Meme Büyütme ve Dikleştirme Estetiği Aynı Anda Yapılır mı?
5
(2)

Kombine estetik ameliyat olanların yorumları yoğunlukla olumlu olup Meme Büyütme ve Dikleştirme Estetiği Aynı Anda Yapılır mı? Sorusunun da temelini yansıtmaktadır.

Genelde doğum yapan kadınlar tarafından sıklıkla talep gören meme büyütme estetiği ya da meme dikleştirme estetiği göğüs görüntüsünün iyileştirilmesini arzulayan bekar kadınlarca da aranan estetik türlerinden biridir.

Bu yazımızda daha net – kesin ve doğru bilgileri soru cevap tekniğini baz alarak sizlere sunmaya gayret göstereceğiz.

Meme Sarkması Nedeniyle Meme Dikleştirme Estetiği

Çoğunlukla emzirme dönemlerinden geçmiş kadınların göğüsleri doğum öncesi görüntüye tam manasıyla ulaşamamaktadır. Bu nedenle göğüslerde sarkma yaşanması sıklıkla karşılaşılan olumsuzluklardandır.

Bunun yanı sıra göğüs orantısının büyük olmasından kaynaklanan meme sarkmaları da yaşanabilmektedir. Bu durumda meme dikleştirme ameliyatı adı verilen Mastopeksi işlemleri önerilmektedir.

Teknik sırasında öncelikle göğüs ucu bölgesinin dikleştirilmesi sağlanmakta ve Areolanın da daha dik bir pozisyona geçirilmesi hedeflenerek doğal bir dik meme görüntüsüne kavuşturulabilmektedir.

Daha dolgun göğüs görüntüsü için ise meme implantları önerilebilmektedir. Memeler içerisine protezler uygun yöntemler kullanılarak yerleştirilmekte ve her yaş aralığındaki kadınların büyük ve dik göğüs arzusu sağlanabilmektedir. 

Hızlı Kilo Almak – Vermek

Hızlı ve yüksek oranda kilo kaybı – kilo alımı gibi nedenler de göğüslerin küçülmesine ve sarkmasına neden olabilmektedir. Bu durumda kullanılan bir diğer yöntem de Daire yöntemidir. Bu teknik Aerola adı verilen bölgenin tam kapsamlı çevresinde küçük kesikler atılarak yapılmaktadır.

Eğer sarkmalar aşırı derecede yoğun ise kullanılan ve tavsiye edilen meme dikleştirme tekniği ise Çapa yöntemi adı verilen uygulamadır. Bu operasyon sırasında göğsün alt kısmına dikine bir kesi atılmaktadır. Meme dikleştirme ameliyatında iyileşme süreci ortalama 7 gündür. 

Göğüslerde Buruşukluk Görüntülenmesi

Ani kilo kayıpları – ani kilo alımları da göğüslerde buruşmaya neden olabilmektedir. Bunun yanında en çok görülen vaka gebeler – emzirme döneminde bulunanlar ya da emzirme sürecini tamamlayan kadınlarda yaşanmaktadır.

Bu tür hastalarda da meme büyütme ve meme dikleştirme estetikleri aynı anda yapılarak hastanın her iki operasyonu birden tek celsede atlatması sağlanmaktadır.

Ortalama iyileşme süreci bir hafta ile sınırlı kalan bu müdahale aşamalarında hasta ameliyat sonrası kısa sürede kendi yaşamına dönmektedir.

Meme büyütme – meme dikleştirme adımlarından en hızlı ve pratik olanı yağ enjeksiyon tekniklerinin kullanılmasıdır.

İyileşme süresi maksimum seviyelerde olan yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ya da dikleştirme işlemlerinde hasta eğer çok zayıf değil ise karın alanından liposuction tekniği ile en verimli ve kaliteli yağlar alınarak analiz edilir ve memeye enjekte edilir.

Böylece hastanın rahatı üst düzeyde tutularak kaliteli estetik aşaması tamamlanmış olur. 

Meme Büyütme ve Dikleştirme Estetiği Aynı Anda Yapılır mı?

Her iki operasyon da hasta açısından aynı anda işleneceği için Meme Büyütme ve Dikleştirme Estetiği Aynı Anda Yapılır mı sorusunun cevabı ve önerileni aynı anda yapılmasının oldukça avantajlı olması.

En büyük avantajlarından biri her iki estetik girişiminin de aynı anda yapıldığı için ayrı ayrı gerçekleştirilecek adımlarda yaşanan iyileşme sürelerinin tekrar tekrar yaşanmak zorunda olmayışıdır.

Bunun yanında her iki estetik ameliyatın tek seferde tamamlanması hastanın daha fazla özgüven sergilemesine ve dolayısıyla da mutluluğuna katkı sunabilecektir. Estetik girişimlerin bir arada sunulması ile birlikte çok daha eşsiz görüntüler aynı anda sağlanabilecektir.

Gelişen estetik teknolojisi sayesinde her iki etkinin de bir arada tamamlanmasına yönelik öncesi ve sonrası görüntülemeler – modellemeler 3D simülasyon cihazı ile bireye gösterilir ve operasyon sonrası göğüslerin şimdiki halinden işlem sonrası halini inceleyebilmeleri sağlanmaktadır. 

Kaynakça:

https://www.plasticsurgery.org/news/press-releases/combined-breast-lift-and-augmentation-is-safe-suggests-study-in-plastic-and-reconstructive-surgery

5 / 5. 2