Yüz Gerdirme İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilir?
5
(1)

Yüz germe ameliyatı olmak isteyen kişiler, alanında uzman kişiler ile görüşmelidir. Alanında uzman kişiler plastik cerrahi alanında eğitim almış olmalıdır. Bu işlemi yaptırmak için öncelikle bir sağlık kuruluşuna gitmeli ve uzmanların görüşleri alınmalıdır.

Eğer uzmanların yapmış olduğu tetkikler sonucunda herhangi bir sorun yok ise bu plastik cerrahi operasyonu güvenli olarak yapılabilmektedir. Fakat yapılan tetkikler sonucunda sağlığınız yüz gerdirme işlemi için uygun değilse yapılması mümkün olmaz. Aksi takdirde kişi de olmaması gereken olumsuz sağlık durumları ortaya çıkacaktır.

Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak ve sağlık bir görünüme kavuşmak için plastik cerrahi bölümünde uzman kişilerin gözetiminde olmak oldukça önemlidir. Uygun koşullar altında olduğu sürece bir sorun oluşmayacaktır.

Yüz Germe Nedir?

Yüz germe işlemi estetik görüntü için birçok kişi tarafından sıkça tercih edilse dahi tıbbi açıdan da önemli bir yere sahiptir. Günümüzde birçok kişi tarafından sıkça yapılan yüz germe işlemi, genellikle estetiksel bir görüntü için yaptırılmaktadır. Özellikle kadınların yaptırmakta olduğu yüz germe işlemini erkekler de yaş aldıkça yaptırmak istemektedirler.

Kişi zaman içerisinde yaş aldıkça yüzde oluşan hafif sarkma ve kırışıklık gibi durumların ortadan kaldırmak hoş bir görünüme sahip olmak isterler. Bunun için hem kadınlar hem de erkekler yüz gerdirme işlemini yaptırarak eski cilt formuna kavuşurlar.

Yüz germe işlemini yapmak için belli bir yaş aralığına gelinmesine gerek yoktur. Uzman kişilerin yapmış olduğu tetkikler sonucunda kişinin eski formunu kaybettiği anlaşılırsa yaptırılabilmektedir. Ayrıca aşırı derece de kilo alımı ve kilo verme durumu da yüz de estetiksel bozukluğa neden olabilmektedir.

Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Yüz germe işlemi ameliyatla yapılabilirken ameliyatsız olarak da yapılması mümkündür. Bu iki türden hangisinin yapılacağına yapılan tetkikler sonucunda karar verilir. Ameliyatsız yüz germe işleminde genellikle yüz bantları kullanılır. Fakat yüz bantları kalıcı bir etki yapmamakla beraber farklı yöntemler de vardır. Bu yöntemler ise botoks, dolgu ya da hücre tedavisi gibi işlemlerle de ameliyatsız yüz germe işlemi yapılabilmektedir. Bunların yanı sıra yüz germe işlemini ameliyatla yapmakta mümkündür.

Ameliyatla yapılan yüz germe işlemi uzman kişilerin gözetimi altında ve tam teşekküllü bir sağlık kuruluşunda yapılması doğru olacaktır. Aksi takdir de kişilerde olmaması gereken sağlık problemi ortaya çıkabilir.

Kişinin cildinde oluşan sarkma, kırışıklık ve gevşeme halinde yapılan yüz germe operasyonu, kişinin eski formuna dönüşmesini kolayca sağlar. Ayrıca ameliyat ile yapılan yüz germe işleminin kalıcı olduğunu söylemek mümkündür. Bu işlem esansında sadece cilt yüzeyi değil yüzdeki katmanlar orantılı olacak şekilde hepsine birden germe işlemi uygulanmaktadır. Cildin altındaki katmanlarında hareket etmesi sonucunda yüz daha canlı ve daha genç bir görünüme sahip olacaktır.

Post-Bariatrik Cerrahiye Uygun Adaylar

Post-bariatrik cerrahi, bariatrik operasyon sonrası aşırı kilo kaybı yaşayan ve bu sürecin ardından vücutlarında sarkma veya çatlaklar gibi deformasyonlar meydana gelen kişilere uygulanır. Adaylarda, cerrahiye başvurmadan önce kilo verme sürecinin tamamlanmış olması esastır. Dolayısıyla, operasyon öncesi incelenmesi gereken önemli bir nokta, hastanın ideal kilosuna ulaşmış olması ve bu kiloyu son altı aydır koruyor olmasıdır. Bununla birlikte, adayın sağlık durumunun bu müdahale için uygun olup olmadığının değerlendirilmesi de önemlidir. Genel olarak, post-bariatrik cerrahiye uygun adaylar:

  • Önceden bariatrik cerrahi geçirmiş,
  • İdeal kilolarına ulaşmış ve bu kiloyu en az üç altı aydır korumuş,
  • Cerrahi sonrası deri sarkması veya çatlaklarından kaynaklanan deformasyonlara sahip,
  • Genel sağlık durumu bu operasyon için uygun olan kişilerdir.

Bu kriterler, potansiyel adayların cerrahi öncesinde değerlendirilmesi gereken temel unsurlardır. Her adayın durumu, bireysel özelliklerine göre ayrıntılı bir şekilde incelenmelidir.

5 / 5. 1

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir