Penis Büyütme Ameliyatı

penis-büyütm.jpeg

Erkekler için en önemli sorunlardan bir tanesi penis boyu, uzunluğu, kalınlığı ve işlevselliğidir. Günümüzde erkekler penislerindeki çeşitli şekil bozukluklarından, boyut sorunlarından, inceliklerden, eğriliklerden şikayetçi olabilmekte ve bu nedenle penis  ameliyatını tercih etmektedirler.

Bu ameliyatın amacı penis boyunu uzatmaktır. Ameliyatın temelini penisi pubik kemiğe bağlayan ligamanların kesilerek, penisin serbest bırakması oluşturur. Bununla birlikte, kasık bölgesine yapılan liposuction(yağ emme), penis ve skrotum arasındaki cildin düzeltilmesi (penoskrotal plasti) ve penis başına yapılacak dolgu işlemleri elde edilecek sonucu olumlu yönde etkilemektedir. Penis uzatma ameliyatlarının büyük kısmında eş zamanlı olarak yağ greftleri ile penis kalınlaştırma işlemi de yapılmaktadır.

Süspansör Ligamanın Kesilmesi

Süspansör ligaman, penisin vücut içinde kalan kısmını, leğen kemiğine bağlayan bir yapıdır. Penis boyunun %50 si vücut içerisinde bulunmaktadır.  Süspansör ligamanın kesilmesi  bu kısımın serbestleşmesini sağlar. Serbest kalan kısım sayesinde dışarıda görünen penis boyunda uzama elde edilir. Anatomik varyasyonlar belirleyici olmakla birlikte, bu ligamanın kesilmesi ile 2-5 cm arasında kalıcı bir uzama elde edilir.

Teknik olarak, penisin süspansör ligamanını kesme ve serbestleştirme basit ancak deneyim gerektiren bir işlemdir. Bununla birlikte ameliyat sırasında penisi kanlandıran damarların ve penisi erekte eden sinirlerin hasar görmemesi için Fraksiyonel CO2 lazer kullanımı gerekmektedir.  Lazer ile yapılan ameliyatlarda kanama hiç olmamakta, iyileşme ise çok daha hızlı şekilde sağlanmaktadır.

Süspansör ligaman kesilmesinden sonra elde edilen uzamanın kalıcı hale getirilmesi son derece önemlidir. Zira iyileşme safhasında penisin tekrar aynı kemiğe yapışması ihtimali vardır. Bu ihtimal göz önüne alınarak; ameliyattan 6 hafta sonra 3 ay kadar süreyle penis uzatıcı gerici aletlerin kullanımı önerilmektedir. Bu cihazlar penisi kontrollü şeklide gerebilen cihazlardır. İnternette satılan ve penis boyunu uzattığı iddia edilen bu cihazların tek başlarına bir işe yaramaması ancak penis uzatma ameliyatından sonra tedavi amaçlı kullanılmalıdır.(elde edilen uzamanın kalıcılığı açısından)

Penis uzatma ameliyatı ortalama 1 saat süren bir ameliyattır. genel anestezi altında yapılması tercih edilir ve hasta aynı gün taburcu olabilir. Ameliyat sonrası ilk 5 gün penis sargıda kalır. 6 hafta süreyle cinsel perhiz (mastürbasyon dahil) uygulanmalı ve sonrasında 3 ay süreyle penis uzatıcı cihazlar düzenli kullanılmalıdır.

Supra-pubik V-Y Plasti

Supra-pubik V-Y Plasti, penis uzatma ameliyatının önemli bir aşamasıdır. Penis uzamasına destek olacak şekilde pubisteki cilt ilerletmesini sağlar. Bu bölgede ameliyat sonrası ters Y harfi şeklinde bir dikiş izi görülür. Bu iz birkaç ay içerisinde tamamen kaybolur.

Suprapubik liposuction

Özellikle orta yaşlı erkeklerde penis kökünün üzerindeki pubik bölge yağlanır ve bazen gömülü penis durumuna neden olur. Pubik bölgenin yağlanması, mevcut penis boyunun daha kısa görülmesi ve hissedilmesine neden olur. Penis uzatma ameliyatı sırasında bu bölgeye yapılacak etkili bir liposuction ile yağ dokunun kalınlığına göre 1-1,5 cm arasında ek kazanım sağlanabilir.

Peno-skrotal Plasti

Bazı erkeklerde penis ile skrotumun (yumurtalık) birleşimi anormaldir. Torba derisi penisin ortasına yapışıktır ve hindi boynu denilen bir görünüm oluşturur. Bu durum görsel olarak penis boyunun kısa algılanmasına neden olur. Buradaki cildin düzeltilmesi ile son derece tatmin edici bir uzama algısı elde edilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Kalınlaştırma

Tüm vücutta olduğu gibi bildiğimiz en güvenilir dolgu maddesi bizzat kişinin kendi dokularından elde edilen yağ grefttidir.

Sentetik dolgu malzemeleri emilebilir veya kalıcı formda olabilirler ancak yan etki oluşturma ve alerjik reaksiyon potansiyeli bulunduğundan penis büyütme amacıyla çok fazla tercih edilmezler. Birçok faklı materyal denenmiş olmasına karşılık en ideal materyalin kişinin kendi dokusu olduğunu söylemek mümkündür. Otojen doku alerji yapmaz, yan etki potansiyeli taşımaz.

Yağ doku enjeksiyonları doğası gereği yeni aktarıldıkları ortamda bir miktar erime ve volüm kaybına uğrarlar. Bu durum son derece doğaldır. Ancak enjekte edilen hacmin yaklaşık %60 oranında kalıcı olduğunu söylemek mümkündür. Yağ doku enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma işlemi çoğu zaman penis büyütme ile birlikte yapılır ve bu işlem daha iyi bir sonuç elde etmek için 6 ay sonra tekrarlanabilir.

Yağ doku enjeksiyonu ile penis çevresinde 1,5-2 cm kalınlaşma rahatlıkla sağlanabilir.

İlginizi çekebilecek yazılar;

Sıkça Sorulan Sorular

Penis Büyütme Nasıl Olur?

Penis büyütme cerrahi bir işlemdir. Oldukça ciddi bir operasyon olmakla birlikte, uzman hekimler tarafından kolaylıkla gerçekleştirilir. Kan akışının en yoğun olduğu organlardan bir tanesi olması sebebi ile penis üzerinde yapılacak büyütme operasyonu, ameliyathane ortamı gerektirir. Komplikasyon riskini ortadan kaldıracak tedbirlerin bulunduğu kliniklerde işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Penis Büyütme Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatı, penisin çapı ve/veya uzunluğu ile ilgili olarak gerçekleştirilebilir. Bu operasyonun yapılabilmesi için, öncelikle kişinin operasyon için uygun olması ve şartların bu operasyona izin vermesi gereklidir. Bu şartlara uygun herkes için penis büyütme operasyonu gerçekleştirilebilir. Tabii bu noktada bu operasyonun herhangi bir fonksiyon değişimine yol açmayacağının altı çizilmelidir. Uygulama sadece boyutu değiştirir ki, yalnız yanlış yapılan operasyonlarda sertleşme sorunu ortaya çıkabilmektedir.

Penis Büyütme Nasıl Olur?

Penis büyütme nasıl olur sorusunun cevabı, kişinin gereksinimleri ile ilgilidir. Eğer penisin kalınlığı ile ilgili bir büyütme gereksinimi varsa, yağ enjeksiyonu yöntemi ile kişinin kendi dokuları transfer edilerek işlem tamamlanır. Bir uzunluk ihtiyacı söz konusu ise asıcı bağ dokusuna müdahalede bulunularak, penisin birkaç santim dışarı çıkması sağlanabilir. Bu farklı durumlar için maliyetler elbette farklı olacaktır. Kesin bir maliyet için hekiminiz ile iletişime geçmeli ve muayene olmalısınız.

Penis Büyütme Ne Kadar Doğru?

Penis büyütme ameliyatı, evrensel tıp otoritelerinin kabul ettiği tıbbi ve bilimsel bir uygulamadır. Penis büyütme ameliyatı ne kadar doğru sorusu aslında doğrudan yanlış bir sorudur. Bu operasyonun ne kadar gerekli olduğu ise hekim tarafından onayının verilmesi gereken bir sorudur. Eğer penis boyu veya kalınlığı fonksiyon kaybına yol açıyor ise elbette işlem gerekli olacaktır. Zaten böyle bir sorun yoksa ve penis boyu yeterli ise hekim size bu işlemi yapmayacaktır.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Ne Kadar?

Penis büyütme veya kalınlaştırma ameliyatı olmak isteyenler elbette Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Ne Kadar? Sorusunun cevabını araştırır. Ancak bu noktada herkes için aynı fiyat seviyesinin söylenebilmesi mümkün olmadığından muayene gereklidir. Operasyonun hangi gereksinimlere sahip olacağı yapılacak muayene ile kararlaştırıldıktan sonra, işlemin fiyatları ortaya çıkabilmektedir. Hekiminizden randevu alarak, uygulamanın sizin için geçerli olacak fiyatlarına muayene sonrasında ulaşabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı Ne Kadar?

Penis büyütme ameliyatı ne kadar sorusu; hasta görülmeden cevaplanamaz. İhtiyacın tespiti için hastanın görülmesi gerekir ki, bu noktada ameliyat maliyetleri net bir şekilde ortaya çıkar. Penis kalınlığı veya uzunluğunun bir ihtiyaç olması durumuna bağlı olarak kullanılacak yöntem ve klinik şartlar değişeceğinden maliyetler de değişir. Hekim tarafından yapılacak muayenenin ardından hem bu operasyonun gerekliliği, hem de maliyetleri ortaya çıkacaktır.

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.


2 Yorum

 • Cihan

  21 Aralık 2019 at 14:27

  Penis büyütme ameliyatı ile kaç cm’e kadar ulaşabiliyoruz hocam? Teşekkürler.

  Reply

 • Orhan

  21 Aralık 2019 at 14:28

  Penis estetiği ameliyatı ile görünümde değişiklik yapabiliyor muyuz?

  Reply

Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın