Meme Dikleştirme Ameliyatı İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilir?
0
(0)

Meme dikleştirme ameliyatını yaptırmak isteyen kişiler öncelikle tam teşekküllü bir sağlık kuruluşuna gitmelidir. Ayrıca uzman kişilerin denetimi altında yapılan tetkiklere göre operasyonun yapılıp yapılmayacağına karar verilmelidir. Aksi takdir de meme estetiğinin yapılması mümkün olmaz.

Meme dikleştirme ameliyatı için kişi sağlık kuruluşunun plastik cerrahi bölümüne gitmelidir. Başka bölüme gidilir ise plastik cerrahi alanına yönlendirilirsiniz. Plastik cerrahi bölümünde uzman kişilerin görüşleri ve tetkik sonuçlarına göre işlem uygulanır.

Meme Dikleştirme Nedir?

Meme dikleştirme ameliyatı, memenin sarkması, gevşemesi ve şekil bozukluğuna uğraması sonucu yapılan bir işlemdir. Aynı zamanda sadece sarkma halinde değil memeyi büyütmek istendiği zaman da uygulanabilen bir işlem olduğunu söylemek mümkündür. Sarmış memenin eski formuna kavuşması sağlanırken memenin eskisinden daha dolgun ve hacimli gözükmesinde de yardımcı olmaktadır.

Memenin sarkmasına neden olan birçok etken vardır. Bu etkenler aşırı kilo alımı ve aşırı kilo verme durumlarında, bebek emzirilmesi halinde ve zaman içerisinde kişi yaş aldıkça ortaya çıkan etkenlerdir. Bu etkenlerin giderilmesi için birçok kadın meme dikleştirme ameliyatı olmak ister. Meme dikleştirme ameliyatı olan kişiler, oluşan şekil bozukluğunun giderilmesinde oldukça önemli bir yeri vardır. 

Meme Dikleştirme Ameliyatında Oluşabilecek Sorunlar

Meme dikleştirme ameliyatı yaptıracak kişiler de operasyon esnasında birçok sorun çıkabilmektedir. Bu sorunları profesyonel şekilde yöneterek ortadan kaldırmak mümkündür. Bunun için kesinlikle bir sağlık kuruluşunda uzman kişilerin gözetimi altında meme dikleştirme ameliyatı yapılmalıdır. Oluşabilecek sorunlara bakacak olursak şunları söylemek mümkün olacaktır.

  • Kanama Problemi: Bazı durumlarda meme dikleştirme operasyonu yapılırken meydana gelirken bazı durumlarda ise operasyondan sonra da görülebilmektedir. Bu kanama sorunun giderilmesi için alınabilecek önlemlerden biri meme dikleştirme ameliyatından yaklaşık olarak 10 gün öncesi ağrı kesici ilacının kesilmesidir. 
  • Enfeksiyon Riski: Estetik cerrahi operasyonlarında çok az görülse de eğer enfeksiyon oluşursa cerrahi müdahale yapılması gerekebilir. Ayrıca antibiyotik kullanımı da önemlidir.
  • Doku Ölüsü: Genellikle zararlı madde kullanan kişilerde görülen doku ölümü en çok sigara içen kişilerde rastlanır. Bunun yanı sıra sadece zararlı madde kullanan kişilerde değil meme dikleştirme yapılan bölgedeki derinin gergin şekilde iyileşmesi durumunda da görülmesi mümkündür. Meme dikleştirme operasyonundan sonra meme çevresinde kan dolaşımının azalması sonucunda kişide uzun süreli tedavi gerektirebilir. Düzenli ve dikkatli yapılan pansumanlar sonucunda bu sorun ortadan kalkacaktır.
  • Ameliyat İzi: Yapılan herhangi bir cerrahi estetik sonucunda kişinin cildinde dikiş izi kalabilmektedir. Meme dikleştirme ameliyatı yapıldıktan sonra iyileşme süreci olağan şekilde ve derideki gerginlik ideal seviyede ise iz kalma olasılığı oldukça azdır. Fakat ameliyattan sonraki bir yıl içerisinde bu izlerin olacağını söylemek doğru olacaktır. Zaman içerisinde titizlik ile yapılan pansumanlar sonucunda izler azalıp yok olabilir.

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir