Dolgu Tedavisi İle Kaybedilen Yüz Hacmini Geri Kazanmak
5
(1)

Yaşlandıkça yüz hacminde sürekli bir kayıp vardır. Yüzdeki hacim kaybı kişinin kendisini kötü hissetmesine neden olabildiği gibi, yaşlanma sürecini de vurgulamaktadır.

Bu gibi sorunlar ilk baş gösterdiğinde uygulanan doğru tedavi yaşlanmayı geciktirebildiği gibi yüz hacminin de yeniden kazanılmasını sağlamaktadır. Dolgu tedavisi yüz hacmini kazanmak için kullanılan popüler bir tedavi biçimidir.

Günümüzde yaşlanma sürecinden etkilenen bölgelere hacim kazandıran bir dizi yüz bakımı bulunmaktadır. Genellikle hacim kaybı yanaklarda, gözlerin altında ve çenede meydana gelir.

Kaybolan yüz hacminin düzeltilmesi için ideal tedavilerden biri olan dolgu tedavisi, işlem için dermal dolgu maddelerini kullanmaktadır.

Deri dolgu maddeleri , yüzdeki hacim kayıplarının çeşitli göstergelerine uyacak şekilde çeşitli yoğunluklarda bulunurlar ve cilt altında enjekte edilen berrak jel formundadırlar. Bu dermal dolgu maddeleri esasen hiyalüronik asit esaslı olup cildimizin doğal bir bileşenidir.

Deriye hyalüronik asit enjekte edildiğinde cilt hacimlenir, yumuşar ve nemlenir. Aynı zamanda cilt altındaki kollajen ve elastin üretimini iyileştirerek cildinizin bütünlüğünü iyileştirir.

Dermal dolgu maddeleri aşağıdakiler için kullanılır;

  • Ağız ve burun çevresindeki kırışıklıkları gidermek.
  • Yanakların kaybettiği hacmi onarmak.
  • Alın ve göz çevresindeki çizgileri yumuşatmak.
  • Görünen yaşlanma belirtilerini gidermek.
  • Doğal olarak dudakları dolgunlaştırmak.

Genel olarak dermal dolgu maddelerinin kullanımı , tedavi alanına bağlı olarak 12 aya kadar sürebilecek bir sonuç verir.

Kaynakça:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/320510#what-are-dermal-fillers

İlginizi çekebilir:

Dolgu İşlemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

5 / 5. 1