Ameliyatsız Penis Büyütme Estetiği Var Mıdır? 1
3
(6)

Penis büyütme ameliyatı söz konusu olduğunda, her ne kadar etkili olsada, cerrahi herkes için doğru veya uygun bir seçim olmayabilir, bu yüzden problemlerini çözümlemek için ameliyatsız bir yöntem arayanlar için de penis büyütme estetiği yapılabilmektedir. Penis büyütme estetiği ile alakalı doğru bir seçim yapmak çok önemlidir.

Ameliyat kalıcı bir çözüm sunmakla beraber operasyon istemeyen kişiler için ameliyatsız seçenekler de mevcuttur. Ancak hastanın ameliyatsız penis büyütme estetiğinden neler bekleyebileceğini bilmesi gerekmektedir.

Penis büyütme estetiğinde ameliyatsız yöntemlerden biri enjeksiyon kullanmaktır. Ancak penis büyüklüğünü doğru ayarlamak ve eşitsizlikler oluşmasını engellemek için daha çok kanül yöntemi kullanılmaktadır. Kanül yönteminde dermal dolgu malzemeleri kullanılmakta ve penise uygulanmaktadır. Maalesef hasta uygunluğu son derece önemlidir. Sentetik dolgularda maliyet çok yüksek rakamlara ulaşabilir.

Ameliyat yönteminde ise penis şaftı boyunca yağ greftleri bir kez ya da iki kez enjekte edilmekte, böylelikle daha düzgün bir sonuç ortaya çıkmaktadır. Kanül yöntemiyle yapılan  işlemde enfeksiyon riski çok azdır. Bu nedenle ameliyat yöntemi daha sık kullanılmaktadır. Diğer yandan ameliyatsız işlemde kullanilan iğne ile enjeksiyon yöntemine göre çok daha az invazivdir fakat İğne enjeksiyonlarının defalarca cilde uygulanması gerekir.

Ameliyatsız penis büyütme estetiğinde kullanılan igne enjeksiyonlar ve  diğer tedavilerden daha kısa iyileşme sürecine sahiptir ve morarma ya da şişme çok az olur.

Ameliyatsız Penis Büyütme Sonrası İyileşme

Ameliyatsız penis büyütme estetiği sonrası hızlı iyileşme için bazı talimatlara uymak gerekmektedir. Öncelikle 1 hafta boyunca cinsel ilişkiden ve mastürbasyondan kaçınmak önemlidir. Aynı zamanda doktorunuzun reçete ettiği ilaçları da düzenli olarak kullanmanız ve düzenli muayenelere gitmeniz gerekmektedir.

S.S.S

DOĞAL YOLLARLA VE BİTKİSEL PENİS BÜYÜTME MÜMKÜN MÜ?  cevabı

PENİS BÜYÜTÜCÜ İLAÇLAR İŞE YARIYOR MU? cevabı

AMELİYATLA PENİS NASIL BÜYÜTÜLÜR? cevabı

PENİS KAÇ YAŞINA KADAR UZAR ? cevabı

AMELİYATSIZ PENİS BÜYÜTME ESTETİĞİ VAR MIDIR? cevabı

PENİS BÜYÜTÜCÜ KREM VE HAPLARIN ZARARLARI cevabı

PENİS BOYU UZATMA ESTETİĞİ VAR MIDIR ? cevabı

PENİS KALINLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ NELERDİR ? cevabı

PENİS POMPASI İŞE YARAR MI ? cevabı

Kaynakça:

https://academic.oup.com/asj/article/37/9/1032/3813923

3 / 5. 6

7 cevaplar
  • Doç. Dr. Tayfun Türkaslan
   Doç. Dr. Tayfun Türkaslan says:

   Şok dalga tedavisi uzun süredir böbrek taşlarında kullanılan tedavi yöntemidir. Ancak penise uygulanan şok dalga seviyeleri çok daha düşüktür. Şok dalga tedavisi, penislerde de uygulanan bir tekniğe dayalıdır. Ancak şok dalga tedavileri penis büyütmede kullanılamamaktadır. Çünkü bu tedavi yöntemi ereksiyon problemleri yaşayan erkeklerde uygulanır. Ereksiyon gibi çeşitli cinsel sağlık problemleri ile mücadelede etkili sonuçlara sahip olabilmektedir. Ancak penis uzatma, penis büyütme, penis kalınlaştırma gibi etkileri yoktur.

   Cevapla
  • Doç. Dr. Tayfun Türkaslan
   Doç. Dr. Tayfun Türkaslan says:

   Öncelikle penis boyunuzun küçük ya da mikro penis boyutlarında olmadığını, normal ölçülere yakın olduğunu söyleyerek başlamamızda yarar var. Sorunuza yanıt verecek olursak; maalesef Tıp dünyasında herhangi bir organı ya da uzvu büyütebilecek bir ilaç ya da yöntem bulunmamaktadır. Penis boyunu uzatabilecek, kalınlaştırabilecek tek seçenek ameliyatlı tekniklere dayanmaktadır. Penisin bir uzantısı kalça kemiklerine yapışıktır. Penis boyu uzatma ameliyatları, bu askının kesilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Kısa süreli bir operasyon olup en etkili penis boyu uzatma seçeneğidir. Ameliyatla 3 – 5 cm arasında bir uzama imkanı sağlanabilmektedir.

   Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

 1. […] beraber operasyon istemeyen kişiler için ameliyatsız seçenekler de mevcuttur. Ancak hastanın ameliyatsız penis büyütme estetiğinden neler bekleyebileceğini bilmesi […]

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir