Yüz Hacmini Dolgu Tedavisi İle Geri Kazanma
5
(1)

Yüzdeki yaşlanma doku hacmi kaybı ile beraber kendini gösterir ve cilt altından gerçekleşen bu kaybolma 30’lu yılların başlarında başlar. Yüzün çoğunda yaşlanma yavaş yavaş ilerlemekle birlikte, yanaklar altındaki hacim kaybı bir çok insanda aniden ortaya çıkmış gibi gözükmektedir.

Stres ve travmaya yanıt olarak, insanlar aniden bir yıl içinde orta yüz hacminin yüzde 35’ini kaybedebilirler. Daha sonra hacim kaybı, cildin yavaşça sarkmasına ve kaymasına neden olur. Bu da kırışıkları oluşturur.

Cilt ciddi bir şekilde sarktığında, yalnızca cerrahi bir tedavi ile daha genç bir görünüme kavuşabilir.

Bununla birlikte, şiddetli cilt sarkmalarının oluşması hacim kaybından sonra yaklaşık on yıl alır ve eğer hacim dolgu tedavisi gibi bir işlemle restore edilirse, daha genç bir görünüm derhal kazanılabilir.

Ek olarak, yüz hacmini dolgu tedavisi ile geri getirmek cilt sarkmalarını da geciktirebilir veya önleyebilir.

Dermal dolgu maddeleri, cildin altına enjekte edilen ve minimal invaziv bir işlemle yüzü tekrar hacimlendiren ajanlardır. Mevcut kullanımda farklı dermal dolgu maddeleri vardır.

Dolgu tedavi kolay ve acısız bir işlemdir. Ancak yine de doktorlar rahatsızlığı azaltmak için deriye bir anestetik krem uygulayabilir. Enjeksiyon işleminin kendisi genellikle 30 dakikadan az sürer ve hastalar derhal normal faaliyetlerine dönebilir.

Dolgunlaştırma etkisi hemen görülür. Enjeksiyon bölgelerinde hafif, geçici morarmalar, kızarıklık veya kaşıntı olabilir. Bu normaldir ve bu yan etkiler birkaç gün içinde geçecektir.

Kaynakça:

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2352647518300388

İlginizi çekebilir:

Dudak Dolgusu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dolgu Tedavisi İle Kaybedilen Yüz Hacmini Geri Kazanmak

5 / 5. 1