Uyluk Germe İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilir?
0
(0)

Uyluk germe operasyonunu yaptırmak isteyen kişiler, bir sağlık kuruluşuna giderek uzman kişilerin gözetimi altında bu operasyonu gerçekleştirmelidir. Uzman doktorların denetimi altında yapılan uyluk germe operasyonu için estetik cerrahi bölümüne gitmek gerekmektedir.

Uyluk germe operasyonu oluşan sarkıklıkların ve bozuklukların giderilmesi için yapılsa da kişinin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bunun için operasyonu yaptırmak isteyen kişiler kesinlikle bir estetik cerrahisine görünmeli ve uzman kişilerin uygun gördüğü tetkiklerden geçmelidir.

Eğer bunları gerçekleştirmezseniz operasyonun yapılması pek mümkün olmayacaktır. Estetik cerrahisine giderek kişinin sağlık durumu elverişli ise uyluk germe operasyonu uzman kişilerce yapılacaktır. Kişi istediği görüntüye sahip olacaktır.

Uyluk Germe Nedir?

Uyluk germe operasyonu için farklı nedenler ile meydana gelen sarkma ya da bozuklukların giderilmesi ve estetik bir görüntü kazanması için kişilerin sıkça tercih ettiği bir yöntem olduğunu söylemek mümkündür. Kişinin hızlı kilo alması ya da hızlı kilo vermesi durumlarında ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra kişilerin zaman içerisinde yaş alması da derideki güçsüzlüğe neden olacağından sarkmalar meydana gelebilir.

Cilt eski formunu kaybettiği zaman doğum sonrası, sarkma ve yaş alma durumlarında dış etkenlerden herhangi bir işlem uygulanmaz ise kendi kendini toparlaması pek mümkün değildir. Oluşan görüntü bozukluğu kişi de özgüven kaybına yol açarken görüntü bozukluğunu gidermek için bacak estetiği yaptırılabilmektedir. 

Uyluk Germenin Faydaları Nelerdir?

Uyluk germe ameliyatını olduktan sonra kişi birçok açıdan olumlu yönde etkilenmekle beraber en önemli olan ise hem sağlığa kavuşmak hem de estetik bir görüntüye sahip olmaktır. Fakat bu uyluk germe operasyonu kişi de kalıcı olduğunu söylemek doğru olmaz.

Uyluk germe işlemini yaptıran kişiler yine uyluklarının şekil bozukluğuna neden olacak hareketler veya durumları tekrar ederse uyluk eski formuna dönüşecektir. Fakat bu durumlar tekrar edilmez ise kalıcı bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Uyluk germe ameliyatı sonrasında kişiye vermiş olduğu olumlu sonuçlara, faydalara bakacak olursak şunları söylememiz mümkündür.

  • Uyluk germe operasyonunu yaptıran kişiler işlem sonrasında var olan sarkık görüntüden kurtulacaktır.
  • Kişinin aşırı derece de kilo vermesi ve aşırı derece de kilo alması durumundan ortaya çıkan uyluk sarkıklığı, uyluk germe ameliyatı yapıldığında kalıcı şekilde sarkık görüntüyü ortadan kaldıracaktır.
  • Uyluk germe ameliyatı olan kişiler de herhangi bir göze dokunacak kadar dikiş izi oluşmaz. Ameliyatın üzerinden zaman geçtikçe uyluğa dışarıdan bakıldığında estetiksel olarak bir iz görülmez. Ayrıca iyileşme sürecinde iz küçülüp, beyazlayacaktır.
  • Ayrıca uyluk bölgesinde olan ve geçmeyen birikmiş yağlar da uyluk germe operasyonu esnasında alınabilmektedir. 
  • Kişi uyluk germe ameliyatı olduğunda kişi artık daha rahat davranabilecek, kişinin yaşam kalitesi artacaktır. İşlem sonrası kişinin özgüveni de olumlu yönde düzelecektir.

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir