Yanak Estetiği - Bişektomi Fiyatları 2022
5
(2)

Hollywood Yanağı

Memnuniyet seviyesi en yüksek yanak estetiğidir. Hollywood yıldızlarınca sıklıkla talep edilen ve yaptırılan bir estetik olması sebebiyle Hollywood Yanağı olarak anılmaktadır. Sonuç odaklı bakıldığında oldukça başarılı olup, memnun edicidir.

Hollywood yanağı estetiğinin yapılması en uygun  adaylar, yüz konturu baz alındığında köşe bölgelerin ve yanak bölgelerinde yer alan yağ yastıklarının normalden daha fazla olduğu bireylerdir.

Özetle yüz konturunun köşe kısımları ve yanak kısımlarından çıkartılan fazla yağ ile Hollywood yanağı görüntüsü elde edilmiş olur. Bu estetik operasyon, Hollywood ünlüleri başta olmak üzere yerli – yabancı ünlüler tarafından en çok yaptırılan estetik türüdür. 

Hollywood Yanağı  Nasıl Yapılır?

Eski estetik tekniklerinde kemik protezleri ya da dolgu materyalleri uygulanarak yanak bölgelerinin daha fazla ön plana çıkartılması sağlanıyordu. Ancak bu teknikler yüzü inceltmek yerine tam tersine daha kaba bir yüz hattının ortaya çıkmasında etkiliydi.

Hollywood yanağı ise eski teknikler kullanılmamaktadır. Hollywood yanağının en belirgin öne çıkan özelliği elmacık kemiklerinin ön plana çıkartılmaması yani belirginleştirilmemesidir.

Bu teknikte bölgesel odaklanmalar kullanılmakta olup daha fazla kontrollü estetik çalışmalar yürütülmektedir. İşlem sırasında yüz kontüründe ve hatlarında asimetrik etkenler varsa onlar da büyük oranda giderilebilmektedir. 

Hollywood yanağı ameliyatı yapılırken yüzün dış kısmından giriş yapılmadığı için herhangi bir iz kalmamaktadır. Ağzın iç kısmından iki ya da üç cm oranında bir kesi yapılmaktadır. Bichat yastığı adı verilen fazla yağ yastıkları bu keşiden girilerek çıkartılmaktadır.

Ameliyat ortalama 30 – 45 dakika sürmektedir. Bu işlemden önce hasta talep ederse yanağın dış kısmından kanül vasıtasıyla liposuction işlemi de gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlem sonucun daha etkili olabilmesi için estetik cerrahi uzmanlarınca hastalara tavsiye edilen bir uygulamayı temsil etmektedir.

Hollywood yanağı riskleri her cerrahi uygulamada olduğu kadar vardır. Bu olasılıklardan bazıları kanama görülmesi veya enfeksiyon oluşmasıdır. Her iki durum da ek tedavi gerektirebilir.

Enfeksiyon riskleri için uygulama öncesinde ya da sonrasında antibiyotik reçete edilmektedir. Operasyondan sonra ilk 24 saat kesinlikle sıvı gıdalarla beslenmek gerekmektedir. Sonraki günler adım adım normal gıdalara yönelme mümkündür.

Bişektomi

Yüzün normal halinden daha güzel görünmesini sağlayabilen, yüze yönelik gerçekleştirilen estetik cerrahilerden biridir. Yanak cerrahisi – yanak estetiği olarak da anılır.

Yanak estetik türü olan Bişektomi; elmacık kemiklerinin daha belirgin hale getirilmesi ve yüzün daha ince – zarif bir görüntüye ulaşmasını sağlayabilen bir estetik girişimdir.

Erkek ve kadınlarca tercih edilmektedir. 45 yaş ve yukarısı için tavsiye edilmeyen bir uygulama olup aşırı kilolu bay – bayanlar için de önerilmez. 18 – 45 yaş arası için uygun bir estetik cerrahi metodudur. Oldukça yuvarlak yüz hatlarına sahip bireyler için geliştirilmiş olup obeziteli hastalara tavsiye edilmez.

Bişektomi  Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bichat isimli yağ torbacıkları zamana bağlı olarak azalabilmektedir. Bichat torbacıklarının azalması demek erken yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkması demektir. Hasta genç bile olsa bu torbaların azalmasıyla yaşlılık belirtileri daha hızlı gözlemlenebilir.

Bişektomi ameliyatından önce uzman hekim tarafından detaylı inceleme ve muayene yapılmalıdır. Ayakta tedavi yöntemini barındıran Bişektomi ameliyatı aynı gün taburcu standardı ile çalışmaktadır.

Yanak inceltme estetiği olan bişektomi ameliyatı gerçekleştirilmeden önce ağız içi enfeksiyonlara karşı temizlenir. Lokal anestezi altında yürütülmektedir. Yanak içine küçük bir kesi atılarak yağ torbalarına ulaşılır ve çıkartılır. Cerrahi operasyon en fazla 45 dakika sürmektedir.

Yağ torbalarının çıkartılmasından sonra yanak içine estetik dikişler atılır. Bunlar yanak dışına iz yapmaz ve işlemden birkaç gün sonra kendiliğinden eriyebilen dikişlerdir.

Özetle dikiş alma işlemine gerek yoktur. Yağ torbalarının çıkartılması her iki yanağı da kapsamaktadır. Ameliyat sonlandırılmadan önce sıkıştırıcı bandajlar uygulanarak tamamlanmış olur. 

Ameliyat gerçekleştirilmeden önce ve sonra hasta bir süreliğine de olsa alkol ve tütünlü mamulleri tüketmeyi bırakmalıdır. Kullanılıyorsa aspirin benzeri kan sulandırıcı maddeler tüketilmemelidir. Hekim muayenesi esnasında hastaya mevcut hastalıkları ve kullandığı ilaçlar sorulmaktadır.

Yöneltilen her bir soruya doğru yanıt verilmesi operasyon sırası ve sonrasında oluşabilecek riskleri minimize edebilir. Aksi takdirde ciddi sağlık sorunları ve ek tedavi gerektiren koşullar meydana gelebilir.

Ameliyat sonrası toplam iyileşme iki hafta sürmektedir. Ancak hastayı telaşlandırabilecek gıda tüketimi, ağız içi hijyen konusu ve ağız içi hafif şiddetteki acılar üçüncü günün bitmesi ile sona ermektedir. 

Yanak İnceltme Ameliyatı 2023 Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Yanak inceltme ameliyatı, bişektomi, Hollywood estetiği fiyatlarını edinmek için hekiminize ön muayene olmalısınız. Yanak inceltme ameliyatları aynı yöntemlerle, malzeme ve ekipmanlarla yapılmaktadır.

Her cerrahi girişimde olduğu gibi yanak inceltme ameliyatı da bir cerrahi operasyon olduğu için belirli riskleri taşır. En belirgin riskler kanama ve enfeksiyon oluşumlarıdır.

Riskleri azaltmak için ameliyat öncesinde doktorunuza kullandığınız ilaçlar, hastalıklarınız konusunda tam bilgi vermeyi ihmal etmemelisiniz. Aynı şekilde ameliyat öncesi ve sonrasında hekiminiz tarafından önerilen uygulama ve kullanılması gereken ilaçları da özenle tüketmelisiniz. 

Operasyondan en az bir hafta önce ve operasyondan sonra en az iki hafta boyunca kesinlikle alkol içerek maddeleri tüketmemelisiniz. Aynı özeni sigara gibi tütünlü mamullerde de göstermelisiniz. Elektronik sigara da bu konuya dahildir.

Nikotin cilt iyileşmesini geciktirmekle kalmaz enfeksiyon oluşumunda baş rolü oynayan bir etkendir. Yanak incelme ameliyatından sonra ilk 24 saat boyunca kesinlikle gıda besinlerle devam etmelisiniz. Ardından ilk üç gün aşamalı olarak yavaşça katı gıdaya geçebilirsiniz.

Eski beslenme alışkanlıklarınıza tamamen dönmek için bir hafta beklemelisiniz. İki haftalık tam iyileşme sürecinden sonra sosyal ve gıda tüketim alışkanlıklarınıza dönmenizde bir mahsur yoktur. İlk hafta olabildiğince sert, soğuk veya sıcak besinlerden uzak durunuz.

Önerilen gargaranızı ve antibiyotik ilaçlarınızı aksatmamalı, ağız içi hijyeninize özen göstermelisiniz. Ameliyattan sonra işe dönmek için acele etmeyiniz. En azından üç gün beklemeniz önerilmektedir.

Ani refleksler, ani ve ağır kaldırma, ani yüz hareketlerinden uzak durunuz. 2023 Yanak inceltme ameliyatı fiyatları için hekiminize danışabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/all-about-buccal-fat-removal-for-thinner-cheeks

https://www.researchgate.net/publication/305183872_Bichectomy_or_Bichatectomy_-_A_small_and_simple_intraoral_surgical_procedure_with_great_facial_results

İlginizi çekebilir:

Endoskopik Yanak – Elmacık Cerrahisi

Yüz Hacmini Dolgu Tedavisi İle Geri Kazanma

5 / 5. 2

2 cevaplar
  1. ayla
    ayla says:

    Merhaba Tayfun bey. Ben ayla. 26 yaşındayım. Hafif kiloluyum. Kilomdan rahatsız olduğum göbek bölgemden epey kilo verdim. Ama yanaklarımdan bir şey gitmedi. Yanak için egzersiz vs araştırdım ama etkili bir yöntem bulamadım. Yanak estetiği sanırım bu konudaki en etkili çözüm olacak. Bu estetiğin fiyatını öğrenmek istiyordum. Bir de yanak estetiğiyle ilgili bir sorum var. Nasıl desem yani yanakları düzeltirken yüz hatlarım şimdikinden daha çirkin olması kötü olurdu. Bu nedenle estetik öncesinde estetik sonrasını gösterebilecek bir teknoloji vardır değil mi? Yani beğenmeyeceğim bir yanak görüntüsü için bıçak altın yatmak istemiyorum.

    Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir