Penis büyütücü ürünleri piyasada her türlü şekil ve boyutta bulunmaktadır. Piyasadaki en güvenli ve en etkili ürünler traksiyon (çekiş) temelli büyütücülerdir.

Penis büyütmede kullanılan traksiyon cihazları bu konudaki en etkili ürünler olsa da bu noktada başka seçenekler de mevcuttur ve her cihazın kesinlikle işe yaradığını söylemek güçtür.

Penis büyütücü denilince akla ilk gelen bir diğer ürün tipi ise hap ve krem tarzı ürünlerdir. Fakat bu ürünlerin de belirli riskleri bulunmaktadır. Penis büyütücü ürünler özetle şu riskleri içermektedir:

Doğru ve etkili sonuç verme ihtimali çok düşüktür.

Öncelikle şunu kesinlikle belirtmek gerekiyor ki penisleri kusursuz, sürekli ve güvenli bir şekilde büyütecek bir hap, tablet, kapsül, sprey, sıvı, krem, yağ, losyon veya iksir yoktur. Bu noktada satış elemanlarının ne söylediği veya aldığınız ürüne ne kadar ödediğiniz önemli değildir.

Penis büyütmede en etkili, güvenli ve kalıcı seçenek ameliyatlardır; traksiyon cihazları da her zaman olmasa da çözüm üretmektedir.

Penis büyütme kremleri, yağları veya hapları için bu kadar zaman ve para israfı yapmamak için başka birçok neden vardır. Ama sonuç alma ihtimalinin çok düşük olması tek başına yeterli bir sebep olabilmektedir. 

Bilim yüzde yüz desteklememektedir

Penis büyütme haplarının verdiği sonuçlar ile ilgili bilim dünyasında bilgi eksikliği mevcuttur. Bu sadece ürünü kullanan ve memnun olmayan birkaç müşterinin yorumu veya anektod raporlamasu tarzında bir sonuç değildir.

Bu ürünlerin, erkeklerin penislerinin büyümesine yardımcı olmamaları bilimsel bir gerçektir. Çok çeşitli hap ve kremleri test ederek çeşitli çalışmalar ve sayısız araştırma projesi gerçekleştirilmiştir.

Fakat sonuçlar her zaman aynı olmakla beraber, hiçbirinde yüzde yüz olumlu sonuçlara rastlanmamıştır. 

Hapların birçoğunda iddia edildiği gibi otlar, mineraller ve hormonlar bulunurken, bu bileşenlerden herhangi birinin, yüzde veya her ne miktarda olursa olsun, penis boyutunu arttırdığına dair herhangi bir ölçülebilir kanıt bulunmamaktadır.

Çok sayıda yan etkisi mevcuttur

Penis büyütücü ürünler, size istediğiniz sonucu verse bile, bünyenize bağlı olarak çeşitli yan etkileri de ortaya çıkabilmektedir. En sık bildirilen yan etki bulantıdır.

Hastalık hissi genellikle aşırı baş dönmesi ve baş ağrısı / migren ile devam edebilmektedir. Kusma, ateş, ishal ve hatta kalp çarpıntısı gibi sonuçlar, bu gibi reçetesiz ürünleri kullanan erkeklerde en sık görülen belirtilerdir.

Penis büyütücü ürünlerin fiziksel olmayan başka yan etkileri de vardır. Bu tür takviyeleri alan birçok erkekte, aşırı endişe, düşük ruh hali, depresyon, sinirlilik duyguları görülebilmektedir.

Spektrumun en uç noktasında, çok üzücü bir şekilde, bu tehlikeli ürünleri kullanmanın bir sonucu olarak kişide intihar düşüncelerinin oluştuğu gözlemlenmiştir. Diğer yandan traksiyon cihazları, doğru kullanıldığı takdirde olumsuz yan etkisi göstermemektedir.

Bu ürünleri kullanmak penis duyarsızlığına neden olabilir

Penis büyütücü ürünler, cinsel ilişkiyi daha etkili hale getirmek için kullanılsa da bu ürünlerin büyük bir kısmı, penisi hissiz hale getirebilmektedir.

Bu durumda, erkekler büyük bir penise sahip olsa bile cinsel ilişkiden istediği hazzı alamamaktadır. Bu ürünleri kullanan birçok erkek, özellikle penis kafasında ciddi his kaybı yaşadığını belirtmiştir.

Çok pahalı olabilirler

Penis büyütücü ürünlerin birçok riski olmakla beraber, belki de karar vermenize doğrudan etki edecek bir sebep olarak bu ürünlerin fiyatlarının çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer etkili sonuçlar alınabilse ve insanlar ürünü kullandıklarında hiçbir sorun yaşamayacağına ikna olabilse, fiyatların aşırı pahalı olması belki görmezden gelinebilir.

Fakat hem bu kadar riski göze almak hem de fazla para ödemek gerçekten çok da mantıklı bir seçim gibi görünmemektedir.

İnsanlar bu ürünlerin içlerinde ne olduğu hakkında bilgi sahibi değiller!

Kalp çarpıntısının penis büyütme haplarının yaygın bir yan etkisi olduğu bilinmektedir. Fakat bu etkiler bunla da sınırlı kalmamakta ve kullanan kişinin fiziksel özelliklerine, metabolizmasına ve vücut sistemine bağlı olarak daha da ileri seviyelere gidebilmektedir. 

Birçoğu lisanssız ve izinsiz üretilen bu ürünlerin içerisinde insan sağlığına doğrudan veya dolaylı olarak zarar veren çok sayıda içerik bulunabilmektedir.

Sıradan vatandaşların bu içerikleri tanıması ve bilmesi gerçekten çok zordur. Bu da zaten birçok riski içinde barındıran ve oldukça pahalı olan bu ürünleri daha da riskli hale getirmektedir. 

İdeal Penis Boyu Hakkında Bilgi Alın

Pek çok bey; mevcut peni büyüklüğünün yetersiz olduğunu düşündüğü için penis büyütücü çözümleri araştırır ve maalesef birçoğu bundan dolayı mağdur olur. Fiziksel ürünlerin yanında kimyasal içeriği bulunan ürünlerin yaratacağı risk oldukça büyüktür.

Daha büyük bir penis elde edebilmek için mevcut fonksiyonların kaybı durumu ile karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle, ideal penis büyüklüğünün ne olması gerektiği hususunda mutlaka bilgilenmeli ve endişelerinizi gidermelisiniz.

İşlev ve Büyüklük İlişkisi

Önemli olan boyu değil, işlevi deyimi, belli bir ölçek içerisinde geçerlidir. Normal koşullarda sex yapabilmek için 7cm ve üzerinde penis büyüklüğüne sahip olmak yeterlidir. Bu uzunluktaki penis ile gebelik de sağlanabilmektedir.

Ancak elbette ideal veya ortalama ölçü bu değildir. İdeal olarak tanımlanan ortalama büyüklük 13-15cm’dir. Bu büyüklük toplumun %80 kadarında hemen hemen aynıdır.

15cm’den daha uzun penis sahibi olmak da belli bir büyüklüğe kadar problem teşkil etmezken, 20cm ve üzerinde penis büyüklüğüne sahip olmak cinsel birleşmede bazı zorlukların ortaya çıkmasına nende olabilir.

Kaldı ki, bu nadir görülen bir durumdur ve herhangi bir etki ile 15cm uzunluğundaki bir penis, 20cm üzerine çıkarılamaz. Yani haplar, solüyonlar, kremler ve büyütücü araçların böyle bir fonksiyonu yoktur.

Penis Büyütmek Mümkün mü?

Cerrahi yöntemler ile bilimsel olarak kabul edilmiş biçimde penis büyütmek mümkündür. Modern tıbbın kabul ettiği ve protokollerini tarif ettiği biçimde, uzman hekimler tarafından uygun prosedür uygulanarak penis boyunun büyütülmesi mümkündür.

Bu uygulamalara; penis büyütme ameliyatı denir. Penis büyütme ameliyatı alternatif bir tedavi değil, saplık otoritelerince benimsenmiş bilimsel bir yöntemdir. Bu yöntemle riskleri minimize edilmiş operasyonlar dahilinde ihtiyacınız olan ölçeğe sahip olabilirsiniz.

Penis Ameliyatı Riskli midir?

Her cerrahi operasyonda, tıp otoritelerinin onayladığı ölçekte kabul edilebilir risk vardır. Ancak bilimsel yöntemlerde riskin en aza indirilmesi için gerekli ar-ge süreci oldukça uzundur ve tıbb yöntemler riskin, sorundan daha küçük olduğu seviyeye indirilmediği durumlarda benimsenmez.

Yani, tıbbi bir yöntem olan, pens büyütme ameliyatı ile penis büyütücü ürünlerin riskleri kıyaslandığında, ameliyat riski yok denecek kadar azdır.

Penis büyütücü ürünlerin üreticileri, size herhangi bir garanti vermezler. Ayrıca bu ürünlerin büyük bir kısmı zaten resmi olarak kabul edilmiş ruhsatlı ürünler değil, merdiven altı ürünlerdir. Zaten sahip oldukları riskler nedeniyle ruhsatlandırılabilme durumları da neredeyse imkansızdır.

Büyütücü araçlar, ilaçlar veya bitkisel kürlerin neredeyse hiç birisinin bilimsel onayı yoktur.

Doğal olarak riskleri de bilimsel olarak onaylanmamış olduğundan, üreticilerinin bir sorumluluğu olduğunu da iddia edemeyiz. Doğal olarak bu ürünler neticesinde hangi sorunla karşı karşıya kalabileceğinizi de bilemezsiniz. 

En doğru yöntem; pens büyütme ihtiyacınız varsa, bir hekimle görüşmeniz ve medikal yöntemleri tercih etmenizdir. Bu sayede sıfıra yakın riskle, maksimum fayda elde edebilisiniz.