3.8
(121)

Dünya genelinde deneme yoluyla veya bilimsel olarak araştırmalar yapılan penis büyütme problemi üzerine birçok tekniğin geliştirildiği bilinmektedir. Mantık açısından damarlardaki kan dolaşımıyla birlikte penisin kalınlaşmasına veya büyümesine yardımcı olması beklenir.

Gerçekten penis kalınlaştırma egzersizleri işe yarıyor mu? Bazı yöntemlerin etkisi olduğu tespit edilince birçok kişi tarafından test edilen bu yöntemlerin işe yaradığı bazı uzmanlar tarafından belirtilmiştir.

Penis kalınlaştırma egzersizleri nelerdir, penis büyütmek için ne yapmalı ve daha büyük penis sahibi olmanızı sağlıyor mu? Aslında bu hususta birçok araştırma söz konusudur. Ancak büyüme konusunda çok ciddi bir işlevi olmayan bu konunun kalınlaşma üzerine etkileri olduğu belirtilmektedir.

Genellikle evde uygulanan penis kalınlaştırma egzersizlerini yöntemsel açıdan incelenmesiyle daha çok kan akışını arttırmak üzerine yöntemlerin geliştirildiği tespit edilmiştir. Ancak ameliyatsız penis boyu uzatma yollarına başvururken kurallara bağlı kalınması gerekildiği unutulmamalıdır.

Penis Kalınlaştırma Yöntemleri ve Egzersizleri

 • Çekme Yöntemiyle Penis Kalınlaştırma Yöntemi

İlk yöntemin belirli bir adı yoktur. Bu yöntemde ereksiyon olmadan yapmak ve yöntemi tamamlamak oldukça önemlidir. Penisinize tamamıyla kan akışının sağlanması için öncelikle kişinin ayakta olması gerekmektedir.

Kişi üzerinde bulunan kıyafetleri tamamen çıkartmalı üzerinde rahatsız edici hiçbir etkinin bulunmaması gerekir. Ayrıca penisin yumuşak halde olması yani ereksiyona girmeden işlemin yapılması gerekir.

İlk olarak penisinizi baş parmak ve işaret parmağıyla sıkmadan yatay pozisyonda çekin. Acı hissiyatı oluşturmamaya özen gösterin. Yöntem esnasında 1 dakika kadar bir süre penisi tutmak gerekiyor.

Penis büyütücü ve kalınlaştırıcı egzersizler arasında bu yöntemin acısız olarak tamamlanması oldukça önemlidir. İşlem tamamlandıktan sonra 10 saniyelik bir ara verilmesi gerekir. Bu ara esnasında kişi penisini sağa sola sürekli olarak acıtmayacak bir biçimde sallamalıdır.

Bu sayede kan dolaşımının bu bölgeye akması beklenir. Gerilimle dolan penisin kan dolaşımı sayesinde kalınlaşması ve büyümesi beklenmektedir.

Bu durum anında sonuç vermez. Bir süre uygulanması gereken bu tekniği haftanın her günü yapılması yanlıştır. Haftada 3 gün yapmak yeterli olacaktır.

Sırasıyla aynı işlemi 4 defa daha uygulamanız gerekir. 1 dakikalık periyotlardan sonra 10 saniye dinlendirmeyi ve sallamayı unutmamak gerekir.

Ayrıca işlemin uygulanması esnasında her seferinde yön değiştirmeyi unutmayınız. İşlem gün içerisinde toplam 4 defa uygulanmalıdır. Yalnızca sağ, sol, aşağı ve yukarı yönleri kullanılmalıdır. Çapraz gibi yönlerin hiçbir faydası olmayacaktır. 

 • Sıkma Yöntemiyle Penis Kalınlaştırma Yöntemi

Çoğu yöntemde olduğu gibi penisin kalınlaşmasına olanak sağlayacak olan bu yöntemin belirli bir adı bulunmuyor. Bu yöntemde aynı ilk yöntemde olduğu gibi penisin yumuşak halde olmasına dikkat edilmelidir. İşlem esnasında penis sertleşirse işlemi uygulamaktan vazgeçin.

Sertleşmiş penislerde bu yöntemlerin uygulanması acı verici sonuçlara neden olabilir. Penisi avuç içinizle baş kısmının altından kavrayın. Ancak penisi kavradıktan sonra fazla sıkarak acı vermemeye özen gösterin.

Ardından dik bir vaziyette penisi 90 derecelik açıyla yukarıya doğru çekmek gerekir. Ancak fazla çekmek penise zarar vereceğinden dikkatli olunması gerekir. Bu sıkma ve germe hareketi 30 saniyeden fazla süre yapılmamalıdır.

Belirli bir süre sonra penisiniz sertleşmeye başlayabilir. Zaten her egzersiz sonucu sertleşmenin yaşanmaması ve acı görülmemesi adına penisin 1 dakika boyunca dinlenmesi gerekmektedir. Penisin 1 dakika boyunca dinlenmesinin ardından işlem toplam 15 dakika sürecek biçimde tekrarlanır. Ancak bu süre içerisinde dinlenme sürelerinin olacağı unutulmamalıdır. Penis kalınlaştırma egzersizleri arasında bu yöntem penisin birkaç ay içerisinde kan dolaşımının artmasından dolayı daha büyük bir görünüm almasına neden olacaktır.

 • Haftanın Beşinci Günü Yöntemleri

Penisin yarı erekte olduğu bu teknikte penisin tam erekte pozisyonuna geçmemesi için dikkatli olunmalıdır. Penisin yarı erekte pozisyonda kalmasını sağlamak oldukça zordur. Bu yüzden penisinize dokunurken cinsel düşüncelerden uzak durmak gerekir.

Sol elinizin işaret parmağını ve baş parmağını baş kısmının alt kısmından hafifçe tutun. Fazla sıkmadan penisi iyice tutmalısınız. Yavaşça sıkmaya başlayın ancak acı verici bir hale sokmamaya özen gösterin. Acı verdiğiniz takdirde yarı erekte durumun geçmesi muhtemel bir sonuç olacaktır.

Hem aşağı hem de yukarı yönde çekme yapmaya başlamadan önce penisin kökün den itibaren yukarıya kadar baş kısmı hariç olacak biçimde sıkarak elinizi hareket ettirin. Ardından en tepe noktaya her gelindiğinde penis aşağı ve yukarı yönde çekilmelidir.

Penisin bir süre sonra büyüdüğü fark edilecektir. Bu noktada heyecan yapmadan bu işlemi tekrarlamaya devam edin. Sürekli olarak el değiştirmeyi ihmal etmeyin.

Bu noktalarda önemli olan penisinizi kullanırken iki elinizi kullanarak farklı güçler uygulamaktır. Bu sayede kan dolaşımı daha yüklü bir şekilde artacaktır. 

 • Penis Masajı Kalınlaştırma Yöntemi

Gerçekleri biraz irdelemek gerekirse penis boyunu büyütmek cerrahi yöntem harici mümkün değildir. Ancak kalınlığını arttırmak bu yöntemler ile birlikte mümkün olabilir. İlaçsız penis büyütme teknikleri olarak bilinen bu yöntemler uygulanırken dikkatli davranılmalıdır.

Krem ile uygulanan masaj yöntemiyle penisin kalınlığında gözle görülür bir değişimin yaşandığı tespit edilmiştir. Krem yardımıyla penisin dip bölgesinden en uç bölgesine kadar tamamıyla kremlenir. Ancak kremin penisin uç kısmından girmemesine dikkat ediniz.

Kullandığınız kremin zararlı olmadığından emin olunuz. İşlemin uygulanış biçimi olarak penisin baş parmak ve işaret parmağıyla sert hamleler ile en kökten en uca kadar hızlı bir biçimde çekilmesi gerekmektedir.

Bu işlem esnasında iki elinde kullanılması gerekir. Yani sırasıyla ellerinizi değiştirerek bu yöntemi kullanmanız gerekecektir. Ancak bu penis büyütme hareketleri uygularken sanki bir şarkıya ritim uydurulduğu hayal edilmelidir. Ritmik düzen oldukça önemlidir.

Ritmik olarak penisin sürekli çekilmesiyle belli bir süre sonra şişkinlik meydana gelecektir. Meydana gelen bu şişkinlik sizi korkutmamalıdır.

İşlemi şişkinlik meydana geldikten sonra ritmik olarak arttırarak devam ettirmeye özen gösterin. Ardından penisinizi işlem bittiğinde temizlemeyi ihmal etmeyin. Kremli bir vaziyette penisinizi bırakmayın. 

Erkekler için Penis Kegel Egzersizi

Kegel egzersizleri tek ve standarttır. Erkek – kadın için farklı hareketleri ve farklı hareketleri yoktur. Kegel egzersizleri ilerleyen yaşlarda çıkma olasılığı olan idrar kaçırma problemi ile mücadelede etkilidir. Erken boşalma problemi ile mücadeleye yardımcı olabilir.

Rektum, barsak gibi pelvik organlarında sarkma yaşanmasının engellenmesine destek olabilir. Prostat odaklı ağrıların kontrol edilmesine katkı sunabilir.

Erkekler için Kegel Egzersizi Nasıl Yapılır?

Yukarıda da dediğimiz gibi kegel egzersizi sabittir. Erkek – kadın diye bir ayrım yoktur. Kegel egzersizleri şu şekilde yapılır;

 • Sırt üstü sert bir zemine uzanınız. Altınıza çok yumuşak ve çok kalın olmayan düz bir minder vb bir eşya alabilirsiniz.
 • Beliniz yatay boyunca dik, boynunuz – kafanız dik, elleriniz yana açık ve yere doğru avuç içi açık olmalıdır.
 • Bacaklarınızı dizden kırarak hafif yukarı çekiniz. Diz bükümünüz parmak uçlarınıza kadar gelmelidir.
 • İdrarınızı tutar gibi kendinizi sıkınız ve 5 saniye kalarak serbest bırakınız. Birkaç saniye dinlendikten sonra bu hareketi 10 defa tekrarlayın.
 • İlk 10 seti beşer birkaç saniye tutarak gerçekleştirdikten sonra ikinci 10 defaya geçelim. Bu sefer her sıkma bırakma arasında kendinizi 10 saniye dinlendirerek ikinci on seriyi tamamlayınız.
 • Egzersizleri günde üç defa yani toplamda 30 defa düzenli olarak yapınız. Her set yani her 10 defadan sonra kalanlar için aralıklar verebilirsiniz. Önemli olan 30 defayı 24 saatte bitirmek ve devam ettirmektir.

Penis Büyütme Pompası

Penis büyütme pompasının asıl adı penis vakum pompasıdır. Penisi doğrudan büyüttüğü iddialarının hiçbir bilimsel kanıtı ve dayanağı yoktur.

Penis vakum pompaları tıp alanında da kullanılmaktadır. Ancak kullanım alanları sayılıdır ve çeşitli penis sorunlarına müdahale etmek, sorunu ilerletmemek, sorunu durdurmak veya sorunu geriye çevirerek daha iyi hale getirmek amaçlı kullanılmaktadır. Başlıca sorunlar ve kullanım alanları şu şekildedir;

 • Penis sertleşme sorunu yaşayan hastalarda kullanılmaktadır. Penis sertleşme oranına göre kullanım sıklığı ve süresi değişir. Eğer orta değer penis sertleşme sorunları var ise günde 10 dakikalık kullanım yeterlidir. İleri derece sertleşme yaşayan penislerde ek materyaller ve ilaçlar da kullanılır.
 • Ameliyatlardan sonra penisin küçüldüğü durumlarda da tercih edilmektedir. Çeşitli tedavilere ek olarak sadece doktor anlatımı ile kullanılmaktadır. 
 • Çeşitli travma nedenleriyle de kullanılmaktadır.

Özetle penis büyütme pompaları doktor tavsiyesi olmaksızın ve sadece belirli penis problemlerinde kullanılmak üzere ortaya çıkartılmış bir üründür. Plastik materyal, silikon başlık ve bir adet plastik pompası olan basit bir alettir.

Kayganlaştırıcı ürünler hem silikon başlığa hem penise sürülerek hazneye yerleştirilir ve ardından penise kan akışını sağlamak için pompaya birkaç defa basılarak kullanılır. Ancak kullanım önerisi bir doktor tarafından yapılmadıkça tercih edilmemelidir.

Bu pompanın yanlış ve yersiz kullanımı neticesinde penislerde geçici ya da kalıcı hasarlar verildiğine sık sık şahit olunmaktadır.

Pompa kullanımı doktor tarafından önerilmediğinde penis dokularında yaralanma ve kanama görülmektedir. Böylece peniste hayati yaralanmalar oluşabilmektedir.

Doğal Penis Büyütme Yöntemleri

İnternette dolaşan pek çok makalede “doğal penis büyütme yöntemleri” adı altında yazılar vardır. Ancak hiç birinin aslı yoktur. Hiç birinin bilimsel dayanağı yoktur.

Tam aksine doğal yollarla penis uzatma, penis büyütme, penis kalınlaştırma gibi yazıları okuyarak, orada ifade edilen bitkileri, gıda takviyelerini kullanmak, belirtilen egzersizleri ve masajları yapmak penisinize bir fayda veremeyeceği gibi kalıcı hasarlara neden olabilir.

Penis doğal olarak büyüyen bir uzuvdur. Doğal büyümeyi arttırabilecek hiçbir yöntem, teknik, besin, bitki, ilaç, egzersiz, masaj vb yoktur. 

Doğal Yollarla Penis Nasıl Büyür?

Penis anne karnından itibaren oluşmaya ve devamlı gelişen bir erkek uzvudur. Doğal olarak büyür. Ancak doğal olarak büyütmek imkansızdır. Doğal yöntemlerle penis büyütme yazılarının hiçbir bilimsel kaynağı yoktur. 

Peki penis doğal yollarla nasıl büyümektedir?

 • İlerleyen yaşa bağlı gelişim ( bir yere kadar )
 • Genetik faktörler – soya çekim
 • Bireyin fiziksel gelişim özellikleri

İlerleyen Yaşa Bağlı Doğal Penis Büyümesi

Erkeklerin penis boyları, uzunlukları, kalınlıkları ergenlik sürecinin sonuna dek devam eder. Erkeklerde ergenlik süreci kadınlardan daha uzun sürer.

Erkeğin ergenlik dönemi 20 – 21 yaşına kadar devam edebilir. Dolayısıyla penis boyu da bu yaşa kadar her bakımdan gelişmeye devam edebilir. Ancak bilinmelidir ki penis boyu gelişimi dahil pek çok gelişim safhası bu yaşa kadar sürememektedir.

Ortalama değerler 18 yaşına gelmeden son bulur ve gelişim durur veya gelişim devam eder ancak minimal düzeylerde kalır.

Özetle ilerleyen yaşa bağlı olarak 0 – 18 yaş aralığına dek penis hem uzar hem de kalınlaşabilir. Ancak bu yaş sonrasında penisin boyuna, kalınlığına yönelik arttırıcı değerler sunabilen hiçbir doğal yöntem yoktur.

Bitkilerle Doğal Penis Büyütme Yöntemleri Var mı?

Tıpkı bizler de sizler gibi internet dünyasında bitkilerle penis büyütme yöntemlerini okudukça şaşkına dönüyor. Ama bu şaşkınlığımız bitkilerin penisi uzatabilmesinden değildir. Şaşkınlığımız yalan – yanlış bilgilerle umut tacirliği yapanlaradır.

Bitkilerin damarlara yönelik olumlu katkıları sıralanarak bu bitkileri kullanırsanız penisinizi büyütebilirsiniz iddialarını görüntülüyoruz. Yediğimiz – içtiğimiz her bitkinin bedenimize faydaları vardır. Bir kısmının da zararları vardır.

Ancak hiçbir bitki biz uzvu – bir organı büyütemez. Şu anki modern tıp ve alternatif tıp bu konuda çaresizdir. Elbette bu çaresizlik doğal yöntemleri kapsamaktadır. Tabi ki penis büyütme yapılabilmektedir. Ancak sadece estetik cerrahi yöntemleriyle gerçekleştirilebilmektedir.

Penis Boyutu Büyütme Egzersizleri İşe Yarıyor Mu?

Penis büyütme taktikleri hakkında birçok olumlu yorumun yapıldığı görülüyor. Ancak bu yöntemlerle penis büyütelerin olduğu gerçek olmayan bir durumdur.

Penis büyümesi yalnızca cerrahi operasyonla gerçekleştirilebilir ve el ile çekme, formülle, masajla penis büyütme gibi kolay yolu gibi yöntemler işe yaramamaktadır.

Bu yöntem sıkça başvurulmasa da diğer yöntemlere göre bir doktorun sayesinde yapıldığı için daha sağlıklıdır. Diğer hap ve krem yöntemlerinin penis boyutunu horizantal olarak büyütmesinde herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Penis kalınlaştırma egzersizleri yalnızca kan basıncını arttırarak maksimum penis kalınlığına ulaşmanıza neden olur. Yani durumun tamamıyla işe yaradığını veya yaramadığını belirtecek net bir şey söylemek mümkün değildir.

Ancak bu durumun sağlık açısından ciddi problemlere sebebiyet vermeyeceğinden dolayı penis kalınlaştırma egzersizleri uygulanması açısından ciddi sakıncalara sahip değildir.

Sağlıksal açıdan hap veya penis büyütme kremleri olarak satılan sağlıksız ürünlerin asılsız reklamlarına kulak asılmamalıdır.

İnsanların penis kalınlaştırma egzersizleri uygulamasındaki temel hedef penis büyütmektir. Ancak penisin boy olarak büyümesi vücut büyümesi gibi belirli bir döneme kadar gerçekleşen bir durumdur. Yani penisin boyutunun maksimum noktaları vardır.

Cerrahi operasyon ise dokulardaki bağlılığı ortadan kaldırarak 1-2 cm büyüme kazandırabilir. Ayrıca cerrahi operasyonların tehlikesi oldukça azdır.

Doktorların bu konuda yaptığı bilgilendirmeler dikkate alınmalıdır. Penis kalınlaştırma egzersizleri uygulanması açısından bir sıkıntı tespit edilmemiştir. Ancak penis büyütmek isteyen kişilerin cerrahi olarak yardım almaları gerektiği unutulmamalıdır.

Penis Boyu Uzatma İlaçları İşe Yarar mı?

Günümüz teknolojisinde pek çok hastalık tedavisinde ilaçlar kullanılmaktadır. Lakin penis boyuna etki gösterebilecek herhangi bir ilaç bulunmamaktadır. Hiçbir organımızın ve uzvumuzun ilaçlarla büyütülmesi – küçültülmesi mümkün değildir.

İnternet dünyasında dolaşan ve “ilaç” olarak ifade edilen ürünlerin yasal dayanakları yoktur. O tür siteleri incelediğinizde hep aynı ifadelerle rastlamaktasınız.

Örneğin; 30 günde 3 cm, 6 ayda 6 cm büyüme garantili, 3 ay kullanın 3 cm uzayın, %100 garantili uzama, hiçbir yan etkisi yok, kesin uzama için xxx ilacı hizmetinizde gibi ifadeleri okumaktasınız.

Hatta bazıları daha da ileriye giderek birkaç çeşit evrak yayınlamakta ve insanların daha fazla güvenmesini sağlayarak satışlarını arttırmaya çalışmaktadırlar.

Ne var ki o yayınladıkları evraklarda ya sahtedir ya da ürün ile doğrudan ilişkisi yoktur. Bu tarz siteleri bizlerde mercek altına aldık. Evrak yayınlayan sitelerin evraklarını inceledik. Evraklarda ürün adı, ürün içeriği gibi terimler yoktur. Aksine xxx firması açılış ruhsatı vb gibi belgelerdir.

Kimisi de bir adım öteye gitmekte sahte Tarım Bakanlığı onay belgeleri düzenlemekte, sahte Sağlık Bakanlığı belgeleri düzenlemekte ve kullanıcılarına göstermektedir.

Biliniz ki bu tarz siteler her gün binlerce kez farklı isimlerle açılmakta ve ilgili Bakanlıkların takibi ile kısa sürede kapatılmaktadır. Ancak usanmadan, bıkmadan yeni siteler açarak, sahte bilgiler yazarak ve hatta sahte yorumlar yazarak insanlara umut tacirliği yapmaktadırlar.

Üstelik sattıkları sözde ilaçlar hiçbir fayda sunmamakta aksine kalıcı penis hasarlarına neden olmaktadırlar. Lütfen bu tür sitelere itibar ederek sağlığınızı tehlikeye atmayınız.

Günümüz modern tıp dünyasında penis uzatmaya yardımcı olacak hiçbir ilaç yoktur. Öyle olsaydı estetik cerrahi kullanılmazdı.

Ameliyatla Penis Büyütme Yöntemleri

Ortalama penis boyundan daha küçük olan erkeklerin tercih ettikleri yöntemlerden ilk sırada olmamasına karşın diğer penis büyütme, penis uzatma ya da penis kalınlaştırma tekniklerine nazaran çok daha hızlı, kalıcı, ilaçsız, etkili ve kesin penis büyütme seçeneğidir.

Özellikle şeker hastalıkları, tansiyon hastalıkları, kalp – damar sistemine dair sorunlar yaşayan ve ilerleyen yaşa bağlı olarak gelişen sertleşme sorunlarına sahip erkeklerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Bunun yanı sıra genç olmasına karşın ereksiyon problemlerini düzenli olarak yaşayan erkekler için ideal penis büyütme yöntemidir.

Ameliyat ile penis büyütme yöntemleri;

 1. Penis Yağ Enjeksiyonu,
 2. Penis Uzatma Ameliyatı,
 3. Penis Yağ Enjeksiyonu ve Uzatma Ameliyatı kombine edilmesidir.

Ameliyatla Penis Nasıl Büyütülür ?

 • Penis büyütme, penis uzatma ya da penis kalınlaştırma operasyon adımlarından herhangi biri veya tamamı için hastanın göbek başta olmak üzere kaliteli yağ birikimlerinden alınarak penis bölgesine enjekte yöntemi ile aşılanmasını hedefleyen bir tekniktir. Bu teknikte hastanın yağ kalitesi kontrol edilir, ödem gibi sorunları olmayan yağlar hangi bölgede ise o bölgeden penise enjekte edilmesi için en kaliteli yağlardan alınır. Eğer hasta çok zayıf ise penis yağ enjeksiyonu yöntemi yapılamamaktadır.

Ameliyatla Penis Nasıl Kalınlaşır ve Daha Kalın Olur ?

 • Penis yağ enjeksiyonu yönteminde diğer dokulardan alınan yağın kalitesine göre penisin olabildiğince uzun süreli kalınlaştırma, uzatma, büyütme operasyonları yapılır. Ancak genelde bu yağlar vücut tarafından eridiği için kalıcılık sağlanamaz ve yapılan enjeksiyonun sadece %60 civarı sağlam olarak kalabilmektedir. Bireyden bireye bu oran daha da azalabilir ya da artabilir. Buna ek olarak 6 ayda %40 yağ eriten bünyeler olabildiği gibi 6 yılda %40 yağ eriten bünyeler de vardır. Kısacası penis yağ enjeksiyonu yöntemi ömür boyu kalıcılık imkanı sunulmaktadır.

Ameliyatla Penis Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

Ameliyatla penis kalınlığı artırmak mümkündür. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi uzmanları tarafından geliştirilen ve bu soruna müdahale, evrensel tıbbi yöntemler kullanılarak yapılır. Bu uygulama; kesinlikle penis nakli veya bir implant uygulaması değildir. Yani vücudunuza dışarıdan hiçbir bileşen eklenmez.

Penis kalınlaştırma operasyonunda; vücudunuzun, uygun bir noktasından alınan yağ dokları, penisin formunu bozmayacak biçimde buraya enjekte edilir. Genel olarak basit bir operasyon olan bu işlem, penisin fonksiyonlarına zarar vermez ve işlevselliği artırmaya yönelik bir uygulamadır.

Burada dikkat edilmesi gereken husus; uygulamanın mutlaka uzman hekimlerce ve uygun klinik ortamda yapılıyor olmasıdır. Doğru konsültasyon ve uygulama başarının anahtarı olacaktır. Hekiminizle görüşüp, hemen siz de bu sorunun üstesinden gelmeye yönelik adımları atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Daha fazla penis büyütme yöntemleri ve ameliyatı video anlatımı için youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

S.S.S

Penis büyütme yöntemleri riskli mi?

Estetik tüm ameliyatta oluşabilecek riskleri en aza indirmek adında alanında profesyonelleşmiş, kendini kanıtlamış ve başarı elde etmiş cerrahlar tercih etmek gerekir. Genel anestezi uygulanan bu yöntemde hastanın anesteziye karşı alerjisi risk grubundadır. Penis büyütme yönteminin kişiler, penis ve vücudun geri kalan sistemleri üzerinde bir riski yoktur. Ancak ameliyat sonrasında izlenilen yol risk grubu oluşturabilir. Penis büyütme için penis kökündeki süspansuar bağı kesmeyi içeren cerrahi basit bir işlemdir. Enfeksiyon riski, hijyenik açıdan en çok dikkat edilmesi gereken bu bölgenin ameliyat sonrasında ekstra hassasiyetle bakım ve temizliği gereklidir. Aksi taktir de enfeksiyon riski oluşmaktadır. Dikişlerin zorlanması hem kanamalara hem iltihaplara sebep olacağı için ameliyattan sonra iyileşme süreci tamamlanana kadar bölgedeki dikişleri zorlayıcı tüm hamleler risk teşkil edecektir.

Ameliyatla penis uzatma yöntemleri kalıcı mıdır?

Penisin gövdesi, yapışık bulunduğu leğen kemiğinden kurtarılarak 2-3 santim dışarı kaydırılarak penisi leğen kemiğine yapıştıran bağ dokular kesilir. Penis büyütmede aslında çevresindeki dokuları mümkün olduğu kadar tabana bastırılır ve penisin daha büyük görünmesi sağlanır. Bu işlem cerrahi yöntemlerle yapıldığı için kalıcıdır. Penis çevresinde ki yağ birikimi penisi olduğundan küçük göstereceği için liposuction ve benzeri yöntemlerle bundan kurtarılır. Bu sayede penis kalıcı büyüklüğe ulaşır

Ameliyatla penis kalınlaştırma yöntemleri sağlık mı?

Penis büyütme-kalınlaştırma ameliyatlarında hiçbir şekilde penis; ereksiyon, hissiyat, sertleşme, üreme, idrar gibi fonksiyonel durumlarını kaybetmez. Fizyolojik bir müdahaleden çok estetik bir cerrahi operasyondur. Penis çevresine göbek bölgesinden alınan yağlar enjekte edilerek kalınlaşma sağlanır. Penis dokusunda kan dolaşımı hızlı olduğundan iyileşme kısa sürede gözlemlenir. Sağlık açısından hiçbir tehlike barındırmaz. Uzman doktorun önerisi üzerine müdahale etmek bu tür durumlarda daha sağlıklı olacaktır. Çünkü kişisel istekler doğrultusunda gerekenden çok fazla yağ enjekte edilmesi kan akışını yavaşlatabilir. Bu tür durumların yaşanmaması adına cerrah kişiler için uygun kalınlığı belirleyecek penise müdahale ederler. Penis kalınlaştırma yöntemleri herhangi bir sağlık sorununa neden olmamaktadır.

Diğer Yazılar:

PENİS BÜYÜTME BİTKİSEL YÖNTEMLER İLE MÜMKÜN MÜ?  cevabı

PENİS BÜYÜTME AMELİYATI NASIL YAPILIR ? cevabı

PENİS KAÇ YAŞINA KADAR UZAR ? cevabı

AMELİYATSIZ PENİS BÜYÜTME ESTETİĞİ VAR MIDIR? cevabı

PENİS BÜYÜTME ve KALINLAŞTIRMA İLACI, KREMİ VE HAPLARI ZARARLARI MI ? cevabı

PENİS BOYU UZATMA ESTETİĞİ VAR MIDIR ? cevabı

PENİS KALINLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ NELERDİR ? cevabı

YAŞA GÖRE PENİS BOYU NE KADAR OLMALI ? cevabı

PENİS BÜYÜTME POMPASI VE ALETLERİ İŞE YARAR MI ? cevabı

https://dergipark.org.tr/en/download/article-file/1017683.pdf

https://www.penisbuyutucukrem.xyz/penis-boyu-uzatma-teknikleri-resimli-anlatimi/

https://www.uzmantv.com/penisi-buyuttugu-iddia-edilen-yontemler-gercekten-ise-yariyor-mu

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/penis-boyutunu-buyutmek-mumkun-mu-iste-yaniti-5562179/

3.8 / 5. 121