Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

penis-büyütm.jpeg

Estetik cerrahi , kadınların görünümünü ve güzelliğini değiştirmek için kullanılmış olsa bile,  erkekler için de yapılabilecek işlemlerin varlığı unutulmamalıdır. Dünya değişiyor ve insanlar da değişiyor.

Penis büyütme ameliyatı son yıllarda erkeklerin en çok tercih ettiği tedavi yöntemlerinden biridir. Fizyolojik olarak erektil bir penis 11 ile 17 cm arasındadır ve bunun nedeni bir kadının vajinasının aynı uzunluğa sahip olmasıdır.

Penis büyütme ameliyatı ilk olarak hastanın iyi bir aday olması gerektiği anlamına gelir, çünkü bu estetik bir ameliyattır, işlevsel değil. Herhangi bir cinsel performans artırılamaz veya azaltılamaz.

Ereksiyon haricinde küçük bir penise sahip olan kişilerde soyunma odası sendromu vardır ve bir spor salonuna veya yüzme havuzuna gittiklerinde soyunmak zorunda kaldıklarında utangaç olabilirler. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, penis görünümünü değiştirmek isteyen bu hastalar için penis büyütme ameliyatı iyi bir seçenektir.

Penis büyütme ameliyatı son yıllarda en sık tercih edilen işlemlerden biridir ve ameliyatsız ya da cerrahi olarak gerçekleştirilmektedir.

Ameliyatısız Penis Büyütme Var Mıdır ?

Penis büyütme ameliyatı söz konusu olduğunda, her ne kadar etkili olsada, cerrahi herkes için doğru veya uygun bir seçim olmayabilir, bu yüzden problemlerini çözümlemek için ameliyatsız bir yöntem arayanlar için de penis büyütme estetiği yapılabilmektedir. Penis büyütme estetiği ile alakalı doğru bir seçim yapmak çok önemlidir. Ameliyat kalıcı bir çözüm sunmakla beraber operasyon istemeyen kişiler için ameliyatsız seçenekler de mevcuttur. Ancak hastanın ameliyatsız penis büyütme estetiğinden neler bekleyebileceğini bilmesi gerekmektedir.

Penis büyütme estetiğinde ameliyatsız yöntemlerden biri enjeksiyon kullanmaktır. Ancak penis büyüklüğünü doğru ayarlamak ve eşitsizlikler oluşmasını engellemek için daha çok kanül yöntemi kullanılmaktadır. Kanül yönteminde dermal dolgu malzemeleri kullanılmakta ve penise uygulanmaktadır. Maalesef hasta uygunluğu son derece önemlidir. Sentetik dolgularda maliyet çok yüksek rakamlara ulaşabilir.

Ameliyat yönteminde ise penis şaftı boyunca yağ greftleri bir kez ya da iki kez enjekte edilmekte, böylelikle daha düzgün bir sonuç ortaya çıkmaktadır. Kanül yöntemiyle yapılan  işlemde enfeksiyon riski çok azdır. Bu nedenle ameliyat yöntemi daha sık kullanılmaktadır. Diğer yandan ameliyatsız işlemde kullanilan iğne ile enjeksiyon yöntemine göre çok daha az invazivdir fakat İğne enjeksiyonlarının defalarca cilde uygulanması gerekir.

Ameliyatsız penis büyütme estetiğinde kullanılan igne enjeksiyonlar ve  diğer tedavilerden daha kısa iyileşme sürecine sahiptir ve morarma ya da şişme çok az olur.

Ameliyatsız Penis Büyütme Sonrası İyileşme

Ameliyatsız penis büyütme estetiği sonrası hızlı iyileşme için bazı talimatlara uymak gerekmektedir. Öncelikle 1 hafta boyunca cinsel ilişkiden ve mastürbasyondan kaçınmak önemlidir. Aynı zamanda doktorunuzun reçete ettiği ilaçları da düzenli olarak kullanmanız ve düzenli muayenelere gitmeniz gerekmektedir.

Penis Büyütme Estetiği Ameliyatı Napılır ?

Erkekler için en önemli sorunlardan bir tanesi penis boyu, uzunluğu, kalınlığı ve işlevselliğidir. Günümüzde erkekler penislerindeki çeşitli şekil bozukluklarından, boyut sorunlarından, inceliklerden, eğriliklerden şikayetçi olabilmekte ve bu nedenle penis  ameliyatını tercih etmektedirler.

Bu ameliyatın amacı penis boyunu uzatmaktır. Ameliyatın temelini penisi pubik kemiğe bağlayan ligamanların kesilerek, penisin serbest bırakması oluşturur. Bununla birlikte, kasık bölgesine yapılan liposuction(yağ emme), penis ve skrotum arasındaki cildin düzeltilmesi (penoskrotal plasti) ve penis başına yapılacak dolgu işlemleri elde edilecek sonucu olumlu yönde etkilemektedir. Penis uzatma ameliyatlarının büyük kısmında eş zamanlı olarak yağ greftleri ile penis kalınlaştırma işlemi de yapılmaktadır.

Süspansör Ligamanın Kesilmesi

Süspansör ligaman, penisin vücut içinde kalan kısmını, leğen kemiğine bağlayan bir yapıdır. Penis boyunun %50 si vücut içerisinde bulunmaktadır.  Süspansör ligamanın kesilmesi  bu kısımın serbestleşmesini sağlar. Serbest kalan kısım sayesinde dışarıda görünen penis boyunda uzama elde edilir. Anatomik varyasyonlar belirleyici olmakla birlikte, bu ligamanın kesilmesi ile 2-5 cm arasında kalıcı bir uzama elde edilir.

Teknik olarak, penisin süspansör ligamanını kesme ve serbestleştirme basit ancak deneyim gerektiren bir işlemdir. Bununla birlikte ameliyat sırasında penisi kanlandıran damarların ve penisi erekte eden sinirlerin hasar görmemesi için Fraksiyonel CO2 lazer kullanımı gerekmektedir.  Lazer ile yapılan ameliyatlarda kanama hiç olmamakta, iyileşme ise çok daha hızlı şekilde sağlanmaktadır.

Süspansör ligaman kesilmesinden sonra elde edilen uzamanın kalıcı hale getirilmesi son derece önemlidir. Zira iyileşme safhasında penisin tekrar aynı kemiğe yapışması ihtimali vardır. Bu ihtimal göz önüne alınarak; ameliyattan 6 hafta sonra 3 ay kadar süreyle penis uzatıcı gerici aletlerin kullanımı önerilmektedir. Bu cihazlar penisi kontrollü şeklide gerebilen cihazlardır. İnternette satılan ve penis boyunu uzattığı iddia edilen bu cihazların tek başlarına bir işe yaramaması ancak penis uzatma ameliyatından sonra tedavi amaçlı kullanılmalıdır.(elde edilen uzamanın kalıcılığı açısından)

Penis uzatma ameliyatı ortalama 1 saat süren bir ameliyattır. genel anestezi altında yapılması tercih edilir ve hasta aynı gün taburcu olabilir. Ameliyat sonrası ilk 5 gün penis sargıda kalır. 6 hafta süreyle cinsel perhiz (mastürbasyon dahil) uygulanmalı ve sonrasında 3 ay süreyle penis uzatıcı cihazlar düzenli kullanılmalıdır.

Supra-pubik V-Y Plasti

Supra-pubik V-Y Plasti, penis uzatma ameliyatının önemli bir aşamasıdır. Penis uzamasına destek olacak şekilde pubisteki cilt ilerletmesini sağlar. Bu bölgede ameliyat sonrası ters Y harfi şeklinde bir dikiş izi görülür. Bu iz birkaç ay içerisinde tamamen kaybolur.

Suprapubik liposuction

Özellikle orta yaşlı erkeklerde penis kökünün üzerindeki pubik bölge yağlanır ve bazen gömülü penis durumuna neden olur. Pubik bölgenin yağlanması, mevcut penis boyunun daha kısa görülmesi ve hissedilmesine neden olur. Penis uzatma ameliyatı sırasında bu bölgeye yapılacak etkili bir liposuction ile yağ dokunun kalınlığına göre 1-1,5 cm arasında ek kazanım sağlanabilir.

Peno-skrotal Plasti

Bazı erkeklerde penis ile skrotumun (yumurtalık) birleşimi anormaldir. Torba derisi penisin ortasına yapışıktır ve hindi boynu denilen bir görünüm oluşturur. Bu durum görsel olarak penis boyunun kısa algılanmasına neden olur. Buradaki cildin düzeltilmesi ile son derece tatmin edici bir uzama algısı elde edilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Kalınlaştırma

Tüm vücutta olduğu gibi bildiğimiz en güvenilir dolgu maddesi bizzat kişinin kendi dokularından elde edilen yağ grefttidir.

Sentetik dolgu malzemeleri emilebilir veya kalıcı formda olabilirler ancak yan etki oluşturma ve alerjik reaksiyon potansiyeli bulunduğundan penis büyütme amacıyla çok fazla tercih edilmezler. Birçok faklı materyal denenmiş olmasına karşılık en ideal materyalin kişinin kendi dokusu olduğunu söylemek mümkündür. Otojen doku alerji yapmaz, yan etki potansiyeli taşımaz.

Yağ doku enjeksiyonları doğası gereği yeni aktarıldıkları ortamda bir miktar erime ve volüm kaybına uğrarlar. Bu durum son derece doğaldır. Ancak enjekte edilen hacmin yaklaşık %60 oranında kalıcı olduğunu söylemek mümkündür. Yağ doku enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma işlemi çoğu zaman penis büyütme ile birlikte yapılır ve bu işlem daha iyi bir sonuç elde etmek için 6 ay sonra tekrarlanabilir.

Yağ doku enjeksiyonu ile penis çevresinde 1,5-2 cm kalınlaşma rahatlıkla sağlanabilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası Süreç ve Riskler

Penis büyütme ameliyatı cerrahi bir işlemdir ve ameliyat sonraki süreçte iyileşme sırasında doktorunuzun talimatlarını izlemeniz önemlidir. Penis büyütme estetiğinin riskli olup olmadığı da merak edilmektedir. Tüm sorularınızın cevaplarını yazımızda vereceğiz.

Ameliyat sonrasında işlem bölgesinde fazla ağrı olmaması için ağrı kesici ilaçlar kullanılmaktadır. Hasta bu süre boyunca biraz rahatsızlık hissedebilir, ancak acı çekmeyecektir. Diğer yandan uzman hekim gerekli görürse oral ağrı kesiciler de tavsiye edebilir.

Penis büyütme ameliyatından sonra herhangi bir aşırı şişliği en aza indirmek için bir iki hafta yatak istirahati önerilmektedir. Aşırı şişlik, kan akışını zorlar ve istenmeyen sorunların oluşmasına neden olabilir. Ayrıca bu süre boyunca ereksiyonu önlemek için bazı ilaçlar kullanılabilir .

Bu ilaçların yan etkilerinden biri fazla uyku yapmasıdır. Ancak yatak istirahati olan 2 hafta boyunca kullanılması gerekir ve sonrasında doktor kontrolünde kullanmayı bırakacaksınız.  İlk iki haftadan sonra üçüncü hafta boyunca harekete geçmeye başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, tüm şiddetli fiziksel aktiviteler altı hafta boyunca yasaktır.

Operasyon Sonrası Takip

Operasyon sonrası takip komplikasyonları önlemek ve gerekli sonucu sağlamak için  gereklidir. İlk takip ziyareti 4 hafta sonra olacaktır. Her şey beklendiği gibi gidiyorsa, bir sonraki ziyaret, ameliyat sonrası üç aydır.  Eğer her şey yolunda gidiyorsa, 12-18 ay sonra her üç ayda bir takip muayeneleri yeterli olacaktır.

Penis büyütme estetiği sonrasında hastalar alt karın bölgesinde küçük bir yara izi görecektir. Dermal yağ grefti için, greft ve donör bölgesi tipine bağlı olarak izler bir ve üç yıl arasında kaybolur.

Penis büyütme ameliyatı kalıcı bir işlemdir. Çoğu erkek hem estetik hem de fonksiyonel açıdan sonuçlardan çok memnun kalmıştır ve herhangi bir memnuniyetsizlik durumu genellikle yağ enjeksiyon tekniğiyle ilişkilidir. Bu hastaların birçoğu daha sonra bir genellikle  dermal yağ grefti tercih ederler.

Herhangi Bir Risk Var Mı?

Tüm penis büyütme prosedürleri genellikle düşük risk taşır. Ancak enfeksiyon ve kanama gibi riskler her ameliyatta olduğu gibi bu tedavide de vardır. Tipik olarak fonksiyon, duyum, ereksiyon veya idrara çıkma ile alakalı herhangi bir risk bulunmamaktadır.

Penis büyütme ameliyatı fiyatı almak için whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar;

Sıkça Sorulan Sorular

Penis Büyütme Nasıl Olur?

Penis büyütme cerrahi bir işlemdir. Oldukça ciddi bir operasyon olmakla birlikte, uzman hekimler tarafından kolaylıkla gerçekleştirilir. Kan akışının en yoğun olduğu organlardan bir tanesi olması sebebi ile penis üzerinde yapılacak büyütme operasyonu, ameliyathane ortamı gerektirir. Komplikasyon riskini ortadan kaldıracak tedbirlerin bulunduğu kliniklerde işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Penis Büyütme Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatı, penisin çapı ve/veya uzunluğu ile ilgili olarak gerçekleştirilebilir. Bu operasyonun yapılabilmesi için, öncelikle kişinin operasyon için uygun olması ve şartların bu operasyona izin vermesi gereklidir. Bu şartlara uygun herkes için penis büyütme operasyonu gerçekleştirilebilir. Tabii bu noktada bu operasyonun herhangi bir fonksiyon değişimine yol açmayacağının altı çizilmelidir. Uygulama sadece boyutu değiştirir ki, yalnız yanlış yapılan operasyonlarda sertleşme sorunu ortaya çıkabilmektedir.

Penis Büyütme Nasıl Olur?

Penis büyütme nasıl olur sorusunun cevabı, kişinin gereksinimleri ile ilgilidir. Eğer penisin kalınlığı ile ilgili bir büyütme gereksinimi varsa, yağ enjeksiyonu yöntemi ile kişinin kendi dokuları transfer edilerek işlem tamamlanır. Bir uzunluk ihtiyacı söz konusu ise asıcı bağ dokusuna müdahalede bulunularak, penisin birkaç santim dışarı çıkması sağlanabilir. Bu farklı durumlar için maliyetler elbette farklı olacaktır. Kesin bir maliyet için hekiminiz ile iletişime geçmeli ve muayene olmalısınız.

Penis Büyütme Ne Kadar Doğru?

Penis büyütme ameliyatı, evrensel tıp otoritelerinin kabul ettiği tıbbi ve bilimsel bir uygulamadır. Penis büyütme ameliyatı ne kadar doğru sorusu aslında doğrudan yanlış bir sorudur. Bu operasyonun ne kadar gerekli olduğu ise hekim tarafından onayının verilmesi gereken bir sorudur. Eğer penis boyu veya kalınlığı fonksiyon kaybına yol açıyor ise elbette işlem gerekli olacaktır. Zaten böyle bir sorun yoksa ve penis boyu yeterli ise hekim size bu işlemi yapmayacaktır.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Ne Kadar?

Penis büyütme veya kalınlaştırma ameliyatı olmak isteyenler elbette Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Ne Kadar? Sorusunun cevabını araştırır. Ancak bu noktada herkes için aynı fiyat seviyesinin söylenebilmesi mümkün olmadığından muayene gereklidir. Operasyonun hangi gereksinimlere sahip olacağı yapılacak muayene ile kararlaştırıldıktan sonra, işlemin fiyatları ortaya çıkabilmektedir. Hekiminizden randevu alarak, uygulamanın sizin için geçerli olacak fiyatlarına muayene sonrasında ulaşabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı Ne Kadar?

Penis büyütme ameliyatı ne kadar sorusu; hasta görülmeden cevaplanamaz. İhtiyacın tespiti için hastanın görülmesi gerekir ki, bu noktada ameliyat maliyetleri net bir şekilde ortaya çıkar. Penis kalınlığı veya uzunluğunun bir ihtiyaç olması durumuna bağlı olarak kullanılacak yöntem ve klinik şartlar değişeceğinden maliyetler de değişir. Hekim tarafından yapılacak muayenenin ardından hem bu operasyonun gerekliliği, hem de maliyetleri ortaya çıkacaktır.

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.


2 Yorum

 • Cihan

  21 Aralık 2019 at 14:27

  Penis büyütme ameliyatı ile kaç cm’e kadar ulaşabiliyoruz hocam? Teşekkürler.

  Reply

 • Orhan

  21 Aralık 2019 at 14:28

  Penis estetiği ameliyatı ile görünümde değişiklik yapabiliyor muyuz?

  Reply

Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın