Penis Nasıl Kalınlaştırılır?
2.5
(2)

Penis kalınlığı cinsel hayatın içinde olan ve olumlu olumsuz etkileri olan bir konudur. Erkekler ideal penis kalınlığına sahip olmadıklarını düşündüklerinde beraberinde psikolojik sorunlar ile karşılaşabilirler. Veya özgüven eksikliği yaşarlar ki tüm bunlar beraberinde başarısız ve mutsuz bir cinsel ilişkiyi getirir. Boşanma nedenlerinin ağırlık olarak başarısız bir cinsel hayat olduğunu biliyoruz. Ancak günümüz tıp ve teknoloji imkanları ile bu sorunlarının aşılmaması için artık bir engel yok. İşte cinsel hayatınız açısından önünüze yeni bir sayfa açmanızı sağlayacak penis kalınlaştırma hakkında önemli ve detaylı bilgiler.

Ameliyat İle Penis Nasıl Kalınlaştırılır?

Penis kalınlaştırma ameliyatı artık tıp alanında teknolojinin gelişmesi ve imkanların genişlemesi ile risk oranı oldukça düşük bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu tarz penis kalınlaştırma yöntemleri ise üçe ayrılmaktadır. Bu yöntemleri üç ana başlık altında şu şekilde inceleyebiliriz.

  • Yağ Enjeksiyonu Yöntemi

Bu yöntemde bel, kalça ve karın gibi yüksek oranda yağ içerek bölgelerden transfer için yağ alınır. İnce uçlu iğneler yoluyla bu yağlar penis çevresine transfer edilir. Bu işlem klasik yağ alım işlem ile karıştırılabilir ancak bu hata olur. Belirlenen bölgelerden yağ alındıktan sonra vücutta her hangi bir ameliyat izi kalmaz. Bu konuda rahat olabilirsiniz.

İşlem sonrasında transfer edilen yağların yaklaşık %40’lık kısmı penis çevresinde tutunur ancak çoğunluğu eriyerek kaybolur. Fakat bu noktada da endişe etmenize gerek yok çünkü aynı işlemden altı ay sonra yine yağ enjeksiyonu yaptırabilirsiniz.

  • Dolgu Yöntemi

Yağ enjeksiyonu yönteminden sonra en çok tercih edilen yöntem dolgu yöntemidir. Bunu silikon nakline de benzetebiliriz. Özel olarak hazırlanmış dolgu maddesi penise enjekte edilir. Burada vücudunuzdan olmayan bir maddenin enjekte edilmesi söz konusu olduğu için endişelenebilirsiniz.

Lakin hazırlanan dolgu maddeleri tamamen vücudunuzla uyumlu şekilde olacağı için penise veya vücudun diğer bir bölümüne zarar verme oranı neredeyse sıfırdır.

Dolgu yönteminde sonuç yağ enjeksiyonu yöntemine göre daha hızlı ve kolay şekilde alınmaktadır. İyileşme süreci de yine aynı şekilde hızlı ilerlemektedir.

  • Kompozit Doku Transferi

Penis kalınlaştırma ameliyatı yöntemleri içerisinde en az tercih edileni kompozit doku transferi yöntemidir. Bu yöntemde başka kişilerden alınan dokular penise enjekte edilir. Yağ enjeksiyonu ve dolgu yöntemine nazaran başarı oranı daha düşük olduğu için genellikle tercih edilmeyen bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Yaş Sınırı Var Mıdır?

Penis kalınlaştırma ameliyatı için 18 yaşını geçmiş olmak gerekir. Bunun nedeni de penisin gelişimini 18 yaşına kadar sürdürmesi ve sonrasında gelişiminin durmasıdır. 18 yaşından büyük olan ve doktor onayı olan pek çok hasta yukarıda saydığımız yöntemlerden bir tanesi ile penis kalınlaştırma işlemini gerçekleştirebilir.

Ameliyat Ne Kadar Sürer?

Penis kalınlaştırma ameliyatında hasta isterse ve doktor onaylarsa anestezi uygulanabilir. Bununla birlikte ameliyatın süresini etkileyen birkaç faktör vardır. Bunlardan bir tanesi operasyonu gerçekleştirecek olan cerrahın tecrübesi. Sizde penis kalınlaştırma işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız önceliğiniz alanında uzmanlaşmış bir hekim olsun.

Alınacak yağ oranı ve dokunun özelliğine göre de değişim gösteren ameliyat genelde 1-2 saat arasında tamamlanmaktadır. Ameliyat sonrasında narkozun vücutta atılması beklenir ve sonrasında hemen taburcu işlemleri başlatılabilir. Tabi ki hastaneden taburcu olmakla süreç tamamlanmıyor. Hastaların da dikkat etmesi gereken bazı hususlar var.

 Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu tarz bir estetik operasyon direkt penis bölgesini ilgilendirdiği için dikkat etmeniz gereken en önemli konu cinsel ilişkidir. Ameliyat sonrasındaki bir ay içerisinde cinsel ilişkiden uzak durulması gerekmektedir.

Bir diğer önemli mesele ise kısa vadede beklentinizi yüksek tutmamanız. Yapılan bir yağ veya doku nakli olduğu için etkisini uzun vadede gösterecektir. En doğru sonuçlar genelde 6 ay ile 12 ay arasında alınmaktadır.

Ameliyat sonrasında operasyonun gerçekleştirildiği bölgede veya yağ alınan bölgede şişmeler gözlemlenebilir. Bu tür komplikasyonların yaşanması durumunda ilk yapmanız gereken şey ameliyatı gerçekleştiren doktorunuza ulaşmak olmalı.

Son olarak sizlere doktorunuz tarafından yapılan uyarılara ve tedbirlere uymaya özen gösterin. Penis çevrenizde her ne kadar basit görünse de bir ameliyat gerçekleştirdiği için darbelerden ve enfeksiyondan korumaya çalışın. Tüm bu sürecin sonunda hayal ettiğiniz özgüvene ve cinsel hayata sahip olacaksınız.

2.5 / 5. 2

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir