labiplasti ameliyatı fiyatları
0
(0)

Labioplasti; iç ve dış dudak ameliyatı olarak da karışımıza çıkar. Bu operasyon birden fazla uygulamadan meydana geliyor. Yapılacak ameliyat 60-90 dakika kadar sürüyor. Bu ameliyat sürecinde birçok farklı yöntem tercih edilebilir. Daha çok genital bölgede ortaya çıkan sorun çeşidi dikkate alarak doktorunuz bir yöntem tercih ediyor. Doğru yöntemin tercih edilmesi başarı oranını arttırmak adına çok önemlidir. Labioplasti ameliyatı fiyatları yapılacak operasyon türüne göre değişecektir. İşlemin en güzel yanı ise hiçbir iz ya da problem yaşamadan işlemi tamamlayabilmenizdir.

Genital bölgenizde yer alan tüm problemleri ortadan kaldırmak adına sizler de labiopilasti yöntemlerinden birini tercih edebilirsiniz. Çok kısa bir süre içinde başarılı ve kolay bir operasyonla genital bölgenizdeki problemlerinizden kurtulabilirsiniz. Bu işlem lokal ya da genel anestezi yöntemiyle yapılmaktadır.  İşlem sonrasında hasta aynı gün taburcu olacak ve günlük hayatına hemen dönebilecektir. Labioplasti işleminin fiyatlarını belirleyen birçok etmen vardır. Bu yüzden direkt doğru bir fiyat vermek doğru olmayacaktır.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Lobioplasti ameliyatında fiyata etki eden birçok etken vardır. Bu operasyon genel olarak maliyeti çok yüksek olmayan bir uygulama olmasa da fiyatlar bazı durumlara göre değişir. Labioplasti ameliyatı fiyatları belirlenirken şunlara dikkat edilir;

Yapılacak İşlem Türü

Genital bölgedeki sorununuza göre yapılacak yönteme karar verilir. Labioplasti işlemi yaşadığınız soruna göre en doğru olacak yöntemle çözülecektir. Bu yüzden hekiminize muayene olduktan sonra yapılacak işlem türü belirlenir. İşlem türü fiyatları belirleyecektir.

Yapılan İşlem Sayısı

Labioplasti işlemlerinde birden fazla operasyon aynı anda uygulanabilir. Yapılacak operasyonların türü yanında sayısı da fiyatlarda etki edecektir.  Birden fazla işlem yapılacaksa doktorunuz sizlere daha yüksek bir fiyat teklifi verebilir. Doktorunuz yapılacak işlem sayısını belirledikten sonra sizlere fiyat teklifi verecektir.

Doktorun Tecrübesi

Estetik operasyonların tamamında olduğu gibi Labioplasti işlemin de işlemi yapacak cerrahın tecrübesi, başarı durumu ve piyasada tanınma durumu fiyatlara etki edecektir. Estetik işlemlerde daha çok tercih edilen cerrahların ücretleri daha yüksek olacaktır.  Profesyonel doktorlar operasyon başarısını arttıracaktır.

Labioplasti Tedavi Süreci

Ameliyattan sonra hastanın pansumanı, bakımı ve muayeneleri, yatak süreci gibi durumlar da fiyatı etkileyebilir. Labioplasti işleminde genelde aynı gün çıksanız da bazı durumlarda bir gün kalabilirsiniz. Bu durumda fiyatlar daha yüksek olabilir.

Anestezi Türü

Estetik operasyonlarda genellikle lokal anestezi tercih edilir. Ancak bazı durumlarda operasyona ve hastanın durumuna göre genel anestezi de tercih edilebilir. Anestezi seçimi işlem fiyatına etki edecektir.  Genel anestezi yaptıranlar daha fazla hastanede kalabilir. Bu durumda genel anestezi yaptıran hastalar için Labioplasti fiyatları değişiklik gösterebilir.

Labioplasti Ameliyatından Kullanılan Malzemelerin Kalitesi

Estetik operasyonlar sırasında kullanılan tüm malzemeler fiyatı belirleyecektir. Kullanılan malzemelerin markası, kalitesi ve kombine estetik işleminde kullanılacak ilave malzemeler fiyatı değiştirebilir.

Ödeme Şekli

Labioplasti operasyonunu yapacak cerrah sizlere fiyat teklifi verirken Euro ya da Dolar üzerinden verebilir. Bu durumda döviz kurunun durumuna göre Türk Lirası değer daha farklı olacaktır.  Bu yüzden ödeme şekli etki edecektir. Ayrıca peşin ya da kredi kartı ödemesinde de fiyat farklılıkları olabilir.

Sağlık Merkezi

Labioplasti operasyonunun yapıldığı sağlık kuruluşu, klinik ya da hastane için işlem fiyatları değişecektir. Bu yüzden sağlık merkezleri arasında karşılaştırma yaparak bütçenize uyan merkezi bulabilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Labioplasti, kadınlarda en kolay halledilen estetik işlemler arasındadır. Genital bölgenizde yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için Labioplasti işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.  Labioplasti işlemleri hastanın durumuna göre ve yapılacak işlem sayısına göre değişecektir. Ülkemizin birçok şehrinde Labioplasti ameliyatları çok uygun bütçelerle yapılıyor.  Kullanılacak yöntemi öğrendikten sonra doktorunuzun tecrübesi ve sağlık kuruluşuna göre fiyat teklifi alabilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları 2022’Ne Kadar?

Labioplasti ameliyatı fiyatları için bilgi almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Ön bilgilendirmeden sonra doktorumuzdan aldığınız randevu ile Ön bilgilendirmeden sonra doktorumuzdan aldığınız randevu ile yapılacak işlemin fiyatını öğrenebilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.researchgate.net/publication/322963990_Labiaplasty_Motivation_techniques_and_ethics

https://www.heraldopenaccess.us/openaccess/what-the-women-want-an-overview-on-labiaplasty-function-and-beauty-researched-with-an-aesthetic-gynecological-procedure

0 / 5. 0

2 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir