldukça önemlidir. Sağlık merkezinde uzman kişilerin gözetimi altında yapılan bacak estetiği için estetik cerrahi bölümüne gitmek oldukça doğru bir karar olacaktır.

Bacak estetiği her ne kadar sağlık için yapılsa da görüntü değişikliği olacağı içinde estetik alanında uzman olan estetik cerrahi bölümüne gitmek daha doğru olacaktır. Aksi takdir de herhangi bir sağlık bölümüne gitseniz dahi doktorlar sizi alanında uzman kişilere yönlendirecektir.

Uzman kişilerin uygun gördüğü tetkiklerden geçilmesi sonucunda bu tedavi yapılabilir. Gerekli muayeneden geçilmiş ve uygun sağlık durumunda iseniz bacak estetiğini yaptırmanız da herhangi bir sorun olmayacaktır.

Bacak Estetiği Nedir?

Kadınlar tarafından sıkça yapılmakta olan bacak estetiği oldukça önem arz etmektedir. Bacak estetiği yaptıran kişiler düzgün bir estetik görüntüye sahip olur.

Kişinin sahip olduğu bacak şekli çok kalın, çok ince, şekil bozukluğu veya çarpık olması gibi durumlar da sıkça tercih edildiğini söylememiz mümkün olacaktır. Bu durumlardan herhangi birine sahip olan kişi kendini daha az özgüvenli bulur, kendini güçsüz hisseder. Bu özgüven eksikliğini yok etmek için de bacak estetiği yapılmak istenmektedir. Bu bacak estetiği bacağın tüm alanını kaplamamaktadır.

Çarpık bacak yapısına sahip olan birçok kişi hem görüntüyü düzeltmek hem de istedikleri kıyafetleri giyebilmek için yaptırabilir. Ayrıca sadece kadınlar değil aynı zaman da erkekler de bacak estetiğini sıkça yaptırmaktadır. Her iki cinste oldukça estetik görüntüye önem vermektedir. 

Bacak Estetiği Sorunları

Bacak estetiği yaptırmak isteyen kişilerin normalden daha fazla sorunları mevcut olarak vardır. Estetik olarak hoş görünmeyen bacaklar olabilirken bu durum kişi de psikolojik açıdan oldukça etki de bulunur. Farklı farklı var olan bacak estetiği sorunlarını sıralamamız gerekirse şunları söyleyebiliriz.

  • Çak ine yapı da olan bacaklar ve çok kalın yapı da olan bacaklar.
  • Kişinin yürümesine de etki edecek derece de çarpık bacak yapısına sahip olmak.
  • Şekil bozukluğuna sahip bacaklar yani bir bacağın diğer bacağa göre daha kalın ya da daha ince olması gibi bir durumun söz konusu olmasıdır.
  • O bacak şekli yani iki bacaktaki dizin birbiri arasında mesafe olduğu bacak şeklidir.
  • X bacak şeklinde ise iki dizin birbirine daha yakın mesafe de olmasıdır. 

Kişinin bacağında bulunan bu gibi sağlık sorunlarında da özellikle yaptırılan bacak estetiği birçok kişinin sağlık durumunu olumlu yönde etkilemektedir. Aslında bu durumlara bakıldığı zaman bacak estetiğinin sağlıksız bacak görünümü ve sağlık sorunlarından kaynaklı olarak ortaya çıktığını söylemek mümkündür. Bu sorunlar doğuştan olduğu gibi sonradan da ortaya çıkabilmektedir. Sonradan oluşan bacak sağlık sorunları cildin yeteri kadar D vitamini almamasından kaynaklanabilir. 

3 / 5. 3

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir