Genital Bölge Estetiği Fiyatları 2022
3
(1)

Plastik cerrahinin dalları arasında bulunan ve gün geçtikçe yaygınlaşan estetik cerrahi, kişilerin kendilerinde sevmedikleri, rahatsız oldukları alanları düzenlemelerine de yardımcı oluyor.

Kadınların en çok tercih ettiği estetik ameliyatlarından biri olan genital bölge estetiği; bölgede meydana gelen deformasyonları gideriyor.

Genital Yapı

Vagen: Vajina, serviksten (rahim ağzı bitişinden) kadının vücudunun dışına kadar uzanan kastan kanaldır. Uzunluğu 15 ile 18 santim arasında kişiden kişiye şekil-yapı değişikliği vardır. Vajinal ağız üretral kısmın altında yer alır.

Büyük dudaklı genital (Labium majus): Dış genital sistemde bulunan vajinal bölgeyi sağ ve sol olmak üzere iki taraftan örten büyük dudaklı yapıdır.

Küçük dudaklı genital (Labium minus): Vajinanın iç kısmında bulunan, çoğunlukla dışarıdan görünmeyen ve kelebek gibi kanatlı bir yapıya sahip olan küçük dudaklı bölgedir.

Kızlık zarı (Hymen): Vajina ağzından 1,5-2 cm yukarı da bulunan, ortası delik, deriden perdedir. Kişiden kişiye vajinanın değişecebileceği gibi kızlık zarının da esnekliği, yüksekliği, kalınlığı ve delikli olma tipi değişmektedir ve buna göre sınıflandırılmaktadır.

Dudak üst üstü-tepe bölgesi (Mons pubis): Bikini veya vajina tepe bölgesi olarak da adlandırılan mons pubis, vajinanın üst tepe bölgesinde bulunan yağ ve kas dokusuna sahip olan bölgesidir.

Genital Bölge Estetiği

Tedavi Detayları
Operasyon: Genital Estetik
Operasyon Süresi: 1-2 Saat
Hastanede Kalma: 1 Gece
Anestezi: Genel anestezi
İyileşme Zamanı: 5 Gün
İşe Dönüş: 7 Gün

Genital bölgeyi oluşturan bölümlerde yaşanan deformiteler, estetik açıdan kötü bir görünüme yol açmakla kalmaz; kadınlarda öz güven eksikliği, cinsel yetersizlik, tatmin olamama ya da utanma gibi sorunlara da sebep olabilir.

Bu tür sorunları özgürce ifade edemeyen kadınların, ameliyat sayesinde arzu ettikleri estetik görünüme sahip olmaları amaçlanır. Genital bölge estetiği, vajinada yapılan estetik işlemlerin geneline verilen bir isimdir.

Genital Bölge Estetiği Operasyonları Nelerdir ?

  • Labioplasti (Labium estetiği – büyük ve küçük dudak estetiği)

Labium adı verilen dudaklar dış genital yapıyı oluşturan daha kalın ve dolgun olan kısımlar yani büyük dudaklar ile daha içte yerleşen ince olan küçük dudaklarla beraber vajinada ki yapıyı oluşturur.

Yer çekimi, yırtılmaya ve sarkamaya sebep olan doğum, genetik yapı zamanla dudakların kas dokusunun işlevini kaybetmesine sebep olabilir. Uzayan ve sarkan dudaklar basit estetik operasyon yardımı ile yeniden şekillendirilir.

  • Vajinoplasti (Vajina estetiği – vajina daraltma estetiği)

Vajina üzerinde cerrahi veya lazer ileyapılan daraltma işlemidir. Zaman içinde yapısal olarak ya da vajinal doğumlara bağlı olarak genişlemeler vajinada sık rastlanan problemler arasında bulunuyor.

Gevşeyen kas dokuları bir süre sonra cinsel birliktelik sırasında kişinin kendisine ve karşı tarafa haz vermemesi sorunu doğurabiliyor.

Bu tür estetik sorunlarda anestezi gerektirmeden ve çok kısa süre de daraltma işlemi yapmak mümkün. Vaginoplasti kişilerde yapılan vajen daraltma işlemidir.

  • Doğum sonrası yırtılma izlerinin onarılması

Vajina, normal doğum esnasında bebeğin başının rahat çıkması için gerekli durumlarda epizyotomi işlemi, kesiler uygulanabilir.

Bu kesilerin iyi onarılmadığı, kötü dikiş tekniği kullanıldığı zaman ya da hiç yapılamayıp vajinanın hazırlanamadan biçimsiz, orantısız ve kontrolsüz bir şekilde yırtıldığı durumlarda genital bölgede çirkin görüntüler kalabilmektedir.

Kadınları ciddi anlamda mutsuz eden bu durumdan kurtulmak genital bölge estetiği sayesinde mümkün.

Skar dokuları lokal anestezi kullanılarak basit bir şekilde çıkarılabilmekte, dokular düzgün bir hizada karşılaştırılarak estetik biçimde yeniden dikilmektedir. Bu esnada oluşan iç doku gevşemeleri ya da sarkmaları da düzeltilmektedir.

Genital bölge ameliyatlarının türüne bağlı olmakla beraber en uzun iyileşme süresi 6-7 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

  • Kızlık zarı dikilmesi

Sosyo kültür veya çiftler arası isteklerden kaynaklanan kızlık zarı dikilmesi ameliyatı, genital bölge estetiği arasında yer alır. Doku onarılır ve yeniden dikilir.

  • Mons pubis (vajina üst dudak ) dolgunlaştırılması

Liposuction işlemleri kadar basit dolgu işlemleridir. Gündelik hayata operasyon sonrasında dönmek mümkündür. Küçük dokunuşlardan oluşan sancısız bir işlemdir.

Genital Bölge Estetiği Fiyatları 2024 1

Genital Bölge Estetiği Riskleri Nelerdir ?

Estetik ameliyatların başarı cetvelini oluşturan temel unsur uzman cerrahlar tarafından yapılmasıdır. İşinin ehli estetik cerrahiler tarafından yapılan her estetik operasyonun kişiden kişiye değişmeden başarı yüzdesi oldukça fazladır.

İyi bir cerrah seçimi yapıldığı sürece risk azdır ve ameliyat sonrası komplikeler neredeyse yok denecek kadar az gözlemlenir.

Genital bölge ameliyatı sonrası risk olarak kişilerde kanama, enfeksiyon, bağırsakların hasar görmesi, vajinanın fazla daraltılması halinde cinsel ilişkide ağrı, ameliyat sonrası yeni vajina görünümünden memnun kalmama gibi risklerdir.

Ameliyat sonrası görünüm riskini, teknolojik gelişmeler beraberinde ameliyat öncesi gözlemleyebilir ve kararınızı bunun neticesinde verebilirsiniz.

Her estetik operasyon sonrası belli bir iyileşme prosedürü ve yolu izlenmek zorundadır. Aksi taktir de her işlem istenilen özen gösterilmezse reaksiyon vermeye uygundur.

3 / 5. 1

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir