Bacak Estetiği Ameliyatı Fiyatları
5
(2)

Bacak estetiği ameliyatı fiyatları konusunda sizlere net bir bilgi vermemiz güçtür. Çünkü bacaklardaki estetik sorunlara karşı yapılan çok sayıda işlem vardır. Öncelikle işlem öncesinde bunların belirlenmesi gerekir. Tek bir işlem ya da birden fazla işlem aynı anda yapılabileceği için de fiyat değişir.

İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde 2023 bacak estetiği ameliyatı fiyatları özellikle biraz daha yüksek olabilir. Çünkü bu şehirlerde her zaman daha gelişmiş ve etkili yöntemler kullanılır. Bacak estetiği kaç paradır? Bu operasyonların ücretlerini belirleyen en önemli unsurlar nelerdir bahsetmek istiyoruz:

 • Bacak estetiği ücreti kişilerin bacaklarında estetik görünümü etkileyen unsurlara göre değişir. Kişilerin bacaklarında nasıl bir işlem yapılması gerekiyorsa, fiyatlandırma da doğal olarak buna göre belirlenir.
 • Özel hastane bacak estetiği ameliyatı fiyatları kişilerin hangi özel hastanede bu işlemi yaptırdığına ve nasıl bir hizmet aldığına göre belirlenmektedir. Sizlere hizmet veren pek çok özel hastane ve doktor yer aldığı için doğal olarak fiyatlandırma da farklı olabilir.
 • Devlet hastanelerinde bacak estetiği ameliyatı fiyatları kişilerin bacaklarında var olan sorunların sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz etkilemesine göre değişir. Eğer kişilerin bacaklarındaki estetik gerektiren durum sağlığını da olumsuz etkiliyorsa o zaman estetik müdahale devlet tarafından karşılanabilir.
 • Ortalama bacak estetiği ameliyatı fiyatları genel olarak sizlerin sağlık durumunuza ve şikayet ettiğiniz estetik soruna göre belirlenmektedir.

Bacak estetiği operasyon fiyatları kişilerin bacaklarında yapılacak olan estetik müdahalelere göre belirlenir. Bacaklarda pek çok estetik işlem yapılabilir. Bunlar için ödenmesi gereken ücretler de doğal olarak farklılık gösterir. Güncel bacak estetiği ameliyatı fiyatları ve sizlere yapılacak olan estetik müdahaleler hakkında bilgi almak için ihtiyacınız olduğu anda randevu oluşturabilir ve bu alanda destek alabilirsiniz. Sizlere profesyonel olarak destek verilecektir.

Bacak Estetiği Ameliyatından Önce Yapılması Gerekenler

Bacak estetiği ameliyatından önce yapılması gerekenlerden bahsetmek gerekirse; bir cerrahi operasyon olması nedeniyle bacak estetiği ameliyatı genel ya da lokal anestezi altında yapılmaktadır. Bu nedenle ameliyat öncesinde izlemeniz gereken adımları hekiminizden öğrenmeniz gereklidir. Her ameliyat sürecinde olduğu gibi alkol ve sigara kullanımını bacak estetiği ameliyatı öncesinde bırakmanız gerekmektedir. Belirtilen süre içinde ameliyat uygulaması sonrasında da kullanmamalısınız. Yeme ve içme işlemlerine ameliyattan yaklaşık olarak 6-7 saat önce son vermelisiniz.

1 ile 4 arasında süren bu ameliyatın ücretlerini öğrenmeden önce uzman hekim tarafından muayeneye tabi tutulursunuz. Bacak Estetiği Ameliyatı Fiyatları tüm tetkik ve muayene aşamalarından sonra ancak netlik kazanabilir.

Bacak Estetiği Ameliyatı İzleri

Bacak estetiği ameliyatı izleri ameliyattan sonra neredeyse yok denilebilecek bir seviyeye gelmektedir. Özellikle birkaç hafta içinde izlerin renkleri cılız bir hal almakta ve zaman ilerledikçe izler fark edilemez bir hal almaktadır.

Ameliyat sonrasında hekiminiz tarafından gerekli görülen talimatlar da izlerin hızlı bir şekilde azalmasına yardımcı olacaktır.

Ameliyat kısa süreli olmakla beraber birkaç saat sonra merkezden ayrılabilirsiniz. 3-4 gün hasta ayaklarını yukarıda tutacak şekilde istirahat etmeleri önerilmektedir. Ameliyat öncesindeki aktivitelere dönme süresi ortalama bir hafta sonrasında mümkündür.

Bacak estetiği ameliyatı, vücutta bulunan fazla yağların kesilmesiyle olmaktadır. Ameliyat esnasında izlerin kör noktalarda olmasına dikkat edilir.

Bacak estetiği ameliyatı fiyatları duruma ve kişiye bağlı olarak değişmektedir.

Parantez Bacak Sorunu ve Estetik Çözümleri

Parantez bacak, bireyler arasında sıkça rastlanan bir durumdur. Bu sorun, bacakların dışa doğru eğimli olmasıyla karakterize edilir. Öncelikle, ortopedi uzmanları bu tip şekil bozukluklarını değerlendirir. Durumun şiddetine bağlı olarak çeşitli tedavi yöntemleri önerilir. Ameliyat, sadece diğer yöntemlerin başarısız olduğu veya durumun ileri derecede olduğu hallerde gündeme gelir. Estetik bacak ameliyatları, şekil bozukluklarını düzeltmek için etkili bir yöntem sunar. Bu işlemler sayesinde bireylerin yürüme fonksiyonlarında önemli iyileşmeler sağlanabilir. Ayrıca, estetik açıdan daha düzgün bir bacak görünümü elde edilir. Tedavi planı, kişinin genel sağlık durumu ve estetik beklentileri göz önünde bulundurularak özelleştirilir. Son olarak, bacak estetiği ameliyatlarının maliyeti, seçilen tedavi yöntemine ve işlemin kapsamına göre değişiklik gösterir.

2023 Bacak Estetiği Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Bacak Estetiği Ameliyatı Fiyatları için muayene ve hastaya yapılacak olan tetkiklerden önce kesin olarak bir fiyat çıkarılamaz.

Ameliyata karar verdikten sonra yapılacak olan tahliller, muayene ve hastanın ihtiyacı olan işlemler sonrasında fiyat belirlenebilir. Ameliyat esnasında eklenecek olan liposuction ve yağ enjeksiyonu gibi farklı işlemler de bu fiyatlandırmanın değişmesini sağlamaktadır.

Kişinin ihtiyacı olan operasyon ve uygulamaların farklı olması nedeniyle fiyatlandırma kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Bazı durumlarda silikon kullanımı da bu ameliyat esnasında tercih edilmektedir. Silikon kullanımı da fiyat artışına neden olacaktır.

Net bir fiyat bilgisi almadan önce hekiminize muayene olmanız gerekmektedir. En doğru fiyat bilgisi bu muayeneler sonucunda verilmektedir.

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, Instagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

İstanbul’da Bacak Estetiği Ameliyatı Ne Kadar?

“İstanbul’da bacak estetiği ameliyatı ne kadar?” diye merak edip araştırma içine girmiş olabilirsiniz. Bu işlem cerrahi bir işlem olduğundan dolayı kesin fiyat bilgisini muayeneden sonra öğrenebilirsiniz.

Bacak estetiği ameliyatları hastanın bacağının yapısal durumuna, bacağı şekillendirmek amacıyla nasıl bir teknik uygulanacağına ve kullanılacak anestezi yöntemi gibi farklı unsurlara göre farklılık göstermektedir. Bacak estetiği konusunda daha detaylı bilgi almak ve bacak estetiği ücretlerini kesin olarak öğrenmek için doktorunuzdan randevu alarak muayene olmanız gerekmektedir.

Hangi Durumlarda SGK Bacak Estetiği Ameliyatını Karşılar?

SGK’nın bacak estetiği ameliyatlarını karşılama politikası, belli şartlar altında mümkün olabilmektedir. Hastanın sağlık durumu, bu operasyonların kapsamını belirleyici ana faktördür. Öncelikle, bacak estetiği ameliyatlarının fonksiyonel bir gereklilik taşıması gerekmektedir. Yani, sadece estetik amaçlar değil, aynı zamanda kişinin sağlığını doğrudan etkileyen durumlar söz konusu olduğunda SGK destek sağlayabilir.

 • Fonksiyonel gereklilikler arasında; aşırı kiloya bağlı ortaya çıkan hareket kısıtlılığı, ciltte oluşan aşırı sarkmalar gibi durumlar yer alır.
 • Bu tür vakalarda, estetik operasyonlar aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini artırma ve sağlık sorunlarını giderme amacı taşır.

Dolayısıyla, SGK’nın bacak estetiği ameliyatlarını karşılaması için estetikten öte, medikal bir gerekliliğin olması şarttır. Bu durumda, kişilerin SGK ile doğrudan iletişime geçmeleri ve durumlarını detaylı bir şekilde açıklamaları önerilir. Ayrıca, bu süreçte alınacak doktor raporları ve medikal değerlendirmeler, SGK’nın karar sürecinde kritik öneme sahiptir. Sonuç olarak, SGK tarafından bacak estetiği ameliyatlarının karşılanabilmesi için, estetik operasyonun ötesinde, kişinin genel sağlığını iyileştirecek medikal bir gereklilik bulunmalıdır. Bu nedenle, her vaka özelinde değerlendirilmeli ve gerekli tüm medikal belgelerin hazırlanması sağlanmalıdır.

İlginizi çekebilir:

Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları

Bacak İçi Germe Ameliyatı Fiyatları

Kaynakça:

https://dergipark.org.tr/download/article-file/14603

5 / 5. 2

1 cevap
 1. Selin Yılmaz
  Selin Yılmaz says:

  Merhabalar, 17 yaşındayım ve bacaklarım dayanılmayacak derecede çarpık görünüyor. Ameliyat için yaş sınır var mı? Aile izniyle yapılabiliyor mu?

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir