Labioplasti Ameliyatı Fiyatları 2022
0
(0)

2024 Labioplasti ameliyatı fiyatları kişilerin vajina bölgesinde yapılacak olan işlemlere göre belirlenir. Vajina iç kısımlarında yapılan estetik müdahaleler ile birlikte çok daha estetik ve güzel bir görünüm elde edilir. Bu operasyon için ne kadar ücret ödenmesi gerektiğine, yapılacak işlemler neticesinde karar verilir. 

İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde Labioplasti ameliyatı fiyatları doğal olarak biraz daha yüksektir. Ancak fiyatlandırmayı etkileyen farklı etmenler de vardır. Labioplasti ameliyatı fiyatları ne kadar ? Bu operasyonda, fiyatlandırmayı etkileyen etmenler şöyledir:

 • Labioplasti ameliyatı ücreti kişilerin vajinasında nasıl bir estetik işlem yapılması gerektiğine karar verildikten sonra belirlenecektir. Birçok farklı estetik işlem yapılabildiği için doğal olarak ücretlendirme de değişmektedir. 
 • Özel hastane Labioplasti ameliyatı ücretleri seçmiş olduğunuz özel hastane ve burada görev alan uzman doktora göre değişir. Bazı hastanelerin ücret politikaları sebebiyle yapılan işlemler de çok yüksek olabilir. 
 • Devlet hastanelerinde Labioplasti ameliyatı fiyatları kişilerin sağlık ve bu operasyonun gereklilik durumuna göre belirlenir. Operasyon ne kadar gerekli ve önemli ise o zaman devlet tarafından karşılanma durumu ortaya çıkar. 
 • Ortalama Labioplasti ameliyatı fiyatları sizlere yapılan işlemler, nasıl bir sonuç elde edilmek istendiği ve seçilen sağlık kurumuna göre belirlenir. 

2024 Labioplasti ameliyatı fiyatları hakkında birçok kişi bilgi almak istemektedir. Ancak bu operasyonun fiyatları hakkında bilgi vermek son derece güçtür. Çünkü bu operasyon için tercih edilen çok farklı yöntemler vardır. Ayrıca kişilerin ihtiyaçları da fiyatlandırmanın değişmesine neden olabilir. 

Güncel Labioplasti ameliyatı fiyatları nedir ve tam olarak neye göre belirlenir merak ediyorsanız, mutlaka alanında uzman bir doktorla görüşmeniz ve bu konuda ondan detaylı bilgi almanız gerekir. Sizlere hem nasıl işlemler yapılacağı hem de fiyatlandırma konusunda bilgi verilecektir.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Lobioplasti ameliyatında fiyata etki eden birçok etken vardır. Bu operasyon genel olarak maliyeti çok yüksek olmayan bir uygulama olmasa da fiyatlar bazı durumlara göre değişir. Labioplasti ameliyatı fiyatları belirlenirken şunlara dikkat edilir;

 • Yapılacak İşlem Türü

Genital bölgedeki sorununuza göre yapılacak yönteme karar verilir. Labioplasti işlemi yaşadığınız soruna göre en doğru olacak yöntemle çözülecektir. Bu yüzden hekiminize muayene olduktan sonra yapılacak işlem türü belirlenir. İşlem türü fiyatları belirleyecektir.

 • Yapılan İşlem Sayısı

Labioplasti işlemlerinde birden fazla operasyon aynı anda uygulanabilir. Yapılacak operasyonların türü yanında sayısı da fiyatlarda etki edecektir. 

Birden fazla işlem yapılacaksa doktorunuz sizlere daha yüksek bir fiyat teklifi verebilir. Doktorunuz yapılacak işlem sayısını belirledikten sonra sizlere fiyat teklifi verecektir.

 • Doktorun Tecrübesi

Estetik operasyonların tamamında olduğu gibi Labioplasti işlemin de işlemi yapacak cerrahın tecrübesi, başarı durumu ve piyasada tanınma durumu fiyatlara etki edecektir.

Estetik işlemlerde daha çok tercih edilen cerrahların ücretleri daha yüksek olacaktır.  Profesyonel doktorlar operasyon başarısını arttıracaktır.

 • Labioplasti Tedavi Süreci

Ameliyattan sonra hastanın pansumanı, bakımı ve muayeneleri, yatak süreci gibi durumlar da fiyatı etkileyebilir. Labioplasti işleminde genelde aynı gün çıksanız da bazı durumlarda bir gün kalabilirsiniz. Bu durumda fiyatlar daha yüksek olabilir.

 • Anestezi Türü

Estetik operasyonlarda genellikle lokal anestezi tercih edilir. Ancak bazı durumlarda operasyona ve hastanın durumuna göre genel anestezi de tercih edilebilir.

Anestezi seçimi işlem fiyatına etki edecektir.  Genel anestezi yaptıranlar daha fazla hastanede kalabilir. Bu durumda genel anestezi yaptıran hastalar için Labioplasti fiyatları değişiklik gösterebilir.

 • Labioplasti Ameliyatından Kullanılan Malzemelerin Kalitesi

Estetik operasyonlar sırasında kullanılan tüm malzemeler fiyatı belirleyecektir. Kullanılan malzemelerin markası, kalitesi ve kombine estetik işleminde kullanılacak ilave malzemeler fiyatı değiştirebilir.

 • Ödeme Şekli

Labioplasti operasyonunu yapacak cerrah sizlere fiyat teklifi verirken Euro ya da Dolar üzerinden verebilir. Bu durumda döviz kurunun durumuna göre Türk Lirası değer daha farklı olacaktır.  Bu yüzden ödeme şekli etki edecektir. Ayrıca peşin ya da kredi kartı ödemesinde de fiyat farklılıkları olabilir.

 • Sağlık Merkezi

Labioplasti operasyonunun yapıldığı sağlık kuruluşu, klinik ya da hastane için işlem fiyatları değişecektir. Bu yüzden sağlık merkezleri arasında karşılaştırma yaparak bütçenize uyan merkezi bulabilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Labioplasti, kadınlarda en kolay halledilen estetik işlemler arasındadır. Genital bölgenizde yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için Labioplasti işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.  Labioplasti işlemleri hastanın durumuna göre ve yapılacak işlem sayısına göre değişecektir.

Ülkemizin birçok şehrinde Labioplasti ameliyatları çok uygun bütçelerle yapılıyor.  Kullanılacak yöntemi öğrendikten sonra doktorunuzun tecrübesi ve sağlık kuruluşuna göre fiyat teklifi alabilirsiniz.

İstanbul’da Labioplasti Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Labioplasti ameliyatı hem kozmetik hem de fonksiyonel açıdan başarı oranı yüksek bir cerrahı operasyondur. Lokal ya da genel anestezi ile yapılabilen bu işlemin iyileşme süresi kısa ve hasta memnuniyet oranı oldukça yüksektir.

Labioplasti ameliyatının ücretleri ile ilgili detaylı bilgiyi doktorunuza muayene olarak öğrenebilirsiniz. İç dudak estetiği ameliyatının fiyatları labioplasti ameliyatıyla kliteroplasti ameliyatının birlikte olup olmamasına, anestezi şekline, vajina daraltma gibi ek prosedürler olup olmamasına göre değişmektedir.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları 2024 Ne Kadar?

Labioplasti ameliyatı fiyatları için bilgi almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Ön bilgilendirmeden sonra doktorumuzdan aldığınız randevu ile Ön bilgilendirmeden sonra doktorumuzdan aldığınız randevu ile yapılacak işlemin fiyatını öğrenebilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.researchgate.net/publication/322963990_Labiaplasty_Motivation_techniques_and_ethics

https://www.heraldopenaccess.us/openaccess/what-the-women-want-an-overview-on-labiaplasty-function-and-beauty-researched-with-an-aesthetic-gynecological-procedure

0 / 5. 0

2 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir