Penis Büyütme Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler
5
(3)

Kadınlar, benlik saygısını artırmak için kozmetik cerrahi işlemlerden yararlanmaktadır. Genellikle estetik söz konusu olduğunda akla ilk önce kadınların gelmesi normaldir. Ancak günümüzde erkekler de estetik cerrahi işlemlerden yararlanmaktadır.

Birçok erkeğin tercih ettiği penis büyütme ameliyatı da bu estetik işlemler arasında bulunmaktadır. Ancak penis büyütme ameliyatı  öncesinde bilmeniz gereken bazı şeyler vardır.

Penis Büyütme Cerrahisine Hazır Mısınız?

Penis büyütme estetiği son zamanlarda yaygın bir işlem haline gelmiştir. Ancak böyle bir cerrahi işlem için karar vermeden önce penis büyütme ameliyatı için hazır olduğunuzdan emin olmanız önemlidir.

Ameliyattan sonra iyileşmek için zamana ihtiyacınız olacak ve iyileşme sürecinin  olabileceğini bilmeniz önemlidir.

Doğru Cerrahı Nasıl Seçmelisiniz?

Doğru cerrahın seçilmesi, ameliyatın sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlamaya yardımcı olabilir.

Cerrahınızın sizin için uygun olup olmadığını anlamak için iyi bir iletişim kurup kuramadığınızı gözlemlemeniz, cerrahınızın daha önce ne kadar penis büyütme estetiği gerçekleştirdiğini öğrenmeniz ve hasta yorumlarından faydalanmanız mümkündür.

Ne Tür Sonuçlar Beklemelisiniz?

Ameliyat sonrası süreçte neler olacağını bilmek çok önemlidir. Neyse ki, cerrahınız, prosedürü gerçekleştirmeden önce sonuçlar hakkında size fikir verebilir ve cerrahi işlem sonrasında penisinizin nasıl görüneceğini gösteren resimleri gösterebilir.

Diğer yandan daha önce böyle bir cerrahi işlem yaptırmış olan kişilerle konuşarak da bilgi sahibi olabilirsiniz.

İyileşme Süreci Nasıldır?

Penis büyütme ameliyatından sonra kendinize iyi bakmak ve iyileşmeye odaklanmak önemlidir. İyileşme süreci için programınızı ameliyattan önce hazırladığınızdan emin olun ve iyileşmek için kendinize bol bol zaman verin. Bunu yapmamak, gereksiz gerginliğe neden olabilir.

S.S.S

Penis Uzatma Ameliyatıyla Fazladan Kaç Cm Uzunluk Sağlanabilir?

Bu operasyon kapsamında penis uzunluğunuz mevcut uzunluğunuza ek olarak en az 2 cm en fazla 5 cm sağlanabilir.

Penis Uzatma Ameliyatı Öncesinde Penisimin Ne Kadar Uzayacağı Söylenecek mi?

Evet ön muayene, tetkik ve tahliller sonrası penis uzatma ameliyatı sayesinde penisinizde ek uzama oranı hekiminizce bildirilecektir.

Penis Uzatma Ameliyatında Vücuda Yabancı Bir Cisim ya da Madde Eklenecek mi?

Hayır. Penis uzatma operasyonunda penisinizi içeriden tutan asıcı bağ (suspensory ligament) isimli yapı kesilmektedir. Bu dokunun kesilmesiyle penis serbest kalmakta ve doğal bir uzama sağlanabilmektedir.

Penisim Normal Boyda Yine de Penis Uzatma Ameliyatı Olabilir miyim?

18 yaşını doldurmuş, genel sağlık durumu iyi olan, penisi ister mikro penis, ister küçük penis, isterse de normal boylarda olan bir penis olsun tüm erkekler penis büyütme ameliyatını olabilirler.

Kaynakça:

https://www.doktorumonline.net/cerrahi-sunnet-hakkinda-bilinmeyenler

https://www.urolognet.com/penis-buyutme-hakkinda-bilinmesi-gerekenler/

https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-hipospadiasda-genel-cerrahi-prensipler-79792.html

5 / 5. 3

4 cevaplar
 1. Osman
  Osman says:

  ameliyat fiyatları nedir? kasık bölgemde yağlanma var. bu ameliyat başarısını etkiler mi? bu bölge için yağ alımı yapıyor musunuz?

  Cevapla
 2. Hamit
  Hamit says:

  selamlar hocam yoğun şekilde alkol kullanıyorum. ameliyattan ne kadar önce alkol kullanımı kesilmeli? alkol kullanıyor olmam ameliyat için risk midir?

  Cevapla
 3. Bülent
  Bülent says:

  merhaba beyaz yakalı kurumsal çalışanım. İşim sebebiyle sürekli seyahat ediyorum. Ameliyatı olmak istiyorum ancak dinlenmek için çok fazla vaktim olmuyor. Ne kadar sürede günlük hayatıma dönerim?

  Cevapla
 4. Alp Güven
  Alp Güven says:

  merhabalar, 18 yaşındayım ve penisimin yaşıtlarıma göre oldukça ince olduğunu düşünüyorum. penisim büyümeye devam eder mi, beklemeli miyim yoksa ameliyat mı olmalıyım? penis çevrem 8 cm.

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir