Penis Estetiği Öncesi ve Sonrası Süreç
5
(1)

Penis Estetiği öncesi ve sonrası süreç ciddi anlamda önemlidir. Operasyona girmeden önce doktorunuzun sizden istediği tetkikleri tamamlamanız gerekmektedir.

Ameliyat öncesi tetkiklerin yanı sıra yine ameliyata girmeden önce estetiğinizi yapacak doktorunuzun sizi ameliyattan önce neler yapmanız gerektiği hakkında bilgilendirir.

Sorunsuz bir operasyon için ameliyat öncesi tetkikler ve dikkat edilecek hususlar da büyük bir öneme sahiptir. Bu konuda doktorunuzdan bilgi alabilir ve zihnen rahatlamak amaçlı sizi rahatsız eden merak ettiğiniz soruları doktorunuza danışabilirsiniz.

Fiziksel hazırlıkla birlikte zihinsel hazırlık da büyük bir öneme sahip. Zihinsel olarak hazır olmayan birinin penis estetiği olması etik değildir, cerrahlar bu yüzden zihinsel hazırlanmaya oldukça katkıda bulunuyor. Penis estetiği öncesi ve sonrası süreç hakkında işlemden önce mutlaka bilgi edinilmelidir.

Penis Estetiği Öncesi Tetkikler

Önemli operasyonlar öncesinde hastanın genel sağlık durumunu denetlemek ve varsa bir şikâyeti bu şikâyeti ortaya çıkartmak adına tetkikler yapılır. Bunun nedeni ise penis estetiği ameliyatını olumsuz etkileyecek durumun var olup olmadığını ortaya koymaktır.

Eğer yapılan tetkikler de sorun tespit edilirse bu sorunu çözmek amaçlı penis estetiği ameliyatı ertelenebilir, sorun çözülemezse ameliyat iptal edilir. Hastanın genel sağlık durumu da operasyonu etkileyecek detaylar arasında yer alıyor ve ilgili doktorlar bu konu için oldukça hassas davranıyorlar.

İlaç kullanımı, genel sağlık durumu, anesteziye verilecek tepki ve daha birçok detay bu bağlamda önem taşıyor ve doktorlar da bunun bilincinde hareket ediyor.

Kullandığınız ilaçları dahi doktorunuz ile paylaşmak ve onu bilgilendirmek durumundasınız. Bilgilendirmeyip istenmeyen bir ilaç kullanırsanız sizin için sonuçları kötü olabilir.

Penis Estetiği Öncesi Cinsel İlişki

Bu tür büyük estetik ameliyatların da dikkat etmeniz gereken birçok husus vardır, penis estetiği öncesi cinsel ilişki de dikkat edilmesi gereken bir husustur. En az 10 gün öncesinden cinsel ilişki yaşamamanız gerekiyor. Penis bakımını özenli bir şekilde yapmanız ilgi bölgenin de temiz tutulması şarttır.

Yorulmuş bir penis yerine sağlıklı ve iyi durumda olan bir penis ile ameliyata girmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. Penis estetiği öncesi cinsel ilişkinin kesilme süresi değişiklik gösterebiliyor, sizin ameliyattan önce neyi ne kadar süreyle kesmeniz gerektiğini en iyi ilgili doktorunuz bilir.

Penis Estetiği Öncesi Beslenme

Yalnızca penis büyültme ve kalınlaştırma estetiği için değil, her uygulanan cerrahi işlemde ameliyat öncesi geçirilen süre çok önemlidir. Zihinsel hazırlık ile fiziksel hazırlık da dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntıyı beraberinde getiriyor.

Beslenme konusunda cerrahınızdan birtakım tavsiyeler alacaksınız ve bu tavsiyelere ayak uydurduğunuz takdirde penis estetiği de daha başarılı geçecektir.

Özellikle ameliyat günü sizleri rahatsız edecek gıdalardan ekstra uzak durmanız gerekiyor. Katı gıdalar sizi zorlayabilir ancak sürekli sıvı alımı da tavsiye edilmez. Yumuşak ve sindirimi daha kolay gıdalar tüketerek ameliyata hazır hale gelebilirsiniz.

Penis Büyültme ve Kalınlaştırma Estetiği Sonrası

Ameliyat öncesi süreç, operasyon günü ve ameliyat sonrası süreç olmak üzere 3 farklı dönem karşınıza çıkıyor. Bu 3 ayrı dönemde ayrı ayrı dikkat etmeniz gereken kurallar mevcut.

Ameliyat sonrasın da kendinize ne kadar iyi bakarsanız iyileşme süreniz o kadar kısalır, kendinize en iyi bakma şekli de doktorunuzun söylediği tavsiyeleri dinlemek olacaktır.

Penis estetiği sonrası yaşayacağınız birtakım sorunlar gözünüzü korkutmasın çünkü bu tür durumlar endişe gerektirecek boyuta ulaşmıyor ancak aksi bir durum söz konusu hale gelirse hiç vakit kaybetmeden hekimlerinize danışabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Penis estetiği sonrası döneme detaylı bir şekilde göz atıldığı takdirde birçok hastanın aynı sorunları yaşadığını da görebiliyoruz.

Ameliyat Günü

Ameliyat gününde fiziksel hazırlığın yanı sıra zihinsel hazırlık da büyük bir önem taşıyor. Birçok hasta ne yazık ki bu konuda kendini tamamlayamıyor ve ameliyat günü geldiğinde derin bir depresyon halinde olabiliyor.

Aklınızda herhangi bir soru işareti kalmaması adına penis estetiğinden önce bu soruları doktorunuz ile paylaşmanız tavsiye ediliyor. Kişiyi derin korkularla baş başa bırakacak bir operasyon değildir penis estetiği. Başarılı geçme ihtimali kayda değerdir.

Üstelik ameliyattan sonra gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz. Bununla birlikte ameliyat günü sigara ve alkol tüketiminden kesinlikle uzak durulması gerektiğini bir kez daha hatırlatmış olalım.

Riskler, Yan Etkiler, Komplikasyonlar

Her cerrahi operasyon, birtakım riskleri de beraberinde getirecektir. Penis büyültme ve kalınlaştırma ameliyatı da risk taşıyan müdahaleler arasında yer alıyor. Bazı olağan dışı durumlar gerçekleşebilir, ancak korkmanıza gerek yok.

Doktorunuz zaten sizi öncesinde böyle bir durumla karşılaşırsanız ne yapmanız gerektiğini paylaşıyor. En basit örnekle ağrılar, hastaların şikâyet ettiği en büyük sıkıntılardan bir tanesidir ancakpenis estetiği öncesi bu konu hakkında sizlere gerekli bilgilendirme yapılır ve buna göre hareket etmeniz sağlanır.

Uzun süre devam eden sorunlarda elbette doktorunuza başvurabilirsiniz ancak size belirtilen riskler olağan olarak karşılanıyor ve bu durumda paniklemeniz de psikolojinizin bozulmasına neden olabilir. Penis estetiği sonrası dönemde doktorunuz ile iletişim halinde olmanızı tavsiye ediyoruz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cerrahi müdahaleler, önemli operasyonlardır ve sıradan bir uygulama olmadıkları için penis estetiği sonrası da önemli bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var ve bu hususlar da yine hasta ile paylaşılacaktır.

Duş alma, cinsellik, ilaç kullanımı, sigara ve alkol kullanımı ile daha birçok detay sizleri bekliyor. Bu detaylar göz önünde bulundurulup hareket edildiği takdirde iyileşme süreci çok daha sağlıklı ve çok daha hızlı bir hal alıyor.

Penis estetiği çok kaygılandırmayacak bir estetik olduğundan kaynaklı, gerekli kurallara uyarsanız çok iyi sonuçlar alabilirsiniz.

S.S.S

Penis Estetiği Öncesi Cinsel Aktivite Diyeti Ne Zaman Başlar?

Penis estetiği operasyon tarihiniz belirlendikten sonra 7 gün boyunca cinsel birleşim yaşamamalısınız. Bazı hastalarda 10 gün cinsel perhiz istenmektedir. Genel ortalama 7 gündür.

Penis Estetiği Öncesi Sigarayı Bırakmazsam Ne Olur?

Ameliyat sonrasında yara iyileşme hızınız düşer, ağrı çekme olasılığınız ve zaman aralığınız artar ve operasyon esnası – sonrasında komplikasyon gelişme riski artar. Bu nedenle ameliyat öncesi ve sonrası kısa süreçte de olsa sigara – alkol tüketmemelisiniz.

Penis Estetiği Öncesi Sağlık Bilgilerimi Saklarsam Ne Olur?

Sağlık bilgilerinize ve sağlık durumunuza dair her türlü detaylı tetkik ve tahlil yapılmaktadır. Yine de sağlık geçmişinize dair bilgilerinizi hekiminizden saklamamalısınız. Bu tür bilgileri saklamak sadece kendi sağlığınızı riske sokacaktır.

Penis Estetiği Sonrası Diyet Programına Uymazsam Ne Olur?

Penis estetiği sonrası çok katı ve uzun dönemli diyetler uygulanmamaktadır. Basit direktifleri içeren kısa süreli diyetler istenmektedir. Ameliyat sonrası ilk iki gün katı gıda tüketmemek gibi basit direktiflerdir. Bu önerilere kulak vermelisiniz. Örneğin operasyon sonrası ilk iki gün katı gıda tüketmek, tuvaletinizi giderirken ıkınmanıza ve ameliyat bölgenizin çok acımasına neden olacaktır.

Daha fazla bilgi:

https://www.milliyet.com.tr/pembenar/doc-dr-tayfun-turkaslan/penis-ameliyati-riskli-mi-2870560

5 / 5. 1

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir