bacakgerme.jpg

Bacak germe ameliyatı, birbirinden farklı pek çok sebep sonrasında oluşan deri sarkmalarını tedavi eden cerrahi bir operasyondur. Yaşın ilerlemesi, aşırı spor sonrasında spora ara verme, yeme ve içme düzeni sonucunda yağlanma, hareketsiz kalma, aşırı kilo kaybı nedeniyle bacak bölgesinde sarkmalar meydana gelmektedir.

Hafif dereceye sahip olan sarkmalar liposuction tedavisi ile son verilebilir ancak ileri derecede sarkmalar ya da geç fark edilen sarkmalarda bacak germe ameliyatı gerekli bir uygulama haline gelmektedir. Özellikle deride gevşeme söz konusu ise çözümü ameliyat olmaktadır. Tüm işlem basit olarak deride sarkan bölgeyi alma ve sonrasında dikim işleminin yapılmasıdır.

Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları kişiye ve sarkma derecesine göre farklılık göstermektedir.

Bacak Germe Ameliyatı Öncesinde Yapılması Gerekenler

Bacak germe ameliyatı öncesinde gerçekleştirmeniz gereken talimatları takip etmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Anestezi muayenesi, fiziki muayene, kan testleri ve yağ oranınızın ölçümü işlemleri ameliyat öncesi adımları arasında yer alır.

Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları bu tetkiklerden sonra netlik kazanmaktadır. Anestezi altında yapılan bu ameliyat öncesinde belirtilen süre bir gün öncesinden aç kalmanız gerekecektir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyor iseniz ameliyattan yaklaşık 10 gün gibi bir süre önce ilacınızı bırakmalısınız.

Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız hakkında hekiminizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Alkol ve sigara kullanımını ise 10 gün öncesinden bırakmanız gerekmektedir.

Bacak Germe Ameliyatı İzleri

Bacak germe ameliyatı yara izleri en az fark edilen bölgelerde kalacak şekilde ayarlanmaktadır.Ameliyat sonrasında aktivitelere en az 1 hafta ara vermeniz gerekmektedir. Ağır aktivite ve çalışma için ise bu süre hekiminizin talimatları doğrultusunda uzatılabilir.

Ameliyatlardan sonra en çok merak edilen geriye kalacak olan izler olmaktadır. Hekiminiz tarafından izler için detaylı bilgi alabilirsiniz.  Ortalama 1 ay gibi bir sürenin ardından izlerin renginde solma başlayacaktır. İşlemin üzerinden geçen 1 senenin ardından ise izler gözle fark edilmeyecek bir hale gelmektedir.

Bacak germe ameliyatı öncesinde işlemi gerçekleştirecek hekiminizden izler ve Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları için net bir bilgi alabilirsiniz.

Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Bacak Germe Ameliyatı fiyatları net olarak uygulama öncesinde belirlenmemektedir. Kişiye, sarkma durumuna ve uygulanacak işlemlere göre fiyat farklılıkları olmaktadır. Örneğin; eklenecek liposuction gibi işlemler fiyatın artmasını sağlamaktadır. Ameliyat öncesinde fiyat belirtmek bu noktada oldukça hatalı olacaktır.

Günümüzde sık tercih edilen bir uygulama olması nedeniyle bacak germe ameliyatı uygulaması fiyatları önceki zamanlara göre ulaşılabilir bir hale gelmiştir. Ancak en doğru fiyatı hekiminiz belirleyecektir. Önce uzman bir hekime muayene olmalı ve tetkikler sonrasında gerekli olan işlemler dahilinde Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları için bilgi istemelisiniz.

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

S.S.S

Bacak germe ameliyatı nedir?

Bacak germe ameliyatı özellikle sık kilo alıp veren kişilerdeki bacak bölgesinin sarkmasını gidermek ve daha ince bacaklar elde etmek için uygulanır. Aynı zamanada kadınların çoğunun şikayetçi olduğu çatlak probleminin de geçmesine yardımcı olur. Bu nedenden dolayı, bu tarz ameliyatlar sporla giderilmeyecek kadar ciddi sarkma durumlarında tercih edilir. Kilo verdikten sonra yaptırılan bu operasyonda, bacakların yeniden sarkmaması için kilo alınmaması şarttır.

Bacak germe ameliyatı fiyatı ne kadardır?

İç bacak estetiği en güncel fiyatları bacaklardaki sarkmanın derecesine, bacaklardaki yağ dokusu miktarına, fazla yağ dokusu olduğu durumda liposuction uygulanıp uygulanmayacağına, seçilen ameliyatının tekniğine bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Ancak genel anlamda bir fiyat bilgisi verecek olursak ortalama bir kadın vücudunu ele alalım.65 kilo ve 1.60 boya sahip olan bir kadının yaklaşık 14.000 TL bir bütçe ayırması gerekmektedir. Ücret bilgisi için doktorunuz tarafından muayene edildikten sonra daha detaylı bilgi alırsınız.

Bacak germe ameliyatı olanların ağrı çekmemesi için verilen tavsiyeler nelerdir?

Ağrılı bir ameliyat diyerek hastaları korkutmak yanlış olacaktır. Ancak ameliyat sonrası diğer yapılan cerrahi işlemler gibi, tabi ki hafif de olsa ağrılarınız olacaktır. Bu süreç, bir kaç gün sürüp yerini gündelik yaşamınıza devam edebilecek bir hareketliliği bırakacaktır. Eğer ağrılarınızın şiddeti atarsa doktorunuzla görüşüp şikayetlerinizi belirtiniz . Bu süreci daha sağlıklı geçirmek adına ilaç tedavisine başlanılması tercih edilecektir.

Bacak germe ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde neler yapılmalıdır?

Bacak germe ameliyatı sonrasında herhangi bir komplikasyon yaşamamanız adına dikkat etmeniz gereken hususlar var. Süreç sonrasında ilk olarak korse giyimi tavsiye edilir. Bunun yanı sıra bacaklar kalp seviyesinden yüksekte tutulmalıdır. Bu operasyon sonrasında pamuklu iç çamaşırı giyimi de oldukça önemlidir. Ayrıca süreç ardından korseyle beraber varis çorabı da kullanılmalı ve doktorunuzun belirlediği süreye kadar da devam edilmelidir.

Kaynakça:

  1. https://www.researchgate.net/profile/Aysin_Yesilada/publication/292565361_Postbariatric_Aesthetic_Surgery/links/56af3da408aeaa696f2fdb6e.pdf
  2. http://scientistofhair.com/wp-content/uploads/2019/06/468646.pdf
  3. http://turkplastsurg.org/index.php/tprecd/article/viewFile/786/162

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.


Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın