Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları

5
(1)

Bacak germe ameliyatı, birbirinden farklı pek çok sebep sonrasında oluşan deri sarkmalarını tedavi eden cerrahi bir operasyondur. Yaşın ilerlemesi, aşırı spor sonrasında spora ara verme, yeme ve içme düzeni sonucunda yağlanma, hareketsiz kalma, aşırı kilo kaybı nedeniyle bacak bölgesinde sarkmalar meydana gelmektedir.

Hafif dereceye sahip olan sarkmalar liposuction tedavisi ile son verilebilir ancak ileri derecede sarkmalar ya da geç fark edilen sarkmalarda bacak germe ameliyatı gerekli bir uygulama haline gelmektedir. Özellikle deride gevşeme söz konusu ise çözümü ameliyat olmaktadır. Tüm işlem basit olarak deride sarkan bölgeyi alma ve sonrasında dikim işleminin yapılmasıdır.

Bacak Germe Ameliyatı Nedir?

Sık sık kilo alıp veren kişilerde bacak bölgesinde sarkmalar meydana gelmektedir. Sarkan bu deri fazlalığı, ameliyathane ortamında bacak germe ameliyatı işlemi ile bir uzman estetik cerrah tarafından orantılı bir şekilde kesilerek alınmaktadır.

Bu sayede bacakta daha gergin, diri, sert ve hoş bir görüntü elde edilmektedir.

Bacak bölgesinin arka ve iç kısımlarında meydana gelmiş olan sarkmalar kişinin kendi vücudundan elde edilen yağ dokusu sayesinde hafifçe doldurularak bacağın daha kaslı bir görünüm elde edilmesi de sağlanabilmektedir.

Bacakta hızlı kilo alımı veya hızlı kilo kaybı nedeni ile eğer çatlak oluşumu var ise bunlar da ameliyata dahil edilerek mümkün olduğunca çözülmektedir. Çatlakların giderilmesi için yine yağ enjektesi işlemi ile derinin daha düz ve pürüzsüz hale getirilmesi sağlanmaktadır.

İşlem her ne kadar spor ile düzeltilebilen bir durum gibi görünse de aynı şeyi yaklaşık 100 kilo kaybetmiş bir hasta için söyleyemeyiz. İşlem ciddi anlamda meydana gelmiş olan sarkmalarda yapılmaktadır. Egzersiz sayesinde düzelebilecek hastalarda hafif düzeyde sarkıklık var ise, bu kişilere operasyon yapılmamaktadır.

İşlem öncesinde hastanın kas yapısı ve deri kısmı doktor tarafından değerlendirilir ve daha sonra hastanın operasyona uygun olup olmadığına karar verilir. Eğer hasta işlem için uygunsa ameliyat prosedürleri tamamlanarak istediği bacak görünümüne kavuşturulmaktadır.

Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bacak germe ameliyatından bahsedilirken aslında bacağın uyluk kısmı kastedilmektedir. Yani bacakta diz ile kasık bölgesi arasında kalan kısım kastedilmektedir. 

Bacak germe ameliyatından bahsedilirken ve bacak germe ameliyatı nasıl yapılır, sorusuna yanıt verirken bacağın iç kısmından da dış kısmından da bahsetmek mümkündür. Yani, her iki alanın da geriliminin sağlanabilmesi için dokular bulunmaktadır. 

Aynı şekilde popo bölgesi ile bacağın birleşme kısmında da sarkma meydana gelmiş olabilir. Bu durumda da bacağın arka kısmından germe işlemi uygulanmaktadır.

Bu hastalar liposuction işlemine tabi tutulamayan, belli bir yaşın üzerinde olan kişilerden oluşmaktadır.

Üst bacak germe işleminde kesinin yapılacağı yerin belirlenmesi çok önemlidir. Gerilmesi gereken yerler ön muayene sırasında tespit edildiğinden işlem yapılmadan önce hekim kesiyi yapmak istediği yerleri kafasında belirlemektedir ve bu da işlem sırasında zaman kaybının önüne geçen durumlardan biridir.

Bacağın iç tarafında bulunan germe için kasıktan kesilme işlemi uygulanır. Yanlarda bulunan dış kısımların kesiler için belde bikini içerisinde kalacak olan yerlerden kesiler yapılmaktadır.

Buradan anlaşıldığı üzere hastada uygulanan kesiler kıyafetlerin içerisinde kalan yerlerden yapılmaktadır. Dikişleri de yukarıda bahsedildiği gibi çok büyük skar dokusu bırakmayacak şekilde ayarlanmaktadır.

Bu nedenle hastanın bacaklarına çok yakından bakan birisi bile germe işleminin uygulandığını hasta belirtmeden anlayamamaktadır. Bu nedenle işlem sonrasında hastada ameliyat izleri konusunun herhangi bir endişe uyandırması tamamen yersiz bir durumdur.

Bacak Derisi Neden Sarkar ?

Bacak bölgesinde meydana gelen sarkmalar özellikle kadınlar için istenmeyen durumların başında gelir. Estetik ve görsel olarak son derece olumsuz bir tabloya neden olan bacak derisi sarkmaları özellikle psikolojik olarak kadınları son derece olumsuz etkileyebilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalan kadınlar diledikleri gibi kıyafet seçimi yapamayabilirler. Gelişen teknolojiler sayesinde artık istenmeyen sarkmalarla birlikte yaşamak ve kendinizi kısıtlamak zorunda değilsiniz. 

Bacak Derisi Neden Sarkar, diye soracak olursanız, bunun birkaç farklı cevabı olduğunu söyleyebiliriz. Bacak derisinde meydana gelen sarkmaların en sık karşılaşılan nedeni fazla ve hızlı kilo kaybıdır.

Bacak bölgenizde meydana gelen hızlı kilo kaybına deriniz aynı hız ile reaksiyon veremez ve bu durum bacak derisinde sarkmaların meydana gelmesine neden olur. Bacak derisi sarkmalarının bir diğer önemli nedeni de, yaşlanma sonucunda, dokularda ve liflerde meydana gelen yapısal bozulmalardır. Bütün bunların yanında gebelik süreçleri de bacak derisi sarkmalarının nedenleri arasında yer alabilir. 

Bacak Derisi Neden Sarkar, sorunu cevapladıktan sonra bu durumda ne yapılabilir onu da belirmekte fayda var. Bacak derisi sarkmalarında, bacak derisi germe ameliyatları bozulan estetik görüntünün eski haline gelmesinde son derece etkili operasyonlardır. Bu operasyonlar, mutlaka alanında deneyimli ve bilgili hekimler tarafından yürütülmelidir. Ehil olmayan kişilerin yapacağı uygulamalar istenilen etkilerin alınamamasına neden olacaktır.

Bacak Germe Ameliyatı Öncesinde Yapılması Gerekenler

Bacak germe ameliyatı öncesinde gerçekleştirmeniz gereken talimatları takip etmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Anestezi muayenesi, fiziki muayene, kan testleri ve yağ oranınızın ölçümü işlemleri ameliyat öncesi adımları arasında yer alır.

Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları bu tetkiklerden sonra netlik kazanmaktadır. Anestezi altında yapılan bu ameliyat öncesinde belirtilen süre bir gün öncesinden aç kalmanız gerekecektir. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyor iseniz ameliyattan yaklaşık 10 gün gibi bir süre önce ilacınızı bırakmalısınız.

Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız hakkında hekiminizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Alkol ve sigara kullanımını ise 10 gün öncesinden bırakmanız gerekmektedir.

Bacak Germe Ameliyatı İzleri

Bacak germe ameliyatı yara izleri en az fark edilen bölgelerde kalacak şekilde ayarlanmaktadır.Ameliyat sonrasında aktivitelere en az 1 hafta ara vermeniz gerekmektedir. Ağır aktivite ve çalışma için ise bu süre hekiminizin talimatları doğrultusunda uzatılabilir.

Ameliyatlardan sonra en çok merak edilen geriye kalacak olan izler olmaktadır. Hekiminiz tarafından izler için detaylı bilgi alabilirsiniz.  Ortalama 1 ay gibi bir sürenin ardından izlerin renginde solma başlayacaktır. İşlemin üzerinden geçen 1 senenin ardından ise izler gözle fark edilmeyecek bir hale gelmektedir.

Bacak germe ameliyatı öncesinde işlemi gerçekleştirecek hekiminizden izler ve Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları için net bir bilgi alabilirsiniz.

Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Bacak Germe Ameliyatı fiyatları net olarak uygulama öncesinde belirlenmemektedir. Kişiye, sarkma durumuna ve uygulanacak işlemlere göre fiyat farklılıkları olmaktadır. Örneğin; eklenecek liposuction gibi işlemler fiyatın artmasını sağlamaktadır. Ameliyat öncesinde fiyat belirtmek bu noktada oldukça hatalı olacaktır.

Günümüzde sık tercih edilen bir uygulama olması nedeniyle bacak germe ameliyatı uygulaması fiyatları önceki zamanlara göre ulaşılabilir bir hale gelmiştir. Ancak en doğru fiyatı hekiminiz belirleyecektir. Önce uzman bir hekime muayene olmalı ve tetkikler sonrasında gerekli olan işlemler dahilinde Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları için bilgi istemelisiniz.

Kaynakça:

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

S.S.S

Bacak germe ameliyatı nedir?

Bacak germe ameliyatı özellikle sık kilo alıp veren kişilerdeki bacak bölgesinin sarkmasını gidermek ve daha ince bacaklar elde etmek için uygulanır. Aynı zamanada kadınların çoğunun şikayetçi olduğu çatlak probleminin de geçmesine yardımcı olur. Bu nedenden dolayı, bu tarz ameliyatlar sporla giderilmeyecek kadar ciddi sarkma durumlarında tercih edilir. Kilo verdikten sonra yaptırılan bu operasyonda, bacakların yeniden sarkmaması için kilo alınmaması şarttır.

Bacak germe ameliyatı fiyatı ne kadardır?

İç bacak estetiği en güncel fiyatları bacaklardaki sarkmanın derecesine, bacaklardaki yağ dokusu miktarına, fazla yağ dokusu olduğu durumda liposuction uygulanıp uygulanmayacağına, seçilen ameliyatının tekniğine bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Ancak genel anlamda bir fiyat bilgisi verecek olursak ortalama bir kadın vücudunu ele alalım.65 kilo ve 1.60 boya sahip olan bir kadının yaklaşık 14.000 TL bir bütçe ayırması gerekmektedir. Ücret bilgisi için doktorunuz tarafından muayene edildikten sonra daha detaylı bilgi alırsınız.

Bacak germe ameliyatı olanların ağrı çekmemesi için verilen tavsiyeler nelerdir?

Ağrılı bir ameliyat diyerek hastaları korkutmak yanlış olacaktır. Ancak ameliyat sonrası diğer yapılan cerrahi işlemler gibi, tabi ki hafif de olsa ağrılarınız olacaktır. Bu süreç, bir kaç gün sürüp yerini gündelik yaşamınıza devam edebilecek bir hareketliliği bırakacaktır. Eğer ağrılarınızın şiddeti atarsa doktorunuzla görüşüp şikayetlerinizi belirtiniz . Bu süreci daha sağlıklı geçirmek adına ilaç tedavisine başlanılması tercih edilecektir.

Bacak germe ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde neler yapılmalıdır?

Bacak germe ameliyatı sonrasında herhangi bir komplikasyon yaşamamanız adına dikkat etmeniz gereken hususlar var. Süreç sonrasında ilk olarak korse giyimi tavsiye edilir. Bunun yanı sıra bacaklar kalp seviyesinden yüksekte tutulmalıdır. Bu operasyon sonrasında pamuklu iç çamaşırı giyimi de oldukça önemlidir. Ayrıca süreç ardından korseyle beraber varis çorabı da kullanılmalı ve doktorunuzun belirlediği süreye kadar da devam edilmelidir.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı