Penis Büyütme Yöntemleri Neden İşe Yaramaz?
4.5
(4)

Penis büyütme yöntemleri olarak duyurulan fiziksel müdahale veya besin takviyesi gibi unsurlar işe yarar mı? Sorusu yaygın biçimde sorulur.

Beylerin genelinde sahip oldukları penis büyüklüğünün yeterli olup olmadığı konusunda endişeler vardır ki, bunu sorabilecek merci olmaması da aslında bir sorundur. Bu nedenle penis büyütme yöntemleri olarak duyurulan pek çok yöntem denenir.

Ancak açıkça ifade etmek gerekirse, tıbbi olmayan hiçbir yöntem bunu sağlamaz. Yani penis büyütme yöntemleri işe yaramaz. Elbette burada bahsettiğimiz yöntemler; belirttiğimiz gibi, tıbbi ve cerrahi yöntemler değildir.

Penis Büyütülebilir mi?

Penis büyütme tanımı içerisinde yer alan yöntemler; genellikle bilimsel yöntemler değildir. Bunların hiç birisinin kanıtlanmış etkileri yoktur. Hatta bir çoğu, zararlı etkilere sahip yöntemlerdir. Bu noktada sertleşme problemi olanlar için uygulanan yöntemleri bunun dışında tutmak gerekir.

Penis boyu veya kalınlığı büyütme ile sertleşme orunu aynı şey değildir. Sertleşme sorunu kaynağına bağlı olarak harici yöntemler ve ilaçlı tedavilerle giderilebilir. Ancak penis boyu ve kalınlığı büyütme uygulaması tamamen cerrahi bir uygulamadır.

Penis Büyütme Araçları Neden İşe Yaramaz?

Penis büyütme aracı olarak bilinen bazı teknik ekipmanlar bütünüyle para tuzağı ve oldukça tehlikeli sonuçları olabilen araçlardır. Penis pompası gibi apartlar ile penis boyu büyütmek penisin fiziksel özelliklerine travmatik hasarlar verebilir ki, bu durumda geri dönüşü olmayan problemler ortaya çıkabilir.

Penis boyu, genetik bir özelliktir. Yetişkinlik çağından itibaren nihai boyuna ulaşan cinsel organın boyutunun değişmesi söz konusu değildir. Kullanılacak bazı araçlarla cinsel organın esnetilerek büyütülebileceği yargısı ise bütünüyle yanlıştır.

Penis sadece dış dokudan değil, basınçlı kanın sertleştirdiği iç dokudan oluşur ki bu doku herhangi bir dış etki ile büyümez.

Kaldı ki aslında bu doku cerrahi olarak da eklemeler yapılarak büyütülemez. Yalnızca penisin kasık ile birleştiği noktada yer alan bağların uzatılması ile içeride kalan kısmın uzatılması mümkün olabilmektedir.

Sonuç olarak harici araçların penisi büyütmesi şeklinde bir yaklaşım doğru değildir, bu araçların hiç birisi kalıcı bir etki ile bu işe yaramaz.

Penis Büyütme İlaçları İşe Yarar mı?

Sektörde penis büyütme ilacı ismi altında bir ilaç yoktur. Hiçbir ilaç bu amaca yönelik olarak kullanılmaz. Penis büyütücü ek gıdalar ise tıpkı penis büyütme araçlarında olduğu gibi işlevsizdir. Hatta besin takviyeleri, yan etki olasılıkları nedeniyle ciddi sorunlara neden olabilirler.

Penis büyütme gıda takviyeleri; çoğunlukla sertleşeme sorunu için kullanılmaktadır. Ancak bu durumda dahi, bu ürünlerin etkileri tartışmaya açıktır.

Hekim tarafından verilmediği sürece hiçbir ürün sağlık ürünü olarak tanımlanamaz. İlaç olabilmeleri için Sağlık Bakanlığının ilgili kurulu tarafından onaylanmış olması gerekir. 

Hali hazırda kurullar tarafından onaylanmış bu nitelikte bir ilaç söz konusu değildir. Bu nedenle bu tür ürünlerin penis büyütmek için kullanılabileceğini söylemek oldukça yanlıştır. Bu konuda yetkili merci hekimlerdir ve hekiminizden bilgi almadan kesinlikle bu tip ilaçları kullanmamanız gerekir.

Penis Büyüklüğü Neye Bağlıdır?

Penis büyüklüğü

 • Yaş
 • Fiziksel özellikler
 • Genetik faktörler

İle ilişkilidir. Ne yaşam biçimi, ne kullanılan ilaçlar ne de araçlar penis boyunu artırmak ve kalınlığını değiştirmez. Kimi kaynaklarda giyim tarzının bunu değiştirdiğine dair iddialar olsa da bu doğru değildir. Penis boyunu etkilediği yönünde iddialar bulunan durumlara değinelim.

 • Sıkmayan Giysiler Giymek

Sıkmayan iç çamaşırları ve pantolonlar giymenin penis boyunu artırdığı yönünde yaygın bir iddia vardır. Hatta Afrika’da giyim tarzının genellikle böyle oluşunun penis boyunu etkilediği iddia edilir.

Her ne kadar aksi iddia edilmiyor olsa da, bu durumun penis boyu ile ilişkisi bilimsel olarak kanıtlanmış veya ifade edilmiş değildir.

 • Çok sık ereksiyon olmak

Ereksiyon olmak; penisin mevcut boyutu içerisinde sertleşmesidir. Penisin boyutunu artırdığı yönünde bir iddia yoktur. Cinsel ilişki frekansı penis boyunu değiştirir yorumu yapmak bilimsel değildir. Ayrıca çok sık cinsel ilişki de sağlıklı bir durum değildir.

 • Hatalı Sünnet

Hatalı sünnet durumunda penis estetiğinin bozulabildiği bir gerçektir. Ancak majör hatalar söz konusu olmadığı hallerde penis boyu veya kalınlığı bu durumdan etkilenmez.

 • Penis Büyütücü Haplar Kullanmak

Yukarıda da belirttiğimiz gibi böyle bir ilaç söz konusu değildir. Ereksiyon için kullanılan besin takviyesi niteliğindeki ürünleri kullanmak ise herkes için uygun değildir. Hekiminiz tarafından onaylanmayan hiçbir ilaç niteliğinde ürünü kullanmamanız gereklidir.

 • Penis Büyütücü Araçlar Kullanmak

Penis büyütücü araçlar olarak gösterilen, pompa, esnetme cihazı ve benzeri araçların tamamı oldukça riskli ürünlerdir. Bu ürünlerin faydası olmadığı gibi penis yapısına zarar vermeleri de söz konusu olabilir. Bu tip ürünler penis boyunu veya kalınlığını artırmaz.

 • Masaj Yapmak

Yaygın bir düşünce de masaj yaparak penisi sündürmek ve boyunun artacağını düşünmektir. Bu da bilimsel olarak dayanağı olmayan bir iddiadır. Penis belli bir yaştan sonra bu yöntemle büyütülemez. Kaldı ki, o yaş sınırına gelinmemiş olsa da bunun bir etkisi olacağını düşünmek doğru değildir.

 • Kremler Kullanmak

Penis büyütücü bir krem yoktur. Penis bir dokudur ve vücudun herhangi bir dokusunda olmadığı gibi penisin de krem veya jel ile büyümesi mümkün değildir. Eğer böyle bir durum mümkün olsaydı, insanların boyu da uzatılabilirdi ki, bu durumun söz konusu olmadığını hepimiz biliyoruz.

 • Bitkisel Ürünler Kullanmak

Aktardan temin edilen kürler ve hazır bitkisel ürünler de herhangi bir şekilde peni boyu büyütmez. Bir zararı olmasa bile bu çaba gereksiz olacaktır.

Pensi Boyu Nasıl Arttırılır?

Penis büyütme yöntemleri neden işe yaramaz sorusunu cevaplarken belirttiğimiz gibi; bu sonuç için yegane çözüm cerrahi uygulamadır.

Vücudunuza zarar vermeden ve yan etki ihtimali olmadan, mevcut potansiyeli maksimum seviyeye çıkarmak için penis büyütme operasyonu gerçekleştirilebilir.

Hekiminizden sizin durumunuzun bunun için uygun olup olmadığını öğrenerek dilediğiniz zaman operasyon hizmetini alabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.news24.com/health24/lifestyle/man/your-body/Penis-enlargement-methods-do-they-work-20120721

https://time.com/2139/add-inches-no-really-men-can-make-it-longer/

4.5 / 5. 4

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir