Popo Kaldırma Estetiği Ameliyatı
0
(0)

Kalça bölgesi kadınlar için vücudun en gözde olan bölgeleri arasındadır. Hem çevresel hem de genetik etkilere bağlı olarak popo bölgesi belli bir yükseklikte olur.

Popo yapısı dışarıdan gelen etkilere karşı çok hassastır. Kadınlar arasında kalça dikleştirme ameliyatı en sık tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer alır.

Hem kadınlar hem de erkekler popo bölgesinde estetik bir görünüm isteyecektir.  Herkes poposunun dik, dolgun ve çıkıntılı olmasını ister.  Kalça dikleştirme bölgesi kişiden kişiye değişen bir süreçtir.  Başarılı bir cerrah ile farklı yöntemlerle kalça dikleştirme estetiği yaptırabilirsiniz.

Kalça Dikleştirme Ameliyatı Muayene Süreci

Kalça dikleştirme ameliyatı öncesinde bir cerraha ve sağlık merkezine karar vermeniz gerekiyor. Bu kararı verdikten sonra muayene aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşamada doktorunuz birçok durumu aynı anda değerlendirir.

Öncelikle fiziki durumunuz, sağlık durumunuz ve sizin istekleriniz önemlidir. Cerrahlar fiziki muayene sürecinde tüm durumları tek bir potada eritmektedir.  

Muayene sırasında kan değerleri ölçülür, özel olarak görüntüleme teknikleri kullanılır. Ayrıca bu süreçte hasta psikolojik ve fiziksel olarak da ameliyata hazır hale getirilmeye çalışılır.  Muayene süreci ne kadar başarılı geçerse operasyondan istediğiniz sonuçları alma ihtimaliniz artacaktır.

Kalça Dikleştirme Ameliyatı İçin Uygun Adaylar

Kalça dikleştirme ameliyatı için poponun estetik olarak görünmesine gerek yok. Popo bölgesinden memnun olmayan herkes dolgun, gergin ve dik bir popoya sahip olabilmek için kalça dikleştirme ameliyatı yaptırabilir.  Kalça bölgeniz dik olsa da memnun olmayan herkes operasyon yaptırabilir.

Kalça estetiği için orta yaşlarda başvurma gibi genel bir algı olsa da kalça bölgesini estetik hale getirmek isteyen herkes her yaş gurubunda bu işleme başvurabilirler.

Kalça dikleştirme ameliyatı için 18 yaşından itibaren herkes işlem yaptırabilir. Ayrıca popo bölgesinde doğuştan estetik sorunlar olanlar da kalça estetiği yaptırmak için başvurabilirler. Ayrıca hekim sizin tıbbi geçmişinizi de değerlendirecektir.

Kalça Dikleştirme Ameliyat Detayları

Kalça dikleştirme ameliyatı birçok estetik cerrah tarafından yapılan bir estetik operasyon türüdür.  Kalça  dikleştirme ameliyatında uygulanacak işlemler, işlem süresi gibi tüm detaylar muayenede bildirilir.

  • Anestezi Şekli

Kalça dikleştirme ameliyatı genel anesteziyle yapılır. Bu işlemde hastanın konforu için genelde cerrahlar genel anestezi uygulamalarını tercih ederler.  Anestezi şekli hastanın sağlık durumuna göre belirlenir.

  • Ameliyat Süreci

Kalça dikleştirme ameliyatı fiziksel ve ruhsal olarak hazır gitmeniz gereken bir operasyondur. Ameliyat kullanılacak yönteme ve yapılacak ek işlemlere göre 2-5 saat arasında sürecektir.

Doktorunuz ameliyat günü sizi ilk zamanlar kontrol altında tutar. Ameliyat sürecinde kan değerlerinize bakılır ve uygunsa hemen ameliyata başlanır.

  • Hastanede Kalma Süreci

Hastanede kalma süreci kalça dikleştirme ameliyatları için birbirine benzemektedir. Hastanede kalma süreci doktorunuza göre değişse de genelde 2 gün hastanede kalıyorsunuz.  Doktorunuz sizin durumunuza göre ve işlemin başarı durumuna göre hastanede kalma sürenizi belirleyecektir. 

  • İşe Dönme Süreci

Kalça dikleştirme ameliyatı basit bir işlem olsa da işe dönme süreci için biraz beklemelisiniz. Doktorunuz genelde 10 gün kadar işe dönme süreci için beklemenizi öneriyor. 

Kalça dikleştirme ameliyatlarında hafif işlerde çalışanlar için bu süre geçerli olurken daha ağır işlerde çalışıyorsanız doktorunuz 20-25 gün beklemenizi isteyebilir.

Ağır işler kalça bölgesinde istenen sonucu almanızı engelleyebilir. Kalça dikleştirme sonrası işe dönebilmek için doktorunuzun tavsiye ettiği süreyi beklemelisiniz.

Kalça Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kalça dikleştirme ameliyatı yapılırken hastanın konforu düşünülür. Bunun için genel anestezi uygulamaları tercih edilir. Ancak bölgesel olarak basit bir işlemse lokal anestezi de yapılabilir.

Kalça dikleştirme işlemlerinde genelde hastaya yağ enjeksiyonu yapılır. Ancak yağ enjeksiyonu olmayacaksa hastanın yüzü yere dönük şekilde operasyon yapılır.

Kalça dikleştirme ameliyatında popo bölgesinin hijyeninin sağlanması çok önemli bir süreçtir.  Bu bölgede ortaya çıkabilecek bir enfeksiyon büyük bir sorun yaşatabilir.  Bu yüzden ameliyathane ortamı mutlaka hijyenik olmalıdır.

Doktorunuz  hijyeni sağladıktan sonra ekipmanları getirir ve özel bir sorununuz olması durumunda önüne geçmek için gerekli önlemler alınır.  Bu süreçte hayati değerlerinize dikkat edebilmek adına da durum kontrol altında tutulur.

Kalça dikleştirme ameliyatı sırasında bel, kalça ve basen bölgesine müdahale edilir. Bu yüzden her yeri kapatacak bir ameliyat örtüsü tercih edilmektedir. Böylece hastanın hijyeni ve mahremiyeti sağlanır. Operasyon belirtilen tekniğe göre yapılır.

Operasyon sonrasında hasta uyandırılır ve ameliyat sonucunda odasına yönlendirilir.  Daha sonra gerekli sürece göre hasta taburcu işlemlerine alınır.

Kalça Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Kalça dikleştirme ameliyatı sonrasında iyileşme her zaman konforlu geçer. Cerrahların kullandığı tekniklerin minimal olması sebebiyle işlemler sonucunda süreç konforlu geçer. İyileşme sürecinde hasta 1-2 gün hastanede kalacaktır.

Enjeksiyon yapılması durumunda hasta birkaç saat sora taburcu edilebilmektedir. Taburcu olduktan sonra doktorunuz 2-3 gün evde dinlenmenizi istemektedir.

Bu süreçte uygulamaya bağlı olarak kızarıklık, morarma ve ödemler olabilir. İlk 2 gün bu sorunlar en yüksek oranda seyreder. Daha sonra  kendiliğinden geçmeye başlar.

Kalça dikleştirme ameliyatı sonrasında doktorunuz sizlere ağrı kesici verecektir. Bu yüzden ortaya çıkacak ufak ağrı ya da acıları hiçbir şekilde hissetmezsiniz.

Doktorunuzun tavsiyelerine göre ameliyat sonrasında normal hayatınıza dönmeye başlayabilirsiniz.  Birinci hafta geçtikten sonra doktorunuz hafif spor ve egzersizlere başlamanızı önerebilir.

Bir hafta geçtikten sonra 30 güne kadar ödemler ortadan kalkacaktır.  Düzenli kontrollere giderek iyileşme sürecini doktorunuzun kontrolüne bırakabilirsiniz. Tam iyileşme için 3 ay beklemeniz gerekiyor. Bu süreçte iyileşme dönemi hastaya göre de değişebilir.

Kalça dikleştirme ameliyatı sonrasında iyileşme süreci doktorunuzun kontrolünde olursa sorunsuz olarak geçirebileceğiniz bir zaman dilimidir. 

Popo Estetiği Sonuçlarının Görülme Süreci

Popo estetiği, kalça bölgesinin daha estetik bir görünüme kavuşturulması amacıyla yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu işlem sonrası hemen sonuçları görmek mümkün olmayabilir. İşlemin ardından ortaya çıkan ödem ve şişlikler, iyileşme sürecinin doğal bir parçasıdır. Dolayısıyla, nihai sonuçların görülmesi için sabır gereklidir. Genellikle, tam sonuçların ortaya çıkması birkaç hafta ile birkaç ay arasında değişebilir. Bu süreçte, hasta tarafından dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır:

  • İlk olarak, ödem ve şişliklerin azalmasını beklemek gerekir.
  • İkincisi, doktorun önerdiği iyileşme protokollerine uyum sağlanmalıdır.
  • Son olarak, iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterebilir; bu nedenle, karşılaştırmalar yaparken sabırlı olunmalıdır.

Her hasta, bu süreci farklı şekilde deneyimleyebilir. Ancak, genel olarak iyileşme sürecine dair bilinçlenmek, beklentileri gerçekçi bir şekilde yönetmeye yardımcı olabilir. Bu süreçte, doktorun talimatlarına uyum sağlamak, en iyi sonuçları elde etmenin anahtarıdır.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/brazilian-butt-lift

https://www.verywellhealth.com/butt-lift-surgery-what-you-need-to-know-2710266

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir