Bacak - Uyluk Germe Ameliyatı Fiyatları 2022
4.3
(7)

Bacak uyluk germe ameliyatı fiyatları kişilerin bacak ve uyluk bölgesinde var olan sorunlara göre uygun biçimde gerçekleştirilir. Kişilerin bacak ve uyluk bölgelerinde pek çok sorun ve estetik görünümü etkileyen sorun olabilir. Bunların giderilmesi noktasında da germe işlemleri yapılır.

İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde bacak uyluk germe ameliyatı fiyatları bölgede daha gelişmiş tedavi seçenekleri olması sebebiyle biraz daha yüksek maliyetlidir. Bu yüzden de bu bölgelerde sizlere daha yüksek fiyatlandırma sağlanır. Bacak uyluk germe ameliyatı fiyatları ne kadar? Bu operasyonun ücretini belirleyen unsurlar nelerdir sizlere bilgi vermek istiyoruz:

 • Bacak uyluk germe ameliyatı ücreti pek çok unsura göre değişiklik gösterir. Öncelikle kişilerin bacak ve uyluk bölgesindeki sarkmalar ve sorunlar, fiyatlandırmayı direkt olarak etkiler. Bu yüzden de kişilerin öncelikle muayene edilmesi gerekir. 
 • Özel hastane bacak uyluk germe ameliyatı fiyatları ise kişilerin hangi özel hastaneyi tercih ettiğine ve yardım almak istediği uzman doktora göre değişkenlik göstermektedir. Sizlere bu konuda en iyi hizmeti verecek doktor ve hastaneyi bulmanız gerekir. 
 • Devlet hastanelerinde bacak uyluk germe ameliyatı fiyatları kişilerin yapılacak olan estetik operasyonlara ne kadar ihtiyaç duyduğuna göre değişir. Eğer sağlıklarını olumsuz etkileyen bir durum söz konusu ise o zaman ücretlendirme farklı olabilir. 
 • Ortalama bacak uyluk germe ameliyatı fiyatları genel olarak kişilerin sağlık durumuna ve bu operasyonlara ne kadar ihtiyaç duyduklarına göre değişkenlik göstermektedir. 

Bacak uyluk germe ameliyatı fiyatları hakkında ne yazık ki sizlere net bir bilgi veremiyoruz. Bu konuda net bilgi almak için öncelikle muayene olmanız gerekir. Muayene sonrasında sizlere hem yapılacak olan işlemler hem de fiyat konusunda bilgi verilir. Güncel bacak uyluk germe ameliyatı fiyatları pek çok etmene göre değişkenlik gösterdiği için doktorunuzla görüşmeniz çok daha iyi olacaktır.

Bacak İçi Sarkması Sebepleri

Bacakta meydana gelen sarkmalar yaşlanmaya bağlı olabileceği gibi aslında her yaş grubunda da görülebilen bir rahatsızlıktır.

Gündelik yaşamda insanı motivasyon ve özgüven olarak aşağıya çeken sorunlardan bir tanesi olduğunu da unutmamak gerek. Bu sorununun çözümü içinde önce bacakta sarkma nedenleri nelermiş bir buna bakalım.

 • Çok Fazla Güneş Işığına Maruz Kalmak: Güneş ışığı vücudumuzun ihtiyaç duyduğu kaynaklardan bir tanesidir. Özellikle D vitamini olarak ihtiyacımızın büyük kısmını karşılar ancak her şeyde olduğu gibi gün ışığının da fazlası bize zarar olarak geri dönecektir. Bunun nedeni de gün ışığında bulunan serbest radikallerin derimizin alt yapısını oluşturan liflere zarar vermesi. Kısacası fazla gün ışığında bulunmaktan kaçının.
 • Sigara İçmek: Sigara çoğu hastalığın tetikleyicisi olduğu gibi deri sarkmalarına da neden olmaktadır. Bunun nedeni de sigara dumanının kanda bulunan hücrelerimize zarar vermesi. Aslında bu yönüyle rahatlıkla söyleyebiliriz ki sigara içmek sadece bacakta değil başta yüz hatlarımız ve bel kenarı olmak üzere vücudumuzun çoğu bölgesinde sarkmalara neden olabilir.
 • Hızlı Kilo Kaybı: Bacakta sarkma oluşturan nedenlerden bir tanesi de hızlı kilo vermek. Aslında buna düzensiz ve diyetisyen eşliğinde uygulanmayan diyetler sebep veriyor. Vücut alışık olmadığı bir şekilde kilo kaybına uğradığında deri esnekliğini kaybetmiyor. Ya da diğer bir anlam ile yeniden sıkılaşmıyor. Bu yüzden kilo verme işleminin de düzenli bir çerçevede yapılması gerekmektedir.
 • Yağlı Gıda Tüketimi: Bacakta oluşan sarkmaların sebebi fazla yağ birikmesidir. Bunu da yağlı gıdaların fazla tüketilmesi sağlıyor. Verebileceğimiz en büyük örnek tabi ki fastfood ürünler. Bu tarz trans yağ içeren hazır ürünler düzensiz beslenme olayı ile birleştiği zaman vücudumuzda sarkmalar meydana getirebiliyor.
 • Hareketsizlik: Hareketsizlik vücudumuzu her anlamda etkileyebiliyor. Bedenimizin enerji harcayarak kalori yakmaması da bazı bölgelerimizde yağlanmalara sebep oluyor. Ve bunların sonucunda da bacaklarda, kollarda veya bel bölgesinde sarkmalar meydana gelebiliyor.
 • Suyun Az Tüketilmesi: Yaşamımız için en önemli kaynak olan su aslında vücut görünümümüz içinde çok önemli bir yere sahip. Az su tüketilmesi vücudun dinç bir görünümden çıkmasını sağlayıp daha esnek bir deri tabakasının oluşmasını sağlayacaktır. Bu yüzden gün içinde bol bol su tüketmeye özen gösterin.

Bacak Germe Ameliyatı Nedir ?

Sık sık kilo alıp veren kişilerde bacak bölgesinde sarkmalar meydana gelmektedir. Sarkan bu deri fazlalığı, ameliyathane ortamında bacak germe ameliyatı ile bir uzman estetik cerrah tarafından orantılı bir şekilde kesilerek alınmaktadır.

Bu sayede bacakta daha gergin, diri, sert ve hoş bir görüntü elde edilmektedir.

Bacak bölgesinin arka ve iç kısımlarında meydana gelmiş olan sarkmalar kişinin kendi vücudundan elde edilen yağ dokusu sayesinde hafifçe doldurularak bacağın daha kaslı bir görünüm elde edilmesi de sağlanabilmektedir.

Bacakta hızlı kilo alımı veya hızlı kilo kaybı nedeni ile eğer çatlak oluşumu var ise bunlar da ameliyata dahil edilerek mümkün olduğunca çözülmektedir. Çatlakların giderilmesi için yine yağ enjektesi işlemi ile derinin daha düz ve pürüzsüz hale getirilmesi sağlanmaktadır.

İşlem her ne kadar spor ile düzeltilebilen bir durum gibi görünse de aynı şeyi yaklaşık 100 kilo kaybetmiş bir hasta için söyleyemeyiz. İşlem ciddi anlamda meydana gelmiş olan sarkmalarda yapılmaktadır.

Egzersiz sayesinde düzelebilecek hastalarda hafif düzeyde sarkıklık var ise, bu kişilere operasyon yapılmamaktadır.

İşlem öncesinde hastanın kas yapısı ve deri kısmı doktor tarafından değerlendirilir ve daha sonra hastanın operasyona uygun olup olmadığına karar verilir. Eğer hasta işlem için uygunsa ameliyat prosedürleri tamamlanarak istediği bacak görünümüne kavuşturulmaktadır.

İç Bacak Sarkması Ameliyatla Nasıl Toplanır ?

Bacak germe ameliyatından bahsedilirken aslında bacağın uyluk kısmı kastedilmektedir. Yani bacakta diz ile kasık bölgesi arasında kalan kısım kastedilmektedir. 

Bacak germe ameliyatından bahsedilirken ve iç bacak sarkmaları için iç bacak estetiği nasıl yapılır, sorusuna yanıt verirken bacağın iç kısmından da dış kısmından da bahsetmek mümkündür. Yani, her iki alanın da geriliminin sağlanabilmesi için dokular bulunmaktadır. 

Aynı şekilde popo bölgesi ile bacağın birleşme kısmında da sarkma meydana gelmiş olabilir. Bu durumda da bacağın arka kısmından germe işlemi uygulanmaktadır.

Bu hastalar liposuction işlemine tabi tutulamayan, belli bir yaşın üzerinde olan kişilerden oluşmaktadır.

Üst bacak germe işleminde kesinin yapılacağı yerin belirlenmesi çok önemlidir. Gerilmesi gereken yerler ön muayene sırasında tespit edildiğinden işlem yapılmadan önce hekim kesiyi yapmak istediği yerleri kafasında belirlemektedir ve bu da işlem sırasında zaman kaybının önüne geçen durumlardan biridir.

Bacağın iç tarafında bulunan germe için kasıktan kesilme işlemi uygulanır. Yanlarda bulunan dış kısımların kesiler için belde bikini içerisinde kalacak olan yerlerden kesiler yapılmaktadır.

Buradan anlaşıldığı üzere hastada uygulanan kesiler kıyafetlerin içerisinde kalan yerlerden yapılmaktadır. Dikişleri de yukarıda bahsedildiği gibi çok büyük skar dokusu bırakmayacak şekilde ayarlanmaktadır.

Bu nedenle hastanın bacaklarına çok yakından bakan birisi bile germe işleminin uygulandığını hasta belirtmeden anlayamamaktadır. Bu nedenle işlem sonrasında hastada ameliyat izleri konusunun herhangi bir endişe uyandırması tamamen yersiz bir durumdur.

Bacak Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler

Bacak germe ameliyatı öncesinde gerçekleştirmeniz gereken talimatları takip etmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Anestezi muayenesi, fiziki muayene, kan testleri ve yağ oranınızın ölçümü işlemleri ameliyat öncesi adımları arasında yer alır.

Uyluk Germe Ameliyatı Fiyatları bu tetkiklerden sonra netlik kazanmaktadır. Anestezi altında yapılan bu ameliyat öncesinde belirtilen süre bir gün öncesinden aç kalmanız gerekecektir.

Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyor iseniz ameliyattan yaklaşık 10 gün gibi bir süre önce ilacınızı bırakmalısınız.

Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız hakkında hekiminizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Alkol ve sigara kullanımını ise 10 gün öncesinden bırakmanız gerekmektedir.

Kimler Uyluk Germe Ameliyatından Kaçınmalıdır?

Uyluk germe operasyonu, bacakların estetik görünümünü iyileştirmeye yönelik bir prosedürdür. Ancak, bu cerrahi işlem herkes için uygun olmayabilir. Öncelikle, obez veya aşırı kilolu bireyler bu ameliyat için ideal adaylar değildir. Vücutlarındaki fazla yağ, ameliyat sonrası iyileşme sürecini ve sonuçlarını olumsuz etkileyebilir. Ayrıca, kilo dalgalanmaları yaşayan kişiler de benzer sorunlarla karşılaşabilir. Sürekli kilo alıp vermek, cildin elastikiyetini bozabilir ve ameliyattan alınacak sonuçların kalıcılığını azaltabilir.

 • Yara iyileşmesini olumsuz etkileyebilecek herhangi bir hastalığı olanlar
 • Sigara içenler

Sigara içenlerde de iyileşme süreci zorlaşabilir. Nikotin, kan dolaşımını yavaşlatarak yara iyileşmesini geciktirebilir. Bu durum, enfeksiyon riskini artırır ve iyileşme sürecini uzatabilir. Sonuç olarak, uyluk germe ameliyatı, belirli koşullara sahip bireyler için uygun olmayabilir. Bu koşullar arasında obezite, sık kilo değişimi, yara iyileşmesini engelleyebilecek sağlık sorunları ve sigara kullanımı yer alır. Ameliyat öncesi detaylı bir değerlendirme, olası riskleri en aza indirmek için kritik öneme sahiptir.

Bacak Germe Ameliyatı Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Bacak germe ameliyatı olanlar nelere dikkat etmelidir, sorusundan önce neden bu işleme gerek duyulduğundan kısaca bahsetmek gerekmektedir.

Bacak içinin ve uyluk bölgesinin sarkması birçok sebeple alakalıdır. Yer çekiminin bacağa etkisi, yaşlanma belirtileri ve deri içerisindeki yağ dokusunda azalma bunlardan birkaçıdır. Aynı zaman da sık kilo alıp vermek de sebepler arasına girebilir. 

Bacak germe ameliyatı, ameliyat edilen hasta genel anestezi altındayken yapılır. Bu cerrahi operasyonun süresi 2 ila 4 saat arasında değişkenlik gösterebilir. Hasta duruma bağlı olarak değişkenlik gösteren bir sürede işlem sonrası hastane de kalabilir. 

Ancak genelde doktorlar ertesi günü hastaları taburcu ederler. 

Hastaya takılan direnler de ertesi gün çıkarılır. Ameliyattan 2 gün sonrasında hastanın suyla temasta bulunmasında bir sakınca görülmez. Doktorunuzun tavsiyesi doğrultusunda ilk günler oturulurken bacaklar kalp seviyesinden yukarıda tutulmalıdır. 

Atılan dikişler eriyen dikişler olduğundan işlem sonrasında bir daha dikiş alınmasına gerek kalmaz.

Varis çoraplar en az bir hafta boyunca takılmalıdır. 

Spor aktivitelerine yine doktorunuza göre değişkenlik gösteren bir süreyle izin verilir; ancak genelde 6. Haftadan sonra hafif sporları yapmanızda bir sakınca yoktur. 

Bu ameliyatta bacak içerisindeki düz çizgi izi kalma ihtimali biraz yüksektir. Bu sebeple ameliyattan sonra uzun bir süre uyruk hareketleri doğrultusunda bu iz genişletilmemelidir. Bacak germe ameliyatı olanlar nelere dikkat etmeli, sorusunun yanıtı oldukça önem arz etmektedir.

Bu ameliyattan sonra iyileşme süreci için sigara içmemek çok önemlidir. Bacak içi germe operasyonunu geçirdikten sonra 1 hafta süreyle yürümemeniz de gerekmektedir. 

Ameliyat izleri genelde saklanarak vücut kıvrımlarında görünür. Ancak zamanla solan izler git gide belirginliğini kaybeder. Her estetik ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da kan sulandırıcı ilaçlardan, kanı sulandıran bitki çaylarından ve gıda takviyelerinden kişinin kaçınması çok önemlidir.

Alkol kullanımını bir süre ertelemek gereklidir, vücutta ödem yapacak gıdalardan da kaçınılması gerekmektedir.

Bu ameliyatın sonuçlarının kalıcı olmasını istiyorsak kesinlikle sonrasında sağlıklı bir yaşantı sürdürmemiz gerekmektedir. Eğer çok hızlı kilo kaybı ve alımı yaşarsak derinin tekrar sarkma ihtimali vardır. Üstelik kilo alımı olduğu takdirde deri tekrar gerileceği için derin çatlaklar oluşabilmektedir. 

Yani, ameliyatı olmak istiyorsanız gerçekçi hedefler koyarak, sağlıklı yaşamı yaşam tarzınız haline getirmeye kesin karar vermiş durumda olmanız gerekmektedir. Bu ameliyat her yaştan insana yapılabilir, ancak ameliyat tekniği derinin sarkma şekline göre değişkenlik gösterir. 

Deri hızlı kilo alımı ve sonrasında çok hızlı kilo verimi sayesinde sarktıysa farklı bir yöntemle deri gerilir, ancak yaşlılık ve yağ dokusu kaybı ile gerçekleşmişse sarkan deri gerilir başka teknikle.

Ameliyatsız şekilde bacak içi (uyruk bölgesi) germe işlemi gerçekleştirilmesi mümkün değildir, bu işlem ancak ameliyatla gerçekleştirilebilir bir işlemdir.

Hangi Durumlarda SGK Bacak Germe Ameliyatını Karşılar?

SGK, bacak germe ameliyatını belirli koşullar altında karşılar. Genellikle estetik ameliyatlar bu kapsam dışında tutulur; ancak, bazı istisnai durumlar söz konusudur. Özellikle sağlıkla ilgili ciddi sorunlara yol açan veya hayati öneme sahip durumlar dikkate alınır.

 • Örneğin, obeziteye bağlı aşırı kilo kaybı sonrası meydana gelen ciddi deri sarkmaları, kişinin günlük yaşam aktivitelerini olumsuz etkileyebilir.
 • Aynı şekilde, bacak derisinde büyük yanıklar veya yaralanmalar sonucu oluşan geniş skar dokuları da SGK tarafından değerlendirilebilir.
 • Ciddi deri hastalıklarına bağlı olarak gelişen anormal sarkmalar da bu kapsamda ele alınır.

Bunlar, SGK’nın bacak germe ameliyatını karşılayabileceği özel durumlar arasında yer alır. Ancak, her durumun detaylı bir şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu değerlendirme sürecinde, hastanın yaşadığı sağlık sorunlarının günlük yaşam üzerindeki etkisi, tedavinin zorunluluğu ve alternatif tedavi yöntemlerinin yetersizliği gibi faktörler önem arz eder. Dolayısıyla, SGK’nın karşıladığı durumlar, sadece estetik kaygılar yerine sağlıkla ilgili ciddi endişeleri içerir. Bu, hasta için mali bir yük oluşturan estetik ameliyatların aksine, gerçekten ihtiyaç duyulan tıbbi müdahalelerin desteklenmesi anlamına gelir.

Uyluk Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Bacak – uyluk germe ameliyatı fiyatları net olarak uygulama öncesinde belirlenmemektedir. Kişiye, sarkma durumuna ve uygulanacak işlemlere göre fiyat farklılıkları olmaktadır.

Örneğin; eklenecek liposuction gibi işlemler fiyatın artmasını sağlamaktadır. Ameliyat öncesinde fiyat belirtmek bu noktada oldukça hatalı olacaktır.

Günümüzde sık tercih edilen bir uygulama olması nedeniyle uyluk germe ameliyatı fiyatları önceki zamanlara göre ulaşılabilir bir hale gelmiştir.

En doğru fiyatı hekiminiz belirleyecektir. Önce uzman bir hekime muayene olmalı ve tetkikler sonrasında gerekli olan işlemler dahilinde Uyluk germe ameliyatı fiyatları için bilgi istemelisiniz.

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

S.S.S

Bacak germe ameliyatında başarı oranı nedir?

Bacak germe ameliyatı son yıllarda en çok tercih edilen operasyonların başında geliyor. Kadın ve erkekler için bacak germe ameliyatı sıklıkla yapılıyor. Bacak germe ameliyatında başarı oranı son derece yüksektir. İstediğiniz bacaklara kavuşmak için başarılı operasyonlar yapan hekimler bulabilirsiniz. Ameliyat için öncelikle muayene olmalısınız. Diyabet ya da tansiyon gibi sorunlarda bacak germe ameliyatı önerilmez.

Ameliyat sonrası bacakta tekrar sarkma olur mu?

Vücudumuzdaki yağlanma ve sarkma yağ hücrelerinin fazla çalışmasına bağlı olarak görülür. Bacak germe ameliyatında bölgede bulunan yağ hücreleri alınır. Ancak yağ hücrelerinin hepsi alınmaz. Sadece etkinlikleri azaltılır. Bacak germe ameliyatı yağ aldırma işlemiyle birlikte yapılırsa tekrar yağlanma ve sarkma olmaz. Diğer yöntemlerde az oranda da olsa tekrar görülebilir.

Bacak germe ameliyatı devlet hastanesinde yapılır mı?

Bacak germe ameliyatı devlet hastanelerinde de yapılır. Devlet hastanesinden uzman bir doktorla birlikte bu ameliyatı yaptırabilirsiniz. Devlet hastanelerinde yaptırılan bacak germe ameliyatlarında da başarı oranı her geçen gün yükselmektedir.

Bacak germe ameliyatını SGK karşılar mı?

Bacak germe ameliyatı estetik bir operasyon olduğundan SGK tarafından karşılanmaz. Bu yüzden ameliyatın ücreti hasta tarafından ödenmelidir.

İç Bacak germe ameliyatı riskli mi?

Bacak germe ameliyatı en risksiz operasyonlardan biridir. Ameliyattaki başarı oranı da son derece yüksektir. Ancak tedaviden önce fiziki muayene yapılır ve hastanın ameliyata uygun olup olmadığına bakılır. Şeker, tansiyon gibi sorunları olan hastalarda bacak germe ameliyatı önerilmez. Bu hastalarda farklı tedavi yöntemleri uygulanabilir.

Bacak germe sonrası ek operasyon gerekir mi?

Bacak germe ameliyatı sonrası ek operasyonlar için doktor hastanın durumuna bakar. Hastanın durumuna göre vücutta orantılı bir görünüm için ek operasyon yapılabilir. Bacak germede arklı yöntemler kullanılır. Kullanılacak yöntem de fiziki muayene sonrasında belirlenir. Ek operasyonlara ihtiyaç olup olmadığı doktorunuz tarafından belirlenecektir. Doktorunuz bu konuda size gerekli bilgiyi verir.

İç Bacak germe ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Bacak germe ameliyatı yaptıranlarda kalçaya yakın bölgelerde iz kalabilir. Ancak birçok operasyonda bu izler çok küçük boyutta kalır ve ek operasyonlarla silinebilir.

Kaynakça:

https://www.verywellhealth.com/inner-thigh-lift-surgery-2709901

4.3 / 5. 7

5 cevaplar
 1. Gülin Kaya
  Gülin Kaya says:

  50 yaşındayım bacak germe uygulaması yaptırmak istiyorum riski var mıdır? daha önce 2 doğum yaptım.

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir