Hamileliğin Ardından Plastik Cerrahi
5
(1)

Sarkan bir gıdıya sahip olma korkusu hem erkek hem de kadınlar arasında son derece yaygındır. Bu korku ne yazık ki çoğu kişi için bir gerçek haline gelmektedir. Neyse ki, bu ortak konu için şimdi güvenli ve etkili bir çözüm bulunmaktadır.

Devrim niteliğinde bir tedavi seçeneği olan kybella tedavisi ile ameliyatsız bir şekilde gıdı bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak mümkündür.

Kybella inatçı yağları çözmek için tasarlanmış cerrahi olmayan bir çözümdür. En iyi sonuçları sağlar ve ortalama 20 ile 30 dakika arasında oturumlar gerektirir. Her hasta farklı olmakla birlikte, optimum sonuçlar için ayda bir kez planlanan 2-6 seans önerilir.

Kybella tedavisi FDA’nın onayladığı ilk enjekte edilebilir maddedir. Kybella deoksikolik asittir, yağ emici bir maddedir ve doğal olarak vücutlarımızda fazla yağın parçalanması ve emilmesine yardımcı olur.

Derinin altına yağ içerisine enjekte edildiğinde, kybella  yağ hücrelerinin tahrip edilmesine neden olur. İmha edildiğinde, bu hücreler yağ depolamaz veya biriktiremez. Yağ hücrelerinin tercih edilmesi çevresindeki dokuları büyük ölçüde etkilenmeden bırakır.

Kybella tedavisi ile hasta hem gıdı bölgesinde bulunan fazla yağdan kurtulur hem de buradaki cildin dıkılaşmasıyla daha güzel bir görünüme kavuşur. Kybella tedavisinin herhangi bir yan etkisi olmamakla beraber kendiliğinden geçecek olan hafif kızarıklık veya morarma görülmesi normaldir.

İlginizi çekebilir:

Kybella Enjeksiyonları Ne İşe Yarar?

5 / 5. 1