Dudak Dolgusu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
5
(1)

Birçoğumuz daha dolgun dudaklar istiyor, ancak nereden başlayacağınıza dair hiçbir fikriniz olmayabilir. Dudak dolgu maddeleri ve dudak dolgu tedavisi işlemi biraz karışık görünüyor ve gerçekte öyle.

Şu an için çok seçenek var ve hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar vermede dikkate alınması gereken birçok faktör var.

Dolgu yaptırmaya karar verdiğinizde, başlamadan önce işlemin detaylı olarak bir araştırmasını yapmak önemlidir.  Dudakta yaygın olarak kullanılan dolgu maddelerinin etkinliği yaklaşık altı ile sekiz ay sürer, yaklaşık beş ay sonra bazı hastalar dolguya ihtiyaç duyduklarını fark etmeye başlarlar.

Süreç

Dolgu tedavisi söz konusu olduğunda dermal dolgu maddeleri için pek çok seçenek var, ancak onları enjekte etme işlemi tamamen benzer. Genellikle uyuşturucu bir krem dudaklara uygulanır ve ardından dolgu enjekte edilir.

Dudak boyutlarına ve arzulanan etkiye bağlı olarak dudakta enjekte edilebilir birçok farklı yer var. Yan etkileri genellikle minimaldir. Bazen hastalar bir ya da iki gün boyunca şişlik görürken, morluklar genellikle asgari düzeydedir. Herhangi bir rötuş yapılması şişlik yok olduğunda gerçekleştirilir.

Diğer seçenekler uzun ömürlü yağ enjeksiyonu ve hastanın vücudunun farklı bölgelerinden alınan enjekte yağdan yarı kalıcı bir dolgu içerir. Her iki durumda da dolgu maddeleri bir süre sonra vücut tarafından emilmektedir. Bu açıdan dudak dolgusu tedavisi oldukça güvenli bir seçenektir.

Kaynakça:

https://www.harpersbazaar.com/uk/beauty/a26622115/lip-fillers/

5 / 5. 1