Labioplasti Ameliyatı için hangi doktora/bölüme gidilir?
1.5
(2)

Bazen doğuştan, küçük vajinal dudakların çok büyük veya asimetrik olduğu olur. Bazen hamilelikten sonra veya yaşla birlikte deformasyon oluşabilir. İç dudakların plastiği, bu mahrem kısmın estetik görünümünü iyileştirir. Labioplasti Ameliyatı için hangi doktora/bölüme gidilir? Sorusuna cevap arıyorsanız lütfen makalemizi okumaya devam edin.

Ek olarak, iç dudaklar, mayo veya külottan taşarak dışarı çıkabileceğinden, iç dudaklar cinsel aktiviteye müdahale edecek veya giyinme şeklini etkileyecek kadar büyük olur. Ayrıca dar giysiler giymek isteyen kişiyi rahatsız edebilirler. Bisiklete binme veya ata binme gibi belirli aktiviteler sırasında rahatsızlık meydana gelebilir.

Labioplasti, fiziksel görünümünüzü ve özgüveninizi iyileştirebilir. Ancak, başkalarıyla olan ilişkilerinizi değiştirmez. Bu prosedürü seçmeden önce beklentilerinizi belirtin ve doktorunuz ile görüşün. Tüm sorularınızı açık ve net bir şekilde cevaplamaktan ve durumunuza en uygun tedaviler hakkında size bilgi vermekten, avantajlarını ve dezavantajlarını belirtmekten mutluluk duyacaktır. Bu tür bir ameliyat için en iyi aday, ameliyattan gerçekçi beklentileri olan sağlıklı, duygusal olarak istikrarlı olandır.

AMELİYAT İÇİN HANGİ TEKNİKLER KULLANILIR?

İç dudakların küçültülmesi için çeşitli teknikler tanımlanmıştır. Doktorunuz durumunuza en uygun olanı önerecektir. Bu, kadınlar tarafından giderek daha fazla bilinen ve talep edilen bir ameliyattır. Labioplasti, labia minoranın küçültülmesi veya düzeltilmesini içerir. Bazen pubisin liposuction’ı veya labia majora’nın yağ grefti de bu ameliyata eşlik eder.

Yaptırdıktan Sonra Ne Olacak?

Konsültasyon sırasında doktorunuz sağlık durumunuzu değerlendirecek ve bir muayene yapacaktır. Daha sonra en uygun cerrahi tekniği önerebilir.

Çoğu durumda, yara izi neredeyse görünmezdir. Doktorunuz, prosedürün doğasında bulunan riskleri açıklayacak, ilerleme hakkında sizi bilgilendirecek ve size ameliyat öncesi ve sonrası talimatlar verecektir. Labioplasti Ameliyatı için hangi doktora/bölüme gidilir? Tüm bu bilgilendirmeleri hangi doktor yapar? Ameliyat sedasyon ile lokal anestezi altında veya genel anestezi altında yapılabilir.

İşlemden önce doktorunuz size özel talimatlar verecektir. Sigara içiyorsanız, işlemden en az 10 gün önce ve sonra bırakmanız gerekecektir. Bazı ilaçların veya doğal ürünlerin alınmasının ameliyattan önce durdurulması gerekebilir. Ayrılırken bir refakatçi planlayın, çünkü eve dönmek için aracınıza, toplu taşımaya veya taksiye binemeyeceksiniz. Gerekirse, bazı klinikler çok makul bir maliyetle bir araç çağırma hizmeti sunmaktadır.

Ameliyat günü bölgeyi antiseptik sabunla yıkamanız gerekecektir. Müdahale süresi yaklaşık 1 saattir. Durumunuz ayrılmanıza izin verene kadar gözlem altında tutulacaksınız. Ayrılmadan önce size bir ağrı kesici reçetesi, talimatlar ve bir sonraki randevu tarihi verilecektir.

İşlemden sonra ağrı genellikle orta şiddettedir ve reçete edilen ilaçlarla iyi bir şekilde rahatlar. Genellikle birkaç gün sonra kaybolurlar. Belirgin ağrı veya ani şişlik derhal bildirilmelidir.

Ağrılar geçtiğinde, sadece ağrılarınız için ilaç almanız önerilir, bu, yaralarınızda gerginlik yaratmadan yapabileceğiniz hareketleri değerlendirmenize ve açılabilen veya küçülebilen yaralara yardımcı olur. İlk dört hafta herhangi bir cinsel aktiviteden kaçınmalısınız.

Bir yara izinin iyileşme sürecinin her bireye özgü olduğunu ve bazen izlerin daha düşük kalitede olabileceğini bilmelisiniz. İyileşme süreci birkaç ay içinde gelişir ve genel olarak yara izleri aylar içinde kaybolur. Müdahaleden önce cildinizin elastikiyeti zayıfsa, şişlik döneminden sonra ciltte gevşemeler olabilir. Titiz ve hassas ameliyatlara rağmen asimetri mümkündür.

RİSKLER NELERDİR?

Riskler düşüktür. Kanama, enfeksiyon, kötü iyileşme ve yaraların açılması meydana gelebilir. Geçici bir duyu kaybı yaşanabilir.

Labioplasti Ameliyat için Hangi Doktora gidilir?

Labioplasti ameliyatı için bir jinekolog ve/veya kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşülmelidir.

1.5 / 5. 2

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir